Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 13:20:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 12:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Miki pisze:
A jedyne słowa, które mi się cisną, gdy słyszę Siekiera! to odpowiedź Mistrza Ciętej Riposty, równie ostro brzmiąca i też na "s".

o! mam podobnie. choć stojąc ze znajomymi na różnych koncertach, czasem krzykniemy Siekiera!, aby się trochę pośmiać no i podobnie trochę, jak to jest u Budynia
Miki pisze:
najczęściej jest to przejaw charakterystycznej (...) ironii

wracając do koncertu. Mam wrażenie, że jedne z najlepszych koncertów Armii czy Tomka odbywają się w Warszawie. Może dlatego, że warszawiaki to fajne chłopaki ;)
Dzięki wszystkim za pokoncertową relację.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 13:07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Przepraszam, ja k***a jestem z Rzesowa i tez jestem fajny chłopak, nie?

Co do koncertu - zajebioza. Dawno nie widziałem zespołu w tak szczytowej formie. Zabawa konwencją - zmiany w szlagierach, parateatralna formuła częsci procesowej - no genialne. Jeden z lepszych koncertów na jakich w ogóle byłem, a Armii - w szczególnosci.
W ogóle dałem sobie spokój z robieniem zdjeć - tylko kreciłem filmiki.
Na wszelki wypadek, gdyby to wiekopomne wydarzenie nie było rejestrowane....

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 13:48:36 

Rejestracja:
czw, 20 stycznia 2005 23:37:27
Posty: 6
Cytat:
W ogóle dałem sobie spokój z robieniem zdjeć - tylko kreciłem filmiki.
Na wszelki wypadek, gdyby to wiekopomne wydarzenie nie było rejestrowane....


to może podziel się nimi z tymi co być nie mogli...

_________________
140 raz


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 14:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
dopiero wróciłem do Lbn - tak na szybko to co rozwaliło lub urwało to i owamto :lol: Proces, Statek Burz, Przed Prawem!!!!, Anima!!!!, Popioły!!! + prawie wszystkie kawałki Legendowe + kawałki akordeonowe + Dom przy moście!! + na koniec bujanie regałowe i wszelkie efekty wizualne

dla mnie "zabójczym" był moment kiedy Budzy stanął na krześle - ciary przeszły po plecach - to było bodajże w Przed Prawem - ale niech mnie Koleżeństwo poprawi jeśli się mylę

- no i koszulkę sobie trochę za dużą kupiłem :roll:

- koncert wskoczył na pierwsze miejsce w mojej hierarchii!!! Zeżarło

Wielkie dzięki dla der Zespołu 8) :faja: :piwo: :brawa: :brawa: :brawa: i jeszcze raz :brawa:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 14:54:34 

Rejestracja:
pn, 12 czerwca 2006 09:44:22
Posty: 23
Skąd: Radzymin/Warszawa
Koncert genialny, jeden z najlepszych w moim życiu. Na początku może ciut za cicho było Budzego słychać ale później było idealnie. Nic mi nie przeszkadzało, kurde najwyższa światowa klasa, Tool może się schować ze swoim koncertem na metalhamerze. Fajne wizualizacje i tyle energii na scenie. Dwie i pół godziny znakomitego grania. Szkoda tylko że dvd nie było kręcone, warto to byłoby kiedyś uwiecznić.

na cgm.pl znalazłem zdjecia z koncertu.

http://cgm.pl/aktualnosci/wyswietl.php?O_NEWS=30827227


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 14:58:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Koncert był genialny tak samo jak ostatnia płyta. O ile do Ultimy długo nie mogłem się przekonać, o tyle Der Prozess powalił mnie od razu.

Wielkie brawa za:
oprawę wizualną - podniosło to niebywale metafizyczny wymiar koncertu, w ogóle twórczość Armii doskonale nadaje się do podkreślania środkami teatralno-wizualnymi,

postawę Budzego i reszty zespołu - czuć i widać, że dali z siebie wszystko, ich cudowne zaangażowanie i przeżywanie materiału udzielało się publice,

Krzyżyka - to, co on wyprawiał za perkusją powaliło na kolana nawet takiego instrumentalnego laika, jak ja

akordeon - doskonała przyprawa dodająca klimatu bajkowości i czegoś nieokreślonego niepokojącego, mam nadzieję, że zespół będzie się posiłkował tym instrumentem już na stałe,

setlistę ze starymi kawałkami - kolejność i dobór utworów był na 5, dzięki temu cały koncert był spójną klimatycznie całością. Szkoda trochę, że zabrakło Sędziów i Legendy, można było to zagrać np. zamiast 3 Bajek i Niezwyciężonego,
nowe aranżacje - wplatanie w koncert utworów unplugget bardzo dobrze się sprawdziło

Co do zabawy i publiki - było spokojnie (tzn. bez mordobicia), pogo z wyczuciem, chociaż zauważyłem u siebie przewagę chęci kontemplowania i przeżywania całego spektaklu nad pogowym szaleństwem. Myślę, że mniej ze względu na zdziadzienie :wink: , a bardziej dzięki wizualizacjom i ogólnie klimatowi całości.
Pomimo, że byłem w koszulce Siekiery, również coraz bardziej jestem za tym, żeby Siekierę grać na Trupiej Czaszce, bo jest to jednak inny klimat, niż to, co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy wczoraj. Chyba, że zespół znowu nas zaskoczy i wplecie Siekierę jako element całości, a nie bonusy.

Całościowo patrząc, stawiam ten koncert na pierwszym miejscu w rankingu moich koncertów Armii, egzekwo z 20-leciem.

Ważne jest też to, że Armia cały czas się rozwija, cały czas jest w ruchu. Nie ma odcinania kuponów od wypracowanej przez lata popularności, jest żywa, prawdziwa sztuka. I tak trzymać ! Dzięki ! :bravo: :brawa:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 15:15:54 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:23:30
Posty: 99
Skąd: Lodz/W-wa
dzięki za ten występ!
To pierwszy koncert Armii na którym ani drgnąłem:) zresztą nie było to możliwe bo Prozess wgniótł mnie w podłogę. Za dużo się działo na scenie, nie chciałem nic z tego koncertu-widowiska stracić...
Na drugiej częsci koncetru za długo nie byliśmy, ale usłyszeliśmy jeszcze Popioły, Archanioły i Ludzie.. - wspaniałe! Póżniej już trzeba było wracać; nawet chciałem. Chciałem zachować przeżycie z Procesu jak najdłużej, żeby nie rozproszyło mi się w drugiej części..... ładunek z Procesu wystarczył, dość jak na jeden wieczór... Cały ten przekaz muzyczno-tekstowo-wizualny był piękny, niepokoił, ba! wystraszyłem się - zwłaszcza diabelskiego śmiechu...
Nagłośnienie sali jak dla mnie kiepskie (to już n-ty koncert w Stodole i jak zawsze: wszechogarniający huk, nawet tuba Budzego momentami słabo słyszalna..., nieśmiała waltornia). Chyba że słuch mi siada bo to też możliwe.
Zdołowała mnie jedna sprawa - brak BANANA! Wspominam styczniowy koncert z Jego udziałem w Łodzi ....nie wyobrażam sobie Armii bez Banana...

_________________
Człowiek z wiekiem staje się rozumny
Człowiek z wiekiem do trumny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 15:38:24 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
Obrazek

Wiem, że tak fotka jest pod linkiem pośród innych i że pewnie zaraz bedzie temat w fotoroom, ale nie mogłem się powstrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 20:31:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
SiSiek pisze:
to może podziel się nimi z tymi co być nie mogli...

bardzo proszę, tylko, ze to czasami są fragmenty dwuminutowe - w aparatu karta 4G, nie starczyło na wszystko....
Jak to obrobię w Movie Makerze, to będzie można zgrać na płytę i rozesłać.
Normalnie to bym wrzucił na stronę do zassania, ale jeszcze nie mam takich podstron.... może na myspasie?
Ale jak kto będzie chciał (i zepsół nie będzie nic przeciwko miał) to koszt płyty i przesyłki i wysyłam.

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 20:50:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Boanerges pisze:
- no i koszulkę sobie trochę za dużą kupiłem


---
jak mi odeślesz czysta i wyprasowaną + kasa na znaczek to ci wyślę dobry rozmiar w zamian.
Musisz tylko do mnie napisać sklep@mocneramie.com.pl, podać rozmiar i zapytać o adres na jaki odesłać koszulkę.
---

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 20:59:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Zespół w trasie, więc marzy mi się odświeżenie tego wątku.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 21:28:05 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Popieram!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 22:31:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
tak tak tak! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 22:46:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
mocny w gębie pisze:
może na myspasie?

a może podzielone na części i wysłane na www.sendspace.pl ?? byłoby bardzo fajnie - zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli przybyć do Stodoły...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 23:18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Wczorajszy koncert w Stodole bardzo mi się podobał - przekrojowy set, wiele urozmaiceń, ale przede wszystkim ze sceny biła energia, widać było, że artyści włożyli dużo serca w przygotowanie tej trasy i dużo sił, żeby zagrać 2,5h koncert. Wielkie dzięki i wielkie :brawa:

Na początek - to co od razu rzuciło się w oczy - wizualizacje. Najpierw pomyślałem, że to jakiś filmik na początek, ale towarzyszyły nam cały koncert i było to dużym ubogaceniem tego spektaklu, z dużym zaciekawieniem śledziłem je cały czas - umknął mi co prawda moment, gdy Anima przemieniła się w kanoniczne logo Armii, ale od Godzilii nie mogłem oderwać wzroku :)
Następna sprawa - dużo gestów i teatralnej gry Budzego, szczególnie w części Procesowej - podobało mi się to!

Co do nagłośnienia - dla mnie na pewno nie było za cicho, ale ja już tak jakoś lubię trochę ciszej.

Bardzo się cieszę, że była waltornia. Gdy brzmiała, to były bardzo piękne momenty. Krzyżyk - świetny, czasem tylko nie było go widać zza dymów :wink:

Część Procesowa - zaczęła się Ultimą, której wysłuchałem z zaciekawieniem - podobała mi się bardziej niż wersja płytowa.
6 aktów spektaklu der Prozess minęło mi bardzo szybko. W tej części koncertu stałem raczej spokojnie i chłonąłem to, co się dzieje na scenie. A działo się dużo - słowa, dźwięk, obrazy, gesty.
Najlepszy moment dla mnie - Przed Prawem, a śmiech Budzego stojącego na krześle wbił mnie w podłogę po kolana!
Gdy kończyła się część Procesowa i zespół zszedł ze sceny - były obrazy, były dźwięki, był czas żeby zostać przez chwilę z Procesem - niestety ten moment został skutecznie zagłuszony przez wydzierających się obok kilku pogowiczów.

Część Przebojowa - podróż przez wszystkie płyty Armii - tu pozwoliłem sobie podskoczyć parę razy i parę razy krzyknąć :D

Najlepsze momenty:
- Popioły !!! Triodante u mnie bardzo wysoko :D
- Opowieść zimowa
- On jest tu - On tam był !!!
- Underground - świetny numer koncertowy !!!

Na osobną uwagę zasługują wstawki akustyczne - piękne, szczególnie Utopia! Marzy mi się taki koncert - Budzy, gitara i kameralna publiczność :D

Cieszę się, że mogłem spotkać wiele znajomych osób i zamienić chociaż parę słów. Takie wieczory jak wczorajszy bardzo długo się wspomina :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group