Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:25:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 marca 2009 14:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
uff czas napisać coś od siebie
pare dni minęło i można pokusić się o recenzję już trochę bardziej na chłodno.

Przede wszystkim nastawiałem sie na Proces. Stąd tez rozumiem głosy o dwóch zespołach itp. Dla mnie nie jest to nic wartościującego ale Proces na razie, i jest mocno poparte wrażeniami ze Stodoły, stanowić integralną całość i wartość samą w sobie. Wersja koncertowa praktycznie w pełni spełniła moje oczekiwania. co biorąc pod uwage zachwyt nad płytajest oceną ze wszech miar wysoką :)
Zaczęło się od Ultimy. I pomimo, że nie słyszałem wersji z Eskulapa z łatwością się przyłączę do słów Natalii, że ten rozbudowany wstep do właściwego procesu był tu jak najbardziej na miejscu. Potem poleciała już cała płyta. Wizualizacje, dźwięk, teatralność (oczywiście z best momentem w Przed Prawem) - wszystko współgrało przepięknie. Godzilla, oko, krzesło, śmiech, całość zatopiona w czerni i bieli powodowała kolosalne wrażenie. Co do samego dźwięku to miejscami zbyt ścianowo i jednolicie wypadały gitary co w Katedrze a zwłaszcza w Animie lekko zabijało melodię. Ale na przykład kilka razy zabrzmiał dobrze wyeksponowany bas, co mnie bardzo ucieszyło. Zwieńczeniem była Anima, której wersja koncertowa potwierdziła mój zachwyt nad tym utworem. Słuchałem otumaniony.
Druga część koncertu była dla mnie znacznie mniej równa. Bardzo podobała mi się różnorodność użytych środków. Akordeon i głos (+publika) w Archaniołach na pewno godna wyróżnienia. Podobnie akustyczna wersja Utopii. Czy też fascynująco wciągające Nigdzie Teraz Tutaj. W ogóle brawa należą się zespołowi za szukanie czegoś nowego nawet w ogranym repertuarze (zabawy z publicznością w Niezwyciężonym). Tak jak wyraziłem się zaraz po koncercie - uwielbiam koncerty, na których zespół mnie zaskakuje. I wydaje mi się, że parę lat temu Armia tych niespodzianek miała w trakcie koncertów mniej. Tu było tego sporo, bo i strona wizualna przecież. No właśnie, fajnie, że te wizualizacje nie ograniczyły się do nowej płyty. Jednym z lepiej zapamiętanych przez mnie obrazów jest Krzyżyk na poczatku drugiej bajki na tle trójkątów (o nawet Erkej to ujął na jednym ze zdjęć :D). A i Aguirre z twarzą Kinskiego nabrało dodatkowego waloru. Nawet jeżeli te wszystkie nowości czy niespodzianki się w moim odczuciu do końca sprawdziły to super, że były!
Ogólnie jednak druga część koncertu była dla mnie trochę nierówna. Były rzeczywiście piękne momenty ale całość nie miała takiego wyrazu jak monolitycznie zwarty Der Proces. I chyba moje nastawienie an tę pierwszą część też miało tu swoje znaczenie. Potem po prostu obserwowałem bardzo dobry koncert. Tylko i aż bardzo dobry koncert.

Publika - obawiałem sie jak będzie. Na poczatku obawy budziła już sama frekwencja. Jak dotarłem pod Stodołę to byłem pustką w klubie i przed nim lekko przerażony. Na szczęście tak źle nie było ale do sukcesu frekwecyjnego też trochę brakło :? Zachowanie podczas koncertu chyba nie było złe. Kwestia pogowania czy ogólnie odbioru muzyki, słowa, całego spektaklu, jaki zafundował nam zespół to oczywiście sprawa indywidualna. Mnie jedyne co wkurzało to nawet nie Siekieraaaa a raczej jakiś baran krzyczący tuż za mną "Banaaaan dawaaaaj". :roll:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 marca 2009 17:33:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
marecki pisze:
Publika - obawiałem sie jak będzie. (...) Zachowanie podczas koncertu chyba nie było złe. Kwestia pogowania czy ogólnie odbioru muzyki, słowa, całego spektaklu, jaki zafundował nam zespół to oczywiście sprawa indywidualna.


Myślę, że potrzeba trochę czasu aby repertuar procesowy okrzepł. Jeśli zespół będzie chciał to tak się stanie. Ludzie w końcu zobaczą, że warto w tej części koncertu zwyczajnie posłuchać i popatrzeć na scenę jako na spektakl a nie koncert. Owoce takiego odbioru mogą być często większe niż samo pogowanie. Ja sam siebie zmuszałem do nie pogowania i od razu wartość całości w moich oczach wzrosła - za dużo, moim zdaniem, się traci na samym pogo czy mosh'owaniu - oczywiście ulubione kawałki - to rozumiem i sam chciałem się rzucić w tłum w Popiołach, Animie, Domie przy moście albo przy Legendowym graniu. Rozumiem, że jest to sprawa indywidualna. Ale jak by mnie kto spytał jak słuchać na koncertach Der Prozessu - tylko z uwagą :!: i pochłaniać wszystko dookoła ile się da :wink:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2009 18:15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
marecki pisze:
a raczej jakiś baran krzyczący tuż za mną "Banaaaan dawaaaaj"

w recenzji koncertu zalinkowanej na last.fm autor tekstu się zachwyca, że "Waltornia Banana i katorżnicza praca Krzyżyka - czarujące i hipnotyzujące." Ktoś inny pisał o braku dzierżenia waltorni przez Budynia ;) ale po sprostowaniu Mikiego zniknął i Budyń i komentarz.

p.s. ja nie miałam wrażenia, że obcuję z dwoma zespołami. i wstęp mi się bardzo podobał, nawet pomimo w/w otępienia.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2009 20:05:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
marecki pisze:
Mnie jedyne co wkurzało to nawet nie Siekieraaaa a raczej jakiś baran krzyczący tuż za mną "Banaaaan dawaaaaj". Rolling Eyes

Trzeba było się odwinąć i dać mu w mordę :twisted: ja na Dżemie kilka lat temu krzyczałem "Rysiek czadu", może to ktoś o pokrewnym poczuciu humoru, a nie baran :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 marca 2009 21:49:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
natalia pisze:
no i archanioły i ludzie w wersji budzy solo plus akordeon (karol nowacki) plus niespodziankowo publika - extra!!!! jak bym chciała, żeby to ktoś nagrał!
:arrow:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 marca 2009 22:30:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Pablak - dzięki, fajnie to nagrałeś :D
Myślę, że nie tylko ja się ucieszę, jak ewentualnie wrzucisz coś jeszcze ze Stodoły :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 11:17:20 

Rejestracja:
pt, 13 marca 2009 09:22:43
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Tak jak obiecałem, wrzuciłem online resztę zdjęć. Zapraszam na: http://tapirlivefoto.wordpress.com/ (po kliknięciu kółka "play" odpala się automatyczny pokaz całej galerii).
Są tam też starsze foty - z Muzeum Powstania i z koncertu 2Tm2,3 w "Progresji", które kiedyś były dostępne w galeriach rockmetal.pl.
Miłego oglądania :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 12:34:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
ja na Dżemie kilka lat temu krzyczałem "Rysiek czadu", może to ktoś o pokrewnym poczuciu humoru


Tak trochę obok tematu apropos "głosu publiczności" i Banana...

Ja na każdym koncercie, na którym grał Banan (niezależnie czy był to Kult czy Armia) zawsze darłem się "Banan, uśmiechnij się!!!" (bo on zawsze taki smutny jest). Moje darcie przyniosło pozytywny skutek tylko raz, na koncercie Stan Zvezda. Banan się usmiechnął i tak mu się to spodobało, że cieszył się do końca koncertu... ale to może dlatego, że wtedy grał na basie, a nie na waltorni ani klawiszach. Może po prostu Banan nie lubi grać na waltorni, a musi i dlatego jest taki smutny.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 12:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
"Banan, uśmiechnij się!!!"

Banan, zrób banana...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 14:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...
Peregrin Took pisze:
Banan, zrób banana...
... :shock: :? :roll:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 14:40:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No, może brzmi to trochę niezręcznie, ale nie słyszałeś nigdy sformułowania, że ktoś ma "banana na twarzy", czyli szeroki uśmiech?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 14:52:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...nigdy

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 19:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
o a ja mlodszy i slyszałem :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 marca 2009 21:52:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 04 stycznia 2007 20:49:29
Posty: 73
Skąd: gród nad mleczną
To może i ja podziele się swoimi wrażeniami koncertowymi :)
Cieszę się ogromnie, że mogłem uczestniczyć w tym spektaklu, bo pierwsza część koncertu niewątpliwie była w czymś rodzaju spektaklu. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie oprawa wizualna, animacje i obrazy wyswietlane pomagały jeszcze bardziej wczuć się w muzykę i w klimat. Przede wszystkim Godzilla w Statku Burz :)
Najlepszy moment z części procesowej, to oczywiście Przed Prawem, kiedy Budzy stojąc na krześle śmieje się szyderczym, diabelskim śmiechem. Aż ciary przeszły po plecach....

Druga część koncert obfitowała w liczne niespodzianki. Pierwsza z nich to Archaniały i ludzie...akerdeon + wspólne śpiewanie z publicznością, świetnie wyszło :) To samo tyczy się Niezwyciężonego, zupełnie nieoczekiwane przerwanie gry i wspólne śpiewanie z publiką :) jeden w the best momentów tego koncertu dla mnie. Na wyróznienie zasługuje również akustyczna wrsja Utopii i inne niż zwykle wykonanie Nigdzie teraz tutaj.
Underground wyrasta za to na najlepszy koncertowy kawałek, czad jaki jest podczas wykonywania tego numeru przechodzi ludzkie pojęcie. Wracając do domu, i uspiając cały czas w głowie miałem ''wołaj na cały głos!''
Najlepsze dla mnie momenty drugiej części to Niezwyciężony, Opowieść Zimowa, Poza Prawem, Undeground i Zostaw to na zakończenie :)
Słowa uznania dla Krzyżyka, to co wyczynia nie mieści się w głowie :D oraz oczywiście dla całęgo zespołu :)

Reasumując był to najlepszy koncert Armii na jakim byłem, choć dopiero czwarty.
Chyba nie można sobie wymarzyć lepszego koncertu. Najpierw niesamowity spektakl, utwory z der Prozess, póżniej bajkowa część szlagierowa, pełna neispodzianek w postaci niekonwencjonalnych wykonań niektórych utorów. Do tego genialna oprawa graficzna.
Dzięki Ci Armio za ten wspaniały koncert :D

Istnieje pablaku szansa abyś podzielił sie resztą nagrań z koncertu?
Najbardziej by mi zależało na Niezwyciężonym i Utopii.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 08:54:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
A ja mam pytanie. Banan grał na koncercie czy nie? :?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group