Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:31:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 11:24:45 

Rejestracja:
pt, 13 marca 2009 09:22:43
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Dziękuję :)

Co do nakładu albumu - niezła historia!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 11:30:06 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
marcin pisze:
Widziałem ten album, podobno był to jedyny egzemplarz
... z tego co wiem były 2... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 11:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hm chyba bardziej do istnienia takowego

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Ostatnio zmieniony pt, 13 marca 2009 11:51:25 przez natalia, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 11:40:32 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
natalia pisze:
hm bardziej chyba co do istnienia takowego

mhmmm widziałem i oglądałem.. made by mocny :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 11:53:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Marek Puławy pisze:
made by mocny

to pewnie miała być jeszcze jedna niespodzianka na ten dzień :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 12:44:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
cena była niezła

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 13:17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Koncert - część procesowa - wygrał Budzyński, który dochodził swoich praw :D część szlagierowa - balanga po wygranym procesie :lol:


A tak na poważnie

Według mnie to był najlepszy koncert na jakim byłem - lepszy wyobrażam sobie chyba tylko na jakiejś muszli koncertowej w majowy wieczór ze wszystkimi dodatkami wizualizacyjnymi i niespodziewankami! - wiadomo, dźwięk inaczej się rozchodzi a myśli nie są ograniczone do jakiegoś pomieszczenia a to jest jakaś różnica - dla mnie znacząca

Część Procesowa - wbiła mnie w te pilśniowe płyty Stodoły, a Ultima Thule, rzeczywiście przygotowała na właściwy odbiór spektaklu czy raczej widowiska muzyczno-wizualnego, niesamowite światła - przy innych zespołach jakoś dla mnie nie odgrywały takiego znaczenia jak na Procesie - podkreślały klimat sądu, winy i kary, oskarżających i oskarżanych.

Krzesło - no mi ciary przeszły po plecach kiedy Budzy wyszedł na nie podczas Przed Prawem - wyglądało to jak mowa oskarżycielska - Budzy stoi za balustrada sądu, "na widoku" a demon go oskarża - bardzo do mnie przemówiła ta scena - piszę o tym bo z takim nastawieniem jechałem na ten koncert - aby zobaczyć i wysłuchać procesu Tomasza B. - trochę to może teatralizacja - ale chyba o to chodzi :faja:

Muzycznie, brzmieniowo rozwaliła mnie Anima - którą uważam za jeden z najlepszych utworów Armii - no nie jest to skoczny przebój typu Niezwyciężony czy Underground ale mi dał i daje dużo do zastanowienia - jeden z lepszych momentów koncertu


Pozostałe części procesowe:

Statek Burz - no dzięki tym Godzillom nabrał siły wyrazu - utwór dzięki tym wizualizacjom nabiera sporo ciężaru gatunkowego

Zły Porucznik - trochę się dostrajałem na tym utworze do nagłośnienia i chyba nie wyszedł za dobrze ale co za gra Krzyżyka - normalnie potęga! I początek z przejechaniem po gryfie - uwielbiam takie momenty

Proces - potwierdził swą wielkość, ten kawałek rządzi! kiasz!

Katedra - świetny wstęp Kuby, gitary trochę mi się zlały w pewnych momentach ale było ok

Przyznam, że trochę mi przeszkadzali pogowicze - ale wiem, że nie można narzucać nikomu odbioru - choć raz na koncercie kiedy była nagrywana Propaganda Dei na KUL-u w Lublinie to bodajże Lica sprowadził młodzież do parteru, jak zaczęła pogo (trasa wielkopostna) :twisted:


Część poprocesowa

Archanioły i ludzie - świetny pomysł

Popioły - jeden z lepszych momentów koncertu jako całość - powiało klimatem z części procesowej

Nic już nie przeszkodzi i Nigdzie teraz tutaj - bardzo mi się spodobały - trans i psychodela rulezz :wink:

Niezwyciężony - b. lubię takie momenty na koncertach a takowych nie brakowało - wielki plus za to Der Zespołowi

Dom przy moście - jeden z kawałków którego wykonanie zapamiętam na długo - powaliło i zeżarło :shock:

Opowieść zimowa i On jest tu - moc, siła i potęga - to wystarczy za komentarz

Potem był fragment z Władcy Pierścieni, który przejął Kuba :piwo:

Poza prawem - trochę się zlewał ten kawałek, ale jest jak najbardziej, nie tylko przeze mnie, pożądany na koncertach :!:

Underground - wyrasta na największy szlagier koncertowy Armii, który porwie wszystkich - nawet tych, którzy są pierwszy raz na koncercie albo przysłowiowo podpierają ściany - kawałek nuciłem jeszcze do końca wieczoru, zanim poszedłem spać :shock: 8)

Utopia - dał mi wielkiego kopa na zakończenie - zresztą to był pierwszy kawałek, który po wysłuchaniu Der Prozessu przyszedł mi na myśl, jak się zastanawiałem z czym by go porównać. Oczywiście potem były jeszcze inne kawałki, może lepiej pasujące ale ten ma magię podobną moim zdaniem do Kfinto (czekałem na ten kawałek :roll: - to było moje takie niespełnione marzenie :roll: )

Zostaw to - zaskoczenie! nieźle zakończył koncert

Der Zespołowi należą się mega :brawa: kilka krzynek :piwo: i nic innego nie pozostaje jak czekać na następne rozprawy sądowe Budzego :) jak i mega singiel


Hej!

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 15:18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
To było wielkie widowisko i Der Prozzes na żywo, Tom i cała Armia rulez... Zespół zagrał bardzo bogaty i urozmaicony repertuar. Bardzo dobrze i inaczej niż zwykle piosenki Armii gra Karol Nowacki, chodzi mi o interpretacje grane w duecie: Archanioły (G. Turnau coraz bardziej blado wygląda przy tej wersji) i "człowiek spotęgowany..." Z pierwszej części mój szacunek za Katedrę i Animę... To była część występu, gdy poczułem się, że extra, że się tutaj (a przecież klubu stodoła to zbytnio nie darzę sympatią) znalazłem...
To co z drugiej części mnie poruszyło to Triodantowe Popioły, Antiarmiowe Nic już nie przeszkodzi, Nigdzie teraz tutaj - dawno niesłyszane, ciekawie zapowiedziane
Underground na bis i Zostaw to przy drugim bisie.
Wiele widać zespół dał z siebie i trzeba przyznać, opłacało się czekać do końca (2 bis). Podobne wrażenia miałem w latach 90-tych, przy okazji trasy związanej z nagraniem Triodante. Muzyka na pograniczu poezji, wizualizacji, teatru czy niesamowitości.
Miłe odczucia wtedy wywoływała gra skrzypiec na koncertach, teraz akordeon... Z kolei i tak waltornia jest niezbędna...
Dzięki Tomowi, Karolowi, Pawłom i reszcie zespołu za super mocne wydarzenie, a Mocnemu w Gębie za nowo-starą Triquetrę...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 15:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
pablak pisze:
cena była niezła


każdy se może taki zrobić.
Zapraszam tutaj:
www.fotgift.pl
lub na zakupy do mocnego ramienia - do każdej paczki załączam taki programik za free + (czego nie ma na stronie fotogiftu) kupony rabatowe na 15% zniżki.
Ceny można sprawdzić w zakładce cennik - podawałem cenę po jakiej można zamówić w firmie, album premium 32 strony. Bez dodatkowej marży.
To jest druk cyfrowy, można robić po jednej sztuce. Stąd też takie ceny.
Ale sadząc po minach oglądających, zrobił wielkie wrażenie.
- - -
Jak obrobię filmiki to wrzucę do siebie na majspejsa, tam sobie będziecie mogli oglądać. Nie wiem tylko kiedy to zrobię, bo aktualnie jestem zajęty szukaniem jakiejś pracy. Pierdolony kurwa kryzys.

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 20:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
poprawny adres --> www.fotogift.pl

ps koszulki nie będę odsyłał, może być jednak, że zamówię następne ;]

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 20:33:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Po dwóch dniach i zagłuszeniu wspomnień z Armii wczorajszym koncertem Nigela Kennedy'ego, widzę, że mam z tym koncertem tak jak z całym Prozessem mniej więcej - bardzo dobra płyta, gdzieś tak w połowie stawki jeżeli chodzi o płyty Armii; bardzo dobry koncert, gdzieś tak w połowie nieistniejącej listy tych ok. 20 koncertów Armii, na których byłem...

Był na nim zwłaszcza jeden moment, który naprawdę mi się wbił w głowę i pewnie pozostanie jako wspomnienie numer jeden. Natalia już o nim napisała:

natalia pisze:
"Przed prawem" z okiem - the best na całym koncercie. Oko, utwór, teatr w wykonaniu wokalisty, śmiech, wykorzystanie krzesła jak teatralnego rekwizytu, no max gwiazdek.

Tak, jeżeli nawet napisałem, że best momentem była Opowieść/ On jest tu, to chyba jednak trochę z przyzwyczajenia i dlatego, że te utwory są dla mnie po prostu the best, ale właśnie ten moment opisany przez Natalię (znaczy moment... 15 minut ;-)) był najbardziej świeży, najsilniejszy.
Takimi momentami były dla mnie też Parowóz numer osiem na koncercie po Lao Che dwa lata temu, czy On jest tu w Pruszkowie w ostatnie wakacje (tam znacznie bardziej, niż teraz!). I tamte koncerty, z których obu swoją drogą wróciłem BARDZO zadowolony, były dla mnie z tej samej półki, co przedwczorajszy. Nimi też się dużo osób zachwycało, ale jakoś znacznie mniej, niż teraz.

pablak pisze:
To był najlepszy koncert Armii na jakim byłem.


Boanerges pisze:
najlepszy koncert na jakim byłem

Zazdroszczę Wam... ja już widocznie miałem te swoje najlepsze koncerty. choć po prawdzie pablak na niektórych z nich też był ;-)

Oczywiście czymś zupełnie innym były dla mnie wizualizacje, już mówiłem - chyba najlepiej "wyglądający" koncert Armii, na jakim byłem (zdjęcie, które wkleił Erkej, z Godzillą - coś rewelacyjnego, nie wiem, czy to nie będzie moje ulubione zdjęcie koncertowe by Erkej! no i myślę, że ono świetnie oddaje, jak to było) - ale w ostatecznym rozrachunku, to jednak ja większą znacznie uwagę przykładam do muzyki. A muzyka - bardzo dobra, ale nie umiem się odnaleźć w fali zachwytów. Pewnie dlatego, że mi osobiście na pewno bardziej podobała się druga część koncertu (mimo Przed prawem), a to nie ona dla większości z Was stanowiła o jego wyjątkowości.

Sorry, że zrzędzę, czuję się tu wręcz nie na miejscu, ale to chyba głupie, że tak się czuję :? w końcu to forum dyskusyjne, więc pomyślałem, że dla kontrastu powiem, jak to w moich oczach wyglądało.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 20:38:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy, Twój opór mnie zadziwia. Zdziadziałeś? :wink:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 marca 2009 21:17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
choć po prawdzie pablak na niektórych z nich też był
wtedy nie było jeszcze "der Prozess"

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 marca 2009 16:27:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dla mnie był to najlepszy pod względem wizualnym koncert Armii w ogóle

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 marca 2009 13:16:53 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Moje zdjęcia Armii ze Stodoły. Zapraszam.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group