Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 11:32:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2009 13:48:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
manool pisze:
Każdy ma w tym jakiś cel:
a ja naiwny myślalem, że Wy tak bezinteresownie ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2009 17:03:12 

Rejestracja:
ndz, 22 kwietnia 2007 21:29:38
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Nie wiem, czy ktoś widział to, ale dziś w poranku na tvn24 prowadzący w trakcie jednych z pogaduszek ze spikerką (te, które są w przerwach między serwisami) rozmawiał o... dzisiejszym koncercie Armii... Spikerka powiedziała, że woli starsze oblicze Armii i hity typu Niezwyciężony i Siekierę... a prowadzący stwierdził, że Armia od jakiegoś czasu jest zespołem... "nawiedzonym"... hehe... ale niemniej reklama koncertu była ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2009 19:23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
hahaha... ja widziałam & słyszałam ciąg dalszy. Było to ok. 6 rano (to będzie długi dzień dla mnie). Pan prowadzący cytował "Szewc zabija szewca bumtarabumtara" i mówił, że będzie to chyba ich motto dnia.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2009 19:34:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
to ten pedał, który z radością powtarzał "dziura w dupie" gdy Luftwaffe zaatakowało Rokitę? wyjątkowo typa nie lubię, mam go na swojej krótkiej liście.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2009 19:45:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Nie wiem, o czym mówisz - nie znam jego orientacji, impresji porokitowych, ani nawet nazwiska. Jakbyś wrzucił foto, to mogłabym zidentyfikować.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2009 21:20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Budyń, tobie chodziło o hołotnie, sowę (o ile oni w ogóle wsłuchują się w muzykę) czy jakiegoś innego pseudokatolika z koncernu iti?

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 00:39:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Fajnie było.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 00:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ano.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
Cytat:
Budyń, tobie chodziło o hołotnie, sowę (o ile oni w ogóle wsłuchują się w muzykę) czy jakiegoś innego pseudokatolika z koncernu iti?

nie, chodziło mi o typa, co jest prawie zawsze rano w TVN 24, z Moniką już ustaliłem, o kogo chodzi, ale jak on się zwie - nie przypomnę sobie teraz

co do koncertu - już wszystko zostało napisane wyżej. Szkoda, że środek tygodnia i trzeba od razu powiedzieć sobie "cześć" jeśli się w ogóle zdąży, zamiast na spokojnie jeszcze z każdym pogadać, o spotkaniu się z muzykami nie wspominając...

Niespodzianki bardzo fajne. Na minus - tam, gdzie stałem w części Procesowej słyszalem bębny, wokal i ścianę dźwięku, ale raczej z waty, niż z mięsa, ifjunołłotajmin... że gra akordeon tylko widziałem, nie słyszałem. Potem się poprawiło. Mam też wrażenie, że ogólnie było dość cicho. Niezależnie od tego wszystkiego koncert bardzo mi się podobał, Marta już śpi, ale z tego, co mówiła wracając - też jej się podobało, pewnie potem coś doda od siebie. Dla mnie best momentem tym razem było chyba Poza prawem. Underground zmiażdżył - to naprawdę była apokalipsa. Kawałki ogólnie zagrane szybciej niż dotąd, co dało fajny efekt.

Spragnionym setlisty nie pomogę zbytnio, napiszę tylko, że były Archanioły i ludzie w wersji akordeonowo-wokalnej i takaż Utopia. Transowo-industrialna wariacja na temat Nigdzieteraztutaj, a listę rzeczy granych nie za każdym razem uzupełniło Zostaw to.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:09:05 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
Budyń pisze:
Niespodzianki bardzo fajne

jakie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
:arrow: ostatni akapit :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:21:58 

Rejestracja:
czw, 12 marca 2009 01:19:35
Posty: 3
Witam,
Czy jest ktoś w stanie dokładnie odtworzyć set?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:31:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Niespodzianki na przykład wizualne. Pod względem wizualnym był to chyba najlepszy koncert Armii, na którym byłem. Godżilla! Oko!

Muzycznie podobał mi się raz bardziej, raz mniej. Der Prozess nadal mi się podoba, ale nadal nie podzielam zachwytów. Zresztą bardziej podobał mi się w domu z płyty, bo w tej gupiej stodole jak zwykle nic nie słyszałem :evil: Budzy śpiewał na całego, ale jego głos ledwo się przebijał przez ścianę gitar. No a ściana gitar momentami (zwłaszcza w katedrze :-() stanowiła jednolity szum i zdarzało się (zwłaszcza w katedrze), że nie słyszałem ani grama melodii z podkładu. Co prawda w drugiej części koncertu było pod tym względem lepiej.

Żeby się nie czepiać - best momenty:

- dodanie do czadowej części suity linii wokalu, zresztą nieco zmodyfikowanej (bardzo udatnie i pod względem kompozycyjnym, bo to linia, której nie było, i wykonawczym - brawa dla Toma za czyste wyciągnięcie bardzo trudnego momentu, zresztą w wielu miejscach)

- końcówka Statku burz, od tej dynamicznej waltorni do końca. W ogóle - brawa BRAWA i jeszcze raz Brawa dla Kuby - dla mnie wręcz bohater wieczoru :D :piwo:

- śmiech Toma w Przed prawem - ulala, przestraszyłem się :shock: manool wspominała, że zabrzmiało mocniej niż na płycie, no - zabrzmiało rewelacyjnie. w ogóle cały utwór jeszcze wyraźniej wybił mi się ponad resztę płyty niż wcześniej. cały bardzo dobry

- Archanioły :D, zwłaszcza przejście od takiego wolnego przyśpiewywania do normalnej piosenki, normalnej, ale z nietypowym akompaniamentem :-)

- Popioły - no cóż, dla mnie zjadły na śniadanie (czyli już po pierwszym refrenie) utwory 1-4 i 6 z Prozessu. Wybitne.

- Zemsta!!! Ale jazda!

- niespodzianki w Niezwyciężonym. Naprawdę dałem się najpierw nabrać, że się sypnęło :oops:

- Opowieść zimowa/ On jest tu - dla mnie to najlepszy dublet koncertowy w historii Armii, już nie raz słyszałem ten zestaw w takiej kolejności i osiąga on w porywach sześć do siedmiu gwiazdek. Mimo pewnej "oczywistości" chyba jednak dla mnie best moment.

- Poza prawem - to ma pięć gwiazdek!!!

- Groźniak - ogólnie trochę mi się osłuchał i znudził, a tu bardzo mi się spodobał i porwał! nie wiem i nie umiem powiedzieć czemu, pewnie z przyczyn jakichś subiektywnych, ale tak jakoś ;-)

- Underground - nie wiem, czy to nie będzie mój numer dwa na ostatniej płycie. Świetne :D

- rege przy Zostaw to! wow, ale zabujało :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony czw, 12 marca 2009 01:35:13 przez Crazy, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:33:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Bardzo podobały mi się industrialne momenty (!), akordeonowe momenty, Godzillowe momenty wizualizacyjne. A także te przy Animie. Procesowy spektakl w ogóle. Poza tym... kolejny zachwyt Opowieścią... nagłe wzruszenie przy "Undergroundzie" ("tam i tu" + gest Budzego)... rege przy "Zostaw to", hoho... Dziękuję!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 01:38:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Set, z pamięci, ale powinno się udać:

1. Ultima Thule (część wokalna, Krzyżokmiet, część wokalna)
2. Zły porucznik
3. Proces
4. Statek Bush
5. katedra
6. Przed prawem
7. Anima

8. Archanioły & ludzie
9. Popioły
10. Nic już nie przeszkodzi
10a. Nigdzie teraz tutaj
11. To moja zemsta
12. Jeżeli/ 3 bajki/ Niezwyciężony
13. Dom przy moście
14. Opowieść zimowa
15. On jest tu

(Władca pierścieni)

bis 1:

Poza prawem
Przebłysk
Gdzie ja tam będziesz ty
Underground

(Clannad - Together We)

bis 2:
Utopia
Zostaw to

(jakieś disco ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group