Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 17:35:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 21:54:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Ciekawe czy ten z tefałenu słyszał kiedyś malenczukowych tzw. "kolorowych chłopców z tivi, co nadają film o miłości" (cytat nie-dosłowny)... Ale z drugiej strony Malenczuk nie zmierzył się z twórczością gajcową, więc nie mógł wystąpić w drugiej części... Szkoda, że zabrakło na "Pamiętamy'44" Janerki...
monika pisze:
chłód bił od Made in Poland
To nie dziwi, wszak to zespół zrobiony w Polsce... Za to Dezertera z drugiej części nie słyszałem, więc trudno o nich pisać... Za (...) jasną, nie wiem o co temu gostkowi zapowiadającemu chodziło z tym "ch(ł)op/ch(ł)op" czy "hop/hop" przy Dezerterze... Moze on Lao Che kiedyś słyszał czy co?
Te dwa zespoły na P, czy ci, co są częścią kulki to nie ta muzza, która chciałbym jeszcze usłyszeć...
Szkoda, że Szum nie zagrał obok Armii, MRR w drugiej części...
maatti pisze:
Ponadto Agnieszka Szydłowska bardzo OK jako prowadząca... Wierzę, że hormony u kobiet w ciązy (Agnieszka.. ciąza zaawansowana...) bardzo pomagają! Brawa dla Agnieszki!

Nie byłem w tym roku na placu wolności, p. Agnieszkę znam tyle, co z radia i nie wiem, co robią hormony w ciąży, ale w zasadzie z maattim zgadzam się... :wink:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 21:58:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
mathew pisze:
Za (...) jasną, nie wiem o co temu gostkowy zapowiadającemu chodziło z tym "ch(ł)op/ch(ł)op" czy "hop/hop" przy Dezerterze...

Na koncercie było sporo fanów Dezertera, którzy robili dużo hałasu, skandowali przez większość czasu "De-zer-ter! De-zer-ter!", czy właśnie "Hop! Hop! Hop!", przy czym skakali. Stąd ta aluzja.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 21:59:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
uff bo juz myślałem że Dezerter zaczął grać hip hopa

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 22:05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...Karolina Cicha !!!! :brawa: mam nadzieję ,że dziewczyna zrobi karierę !!!
a ! jeszcze (kompletnie mi nieznane zespoły ) Karotka i Kawałek kulki mi sie podobały :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 27 lipca 2009 22:18:19 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 22:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 23:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
elrond pisze:
...Karolina Cicha !!!! mam nadzieję ,że dziewczyna zrobi karierę !!!


fakt dziewczyna ma niezly glos...

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 22:14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Cały koncert był bardzo fajną imprezą, choć zaczął się nieciekawie puszczonym z odtwarzacza takim sobie Kazikiem i następnie zespołem N.O.T., który zupełnie do mnie nie trafił. Później Agressiva - bardzo dobra interpretacja wiersza, choć gorzej wypadła na koncercie. Z kolei Hetane odwrotnie - na koncercie było cienko, a na płycie to już megacienko. Plus za urodę wokalistki :wink:

Nuda straszna to Pustki i Pogodno, z tym, że Pogodno dało fajny mini koncert w drugiej części, a Pustki ugruntowały mnie w przekonaniu, że są do niczego. Rozczarowałem się Szumem i Made In Poland, na którą to kapelę ostrzyłem sobie zęby, ale niestety - obydwie zagrały kompletnie bezpłciowo. Poza tym Fat (...) Family - niby fajne, ale też mnie nie powaliło.

Karolina Cicha, Kawałek Kulki i Karotka - super ! Magiczna muzyka. Dezerter w pierwszej części wypadł kiepsko, dobrze, że grali w drugiej. Maleo był fajny i w pierwszej, i w drugiej. Żałowałem, że nie było Janerki i że jego wkład w płytę to tylko melorecytacja, a nie normalny kawałek. Trzeba jednak przyznać, że wiersz do Janerki dobrali świetnie !

No i bohaterowie wieczoru - Armia ! "Wczorajszemu" ma trudny tekst i przez to cały kawałek nie jest bardzo przebojowy, ale kurde, jak to brzmi ! Mroczny, trochę noisowy hardcore. Później mini koncert na zakończenie imprezy - tam już się można było zacząć lekko bać - ciężka agresja muzyki w połączeniu z wokalem i pantomimą Budzego stworzyły bardzo specyficzny klimat. Na "Undergroundzie" odpoczynek od mroku i straszny niedosyt, tylko cztery kawałki! Za całość jak najbardziej zasłużone :brawa:

Przy okazji, Crazy, Żywiołak na swoim mini koncercie emanował złą energią, to była jakaś pogańsko-słowiańska odmiana volkizmu, no ale o to chyba chodzi w neofolku. Słyszałem ich pierwszy raz i za często bym tego chyba nie strawił. Podobała mi się natomiast ich interpretacja wiersza, chociaż bardzo laoczeska :wink:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Ostatnio zmieniony pn, 27 lipca 2009 22:16:35 przez Paulus_Wolf, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 22:14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dziewczyna ma niezły głos ( ala Renata Przemyk) ,jest ładna , potrafi poruszać sie na scenie ( jest aktorką z Gardzienic) ....czego jeszcze potrzeba ? :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 22:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Może tymczasem jakiś wspólny projekcik? :) Armia & Karolina Cicha EP. Zgarnąc dziewczynę do Puszczykowa i pojamowac :)

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 08:50:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 16:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
W dzisiejszym Quadransie qultury w TVP Info znow wystapili zacni Panowie: Budzy i Maleo:) i mowili o swoich wersjach wierszy Gajcego.

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 09:41:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
kiedyś słuchałem płyty Kawałka Kulki, ale mi się niespecjalnie podobał, poza promującym kawałkiem, który był bardzo sympatyczny za to:
http://www.youtube.com/watch?v=KbBSWfDzpWo
na pewno jest to zespół, który artystycznie ma coś do powiedzenia

PS.
moja recenzja płyty "Gajcy":
http://niepoprawni.pl/blog/3/plyta-gajcy
zapraszam.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 11:27:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Wywiad z Karoliną Cichą

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 20:56:36 

Rejestracja:
sob, 13 listopada 2004 11:45:47
Posty: 152
Skąd: skraj lasu
youzwa pisze:
Na koncercie było sporo fanów Dezertera, którzy robili dużo hałasu, skandowali przez większość czasu "De-zer-ter! De-zer-ter!", czy właśnie "Hop! Hop! Hop!", przy czym skakali. Stąd ta aluzja.

Żadni fani Dezertera. Najarani jakimś gxxxem byli i tyle. Stałem chwilę koło nich (dopóki się dało...)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 21:12:33 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:23:30
Posty: 99
Skąd: Lodz/W-wa
koncert bardzo nam się podobał, choć byliśmy tylko na "Gajcym" i kawałku drugiej części koncertu (rodzina naciskała na powrót i po kilku utworach Dezertera uległem). Występ Armii świetny jak zawsze! co za energia!!!, Dezerter i Pustki też bardzo - bardzo fajnie to wyszło.
A płytę po raz pierwszy odsłuchałem wczoraj (!) i najbardziej przypadł mi do gustu utwór w wykonaniu Agressivy 69, która w MPW wypadła tak sobie..(za wyjątkiem wizualizacji które mi się bardzo podobały)

NA płycie brzmi to zupełnie inaczej - jak dla mnie idealne zgranie tekstu z muzyką.

Płyta ogólnie bardzo ciekawa, nawet Maleo nie zanudził mnie:))

_________________
Człowiek z wiekiem staje się rozumny
Człowiek z wiekiem do trumny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 21:54:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ybodzio pisze:
Płyta ogólnie bardzo ciekawa, nawet Maleo nie zanudził mnie:))


No właśnie!

Na płycie dla mnie najsłabiej wypada N.O.T., Pogodno i Kawałek Kulki. Szanuję istnienie takiej niszy artystycznej, ale nie dla mnie. Hetane chyba lepiej na koncercie (tam wydało mi się takie folko-gotyko-industrometalowe, a na płycie metal gdzieś wyparował). 52UM zdecydowanie lepszy na płycie. Agressiva bardzo dobra (tym razem w ich industrialu więcej zimnofalowego metalu niż techno). Armia – wiadomo. Żywiołak bez rewelacji – melodia wpada w ucho, ale oni potrafią dużo więcej. Koncertowo też widywałem ich w lepszej wersji. Pustki OK. Znam ich od dziesięciu lat i co rusz zauważam, że niby nie powinna to być moja bajka, a jednak całkiem miłe. Dziwne, że przy dość dużej promocji przez Trójkę nie są bardziej znani w mainstreamie. Dezerter i Kazik trzymają formę, może bez zachwytu, ale i bez blamażu. Karotka interesująca. Karolina Cicha jak zwykle żywiołowa – chwytała się śpiewania różnej poezji od Tuwima po Różewicza w różnych aranżacjach, więc z Gajcym na rockowo też sobie poradziła. Dobrze, że Janerka w końcu dał się przekonać do zaśpiewania i ciekawie wyszedł eksperyment z właściwie brakiem dogranego akompaniamentu.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 lipca 2009 10:09:21 

Rejestracja:
śr, 29 lipca 2009 10:03:02
Posty: 1
Hej niestety nie byłam na koncercie, choć bardzo chciałam.
Ma ktoś może jakieś filmiki z koncertu.
Z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group