Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 05:46:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 19:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 23 marca 2009 23:48:53
Posty: 2
Skąd: Poznań
A Budzy właśnie mówi o Jarocinie w Radio Merkury :)

_________________
Swój do swego po swoje


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 21:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
ceigrektezet pisze:
to był mój pierwszy raz z prozessem na żywo


i moj! I dobrze, ze z deszczem. Deszcz jest Prozzesowy bardzo, jak sie okazalo w trakcie. I odganiajacy zbednych przy TAKIM repertuarze oszolomow i brutali. Pod scena zostali ci co mieli zostac. A odbior (moj) byl specyficzny bardzo. Wielokrotnie mialam takie wrazenie jakbym stala tam zupelnie sama. Sama na przeciwko ciezkiego muru slow i dzwiekow. Nie czulo sie obecnosci innych wspolsluchaczy. Wyjatkowe! Plus wyjatkowo wzruszajace chwile.

Co do NMA - kiepsciejszy set tym razem. Trudno.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 21:25:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Ooo, byłaś tam :) . I jesteś tu! :D Może :piwo: ?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 21:31:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
db zgadzam się z Tobą w 100%. ja za każdym razem, gdy słucham procesu na zywo, mam uczucie, jakbym była zupełnie sama, wszyscy wokół znikają. na dodatek "przed prawem" tak mną wstrząsa, że dostaję jakiegoś skurczu mięśni twarzy, co zauważam dopiero potem, po wszystkim, gdy próbuję się rozlużnić.


dyingbride pisze:
Co do NMA - kiepsciejszy set tym razem. Trudno.


to prawda. nie wiem, może to wina nagłośnienia? ostatni koncert przed UW o wiele, wiele lepszy był.

no i cieszę się, że Cię spotkałam :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 22:01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 07 lutego 2009 23:16:20
Posty: 54
Skąd: Piotrków Trybunalski
Dla mnie koncert Armii to był ogromny, wielki, potężny CZAD!!! A deszcz jeszcze bardziej pogłębiał ten czad, sprawiał że ten koncert był bardziej czadowy niż bez deszczu. Dla mnie to też było pierwsze zetknięcie z Prozessem lajf i od razu wielkie wrażenie. Gratulacyje dla Wokalisty za wspaniałą dyspozycje wokalną i za te wszystkie ruchy i wygibasy podczas Prozessu :D ... Szczególnie podczas Przed prawem... Nie było zbędnych gadek pomiędzy utworami które się zdarzały na większości koncertów (zagranicznych gwiazd przede wszystkim).
Jak zespół zaczął grać Opowieść zimową już się bałem że będzie to zwykły koncert The Best Of, ale na szczęście zapowiedzi na łamach prasy festiwalowej się sprawdziły. Słowem: Lider nie kłamie! :D Najbardziej mi się podobał moment wybuchu w Statku burz z tym gęsto padającym deszczem... Coś cudownego... I jeszcze ten złowieszczy śmiech w Przed prawem... I odrzucenie rzuconego bezczelnie na scenę buta... Najlepsze momenty takie niezwykłe i nieczęste... Bowiem cały koncert był niezwykły. Moim zdaniem najlepszy koncert Armii na jakim byłem.
Oglądałem jeszcze próbę Armii rano gdzieś koło 12:20, ale zza płotu w lesie... Podobało mi się wykonanie Ukrytej miłości z dziećmi i podejście Lidera do tychże osób. Taka serdeczność i przyjaźń która bije od Wokalisty a także poczucie humoru, co potwierdził słowami kończąc próbę: "mam komunikat: ktoś zgubił czerwone autko, czyje to autko? kładę je tutaj...". Ten tekst mnie rozwalił :mrgreen: Jeszcze raz wielkie gratulacyje dla całego Zespołu.
A, byłbym zapomniał: gratuluję Wokaliście udanego występu z New Model Army. Po zaśpiewaniu Tego Jednego Ich Utworu Którego Tytułu Nie Znam stałem sobie obok pana Wokalisty Elronda i pani Natalii i Ich Córki i miałem po koncercie podejść i zagadać ale Rodzina sobie uciekła szybko i nici z pogawędki wyszły :wink: Gdyby ktoś mógł podrzucić setlistę z tego koncertu, byłbym bardzo wdzięczny...
Mój Tato zakupił koszulkę Prozessu, dla mnie niestety nie starczyło funduszy :(

A jak skomentuję cały Festiwal???
Dokładnej ogólnej recenzji nie będę tu pisał, ale prawdopodobnie będzie ona niedługo dostępna gdzieś na Forum mycharts.pl.
Na razie taki ranking najlepszych koncertów robiony "na gorąco", dzień po zakończeniu festiwalu:
1. Armia
2. New Model Army
3. Editors (pomimo krótkiego występu)
4. Kazik Na Żywo
5. 30-lecie Tiltu
6. Animal Collective (pomimo mojego wcześniejszego wyjazdu)
7. Maria Peszek
8. Myslovitz
9. Czesław Śpiewa
10. Bad Brains (pomimo fatalnej dyspozycji wokalisty ale to historia na oddzielny temat :wink: )

Dziękuję i zapraszam na tu.

_________________
"z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby"
Last.fm


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 22:59:58 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Stoję na tyłach sceny. Deszcz, deszcz, deszcz...

Z ciemności wyłania się zakapturzona postać.
- Witaj Justinie, dzięki za wspaniałą przesyłkę. Odebrałem ją wczoraj.
- Dopiero wczoraj dotarła? Ech, ta poczta...
- Dziękuję Ci za napisanie miłych dla mnie słów.
- To ja Ci bardzo dziękuję.
- Ciągle pada...
- Tak... Pieprzony deszcz.

Z namiotu wychodzi człowiek o posturze syna Godżilli.
- Justinie, to jest mój przyjaciel.
- Wiem o tym.
- Panowie, chodźcie do namiotu, bo ciągle pada.

W wejściu stoi Natalia.
- Fucking rain, Justin!
- Yes, fucking rain!

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 23:18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
erkej, kapitalne zdjęcia!!!!! jednak się udało :D
szkoda, że nie byłam wtedy z przodu

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 23:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Uldor co do wystepu Czesława. Dla mnie porazka. Mam wrazenie, że swoim wystepem sporwadził deszcz na festiwal w Jarocinie. Nawet tam na górze mieli dosyc jego "śpiewania".
Acidzi dla mnie rewelacja. Zwłaszcza, że grali o tak wczesnej porze. Jankiel super. Widac żywiołowość jakiej dawno u Acidów nie widziałem. No i wokalnie całkiem nieźle.
Automatic dla mnie po 3 kawałakch nuda.
Editors 100% profesjonalizm, tylko czemu tak krótko? Żona jest zachwycona występem Anglików.
Peszkowej nie widziałem, ale to dla mnie żadna strata. Może kogoś obrażę, ale dobrze,że nie zagrała w Jarocinie też Gaba Kulka.
Bad Brains echa świetności przebijały się w czasie ich występu. HR to już cień samego siebie sprzed kilkudziesięciu laty. Grą Dr Know na gitarze jestem jednak zachwycony.
Wstyd powiedzieć, ale po deszczowej sobocie wszystko mi przemokło, włącznie z namiotem i nie zostałem na występie Tiltu, TINC, czy KNŻ. Ocenić więc nie mogę.
Co do formuły festiwalu, to zgodze się z forumowiczami, że powinno być wiecje młodych zespołów i szans zaprezentowania się przed jarocińską publicznością. Chyba patronat Trójki w postaci p. Stelmacha średnio służy. Zreszta on promuje OFF festiwal aż do przesady.
Podsumowanie. Festiwal dla mnie udany. Szkoda,że nie poznałem się z forumowiczami.
Armia the best set, wbił mnie w ziemię. Dziękuje :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lipca 2009 23:58:35 

Rejestracja:
pn, 20 lipca 2009 23:48:50
Posty: 1
Witam serdecznie
W tym miejscu chciałbym serdecznie w imieniu swoim i tej ponad 40-osobowej wesołej gromadki podziękować zespołowi za wspólny występ, za profesjonalne i przede wszystkim mega serdeczne podejście do dzieciaczków. Dla wielu z nich było to niesamowite przeżycie i coś czego długo nie zapomną. Już na próbach (których było z 2-3) widać było w nich ogromne zaangażowanie i radość. Potrafiły dać niezłego czadu, z tych swoich małych gardełek. Ja aż głos straciłem ;)

Szczególny ukłon dla Tomasza Budzyńskiego za zaufanie :)

I na koniec wielkie dzięki dla Was, za ciepłe przyjęcie Dzieci Jarocina.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 02:42:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Bialy_Kruk pisze:
Uldor co do wystepu Czesława. Dla mnie porazka. Mam wrazenie, że swoim wystepem sporwadził deszcz na festiwal w Jarocinie. Nawet tam na górze mieli dosyc jego "śpiewania".


Dla mnie też, bez dwóch zdań, chociaż muszę przyznać, że jego aranżację "Loli" uważam za udaną.

Nie wierzę jednak w aż taką moc sprawczą "zespołu Czesław Śpiewa", burzowe prognozy były od dawna, zresztą rano widać było, że będzie padać. Może "zespół Czesław Śpiewa" (będe się konsekwentnie trzymał nomenklatury stosowanej przez Pana Prowadzącego z GazWybu) przelał czarę goryczy, ale tego też nie możemy być pewni.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 11:50:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 07 lutego 2009 23:16:20
Posty: 54
Skąd: Piotrków Trybunalski
Bialy_Kruk pisze:
Editors 100% profesjonalizm, tylko czemu tak krótko?

Mnie też się Editors bardzo podobał. A zagrali krótko gdyż Tom Smith jak mówił miał jakieś problemy z głosem...

_________________
"z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby"
Last.fm


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 12:04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Gero pisze:
w częściach środkowych słychać krzyki Siekiera - porażka...

Ja niestety takie okrzyki słyszałem dość często, bo główne ich źródło znajdowało się blisko mnie...
Groszek pisze:
Youzwa - fajnie było poznać i zamienić kilka słów!

Ja też się cieszę z poznania Ciebie i Agnieszki (dobrze zapamiętałem?) :piwo:
Goblin pisze:
swietny wystep, tylko o wiele za krotki, liczylem na jakiegos chociaz krotkiego bisika...

Armia zagrała i tak dłużej, niż miała, więc ja nie narzekam na brak bisu. Był po prostu zagrany od razu :)
natalia pisze:
a zauważyliście, że u godzilli też padało???? Laughing

Tak! To było dobre! :D
natalia pisze:
myslovitz, happysad, czesław czy kumka olik

Na Myslovitz nie byłem, ale akurat ich bym się nie czepiał. Czesław Śpiewa zaprezentował się moim zdaniem bardzo ciekawie.
Uldor pisze:
czy od biedy nawet te Plagiaty

Od biedy? Pomijając moje wrażenia, to oni bardziej pasowali niż choćby T(I)NC..

Deszcz podobno padał według prognoz i skończył się też wtedy kiedy zapowiadano.

Co do samego koncertu Armii (o innych będę się wypowiadał gdzie indziej) - CZAD!!! Z jednej strony deszcz spowodował, że odpuściłem pozostałe koncerty tego wieczora i bardzo tego żałuję, jeśli chodzi o NMA. Zwłaszcza, że taka niespodzianka... Ale z drugiej, moim zdaniem dodało to wymowy.
'Ukryta miłość' bardzo fajnie zabrzmiała, publika podchwyciła "je je je", szkoda, że dzieci słabo było słychać. Tomek cały utwór bardzo uśmiechnięty, wyluzowany, na koniec ukłonił się w kierunku dzieci.
No i zaczęło się! Na początku czad dla punkowców, niesamowite pogo! Niektórzy byli tak wyczerpani po tych dwóch kawałkach, że wyszli z pogo mdlejąc z braku sił.. Inna sprawa, że na pewno wpływ na to miało przesadzenie z napojami wyskokowymi. Popioły zapowiedziały, że zaraz zaczyna się Prozess, świetna solówka, która mnie kładzie na łopatki (ja chyba słyszałem ją tak wyraźnie drugi raz). To co się działo potem to już kosmos. Wątki parateatralne coraz bardziej rozbudowane, zwłaszcza motyw z nasunięciem czapki na oczy i chodzeniem 'na ślepo' wydał mi się wzorowany na filmie 'Zły porucznik'. Wstrząsające krzyki, Tomek ma chyba z miesiąca na miesiąc coraz więcej pary! Muzycznie też mistrzostwo.
Na pewno Ci co nie znali płyty, mogli mieć problemy z wczuciem się, ale ten koncert na pewno przyczynił się do tego, że płyta zyska kolejnych fanów i nabywców.

I na koniec ważna myśl, która jest autorstwa Kichy, z którym miałem okazję porozmawiać. Otóż stwierdził on, że jak patrzy na te stare polskie zespoły, które zagrały (było to pod koniec koncertu Tiltu) jechały generalnie tak samo, a w Armii cały czas jest progres i to świetnie pokazali na tym koncercie.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 13:49:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
youzwa pisze:
Od biedy? Pomijając moje wrażenia, to oni bardziej pasowali niż choćby T(I)NC..


W Jarocinie chyba zawsze było miejsce dla kapel zaangażowanych, poza tym muzycznie dla mnie pełna profeska, czego nie można powiedzieć o Plagiacie - ktoś słyszał może Blade Loki? Plagiat to to samo, tylko słabsze.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 14:12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Mówiłeś o muzycznym duchu starego Jarocina, a nie wiem czy stary Jarocin charakteryzowały koniecznie słowa
Uldor pisze:
pełna profeska

Raczej chodziło o punk rock, jak słuchałem składanek z Jarocina, to poziom był różny. I Plagiat się w to lepiej wpisuje niż T(I)NC.
Poza tym Jarocin był wyrazem niezgody na sytuację w ustroju komunistycznym, a muzycy T(I)NC pewnie skrycie marzą o tym, żeby im jakiś milicjant przejechał pałą po plecach :?

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 15:53:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Ej dajcie spokój Panowie! Czego chca panowie z TINC zapytajmy ich.
Dla mnie festiwal a przede wszystkim wystep Armii super. Pozdrawiam wszystkich którzy byli.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group