Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 19:27:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 16:30:33 
Interpretuj jak chcesz, najlepiej jako użytkownika z już dość długim stażem, obdarzonym sentymentem i niechęcią do wszelkich zmian ;)

a spadku zainteresowania potforum niestety nie obawiam się, chociaż może byłoby to pożądane ze względu na magiczną blokadę funkcji ignoruj :twisted:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 17:02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
Bo potforumowe tematy okołomuzyczne są takie codzienne i zwykłe a z ocenaryjnych bije hm...powaga

Zwykle bije tylko z pierwszych wpisów, które są monografiami, spisami dyskografii itd., a po kilku-kilkunastu takich wpisach wątki te i tak stają się relacjami z koncertów, wrażeniami nt. wywiadów, wklejankami zabawnych zdjęć i offtopikami. Kiedyś byłem zwolennikiem wyrzucania wątków niespełniających wzorca z pierwszych stron wątku bitelsowego z ocenarium do potforum, ale już nie jestem.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 17:41:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Cinemarum to strzał w dziesiątkę. Muzyczne potforum - to mogłoby być dobre. Jednak zmieszanie z takim działen Ocenarium odebrałoby chyba tę magię, jaką mają wątki Ocenaryjne.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 17:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Ja już przyjąłem do wiadomości, że lepiej byłoby pozostawić Ocenarium w kształcie obecnym, tzn. jako spójny dział UT. Chodzi mi o ustalenie, czy mógłby to być nie dział Forum, a poddział innego (tj. muzycznego) działu Forum.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 19:24:17 
Ja się tam nie znam, ale jaki jest sens mnożenia bytów i robienia działów i poddziałów?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 19:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Ja tego tak nie odbieram, chodzi o pewien rodzaj czytelnej klasyfikacji. Zresztą gdyby powstałby dział filmowy, to tym bardziej winien powstać muzyczny, a w nim Ocenarium jako poddział (by uniknąć rozmycia). To jest dla mnie kolejny krok. Domyślam się, że dla niektórych tak być nie musi.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 19:56:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Że ja jestem za działem filmowym, to wiadomo od zawsze.

Co do Ocenarium i działów muzycznych - sprawa jest trudna do uporządkowania, czego doświadczyliśmy swego czasu z Witkiem, robiąc pewien przesiew wątków.
Mamy następujące kategorie:

- wątki monograficzne (w tym stylistyczne, a więc jazz, boogie, krautrock, minimal i wiele innych), a więc esencja tego, po co stworzone zostało ocenarium. stanowią one nadal zdecydowaną większość tego, co tam się znajduje (proszę popatrzeć na pierwszą stronę Ocenarium)

- "wątki panka", które UWAŻAM ZA MONOGRAFIE również, są to monografie poszczególnych lat, wprawdzie w formie listy, ale uważam ich wartość powiedzmy encyklopedyczną za ogromną

- wątki, które nie są monografiami, ale w jakiś sposób nam pasowały nam do Ocenarium np. ze względu na metodologiczny (czadu/ pogłosu) albo recenzyjny charakter (najlepsze zaczęcia płyt, wątek eureczny, ja tu też widzę te Relacje z koncertów innych wykonawców, podobają mi się one w Ocenarium)

- inne wątki listowe, których pozycja w ocenarium jest dla mnie niejasna - z Witkiem podczas czyszczenia wyrzuciliśmy do Potforum znaczną ilość takich wątków, których ideą było układanie różnego typu list. Poniekąd wpisuje się w to toptenowy wątek Moniki, czy Karoliny...
Może więc gdyby już robić poddziały w ogólnym forum muzycznym, można by wydzielić z jednej strony Monografie, z drugiej Listy, a z trzeciej Inne.
Można by - ale widać, że są wątpliwości, czy warto. Sam nie jestem przekonany. Tzn. na pewno w niczym to nie zaszkodzi, wbrew obawom Morelli ;-), ale czy pomoże?

Mi się wydaje, że cały czas zaletą Ocenarium jest to, że jest dość małe i praktycznie nigdy nie ma problemu, żeby coś tam znaleźć. Natomiast zdecydowanie miewam problemy z odkopaniem zagubionego tematu w Potforum, stąd też z radością powitam wyodrębnienie wątków filmowych (których większość sam założyłem ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 20:20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
generalnie Moderatorzy odwalają na Forum bardzo dużo niedocenionej harówki, jeśli to ma im pomóc w pracy to rzeczywiście warto coś pozmienić

natomiast z perspektywy użytkownika widzę celowość i przydatność Filmorumu, natomiast co do sprawy Potforum/ Ocenarium / + to z jednej strony lubię jak to wszystko się artystycznie miesza (czyli tak jak jest) a z drugiej nęci wizja wydestylowania Ocenarium wyłącznie do wątków monograficznych

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 20:30:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
To ja tylko napiszę, że byłabym przeciwna przenoszeniu wątku Top 10 do Potforum, ponieważ uważam go za w naturalny sposób związany z rozmowami w wątkach o poszczególnych wykonawcach, które od dawna się tam toczą. Zawsze zresztą ocenaryjność tego działu bardziej do mnie trafiała, niż monograficzność; wybieranie 10 ulubionych piosenek danego wykonawcy jest oceną twórczości, czyli pasuje.

Za Filmorum jestem, a poza tym lubię dobrą organizację, więc nie mam nic przeciwko zmianom (duży dział muzyczny z ocenarium jako podpodforum).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 20:40:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
monika pisze:
byłabym przeciwna przenoszeniu wątku Top 10 do Potforum


Ja też bym był :) . Głosowania ściśle łączą się z różnemi wątkami macierzystymi. Poza tym to tylko jeden wątek - w dodatku niezwykle żywy.

Filmorum mogłoby być.

A nie ma żadnej ochoty na porządkowanie forum Armii?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 20:50:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Ochotę to może bym miał, ale nie mam na razie na to czasu :wink:
A tak na serio, pewnie są tam wątki do usunięcia, a w najlepszym razie do połączenia z innymi.

Jak z nazwą działu filmowego?
Cinemarum
Filmorum
Cinematorium (wzgl. Kinematorium - pozdrowienia dla Omara i Cedrika - choć mi się za bardzo kojarzy z krematorium)
Kineamatorum

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 21:00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Karolina pisze:
a spadku zainteresowania potforum niestety nie obawiam się

przebija przez Twój post morze smutku i zblazowania :(

Post Crazy'ego zachęcił mnie do idei działu filmowego (!) - bardzo to wszystko mądrze i profesjonalnie opisał ;)

Cytat:
Filmorum

jestem za POLSKIMI nazwami!

Miki pisze:
Kineamatorum

ta też brzmi swojsko!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 21:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Może Kinoamatorum brzmiałoby ładniej.

W międzyczasie i poza UT pojawił się nieco inny pomysł, choć na razie go podrzucam tutaj, a autor może wkrótce go uzasadni (nie mam na myśli Peta :wink: ). Powstaje dział muzyczny z Ocenarium jako poddziałem. Do Potforum trafiają "Pod Różą" Rum i Awanturum jako poddziały, ale ten ostatni zachowuje swój charakter (tzn. brak dostępu bez zalogowania).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 13 lipca 2009 21:10:42 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 21:08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
A ja tam zamętu narobię i powiem, że bym nie miała nic przeciwko, gdyby jeszcze powstał dział książkowy...
Niby bałaganiara jestem... ale lubię wiedzieć, gdzie co jest i nie musieć długo szukać. Te dwie cechy wbrew pozorom mogą iść ze sobą w parze. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 21:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Miki pisze:
Do Potforum trafiają "Pod Różą" Rum i Awanturum jako poddziały, ale ten ostatni zachowuje swój charakter (tzn. brak dostępu bez zalogowania).


Nie.

Potforum to potforum. W tym przypadku jestem za tradycją a nie funkcjonalnością. Dla mnie taki pomysł to zbyt daleko idąca ingerencja.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grawson i 168 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group