Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:36:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 13:42:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Na wczorajszy koncert dotarliśmy z Agnieszką lekko spóźnieni, bo ok. 17:00 nasz autobus był akurat na rondzie Dmowskiego i trochę nas wstrzymano. Gdy dotarliśmy, słyszeliśmy Underground. Z tego co słyszałem od Erkeja przegapiliśmy dwie piosenki powstańcze i Poza prawem. Poza tym zabrzmiało (kolejności nie pamiętam zbyt dobrze):
Aguirre
Opowieść zimowa
Gdzie ja, tam będziesz Ty
Popioły
Nic już nie przeszkodzi
Jeżeli/3 bajki/Niezwyciężony
Wczorajszemu
Zły porucznik
Statek burz

bis:
Podróż na wschód
Zostaw to
On jest tu

bis bis:
Warszawskie dzieci

O czymś zapomniałem?

Koncert udany, choć atmosfera festynu niezbyt pasuje do twórczości zespołu.
Po koncercie kilka nowin, niestety nie wszystkie dobre. Między innymi można było dowiedzieć się, że trasa po Muzeach Narodowych odwołana.. No i planowany festiwal w Radocynie przeniesiony na przyszły rok.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 13:59:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
bardzo dobry, bardzo energetyczny koncert. Ciekawostką było sporo osób, które nie wiedziały, co się będzie działo, były po prostu w parku i przyszły, bo zobaczyły, że coś sie dzieje. Słyszęliśmy świetną rozmowę starszych panów, którzy mówili, że to nie będzie muzyka i oczywiście - gdy Armia zaczęła grać - uciekli. Jeden jednak starszy facet został, wytrzymał do "Okien" :)

Mam wrażenie, że odmłodzony wyraźnie skład Armii coraz wyraźniej ciąży ku, pozwolę sobie użyć określenia fachowego z kręgu krytyków muzycznych, napierdalaniu i daje to miły memu uchu efekt.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 14:18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Po prostu miło się to oglądało - właśnie w kontekście staruszków (babcia machająca zespołowi była niezwykle fajna) i dzieciaków, które pogowały przy numerach, które zapewne powstały zanim inkryminowane dzieciaki przyszły na świat. No i warto dodać, że koncert przetykany był Jerzym Zelnikiem, który tworzył całkiem fajny klimat "Opowieściami zelnikowymi" z Powstania. Bardzo przypadkowy zestaw słuchaczy - od staruszków po dzieciaki i bardzo fajny koncert. Z nietypowym nagłośnieniem solówek - warto dodać - wreszcie usłyszałem solo w "Piopiołach", które już chyba na stałe zagościły w repertuarze (i dobrze!).

Klka oczywiście spodziewanych osób (Budyń, Miki z żoną, Erkej uwijający się na dwa aparaty, 3bajek), ładna pogoda, całkiem niezłe brzmienie jak na miejsce, w którzym się wszystko odbywało - no i porządny koncert świetnego zespołu, do tego za darmo - warto się było tarabanić przez pół miasta na Targówek!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 14:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
youzwa pisze:
trasa po Muzeach Narodowych odwołana..


a to dupa blada! :x a już planowałam sobie Gdańsk...a dlaczegóż to odwołana?

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 15:00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o to, że sponsorem trasy miało być Ministerstwo Kultury, ale ze względu na oszczędności, musieli obciąć trochę wydatków..


Budyń pisze:
Mam wrażenie, że odmłodzony wyraźnie skład Armii coraz wyraźniej ciąży ku, pozwolę sobie użyć określenia fachowego z kręgu krytyków muzycznych, napierdalaniu i daje to miły memu uchu efekt.

Nowa płyta ma podobno zaprzeczyć tej tezie... Pożyjemy, zobaczymy. Na razie rzeczywiście jest tak jak piszesz.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 19:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Wschód wyruszył w kierunku barykad już wczoraj rano. Mknąc przez nasypy, lasy i opłotki w przedziale 'nur für Polnische' snuł plany dotyczące mijającego powoli dnia. Po spotkaniu z zaprzyjaźnionym warszawskim łącznikiem skierował swe leniwe kroki wiadomo gdzie.
Droga do Parku okazała się dłuższa niż się wydawała nim się okazała, na skutek czego oddział trafił na miejsce parę minut po godzinie W. Ale nic to nic to nic, bo z głośników było słychać Faraona aka kochankę/a Elżbiety z Klanu. Widząc przyjazny gest dowódcy Armii, załoga zasięgnęła informacji tyczących się przebiegu operacji pod kryptonimem 'Akademia'.
Po dawce energetyzujących szlagierów przeplatanych słowem czytanym oraz zmianie odzienia głownego przez Dowódcę, nastąpił niespodziewany ale jakże mile słyszany urywek z niemieckotytułowej płyty. Scena zatrzęsła się od teatralnego dramatyzmu (przez niektórych członków brygady Armii odebranego bardziej jako komedię niż tragedię), a nad głowami zgromadzonej gawiedzi zatrzepotała śnieżno-krwawa flaga z czarną jak widmo jutra kotwicą.
Do ostatnich minut, dziatwa przeplatana starszyzną niezmordowanie prezentowała pod sceną tańce wojenne, a gdy dzielna załoga zniknęła im z oczu, dały się słyszeć gromkie nawoływania do ponownego wyjścia na front.
Ze sceny padły dedykacje dla dzielnych Chłopaków, bohaterów sprzed 65 lat.

Po bardzo udanym (przynajmniej z punktu słyszenia odbiorców) występie, nastąpiła krótka wymiana wrażeń, marzeń i opis przyszłych wydarzeń. Była mowa o nowej płycie Armii, o jubileuszu, i wreszcie o typowych zachowaniach fok, czyli tzw. foceniu. Po miłym pożegnaniu z Dowódcą, brygada UT podzieliła się na pododdziały i każdy ruszył w swoją, albo i nie, stronę.

Gromkie pozdro espesziali dla Fengari, Antonia, Mikiego i Ani oraz Erkeja.

Dobrze było. Warto było wydać ostatnie pieniądze na podróż na Zachód, tym bardziej, że trasa po muzeach odwołana...

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 22:04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
hmm... nie dane było mi rozpoznać Piły... nieźle się zakamuflował ;)


Inverness pisze:
Ze sceny padły dedykacje dla dzielnych Chłopaków, bohaterów sprzed 65 lat.

To jeden z co najmniej kilku najbardziej przeszywających momentów tego koncertu... i to właśnie w utworze Niezwyciężony...To wspaniałe, że zespół Armia wciąż zaskakuje, mimo niezbyt sprzyjających warunków koncertowych... zabrzmieli chyba idealnie... Piękny dobór utworów sprawił, że Akademia naprawdę w pewnym momencie zażarła... wszystko układało się w logiczną całość...

cieszę się, że udało się dotrzeć jeszcze przed startem Armii, choć wydawało się to już w pewnym momencie prawie niemożliwe...

Jeżeli nam zabraknie sił... Aguirre!! albo Popioły! przecież to piosenki tak mocno nadające się na ten dzień...

Wybrzmiał także i Underground, Zły Porucznik i Statek Burz... bardzo mnie ten fakt ucieszył... dziwnym trafem nie byłem zaskoczony - wbrew wcześniejszym zapewnieniom Elronda, podskórnie przeczuwałem, że może się zdarzyć coś nieoczekiwanego!

Bardzo miło było mi spotkać kilkoro z Was i trochę pogadać! Wielkie pozdrowienia dla Ani i Mikiego, Fengarii, Antonio, Erkeja, 3 bajka, Inverness, Budynia, Youzwy i Agnieszki...

brawa dla zespołu za świetny występ...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 22:18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Smok pisze:
hmm... nie dane było mi rozpoznać Piły... nieźle się zakamuflował


A ja mam to szczęście, że cię rozpoznałem. Pogowałeś, nieprawdaż?...
Poza tym mnie niełatwo ujrzeć, jestem chucherkiem i łatwo ginę w tłumie...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 22:29:52 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Bałem się o ten koncert. Park Bródnowski, teren otwarty, potencjalnie przypadkowa publiczność. Na szczęście, kto miał być, ten był, wsparcie antiarmijne publiczności było wyraźnie wyczuwalne. Muzyka i przekaz Armii IDEALNIE wpasowują się w duchową warstwę Powstania Warszawskiego, co poczułem najlepiej właśnie tam, w pozornie przypadkowym miejscu... Czas, moment był ważny. Chwilę po wybrzmieniu syren alarmowych armijna moc nabrała dodatkowego wymiaru... Dzięki za ten koncert.
Cieszę się, że spotkałem sporą ekipę forumowiczów z wiernej ekipy wschodniej oraz frakcji warszawskiej. Wszystkich serdecznie pozdrawiam!

Edit: korekta nazwy parku


Ostatnio zmieniony pn, 03 sierpnia 2009 14:31:40 przez Erkej, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 23:45:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Smok pisze:
nie dane było mi rozpoznać Piły... nieźle się zakamuflował Wink


Cytat:
Poza tym mnie niełatwo ujrzeć, jestem chucherkiem i łatwo ginę w tłumie...

:lol: :lol:
Erkej pisze:
Park Praski

Bródnowski, Praski to trochę gdzie indziej ;)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 23:50:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Jeszcze setlista szczegółowa (mam nadzieję, że niczego nie pominąłem ani nie pomyliłem):
1. Warszawskie dzieci
2. Pałacyk Michla
3. Poza Prawem
4. Underground
5. Aguirre
-przerwa-
6. Popioły
7. Nic już nie przeszkodzi
8. Okna
9. Gdzie ja tam będziesz ty
-przerwa-
10. Jeżeli
11. Trzy bajki
12. Niezwyciężony
13. Wczorajszemu
-przerwa-
14. Zły Porucznik
15. Statek Burz
Bis:
16. Podróż na wschód
17. Zostaw to
18. On jest tu
solo na waltornii
bis 2
19. Warszawskie dzieci

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 10:37:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 22:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
dobrze było...
łydki, od gibania się, mnie do dzisiaj bolą... ;))

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 15:18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Dziękujemy za pozdrowienia!
Wypada mi się tylko zgodzić, że utwory Armii mają potencjał bojowy, który w kontekście tamtego dnia w szczególny sposób został mi uświadomiony. Budzy strzelający ze Stena (wnioskując ze sposobu trzymania broni) w trakcie "Wczorajszego" utkwił w pamięci nawet mojej Ani.
Co ciekawe, przy drugim wejściu Zelnika myślałem, że został on zainspirowany energetycznym wstępem Armii, bo "Apel Warszawy" (znany również jako "Żądamy amunicji") Zbigniewa Jasińskiego ps. "Rudy" zabrzmiał równie ekspresyjnie co Budzy. Oczywiście wymagał też tego utwór, inny w nastroju niż czytany we fragmentach "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Białoszewskiego.

Zauważyłem również od dawna nieobecnego na UT Qastodistę, choć to już uwaga bardziej do wątku o zaginionych.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 03 sierpnia 2009 20:03:30 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 19:02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że bardzo się cieszę, że doczekałam się Armijnego koncertu na moim podwórku. No, prawie. ;)
Cieszę się też bardzo, że Budzy nie dotrzymał słowa ;) i pojawiły się kawałki z Prozessu.
Koncert udany, atmosfera pozytywna i publiczność (wbrew obawom) w porządku.
Zgadzam się, że twórczość Armijna bardzo wpasowała się w tematykę Powstania i było to czuć.
Szkoda, że koncert ten przypadł na niewesoły dla mnie czas żałoby... co nie pozostało bez wpływu na sposób przeżywania go... Wahałam się, czy w ogóle na niego iść. Ale nie żałuję ani trochę, że poszłam! Bardzo się cieszę też ze spotkania z forumowiczami i z tego, że mnie wyciągnęli na małe pokoncertowe manewry. Dawka dobrego humoru i pozytywnej energii bardzo się przydała! :) Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam wszystkich, szczególnie Inverness, Smoczycę, Smoka, Antonia i 3 bajka. Żałowałam bardzo, że nie mam lepszych warunków lokalowych, żeby zrobić pokoncertowe manewry u siebie (tak mi strasznie głupio było, jak ludzie stali i zastanawiali się, co dalej robić). :oops: Ale wylądowanie na koncercie Maleo i tak było lepszym zakończeniem dnia. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 21:49:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Inverness - fajna relacja z koncertu :)

Smok pisze:
hmm... nie dane było mi rozpoznać Piły... nieźle się zakamuflował

Piła pisze:
Poza tym mnie niełatwo ujrzeć, jestem chucherkiem i łatwo ginę w tłumie...

Na początku myślałem, że wokalista znanej warszawskiej kapeli, takiej mającej w nazwie coś o spirycie czy tam spirytusie, przybył na koncert w towarzystwie wysokiego i barczystego ochroniarza, ale to chyba byłeś Ty Piła, prawda? :wink:

Dla mnie bardzo dobry, udany koncert. Była dobra atmosfera, była duża grupa osób, która wiedziała na koncert jakiego zespołu przyszła, ze sceny płynęła ogromna energia i przede wszystkim to, co napisał Erkej:
Erkej pisze:
Muzyka i przekaz Armii IDEALNIE wpasowują się w duchową warstwę Powstania Warszawskiego, co poczułem najlepiej właśnie tam, w pozornie przypadkowym miejscu... Czas, moment był ważny. Chwilę po wybrzmieniu syren alarmowych armijna moc nabrała dodatkowego wymiaru...

Na początek zabrzmiał utwór Warszawskie Dzieci, ale klimat tego dnia utrzymał się moim zdaniem do końca koncertu.
Było również dobre nagłośnienie i wyraźnie słyszalne, dodatkowo wzmocnione solówki, świetna waltornia :D
Utwierdziłem się w przekonaniu, że Zły porucznik to jest mega hit koncertowy, słowa w połączeniu z gestami dają mi bardzo duży ładunek emocji, nie mogę się doczekać następnej okazji usłyszenia go na koncercie.
A Budzy jako godzilla - robi wrażenie :D

Dziękuję za pozdrowienia i miły wieczór, ja również Was wszystkich pozdrawiam :D Dużą niespodzianką dla mnie było przybycie ekipy ze wschodu :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group