Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 11:52:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 18:09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 15 listopada 2008 21:38:31
Posty: 101
Skąd: Cieszyn
Igor pisze:
No niestety ja w ogólniaku tak dobrze jak moi poprzednicy nie miałem. W zasadzie to tylko ja byłem fanem ARMII oraz SIEKIERY (...)


Ja obecnie w ogólniaku jestem, i generalnie obecnie mało jest fanów, czy chociaż ludzi, którzy kojarzą ARMIĘ. Ale tacy się zdarzają, i dzięki takiej osobie poznałem w ogóle twórczość "Budzego i spółki"...

A co do komentarza odnośnie wyników, to w tej trójce to dość ciężko było mi to uszeregować, i wyszło mi, jak wyszło....
Też jeszcze pozwolę sobie napisać słówko o utworze 'Dla każdej samotnej godziny' (a może raczej powtórzyć to co inni powiedzieli). Bo de facto ten utwór nie jest zły; dla mnie wręcz przeciwnie, płyta była by o wiele uboższa bez niego (choć u mnie również zajmował on 'tyły'...). Czyli reasumując po raz kolejny, płyta jest dobra, tzn. bardzo dobra, co w ostateczności dało takie, a nie inne wyniki.

To się pobawiłem w eksperta i analityka :P

_________________
Iz 1, 18...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 19:22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 04 czerwca 2008 22:38:37
Posty: 77
Skąd: z Raszkowa
Igor pisze:
W zasadzie to tylko ja byłem fanem ARMII oraz SIEKIERY

ostatnio zauważyłem mojego kumpla również w ogólniaku który śmigał sobie w koszulce Siekiery właśnie. aż się miło na sercu zrobiło. co prawda Siekiera to nie Armia, ale jak napisał runelord jest to
runelord pisze:
twórczość "Budzego i spółki"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 21:31:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Zawsze bez zastanowienia odpowiadałem, że chciałem się urodzić z dziesięć lat wcześniej, żeby się załapać na początki Armii i muzykę początku lat 90. ale tak w miare upływu czasu zmieniam zdanie - że jednak nie chciałbym. Wszechogarniająca moda na PRL prawie w każdym aspekcie życia społecznego mnie odstręcza i niedobrze mi się robi jak słyszę, że za komunizmu było lepiej. A piszę to, bo nieświadom do końca zła, jakie się odbywało na Polsce i jej obywatelach - marzyłem, by od młodości być zaangażowanym punkiem, takim bajkowym jak grała i śpiewała Armia w swych początkach - ale to byłby chyba jedyny plus tego mojego marzenia :roll:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 października 2009 00:33:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
Crazy pisze:
niech cię wspiera niech cię strzeże - to były hasła wręcz kultowe


dokładnie!!! w owym czasie miałem nawet taki zwyczaj umieszczać ów cytat jako motto każdego mojego listu... oczywiście z odpowiednią "kanoniczną" grafiką... niektórzy poszli jeszcze dalej - na papierach listowych tworzyli... papeterie w tym stylu :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 października 2009 14:06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Pet pisze:
Zmienić tytuł utworu z "Przebłysk" na "Niezwyciężony" i możemy przyjąć, ze to także opis mojego doświadczenia pokoleniowego

niby tak, ale u mnie to właśnie był Przebłysk! (przyjmijmy, że Przebłysk był kultowy dla elit a Niezwyciężony dla mas 8) )


Gero pisze:
u mnie w szkole koledzy chodzili i wołali "father - yes, son, I want to kill you", albo w najlepszym razie "giw pis a częs"...

no u mnie też! ci sami koledzy zresztą!


runelord pisze:
o utworze 'Dla każdej samotnej godziny'(...) de facto ten utwór nie jest zły

o, to bardzo łaskawie żeś się wypowiedział :mrgreen:


youzwa pisze:
Ja też używałem tego tekstu jako dedykacji (bo rozumiem, że chodzi o "Niech Cię strzeże, niech Cię wspiera Światło")

Tak jest, choć nie tylko.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 października 2009 14:25:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
(przyjmijmy, że Przebłysk był kultowy dla elit a Niezwyciężony dla mas )
\

Na mnie w tym przyjmowaniu nie licz :lol:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group