Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 14:42:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 09:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
youzwa pisze:
Ale że co?


Że ja, zanim trafiłem na forum, nigdy nie układałem list ani nie gwiazdkowałem. Forum to zmieniło. Ale nie do końca. Okazuje się, że są zespoły czy płyty, których po prostu nie jestem w stanie potraktować w taki sposób. I tak widząc Top 10 LEGENDY mam dość wysokie poczucie absurdu :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 10:17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
antiwitek pisze:
Że ja, zanim trafiłem na forum, nigdy nie układałem list ani nie gwiazdkowałem. Forum to zmieniło. Ale nie do końca. Okazuje się, że są zespoły czy płyty, których po prostu nie jestem w stanie potraktować w taki sposób. I tak widząc Top 10 LEGENDY mam dość wysokie poczucie absurdu
poniekąd się zgadzam, to znaczy pierwsza część mnie nie dotyczy, ja często sobie oceniałem, toptenowałem itp. Ale rzeczywiście pewne płyty jakoś mi do tego nie pasowały i tu się z Witkiem zgadzam w zupełności, choć swój głos oddałem!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 11:01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Pierwszego miejsca dla "Opowieści zimowej" można było się spodziewać. To taki Oscar za całokształt jakby... nawet jeśli jest zbyt osłuchana już (tak jest w moim przypadku).
Natomiast szczerze zaskakuje mnie miejsce na podium dla Przebłysku... Co do "Kochaj mnie", to nie liczyłem na cuda ale "Nie ja" zostało potraktowane niezwykle brutalnie! :shock:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 11:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
arasek pisze:
Natomiast szczerze zaskakuje mnie miejsce na podium dla Przebłysku...

Mnie bardziej zaskoczyło, że sporo osób nisko oceniało ten utwór. W sumiejak wymieniłem 'Legendę' jako utwór który budził najbardziej skrajne emocje, to powinienem dopisać też 'Przebłysk' Jak widać bardzo często był na pierwszym miejscu, natomiast równie często lądował w samym ogonie stawki.. Myślę, że duży wpływ na ocenę tego utworu, ma pewna otoczka historyczna z nim związana.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 11:32:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
youzwa pisze:
otoczka historyczna z nim związana


co masz na myśli ?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 11:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
antiwitek pisze:
I tak widząc Top 10 LEGENDY mam dość wysokie poczucie absurdu .

Trochę rozumiem, ja będę miał wysokie poczucie absurdu przy wybieraniu top 10 Prozzesowego.
antiwitek pisze:
co masz na myśli ?

Wątek z 'Radykalnych'.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 11:58:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
youzwa pisze:
'Przebłysk' Jak widać bardzo często był na pierwszym miejscu, natomiast równie często lądował w samym ogonie stawki.. Myślę, że duży wpływ na ocenę tego utworu, ma pewna otoczka historyczna z nim związana.

youzwa pisze:
Wątek z 'Radykalnych'.

ale w którą stronę? czy 'historyczność' utworu według Ciebie podniosła ocenę u jednych czy zaniżyła u innych?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 12:04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
youzwa pisze:
wysokie poczucie absurdu przy wybieraniu top 10 Prozzesowego


fakt, Top 10 przy siedmiu numerach... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 12:06:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Uprzedziłeś mnie. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 12:12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Myślałem o tym, że mogła w kilku przypadkach trochę podnieść ocenę, ale oczywiście mogę się mylić. Jest coś takiego, że jak się dowiadujemy o czymś 'co artysta miał na myśli' pisząc dany tekst, to już inaczej postrzegamy taki utwór.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 12:32:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
youzwa pisze:
otoczka historyczna z nim związana

nie wiem, czy mam na myśli to samo, co youzwa, ale dla mnie jest bardzo silna otoczka historyczna związana z Przebłyskiem.

Po pierwsze - to pierwszy utwór z płyty, który zacząłem kojarzyć, jeszcze kiedy jej nie lubiłem. Koledzy chodzili po szkole czy gdzieś tam i wołali "światłooo!". Potem, kiedy ja też zacząłem wołać, był to taki legendarny evergreen, światło świeć albo niech cię wspiera niech cię strzeże - to były hasła wręcz kultowe, najczęściej pisane na ścianach itp. ;-) Kilka razy wpisywałem też cytat z Przebłysku na odwrocie klasowego zdjęcia jako dedykację (albo w rozmaitych "pamiętnikach", któe po szkole krążyły).

Potem doszedł aspekt koncertowy - zanim zmienił się repertuar i wypadła z niego większość utworów z Legendy, koncerty zaczynały się od Światła (vide Exodus). I było to takie otwarcie idealne. Proste hasło: światło - świeć! I wszystko jasne... ;-)

A potem doszedł aspekt wiary, niech Cię wspiera, niech Cię strzeże... Jezus Chrystus. Utwór - symbol.

Tak że (pozdro Pippin) przez długi czas Przebłysk był i u mnie ścisłą czołówką Armii w ogóle. Trochę się potem przejadł, ale ostatnio wrócił.. Już nie pamiętam nawet, na którym go umieściłem w tym swoim zestawieniu. Kolejność między Zemstą, Przebłyskiem i Bajkami była całkowicie dowolna zresztą.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 12:47:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Crazy pisze:
Koledzy chodzili po szkole czy gdzieś tam i wołali "światłooo!".


ooo, takich doświadczeń mi brakuje :( u mnie w szkole koledzy chodzili i wołali "father - yes, son, I want to kill you", albo w najlepszym razie "giw pis a częs"... trochę tych klimatów armijnych złapałem we wczesnych stadionach Forum, ale jak się ma 30 to nie to samo co 16... szczerze zazdroszczę :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 13:00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
nie wiem, czy mam na myśli to samo, co youzwa, ale dla mnie jest bardzo silna otoczka historyczna związana z Przebłyskiem.

Po pierwsze - to pierwszy utwór z płyty, który zacząłem kojarzyć, jeszcze kiedy jej nie lubiłem. Koledzy chodzili po szkole czy gdzieś tam i wołali "światłooo!". Potem, kiedy ja też zacząłem wołać, był to taki legendarny evergreen, światło świeć albo niech cię wspiera niech cię strzeże - to były hasła wręcz kultowe, najczęściej pisane na ścianach itp. Kilka razy wpisywałem też cytat z Przebłysku na odwrocie klasowego zdjęcia jako dedykację (albo w rozmaitych "pamiętnikach", któe po szkole krążyły).

Potem doszedł aspekt koncertowy - zanim zmienił się repertuar i wypadła z niego większość utworów z Legendy, koncerty zaczynały się od Światła (vide Exodus). I było to takie otwarcie idealne. Proste hasło: światło - świeć! I wszystko jasne...

A potem doszedł aspekt wiary, niech Cię wspiera, niech Cię strzeże... Jezus Chrystus. Utwór - symbol.

Tak że (pozdro Pippin) przez długi czas Przebłysk był i u mnie ścisłą czołówką Armii w ogóle. Trochę się potem przejadł, ale ostatnio wrócił.. Już nie pamiętam nawet, na którym go umieściłem w tym swoim zestawieniu. Kolejność między Zemstą, Przebłyskiem i Bajkami była całkowicie dowolna zresztą.


Zmienić tytuł utworu z "Przebłysk" na "Niezwyciężony" i możemy przyjąć, ze to także opis mojego doświadczenia pokoleniowego łacznie z wołaniem po korytarzach i wypisywaniem w różnych miejscach przeze mnie i moich kolegów. :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 14:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
antiwitek pisze:
fakt, Top 10 przy siedmiu numerach...

No wiem, tak odruchowo napisałem. Jeszcze daleko do Prozessu, więc na razie nie myślałem o zmianie nazwy na potrzeby tej płyty, ale Top 7 rzeczywiście brzmi bardziej racjonalnie :)
Crazy pisze:
Kilka razy wpisywałem też cytat z Przebłysku na odwrocie klasowego zdjęcia jako dedykację
O! Ja też używałem tego tekstu jako dedykacji (bo rozumiem, że chodzi o "Niech Cię strzeże, niech Cię wspiera Światło") :piwo:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 października 2009 18:06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
A potem doszedł aspekt wiary, niech Cię wspiera, niech Cię strzeże... Jezus Chrystus. Utwór - symbol.


Ja mam takie pytanie: czy na jakiejkolwiek płycie Armii Przebłysk występuje właśnie z tym zakończeniem ? ;)

Jeśli chodzi o mnie, to właśnie ten utwór, oraz "Niezwyciężony" wraz z "Opowieścią Zimową" stanowią dla mnie najważniejsze i chyba najbardziej natchnione utwory Armii...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group