Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 10:41:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 28 września 2009 22:45:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Właśnie wróciłam. Zakładam temat, może ktoś się jeszcze powpisuje. Na razie tylko lista zagranych utworów(nie po kolei i na pewno nie wszystkie), póki pamiętam:

Statek Burz
Popioły
Poza Prawem
Gdzie ja tam będziesz Ty
Aguirre
Jeżeli
Nic już nie przeszkodzi
Underground
Buraki, kapusta i sól
Katedra
Niezwyciężony
Dom przy moście
Opowieść zimowa

bis:
Zły porucznik
Proces
On jest tu

Relacja niebawem, idę oglądać "Maratończyka"


Ostatnio zmieniony ndz, 11 października 2009 20:28:54 przez Joon, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 08:47:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Bez Jeżeli i 3Bajek? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 09:24:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 kwietnia 2009 20:30:53
Posty: 24
Skąd: podkarpacie
właśnie wróciłem. myślałem, że założę temat ale widzę, że mnie ktoś uprzedził :)
Oprócz kawałków wymienionych przez Joon, Armia zagrała jeszcze Aguirre, Zostaw to, 3 bajki, Podróż na wschód.
Koncert bardzo mi się podobał, miejsce - wirydarz nadawało się znakomicie, ciekawie prezentował się momentami cień wokalisty na jednej ze ścian klasztoru. Armia powinna zagrać trasę po klasztorach !
Szkoda, że publika , szczególnie ta pod sceną słabo znała (albo raczej nie znała) tekstów Armii (co zresztą zostało skomentowane heh) i gdy elrond dawał możliwość publice możliwość dośpiewania tekstu, prawie wszyscy powtarzali poprzednie wersy.
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, zagranych zostało kilka kawałków których nie było gdy byłem na Armii miesiąc temu w Cieszanowie, warto było czekać na powrót do rana, bardzo klimatyczny koncert.

Może ktoś posiada jakieś zdjęcia, filmiki ? jeśli tak, to bardzo doceniłbym ich wrzucenie.

a teraz czas iść w końcu spać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 10:11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bez "Jeżeli"? :shock:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 10:37:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Jasiek pisze:
Bez Jeżeli i 3Bajek?

osobiście, dla mnie, to najnudniejsza ostatnio częśc koncertu armii. obrzydło mi słuchanie przez 25 lat tego zestawu i chętnie odpocznę na kilka lat, żeby potem znowu z przyjemnością odkryc, jakie to fajne kawałki.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 10:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 kwietnia 2005 13:31:48
Posty: 93
Skąd: Mielec
"Jeżeli" też było.
wrzucam para zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 10:44:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
o, znowu zamiana Wokalisty z Perkusistą, super! :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 12:00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
i jeszcze zmiana miejsca na scenie gitarzysty na K. :wink:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 12:34:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Joon pisze:
Jeżeli


Jasiek pisze:
Bez Jeżeli (...)? :shock:


Peregrin Took pisze:
Bez "Jeżeli"? :shock:

Panowie, wyspaliście się dziś? ;)
Fakt, że Joon zapomniała o 3 bajkach i nie dała 'Jeżeli' obok 'Niezwyciężonego', ale i tak gapy z was ;)
natalia pisze:
osobiście, dla mnie, to najnudniejsza ostatnio częśc koncertu armii. obrzydło mi słuchanie przez 25 lat tego zestawu i chętnie odpocznę na kilka lat, żeby potem znowu z przyjemnością odkryc, jakie to fajne kawałki.
Pełna zgoda :piwo: Może oprócz tego, że ja ten zestaw słyszę od zaledwie 7 lat ;) Od 'Opowieści zimowej' też mógłbym odpocząć...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 12:37:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
youzwa pisze:
Panowie, wyspaliście się dziś?

Oczywiście że nie. Nie pamiętam, kiedy się ostatni raz wyspałem.

A gapy z nas faktycznie. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 13:02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Zmiana Wokalisty z Perkusistą w "Zostaw to"

Koncert odbył się w szczególnym miejscu - na wirydarzu klasztoru dominikanów przy kościele św. Jakuba (kościół stoi przy jednej z najbardziej urokliwych uliczek Sandomierza). Rzeczywiście, dobre miejsce na koncert Armii. Był piękny, jeszcze doprawdy letni!, wieczór. Osobiście zdziwiło mnie, że było tak dużo ludzi! Koncert zaczął się "Statkiem Burz", potem były "Popioły".
Zanim zabrzmiał "Dom przy moście" (dedykowany "tym ziemiom", czy jakoś tak :wink: ) Tomek mówi, że te okolice są mu bliskie itd., co wywołuje ożywienie wśród publiczności (Urodziłem się 15 km stąd. Nie wiem jakie panują stosunki między tymi dwoma miastami, ale w sumie co mi szkodzi powiedzieć tu, że urodziłem się w Tarnobrzegu)
Najmocniej i najbardziej do mnie "przemawiająco" zabrzmiała "Opowieść zimowa". Na bis - "Zły porucznik" i "Proces". Gdy czytałam na forum o teatralności, ciekawa byłam jak to wygląda. Myślałam, że to dość ryzykowna sprawa; łatwo otrzeć się o sztuczność czy nawet śmieszność. Nic z tych rzeczy. Dobre to było - drugi mocny moment koncertu (KIAAASZ!!!). Chętnie zaiste bym usłyszała (i zobaczyła!) cały "Der Prozess" na żywo!

Dziękuję bardzo za ten koncert (zwłaszcza, że to był mój pierwszy koncert Armii od pięciu lat :? )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 września 2009 23:02:25 

Rejestracja:
wt, 10 maja 2005 22:42:27
Posty: 20
Jechałem na koncert do Sandomierza z wielkimi nadziejami, że będzie to koncert "procesowy". Byłem w Warszawie na "multimedialnym" występie z Godzillą i Kinskim "grającymi" razem z Armią i byłem pod wrażeniem. W Sandomierzu sceneria była niezwykła i gdyby zaczęło się od suity, a potem zabrzmiał od początku do końca Proces, byłby to wielki koncert. Zaczęło się od Statku Burz, było też kilka innych procesowych utworów, ale "porozrzucanych" pomiędzy innymi. Niestety - to znaczy dla mnie niestety - zespół wybrał konwencję "szlagierową". Gdy wybrzmiał Aguirre, powiedziałem znajomym, co jeszcze usłyszą tego wieczoru. Trochę niedowierzali, gdy wymieniałem im, że Armia zagra jeszcze na pewno Gdzie ja tam będziesz ty, Opowieść zimową, Jeżeli, 3 bajki, Podróż na wschód, Niezwyciężonego, Zostaw to, Buraki kapusta i sól. Sprawdziło się, bo musiało się sprawdzić, Armia gra na koncertach w kółko to samo, oprócz materiału z nowej płyty. Na pociechę były niezwykłe "kosmosy" gitarowe Pawła Klimczaka, w pewnym momencie czułem się jak na koncercie jakiegoś Porcupine Tree. Fajna była też zamiana ról Krzyżyka i Budzego, ich "saluty" przed Złym porucznikiem, a waltornista od czasu do czasu robił klawiszowe tło. No i było coś, na co warto było czekać - bisy: Zły porucznik i "Kiasz". Kolega stwierdził, że pierwszy raz... przestraszył się nie na żarty Budzego :) Utwory z Procesu i ich wykonanie, skala emocji, teatralność, histeryczny "śpiewokrzyk" wokalisty to zupełnie inny wymiar. Ciarki przechodzą...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 października 2009 17:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 04 października 2009 17:16:15
Posty: 33
Skąd: prawie Lublin
A ja byłem także na tym koncercie i był to mój pierwszy koncert Armii :mrgreen: , wiec cieszę sie z 3Bajek, Jeżeli.. a szczególnie OpowieściZimowej, którą mogłem wykrzyczeć razem z wokalistą :D
Szkoda, że tylko jedna gitara zagrała no i "Prozess" taki rozbity.. bardzo chciałem wysłuchać całości przedstawienia... Ale i tak Zły porucznik i Proces zrobiły na mnie ogromne wrażenie.. no i Niezwycieżony jakiego nie znałem :D
Koncert bardzo mi sie podobał :bravo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 15:47:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 07 lutego 2005 17:00:53
Posty: 500
Skąd: kraśnik
Joon pisze:
Tomek mówi, że te okolice są mu bliskie itd., co wywołuje ożywienie wśród publiczności (Urodziłem się 15 km stąd. Nie wiem jakie panują stosunki między tymi dwoma miastami, ale w sumie co mi szkodzi powiedzieć tu, że urodziłem się w Tarnobrzegu)



ja studiowałam 3 lata w Tarnobrzegu i stosunki między Sandomierzem a Tarnobrzegiem nie należą do przyjacielskich, wręcz odwrotnie, ale wiadać,że skini sandomierscy byli bardzo spokojni,bo żaden post nie wskazuje na ich obecność...

_________________
Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 października 2009 15:49:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Smoczyca pisze:
stosunki między Sandomierzem a Tarnobrzegiem nie należą do przyjacielskich

serio??? nie wiedziałam :) . ale może.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group