Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:47:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 20:37:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
najlepszy mam nadzieję przede mną/nami


crazydiamond pisze:
ale ten najlepszy bedzie za rok na 25 -lecie Very Happy


signuje się pod tym :piwo:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 listopada 2009 19:20:17 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Boanerges pisze:
signuje się

?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 listopada 2009 22:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
bytheway pisze:
Warszawa klub Park (po wydaniu "Pocałunku...") - powrót do słuchania Armii po kilku latach przerwy. "Władca Pierścieni" na początek, zespół w pełnym składzie i chyba cała nowa płyta zagrana na koncercie.

bardzo miło wspominam ten koncert, choć na pewno do najlepszych mu było daleko. rzeczywiście prawie cała płyta Pocałunek została zagrana (niestety nadal do dziś nie słyszałem na żywo Ukrytej miłości :-()



A co do tematu - bardzo ciężko mi powiedzieć.

Pierwszy pomysł: Remont Warszawa 1995 (czerwiec chyba). Gdzie jest Banan?! Nie ma nie ma go! I grają ten niesamowity triodantejsko-archanielsko-jeszcze legendarny set, bez waltorni, i wszystko jest totalnie NIESAMOWITE. Wszystko brzmi na sto procent. Triodante bez waltorni :shock:

Pomysł nawiązujący: Zakopane 1995, tym razem lipiec a więc kilka tygodni później zaledwie. Właściwie ten sam koncert, chociaż... hmm, z Remontu nie pamiętam On jest tu, a w Zakopanem było z całą pewnością i pamiętam to do dziś jako doświadczenie nie z tej ziemi. A po koncercie ludzie krzyczeli "dzię-ku-jemy" a Budzy pokazuje do góry i mówi, że podziękowania to nie im... ale im też się należyły, tak myślę ;-)

Te dwa koncerty, o dziwo właśnie bez Banana, to takie moje najbardziej osobiste, głębokie przeżycia koncertów Armii.

cdn., ale po co od razu wszystko.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 listopada 2009 21:12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 20 listopada 2009 21:07:48
Posty: 56
zdecydowanie i bezapelacyjnie Jarocin o brzasku...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 grudnia 2009 14:53:25 

Rejestracja:
ndz, 20 grudnia 2009 14:42:54
Posty: 14
Skąd: Leicester
Fugazi 1992, Stanik 1993 i koncert protest w stodole 1993.

_________________
Podróż na wschód przygotowałem wczoraj......


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2009 09:57:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
cdn., ale po co od razu wszystko.

A przez długi czas za najlepszy "obiektywnie" koncert Armii uważałem koncert na reedycję Legendy w Stodole - tam było wszystko! Był stary repertuar, który w międzyczasie zniknął z koncertów, było przejście do części Duchowej i potem wgniatający czad na tejże... było mnóstwo ludzi i świetny klimat... trochę potem byłem zdziwiony, kiedy na forum czytałem wcale nie do końca entuzjastyczne wypowiedzi na temat tego występu. Może podobał mi się tak ze względu na niezwykłość samego wydarzenia?...
Elsea też nieraz mówiła, że to może w ogóle najlepszy koncert czyjkolwiek, na którym była.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2009 22:48:42 

Rejestracja:
pn, 10 października 2005 20:13:27
Posty: 36
Udało mi sie byc na wielu koncertach Armii ale te pamietne to
Jarocin 1985 ( jak mnie pamiec nie mylii ) pierwszy kontakt !!!
Chodziez 1986 lub 7 Budzy na biało ubrany i totalny przester na wokalu :D
Jarocin 1991 albo 1989 naprawde nie pamietam ale to było mistyczne przezycie Budzy,Stopa,Maleo,Brylu,Banan i brak przerw miedzy utworami
Eskulap poznan 1993 supportem bylismy dla Armii :D
pozniej była długa przerwa...

A teraz ?
Znin był w deche :D i nie tylko, kazdy jest inny niepowtazalny i kazdy ma swoja historie
pozdrawiam i zycze zdrowych i spokojnych Swiąt Bozego Nardzenia


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 14:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 22:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
Leszek pisze:
"akustyczna" Warszawa w Hard Rock'u


taaa... zdecydowanie "akustyczny"... swietna atmosfera i Budzy zaczal "akustycznie" szalec... :))

no i oczywiście XX-lecie...
jako jeden z niewielu mialem jasna koszulke... :twisted:
pierwsza linia... siniaki na piersiach od barierek mialem przez 2 tyg... :twisted:

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 23:39:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
a z koncertów, na których byłem już w czasach forumowych dla mnie numerem jeden - Armia "akustycznie" w Hard Rock Cafe. Kurcze, jaki to był rewelacyjny koncert! Zupełnie inna formuła, nawet jeżeli nie naprawdę do końca akustyczna, to i tak zupełnie nowa - a w tej formule muzycy nie tylko wykazali, że dają radę, więcej: wykazali ogromną klasę, pokazując na co ich stać również w stylistyce, która nie jest ich codzienną.
Z wielką radością przyjąłem też różne nowinki repertuarowe, Pieśń przygodną, Marność, dużo Pocałunków mongolskiego księcia...

koncert zdał też znakomicie i próbę czasu, i próbę... nagrania. Nieraz na żywo coś brzmi świetnie, ale potem na taśmie wychodzi niejedno niedociągnięcie. Wspaniale wspominam np, koncert w Punkcie, ale nie bardzo mogę go słuchać w domu... a Hard Rock Cafe miałem okazję odświeżyć po dłuższym czasie i wypada na piątkę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 grudnia 2009 23:33:52 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Ave!Można wybierać z wielu koncertów ten jeden,jedyny.Dla mnie każdy zostawił ślad we mnie,jakoż we wnętrzu,takoż i zewnętrzu.W środku poszerzył moje horyzonty wymagań wobec sztuki,a na ciele pozostawił różne ślady poddawane obdukcji przez rodzine i znajomych.Nie ma sensu podawac ilosci owych widowisk z udziałem ulubionej orkiestry pod batuta Elronda w jakich uczestniczylem w czasach pra,pra,pradawnych jak i teraźniejszych.Najważniejsze że Armia jest i będzie,a czy gra dobrze czy żle nagłośniona,nastrojona,w składzie poszerzonym lub pomniejszonym to tylko dla nas-fanów szansa uchwycenia w niej czegoś innego,nowego i niepowtarzalnego w danej chwili..Koniec komunalów i patosu..Na koncerty panie i panowie szlachta :D

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 14:10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przy okazji zestawiania swoich najlepszych w życiu koncertów, do czego sprowokował MAQ, się zastanawiałem nad swoimi najlepszymi koncertami Armii. Tam wspomniałem o pomeczowym koncercie w Punkcie - z Triodante i Ultimą - ale takich występów, które chętnie zobaczyłbym znów, jest dużo więcej!

Oczywiście najpierw przychodzą do głowy te najwcześniejsze, z racji tego, że pierwsze wrażenia bywają najsilniejsze, ale też przez to, że człowiek po latach, bogatszy o doświadczenia, chciałby sprawdzić Armię z Grymuzą czy Popkornem (Bryla z koncertów z dawnych czasów nie pamiętam niestety).

Ale pomijające je, wskazałbym, już z czasów forumowych, następujące koncerty:
1. Armia pod Jaszczurami w Krakowie (2006) - chyba ze względu na nieoczekiwane, wiszące w powietrzu, ale też materializujące się w dźwięki. Bo były i momenty akustyczne, i pojawiła się fraza "na niebie ciągły ruch" (Tomek mówił, że wymyślił po drodze), w dodatku była to Armia - wtedy zupełnie nieoczekiwanie - z saksofonem! Do tego repertuar zaskakiwał, na przykład obszernymi fragmentami suity, którą wprowadziła - "czekając na noc" - pieśń w oryginale ją wieńcząca! A brudne brzmienie jakoś temu nie przeszkadzało, a nawet dawało się pokochać, bo nie ograniczało czadu, a paradoksalnie jeszcze go podkręcało.
2. Armia w Lochnessie w Krakowie (2009, dzień księgarza :wink: ) - tu można by powiedzieć, że koncert dobry jak inne, ale jednak głębiej zapadł mi w pamięć. Czuło się oszałamiającą moc tkwiącą w zespole! Piękna odsłona "Statku burz". No i w ogóle!
3. Armia z w Starym Sączu (pół roku wcześniej) - może gdzie indziej Proces miał lepsze warunki, ale ja widziałem go właśnie tam, na świeżym powietrzu, na kościelnej imprezie dla młodzieży... No i to był szok. Co najmniej trzy razy szczęka opadła mi do ziemi. Raz, przy "zabij!" i czapce naciągniętej na oczy, dwa, gdy Godzilla niszczyła miasto, a trzy, gdy Budzy toczył ślinę i kapał nią na wyimaginowanego człowieczka u jego stóp :shock: .
4. Armia w Bielsku (2013) - być może były lepsze koncerty trasy Podróż na Wschód, ale nie dotarłem, a dla mnie ten był po prostu świetny. Nowe elementy w muzyce zespołu, bez poniechania starych - po prostu nowa, imponująca strategia syntezy. Łagodne bogactwo jesieni - wciąż jeszcze niespokojnej, ale już refleksyjnej :) .

Cztery koncerty, a każdy inny! Oczywiście co i rusz przypominają mi się inne - pamiętam na przykład swój odlot w Rotundzie, kiedy wydawało mi się że jestem drzewem (hehe), albo "Legendę" z Kwadratu. Ale te powyższe przyszły mi do głowy najsamwpierw.

Ale dodać muszę tu koniecznie jeszcze jeden występ Budzego - tym razem z programem Osobliwości (Rotunda). Już wtedy byłem pod głębokim wrażeniem, a z czasem ocena tamtego koncertu rośnie, wzmocniona jeszcze świadomością uczestniczenia w czymś wyjątkowym. O tak, wspaniale byłoby zobaczyć taki spektakl jeszcze raz!

Zaskakuje to bogactwo form, w jakich prezentowała się w ostatnich latach Armia czy solowe projekty Budzego. Po prostu: :shock: . A przecież jeszcze 2 Tm 2,3 (w moim przypadku megakoncerty na SOS w Toruniu i w Lublinie w Graffiti). A najlepsze jest to, że TO wciąż SIĘ DZIEJE! Ostrzę sobie zęby na Trzajabu i zastanawiam się jakie koncerty zagra Armia w przyszłości... :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 15:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Yeah! :)

Właśnie skończyłem kompletowanie kolejnych 40 pozycji na liście best live i w następnym rzucie wezmę się za ten wątek! :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2014 07:46:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
Ja bym dodał do tej listy Armię w Fortach, w 2013 roku, z "Podróżą na Wschód". Każdy koncert to coś niezwykłego, ale ten był chyba jakoś bardziej niezwykły. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2014 08:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
jpl pisze:
Ja bym dodał do tej listy Armię w Fortach, w 2013 roku, z "Podróżą na Wschód".

TAK!TAK! :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2014 08:53:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
Ja bym dodał do tej listy Armię w Fortach, w 2013 roku, z "Podróżą na Wschód".

Chyba tak! Bo byłem też później w Kielcach i wcale nie było gorzej! Dlatego "chyba".

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group