Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:49:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2011 08:57:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tego od szarych kapeluszy? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2011 08:58:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Zgadza się :)

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2011 09:10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zastanawiam się, czy nie przyjechać. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 kwietnia 2011 21:38:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
No więc donoszę, że było bardzo sympatycznie, a Jeff VanderMeer (bo o nim mowa) w sobotę przy piwie w Paradox Cafe otrzymał w prezencie egzemplarz płyty "Freak", co bardzo go ucieszyło, zwłaszcza że od razu bardzo spodobała mu się okładka.

Na razie Jeff jest bardzo zajęty (jutro o 7.00 można go będzie zobaczyć w "Kawie czy herbacie", a o 14.00 na wideoczacie na Wirtualnej Polsce"), ale spodziewam się, że kiedy już upora się z europejską trasą (wcześniej był w Holandii, a potem wybiera się jeszcze na tydzień do Finlandii), to pewnie da znać, jak mu się spodobał "Cudak" :)

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2011 08:08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Super. Ciekaw będę opinii. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 maja 2011 16:50:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
Nie było mnie tu wieki, więc nie miałem okazji się uzewnętrznić. Freak muzycznie ciekawy, na pewno dziś bliższy mi niż Proces. Niestety, angielski Budzego jest dla mnie nieporozumieniem. Wciąż się zastanawiam, czy ten slavic-english to była jakaś celowa prowokacja, czy raczej humor niezamierzony, bo inaczej przykładowego "oł rajt!" z Green odbierać nie umiem ;) Gdyby zaśpiewane było inaczej (po polsku albo po prostu inaczej :P), to chętniej łyknąłbym tę płytę. Powiem wprost: po usłyszeniu w sieci Green z zapowiadanego albumu, nie miałem chęci słuchania reszty. Teraz powoli się przekonuję, ale podejrzewam, że będzie podobnie jak z Procesem, który po kupieniu został odsłuchany mniej jak dziesięć razy i teraz kurzy się na półce (a propos: chce ktoś kupić prawie nową płytę Armii "Der Prozess"? :D ).

Tak chyba pozostanie, że Legenda/Trio/Duch będą dla mnie niepokonane, a te nowe... niech sobie będą ;)

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 13:05:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
włączyłam sobie freaka po rocznej chyba przerwie - ależ to jest totalnie nowatorska płyta! rewelacja dla mnie.
mam nadzieję, że nowy materiał też wyjdzie poza ramy tradycyjnego rockowego grania, któe szczerze mówiąc, mi już nie wystarcza do tego, żeby cieszyć się muzyką.
freak jest jak bieganie na bosaka po trawie wymachując nad głową rękami i robiąc głupie miny. taka mega wolność. ma się ochotę brykać :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 13:38:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tu mam o tyle odmienne zdanie, że Armia np: z "Legendy" czy z "Triodante" to właśnie nie było i nie jest dla mnie "tradycyjne rockowe granie". To było Coś Innego do czego nie potrafił nawet zbliżyć się żaden inny zespół. Gdyby Armia grała wtedy coś a`la Dżem (to jest chyba tradycyjny rock?) to pewnie w ogóle nie zwróciłbym na nią uwagi.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 14:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dżem? no co ty, dżem to smętne bluesy :wink:

może wyraziłam się zbyt ogólnie, faktycznie. pisząc o tradycyjnej muzyce rockowej miałam na myśli szeroko pojmowaną muzkę z użyciem głośnej gitary elektrycznej i podziału na zwrotka- refren - zwrotka - solówka gitarowa - refren - solówka - refren :wink: . uzyskany w ten sposób czad mało mnie teraz obchodzi.
ale owszem, zgadzam się z Tobą, że Armia nigdy nie była aż tak tradycyjna. można napisałam tak dlatego, że te "próbki z prób" opublikowane w którymś tu wątku, są dla mnie jedynie skocznymi rockowymi kawałkami i nic poza tym.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 14:57:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Natalia :piwo: :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 17:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
A ja mam na odwrót - dla mnie geniuszem jest płyta Der Prozess, która wg bije na głowę WSZYSTKIE (łącznie z Legendą i Triodante) płyty Armii. Ale ja zawsze wolałem mocniejsze uderzenie w Armii. A Prozessowy skład to wg mnie najlepszy skład Armii.

Freaka nie mogę słuchać i nie pamiętam, kiedy ostatnio go słuchałem. Podobnie mam z Osobliwościami - nie trafia to do mnie. Luna to jest najlepsza płyta Budzego.

Najsmutniejsze dla mnie osobiście jest to, że prędzej Armia nagra drugiego Freaka niż drugi Prozess :(

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2011 06:57:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Ubolewam jedynie, że nie doczekaliśmy się Freaka w wersji live :cry:
Niektóre frikowe koncerty to była dopiero jazda :mrgreen:
Szkoda też, że Łukasz nie grywa już Armią na koncertach...

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2011 10:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 13:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
W Szczecinie było kilka kawałków z Freaka granych na poprzednim koncercie, ale niestety moim zdaniem siłą napędową Freaka są instrumenty dęte i bez nich te utwory sporo tracą - jeszcze najlepiej funkcjonuje "Green".

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2011 12:36:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Co do Freaka to zgadzam się z Natalią. Płytę poznałam dość późno, najpierw naczytałam się recenzji że dziwna, że trudna, więc trochę się bałam. Ale że Armia jest dla mnie czymś naprawdę szczególnym to nastawiłam się od razu na tak.
Po ciężkim Procesie Tomasza B. znalazłam w tej muzyce przestrzeń i zabawę. To były naturalnie innego rodzaju przeżycia niż Legenda, Duch, Ultima Thule czy Der Prozess ale kojarzą mi się z pędem powietrza, wiosną, dobrym samopoczuciem rano. A już Grot the engine driver to zupełny odjazd, słuchając podskakiwałam z radości. Klip do tego utworu fantastyczny, byłam przekonana że to fragment filmu "Podróż na wschód."
Gdybym miała zrobić ranking albumów Armii to chyba Freaka postawiłabym gdzieś obok. Zaskoczył mnie tak jak to forum, gdzie obok rockowych tematów można się natknąć na jazz, Demarczyk czy wręcz starszych panów dwóch :wink:
A poza tym ileż to można śpiewać o zaciskaniu pięści i jak długo można tego słuchać?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2011 15:42:16 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Freak to wolność,świeżość,nieskrępowanie formą tradycyjną- armijną...Legenda,Triodante,Prozess to świętość...to duchowość,dotknięcie poza wymiar-dla mnie,to na co czekałem i nie znalazłem u innych artystów(oczywiście Brendana P. i Lisy G. nie licząc i twórców muzyki klasycznej,"poważnej"również)To subiektywna miłość do piękna zaciśniętej pięści w wymiarze armijnym... :)

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group