Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 13:12:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 19:33:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
marecki pisze:
Tylko czekać na recenzję, w której ktoś sprytnie połączy powrót Roberta z wydaniem dwóch płyt w 2009 i dla niezorientowanego słuchacza wyjdzie, ze Prozess też jest zasługą Brillera
...kto niby miałby napisać taką recenzję ? nie popadajmy w przesadę .... :D dla mnie obecna sytuacja jest niemal optymalna dla dalszego rozwoju naszego zespołu , osobiście na dzień dzisiejszy nie mogę sobie wyobrazić czegoś lepszego :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 21:30:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
obyś miał rację :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 23:25:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
e no marecki bez przesady. :wink:
pisząc całkowicie subiektywnie i od siebie - bardzo się cieszę, że armia nie poszła w kierunku jeszcze większego procesu. proces bez wokalu był dla mnie mega niestrawny, z wokalem nabrał jakiejś dramaturgii i na koncertach daje olbrzymie przeżycie - to prawda. ale ja się baaaaardzi cieszę z freaka, który mi daje wolnośc i powietrze. nie mogłam już znieśc tego procesowego gitarowego "dżdżdżdżdżdż". od ściany dźwięku wolę dziś różnorodnośc dźwięku :D

Cytat:
Natalio - naprawdę sądzisz, że stara formuła Armii się wyczerpała?

no tak, armia nagrała w tej formule 11 płyt. można oczywiście słuchac wciąż tego samego (wyobrażam sobie jaką bym miała radośc z słuchania 11 płyty qotsy :wink: ), ale to ma byc rozwój artystyczny i wolnośc twórcza? kiedy słyszę kolejną taką sama płyte kultu albo kolejną identyczną nowośc t.lovu to się wstydzę.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 00:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
ja chyba się zgadzam trochę z Erkejem, w każdym razie ciekawie tu dyskutujecie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 00:24:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:59:42
Posty: 503
Dyskusja bardzo ciekawa, ja tylko niejako offtopując od dyskusji :wink: chciałem cegiełkę dołożyć do muru oddzielającego zwolenników nowego od zwolenników starego. :D

Pisanie przydługich elaboratów oczywiście zostawiam prawdziwym znawcom muzyki, płynnie i elokwentnie żonglującym muzycznymi terminami :wink: . Moje uwielbienie dla klimatów tej płyty, a zwłaszcza drugiej jej połowy - począwszy od psychodelii Greena a skończywszy na transowych murmurandach Other Side'a wyrażę "recenzją" krótko, parafrazując kilka wersów:

This is my Armia.

This is a wonder.
This is a life.
This is my door

To other side.


Bardzo mnie cieszy kierunek ewolucji armijnej Muzyki i dziękuję wszystkim Artystom za tę ważną płytę. Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 10:10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
elrond pisze:
dla mnie obecna sytuacja jest niemal optymalna dla dalszego rozwoju naszego zespołu , osobiście na dzień dzisiejszy nie mogę sobie wyobrazić czegoś lepszego

I o to chodzi! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 12:11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
wujaszek pisze:
This is my Armia.

This is a wonder.
This is a life.
This is my door

To other side.

pod tym też się moge w pełni podpisać :D


co do możliwej recenzji, to może trochę za bardzo poleciałem ale jakoś nie umiem takiego dyletanctwa wykluczyć

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 12:17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
No to mamy jasność w temacie "co dalej z Armia?". Czekam na freakowe koncerty Armii, i to w pełnym składzie. Dopiero wtedy ocena Freaka nabierze całości.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 13:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nowe recenzje:
http://www.emuzyka.pl/recenzje/3472/Arm ... reak_.html
http://arktyka.wordpress.com/2009/12/04/armia-freak/

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 16:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Zdania z emuzyki, pod którymi się w pełni podpisuje:
emuzyka.pl pisze:
"Zły porucznik" ze znakomitej, również wydanej w 2009 roku, "Der Prozess", zmiatał z powierzchni ziemi po kilkunastu sekundach. Na "Freak" nie ma ani jednego tak działającego kawałka. A ja lubię, gdy Armia wgniata mnie w fotel swoim blitzkriegiem.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 17:17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Bialy_Kruk pisze:
by nie pogrążać frakcji czadowej na tym forum


hehe, jak dla mnie to Freak jest bardzo czadowy - jesli ktoś się spodziewa spokoju na nastepnych płytach to raczej go nie znajdzie śmiem twierdzić, że będzie dalej czad tylko w innych stylistykach

Freak jest bardziej czadowy od Drogi, Ducha i Pocałunku razem wziętych

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 17:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Boanerges pisze:
Freak jest bardziej czadowy od Drogi, Ducha i Pocałunku razem wziętych

zapomniałeś wymienić Antiarmię, lLegendę, Ultima Thule i Der Prozess

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 17:28:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
kusiła mnie Legenda jeszcze :mrgreen: ale się powstrzymałem

edit:

btw zapomniałem dodać - Freak przeskoczył na piąte miejsce mojej listy armijnej, której czub się jednak nie zmienia dalej króluje Der Prozess i Triodante, zagrożone są Droga i UT

btw II

zacząłem doceniać trochę bardziej Amagamę..

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 23:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Bardzo ciekawe dyskusje, jako żywo :-)

Frakcja czadowa w mojej osobie nie czuje się pogrążona.. :-D Armia już tyle zrobiła dobrego dla czadu do tej pory, że nic już nie przeszkodzi.
Z opinią Peregrina czy Natalii o wolności twórczej też się w sumie zgadzam. Źle (i jakoś żałośnie) wygląda, gdy artysta tworzy coś a jednocześnie drugiem okiem patrzy na publiczność, jakby chciał błagalnie spytać "Powiedzcie, podoba wam się?". Cóż, ceną za artystyczne wolty jest odpływ niektórych fanów i przypływ innych, ale to cena niewysoka...
Armia i tak grała długo bardzo "armijnie" (wiem - zaraz ktoś napisze coś w stylu "Freak to właśnie najbardziej armijna płyta!" ;-)), są zespoły które znacznie bardziej wprawiały fanów w zdumienie (The Stranglers), choć byli i Ramonesi, trzeba uczciwie zaznaczyć :-D

Po nieco dłuższym czasie mogę trochę sprecyzować co mi nie podchodzi na "Freaku". Zaznaczyli to zresztą - choć nieco mimochodem - Kamik i Crazy. Niedostatek ciekawych dla mnie kompozycji. Ja lubię jak dużo się dzieje w tej warstwie. Ile jest chwytów w zwrotce "Opowieści zimowej"! Pięć, a mogłyby być dwa. Ale jest pięć i tak fajnie to brzmi. :-) A tu, na "Freaku", kompozycja jest jednak mniej ważna niż to co otacza jej szkielet. A otacza ją tyle dźwięków (przyznaję - pięknych, misternych, perli się to czasem jak z pereł kolie), że szkielet ten może być - i bywa - stosunkowo wątły. Pisząc jakiś czas temu że mało mięsa przy obfitości owoców, pisałem - teraz zdaję sobie z tego w pełni sprawę - właściwie nie o czadzie! A o tych kompozycjach raczej.

W przyszłość spoglądam z pogodnym pesymizmem. 8) Armia już nie wróci do "Procesu" (będą wyjątki potwierdzające regułę, rzecz jasna). Armia - jako rzekłem - wypłynęła na pełen ocean, poczuła dalekie wichry, pachnące egzotycznymi przyprawami i tylko czasem odwiedzać będzie stare porty. Ja zostanę w starej tawernie, ale gdy tylko armijny okręt przypłynie na chwilę, wejdę na pokład pytając co tam w wielkim świecie. Spróbuję mango i liczi, podelektuję się, pokręcę głową z podziwem... po czym stukając drewnianym kikutem, pójdę na kotleta mielonego. ;-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2009 00:42:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Budyń pisze:
Boanerges napisał:
Freak jest bardziej czadowy od Drogi, Ducha i Pocałunku razem wziętych

zupełnie się z tym nie zgadzam... choć pojęcie czadu zostało być może przez niektórych - dzięki Freakowi - zupełnie zmienione, to obiektywnie rzecz biorąc - na Freaku "klasycznego czadu" jest stosunkowo niewiele... rządzi klimat, brzmienie i w jakimś tam sensie pogłos... póki co spokojnie mogę sobie wyobrazić koncert Freakowy w wersji z krzesełkami... choć wiem, że dla coponiektórych jest to rzecz niemożliwa...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group