Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 03:36:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 czerwca 2010 19:18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Niestety mam trochę na odwrót. Niestety, bo Freaka bardzo cenię jako zjawisko w wymiarze nieco wykraczającym poza muzykę jako taką. Dlatego np. bez wahania odpowiedziałem, że na stopa wziąłbym Frika a nie Procesowca!
Ale za tą sympatią nie idzie pełne przekonanie do muzyki. W przeciwieństwie właśnie do Prozessu. Niektórzy pamiętają może, że na początku byłem daleki od entuzjazmu wobec Prozessu, ale ta muzyka we mnie od miesięcy narasta i podoba mi się teraz może bardziej niż kiedykolwiek. A Freak zamiast we mnie dojrzewać, staje się coraz odleglejszy; właściwie go zupełnie nie słucham, ani w odtwarzaczu, ani w głowie. Szkoda, bo wolałbym mieć tak jak Ty ;-)


antiwitek pisze:
Powiedziałbym, że Freak spełnia różne obietnice, które pojawiały się w muzyce zespołu od lat.

Dla mnie Luna je spełniła. Takie różne hinty, które w samej Armii nie do końca się ujawniały, ale podskórnie pokazywały, że myślenie o muzyce idzie tu w nieoczekiwanych kierunkach. I te kierunku znalazły dla mnie ujście na Lunie, na płycie, która dla mnie jest zdecydowanie numerem jeden spośród wszystkich Armii, Budzych, Tymoteuszów i innych Czaszek z ostatnich kilkunastu lat.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 czerwca 2010 20:33:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
O, widzę że się rozumiemy! Choć musiałem upewnić się co do znaczenia słowa hint :) .

Tak, Luna też, ale Luna jest taka spętana, egzystencjalna, dramatyczna. A tu wolność, humor, fantazja, oczywiście też głębia, ale taka pociągająca, ekscytująca. Cudo. Czyli freak! :D

Wiesz, może na przykład zachwycisz się Freakiem za lat 10 - to dopiero będziesz miał fajnie :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 czerwca 2010 00:46:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Crazy pisze:
A Freak zamiast we mnie dojrzewać, staje się coraz odleglejszy;

A ja mam dokładnie na odwrót! Freak początkowo podobał mi się, owszem, ale na pewno stał w klasyfikacji niżej niż Prozess i sporo było na nim obszarów obcych mi jakoś. Z każdym kolejnym przesłuchaniem sytuacja zaczęła jednak ulegać zmianie i Freak zdecydowanie wyszedł na prowadzenie! :)
Rozsmakowałam się w nim mocno, jest dla mnie niesamowicie treściwy, bogaty i chciałabym go więcej!
I dostrzegam w nim spore pokrewieństwo z Luną. Nie umiem na dziś dzień jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie - Luna czy Freak, ale zdecydowanie obie te płyty są dla mnie w czołówce Budzowej twórczości.

A co do teledysku - piękne zdjęcia!!! :brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 czerwca 2010 11:00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
antiwitek pisze:
może na przykład zachwycisz się Freakiem za lat 10 - to dopiero będziesz miał fajnie

:piwo:

Każda rzecz ma swój czas!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 czerwca 2010 13:40:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja mam jednak podobnie jak Crazy.
Freak zachwycił na starcie ale teraz jakos poszedł w bok i musze przyznać, że mało do niego wracam. Za to Prozess cały czas niesamowicie trzyma napięcie :shock:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 czerwca 2010 13:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Cześć Marek! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 czerwca 2010 13:46:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Po prostu w tym tygodniu wypada miesiąc od ostatniego odezwania się... Marecki czy zostaniesz przy cyklu wypowiedzi jednomiesięcznych czy może przejdziesz w tryb kwartalny ?

;)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 czerwca 2010 14:15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
postaram się jednak zwiększyć częstotliwość :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 czerwca 2010 21:40:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Dla mnie Freak jest potwornie trudny... Co ciekawe, niesamowicie mi się podoba na koncertach. Natomiast z płyty jakoś nie wchodzi...

Prosty ze mnie człek...

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 lipca 2010 14:38:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 02 lipca 2006 13:16:35
Posty: 59
Zachęcam do przeczytania mojej recenzji płyty "Freak" na blogu BIAŁA FABRYKA:


Są fani, którzy wciąż domagają się tych samych przebojów, ale artysta nie chce ciągle stać w miejscu. „Freak” jest ucieczką od schematu. Miał być bonusem, dodatkiem – stał się jedną z najważniejszych płyt. Arcydziełem.

Budzy po angielsku? Tak. Spokojnie, poetycka strona jego przekazu pozostała na najwyższym poziomie. Kiedyś był punk, dziś jest jazzrock i psychodelia. Co ciekawe z Brylewskim w składzie (nieobecnym w Armii od 1993 roku, ostatnio na płycie „Legenda”.)
Już słyszałem negatywne opinie o płycie. Porównać je można do słów z nowelki Stefana Grabińskiego „Maszynista Grot”: „Baczność na pospieszny nr 10! Maszynista pijany lub niepoczytalny.” Bo to Inżynier Grot przygotował tę płytę. Szaleniec, freak, cudak.

Całość:


http://bialafabryka.blogspot.com/2010/07/czemu-pan-nie-zajezdzasz-przed-peron.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 września 2010 15:59:52 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 17:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Nie podoba mi się.
Jazz nowoczesny.

_________________
każdy cieszyć się chce


Ostatnio zmieniony śr, 01 września 2010 18:06:17 przez Bartłomiej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 września 2010 16:41:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Bartłomiej pisze:
a w ostatnim kawałku wpływy New Model Army.

... :shock: :D ...a mógłby kolega jakoś uzasadnić te...wpływy ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 września 2010 18:10:18 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 17:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Wykasowałem, bo za luźne skojarzenie; za mała wiedza o dokonaniach Komedy, i za małe osłuchanie New Model Army (choć ostatni kawałek mi się kojarzy - duchem grania)

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 września 2010 06:07:45 

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 08:19:22
Posty: 20
Skąd: Olsztyn
jak dla mnie "Freak" to świetna płyta. Nie od razu się do niej przekonałem, bo z reguły omijam wszystko czego nie można włożyć do szufladki "ciężkie granie". Freak to taki odskok w drugą stronę. I fajnie brzmi na koncercie, chociaż widać że publika chyba nie zawsze do końca wie jak "zatrybić ". Napewno nie jest to płyta dla zbuntowanego nastolatka. Coraz bardziej podoba mi się ta płyta, bardzo lubię jej słuchać w samochodzie. (Nie depczę przy niej gazu jak przy "Procesie' :) ). Nawet moja żona ostatnio stwierdziła, że JEJ się NAWET podoba. A to.......... naprawdę COŚ :)

_________________
"\


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 września 2010 11:11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
maciejewski pisze:
Nawet moja żona ostatnio stwierdziła, że JEJ się NAWET podoba. A to.......... naprawdę COŚ

Brawo dla żony :lol: Moja wczoraj Freaka puściła sama z siebie jak wróciłem z pracy, cóż za miłe przywitanie, na dodatek syn od pierwszych tygodni życia oswaja się z dobrymi dzwiękami :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group