Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:41:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 25 listopada 2009 22:33:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Erkej pisze:
Można już wreszcie pisać.

Jesteśmy po pierwszym oficjalnym odsłuchu więc chyba można :wink:

W tej uroczystej chwili zacytuje samego z siebie z pierwszego odsłuchu
marecki 25.11.2009 w godzinach 20-21 pisze:
Home - synteza Primusa i jazzowych pograń, ale teraz gitara na końcu jeszcze wspaniały duet dęciaków i perkusji

You Know I Am - to wyciszenie i czysty jazz

Break Out - powrót nerwowego rytmu - tu maczał palce Bryl? , bardzo melodyjny numer, znów jazzowe przełamanie a potem powrót głównego motywu, hipnotycznie wciągające

Grot The Engine Driver - zaczyna się prawie ambientowo, potem znów troche primusowato, Gero w drugim głosie? fajne króciutkie przełamania dęciaków i jakiś gwizd w tle !!!

Green - w końcu wersja pełna, słuchamy, początek znany ale potem ... Floydzi i parę minut zabaw, potem mruczący Bob Dylan a potem pasterski temat na flecie ale world music się zrobiło, puszczą na trójkowej liście kiedyś pełną wersję?

Freak - wspaniały początek..... Falarek? wspaniały hinotyczny temat, ale zaj....., chcem to na nastepny singiel, chcem na to głosować!!!! i długośc utworu taka, że nawet editu nie trzeba będzie robić

In The Land Of Afternoon (amagama) - taki trochę westernowy klimat na początku..., ciekawe czy Ummagamma w tytule przypadkowa? ale rozwija się rzeczywiście floydowo, Careful With That amagama, Tomaszu! O i te trąbki jak krzyk u Floydów!!!!! czyżby erupcja? Gitara zagęszcza..... i fale uspokojenia i zagęszczenia dźwięków!! Za to przyspieszony finał(?) toprawie One Of These Days, tylko bardziej jazzowe..... KOLOS!!!! ła i to łkanie na przejściu do Innej strony, piękne

The Other Side - bardziej typowo rockowe, fajne o i jaki fajny saksofon (taki Izraelowy), trochę pogawędki gitary z Hammondem(?)... , a teraz znów deciaki i bulgoczący pod spodem bas, o Bryl na wokalu? zdublowany, z Gerem lub Budzym, albo i wszyscy razem, ale fajnie i saksofon na koniec
No chłopaki przebiliście się na druga stronę :brawa:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 listopada 2009 22:39:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
to jeszcze pocytuję co tam...
... w wątku obok Erkej pisze:
Nigdy dotąd nie było w wykonaniu Armii tak głębokiej zmiany stylu z płyty na płytę. Dla mnie "Der Prozess" bardzo silnym akordem zamknął definitywnie pewną epokę w historii zespołu. Słuchając Freaka przychodzi mi na myśl, co wyraził również Marecki, że Armia przebiła się na drugą stronę. Poprzednie płyty były kolejnymi rozdziałami tej samej pięknej powieści, natomiast Freak to dzieło należące do ewidentnie innej, nowej rzeczywistości, odwołujące się do zupełnie odmiennych niż dotąd obszarów mojej percepcji... Ta płyta budzi we mnie kompletnie nowe doznania, których dotąd nie miałem szans doświadczać słuchając ulubionego zespołu, choć już tak wiele przecież od niego otrzymałem.
Freak to Armia po drugiej stronie lustra. To dzieło przełomowe.
To Armia TAM.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 listopada 2009 22:47:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
jak na razie po 1,5 przesłuchaniu :) to zdecydowanie Home i Grot mi podchodzą reszta mam nadzieję jakoś nadrobi

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 listopada 2009 23:16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 17:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
Home - czuję się jak w gangsterskim filmie

You Know I Am - odpoczynek, herbatka w ciepłym domku, za oknem zadymka...

Break Out - wraca niepokój, uderza fala podejrzeń (chyba mnie śledzą-trzeba uciekać!)

Grot The Engine Driver - obłędna ucieczka!

Green - ha! udało się! oddech pełną piersią i sen pod gołym, ugwieżdżonym niebem w pobliżu jeziora

Freak - nagłe przebudzenie w nocy; ochłodziło się, wieje wiatr - przypominają się pewne niezałatwione sprawy...

In The Land Of Afternoon (amagama) - powrót na piechotę do domu-długa droga, pejzaże, wyciszenie - aż tu nagle zza drzew wytoczył się niedźwiedź-w nogi!!!

The Other Side-ha! wszystko się dobrze skończyło-niedźwiedziowi uciekłem, nikt mnie już nie gania, bryką jadę sobie pustą autostradę w kierunku pięknego, wschodzącego słońca

:) :wink:

taka plastyczna płyta, o!

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 00:21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ho ho :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 11:11:07 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
:shock: :shock: :shock: na roxy fm pierwszy odsłuch... powala ...NEW ARMIA jako życie po życiu :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 11:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 września 2009 15:59:22
Posty: 36
słuchałem właśnie fragmentów na roxy niestety jednym uchem (jestem w pracy :x ) i wpadłem w zachwyt - dalej jednak nie słucham - czekam na płytę!!!!!!!!!!!!!!!! w domu w spokoju z żoną odsłuchamy a potem na mp3 w drodze po warszawie dom-praca-dom jak to ma miejsce obecnie z procesem :D żeby tylko była szybko w sklepach!!!! wstępne gratulacje dla panów po czterdziestce i tych młodszych też

_________________
rozradują się kości, które skruszyłeś


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 11:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 września 2009 15:59:22
Posty: 36
...new model army :P ...

_________________
rozradują się kości, które skruszyłeś


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 12:36:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
o, to ja też tu swoje gwiastki przekleyę:

dżero pisze:
HOME (jak na Forum, to bez kozery powiem że szejset gwiazdek)
Wieje niesłusznie z Pniew, rozluźniam pięść. Chowam „Lunę” do pudelka i wychodzę nadwór do domu. Chodnik stęka pod moją nadwagą, ale obok przejeżdża niebieski hulahop. Mijam po lewej Mięso Wędliny, pęka mi prawe snopowiązadło. Zapach podkładów i pściółki. Na rogatkach małe dziewczynki grają w klasy i parskają śmiechem, w odpowiedzi wystawiam czułki spod kapelusza. Za miastem przestrzeń się rozgałęzia i skaczą mi gdałki z radości, może rzucić się w ten stuk siana? Daleko zamglone wzgórza, otwierają mi się śluzy w głowie. Ej, zaraz, w którą stronę on gra? Spod ścieżki wystają zęby komarów. Ściemniam się.


YOU KNOW I AM (proszę pajstwa, gwiazdek sędziego i zaczynają, nasi w czerwonych spo-denkach)

Proszę państwa, jak ja tu pięknie kilogram! Popatrz lepiej w dół na niebo. Proszę niżej, uwaga stopień. Tą dróżką dojdziemy do środka ziemi i potem na przestrzał do Ałstralii, która waśnie weszła do pófinału. Krykiety z kapustą i grzybami, proszę uważać na denka słojików. O, smalił sobie paznokieć, niedo-raj-da. Przedstawiam, zegarmistrz zaświatła, a tutaj można zostawić diabłu logarytm. Pędem, pędem, uważaj! Już, ochłońmy trochę i zmieńmy skarpettki. Jesteś pan Samoxodzik gotowy na tajemnicę tajemnic? Zaklaskał w dłonie i powiedział „iluminacja”. No niestety. Nie mart się, ja też. Można teraz wyjść powoly, tylko uwaga na tablicę Uwaga Wykopy.


BREAk OUT (zerknij no na RYM ile tam ma i dodaj z jedno)
Następnego dnia kładę się plecami na polu i zaglądam do środka. Kołują dawne słowa i lądują małymi heavenikopterami w kieszeni płowej kurtki. Wznoszą się mgły, opada nowy dzień, jeSDM a rebours i zaczynają mi bulgotać na klacie takie zielone bąbelki jak Peterowi Gabrielu na okładce płyty Louis Armpstrong Plays Live For Everybody Dzisiaj. Idziemy, dalej, chodź trudno w tej mgle. Nie wiedziałem że tyle mamy zakamarków nawet. Pacz jaki mu ładny obraz wisi w opłucnej, to ten Budzego, nie? Nie wiem co to za kraina, ale byłem tu kiedyś zresztą.


GROT The ENGINE DRIVER (siedem gwiazdek na ciemnym niebie w pasku Oriona)
Konduktorze łaskaWy, kondukt, torze pogrzeboWy, zabierz nas do widzenia, wsiadać drzwi zamykać, ale szybko dzisiaj, drzewa przypatrują się z uwagą tabliczce na wagonie. Panie Przebieg, dorzuć gwiazd do ognia, hehehe ten nasz Grot ma nieziemski lot czasem. Bilety od kontroli! Nie ma pan, zaraz wypiszemy lekarstwo. Zmienia mi się ciśnienie w uszach!!! Panie, panie, co to z śwyst? Grot, nie w tą stronę, psie!!! Weseląc się i podskakując pociąg wjechał w Ulicę Jazzową. Wysiadamy i przyglądamy się napotkanym tutaj ludziom bez pach.


GREEN (and More Green) (gwiazdek ptasich naruszać nie wolno!)
Panie Tonku, mam taką prośbę – czy moglibyście nagrać jakiś taki no pogodny przebój dla mojej córki z nieprawego łoża? Hej, hej, spróbujemy! Kubuś, nie biegaj tylko wyłącz metronom. No już. Ej, ale weź ty graj tip topami tylko, co? Panowie, panowie, z takim pogłosem to mamy murowaną pioskę w Topset! Teraz jeszcze Szafa. Łoo! Oj nie wiem czy nie za bardzo przyczadził! Nałóżmy mu lepiej toppresor. (Toppresor Tutka już na peronie!) Pokaż co tam masz w tej torbie za korbki, Herling. Prosimy. O jaka topografia… O jaki potop zielenin… Zapadam się… Ale… Nie, weź, idź się w tej czarownej studni lepiej utop twenty. Tłętju very (na tej polanie nie zauważyłem zbyt wielu) much.


FREAK(leć pod pogwiazdek, pod pogwiazdkiem…)
Hej, Piotrek, można? No, ale pokaż co tam wydałeś… No tylko tą płytę z bananem na okładce i to raczej na stracenie [nerwowy śmiech]. Ej, no jak na stracenie to wchodźcie, dzieciaki przodem.


AMAGAMA (prawdziwy gwiazdek estrady)
A ja wszystkie grzypki znam – tu mollowik, a tam Bz-dur… Położyłem się na mchu i oklapły mi uszy, teraz stąpają po nich mrówki. Smukła nimfa podaje mi wywar z poziomek. Lepki okład na to draśnięcie pod bokiem. Już nic złego nie może się stać, bo już przeszedłem przez pole milionowe. Słodkawy zapach dzikich kwiatów, ale ładnie ta Armia gra, może nawet ukradnę tą płytę.


THE OTHER SIDE (siedem siedem gwiazd forever)
Zawsze tutaj byłem chociaż jeszcze nie. Skuluję się po zboczu góry, a teraz w drugą stronę. O, Gary poszedł w las. Macham wam ręką na pożegnanie, Szafa Grająca pociągnie za mnie, widzę twarz za rzeką. Której tu nie ma, bo jest po drugiej stronie, czyli po tej. Chodź ze mną. Na dole jeszcze też trwa muzyka, dżezowate szczęście.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 12:46:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Boanerges pisze:
zdecydowanie Home i Grot mi podchodzą reszta mam nadzieję jakoś nadrobi


i nadrabiają :D mam nadzieję, że płyta w Lublinie szybko będzie :dancer

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 12:50:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
off top

Gero! bardzo lubię taki rodzaj literatury - recenzja na tysionc pincset gwiazd :D może w innym wontku jakieś dłuszsze opowiadanie,hę :?:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 13:24:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
o właśnie miałem jeszcze tę Gerową recenzję znaleźć i wkleić alem już w nocy zapomniał :glupek2:

poczatek The Other Side rytmicznie przypomina mi Lunowe Echo

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 14:02:56 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Dokładnie. I później utwór rozwija się zupełnie w inna stronę.


Ostatnio zmieniony czw, 26 listopada 2009 15:06:36 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 15:04:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
marecki pisze:
początek The Other Side rytmicznie przypomina mi Lunowe Echo

Erkej pisze:
Dokładnie. I później utwór rozwija się w zupełnie w inna stronę.
The Other Side of Echo? znów mi brzmi Floydowo .... :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 18:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 17:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
w ogóle między utworami słychać te "migotania gwiazd" znane z Luny
--------------------

a! i ciągle jestem ciekaw, jak to z tymi słowami jest

this is a freak

this is a life


czy to jest "klucz" do płyty (płyta o życiu?)?
Tytułowy utwór taki trochę posępny-morze, pustynia, ale jest i latarnia, i bliscy ludzie; znów plastyka, obrazowość- podoba się wielce...

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group