Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:58:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 września 2010 11:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 14 września 2010 09:56:44
Posty: 144
Skąd: żolibili
Freak brzmi dla mnie jak Morphine skrzyżowane z Helmet.
największe ciary mam przy 'You know I am', chyba ze względu na tekst. ulubione me: Home, w/w, Breakout, Grot, Freak.

ta płyta jest walcem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 września 2010 15:22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 20 listopada 2009 21:07:48
Posty: 56
cóż...freak u mnie nie przeszedł próby czasu, od początku nie byłem entuzjastą tej płyty, później troszkę zaczęła włazić by w efekcie w podświadomości pozostać promykiem nadziei, że to tylko wybryk i riplejów z tego więcej już nie będzie, przynajmniej jako główna droga zespołu na przyszłość...ale cóż słuchaczem tylko jestem i nie powinienem wpływać na twórczość zespołu czy podszeptywać cicho co mają grać a co nie, ich to sprawa, ich twórczość...ale jeśli miałoby nie być kontynuacji drogi z którą zespół przystanął na procesie miałbym poczucie, że coś hmmm odeszło...
cóż...ewolucja idzie swoją drogą, nie zważa czego byśmy chcieli tylko hmmm spontanem jest, wypadkową sił na które nie zawsze mamy wpływ...
tyle w temacie...a freak sobie leży na półce...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 września 2010 18:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
U mnie na Freaku bronią się jedynie Green i The Other Side. W moim subiektywnym odczuciu są to utworu, które znacznie różnią się od pozostałych. Gdyby cała płyta składała sięz takich numerów to Frak podobałby mi siędużo bardziej

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 września 2010 18:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
U mnie na Freaku broni się wszystko i w zasadzie niczego innego nie słucham z Armijnych rzeczy - nawet Legendy. ;) Za każdym razem, kiedy przebrzmią ostatnie dźwięki Other side dziwię się, że to już koniec.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 września 2010 19:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe, Gravi :piwo: . Freak!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 września 2010 21:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Quilombo pisze:
bronią się jedynie Green i The Other Side. W moim subiektywnym odczuciu są to utworu, które znacznie różnią się od pozostałych.

o, w moim też - to akurat te, które podobają mi się najmniej ;-) Obu w zasadzie nie jestem w stanie dosłuchać do końca. Przy czym potencjalna wersja "singlowa" Other Side bardzo by mi się podobała - uważam, że motyw saksofoniczny jest kapitalny, a motyw wokalny też bardzo udany, tylko mam wrażenie, że w kółko się powtarza i dlatego wolałbym ten utwór w wersji trzy minuty.

Cóż, ja pozostanę fanem Freaka z koncertu w Trójce chyba (i oby z wielu innych!).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 września 2010 09:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
tylko mam wrażenie, że w kółko się powtarza i dlatego wolałbym ten utwór w wersji trzy minuty.


:piwo:

Zespół jest z tych poszukujących, więc mam nadzieję że nowa płyta nie będzie po prostu "frikiem dwa".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 września 2010 09:19:13 
tylko "do kwadratu", hehe...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 września 2010 09:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Crazy pisze:
Cóż, ja pozostanę fanem Freaka z koncertu w Trójce chyba (i oby z wielu innych!).

Mam tak samo. Na zywo jakby ten materiał dostawał transowych pazurów. Choć było pare momentów słabych. Ogólnie koncertowy Frik zyskuje. :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 września 2010 16:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Bialy_Kruk pisze:
Choć było pare momentów słabych.

słabych ? na przykład które?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Freak
PostWysłany: ndz, 03 października 2010 00:09:46 

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 22:57:02
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Cóż tu pisać... nie podeszła mi ta płyta. Po tylu pięknych latach, wspaniałych płytach pełnych poezji zgubił się na niej gdzieś ten "armijny" klimat. Za dużo tu psychodelii, która by pasowała raczej do 52umu, niż Armii. Z całym szacunkiem dla Budzego - z tym angielskim akcentem to też nie najlepiej, co przeszkadza w słuchaniu. "Der Prozess" zdecydowanie bardzej udany ("Przed Prawem" jeden z najlepszych kawałków Armii w ogóle!!!!). "Freaka" przesłuchałęm kilka razy, cóż, pozostanie tylko zapewne uzupełnieniem dyskografii.

_________________
Hm.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 października 2010 07:08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Obecnie dla mnie best moment Freak to fragment od 2:20 do końca... You know I am..... a sinner i uchwycony moment pokoju. Gdy np. siedzę w kuchni, piję kawę, rozmawiam, czynię wyznanie i rozumiem, w tej krótkiej chwili rozumiem i się godzę. Gitary, waltornia i cichy pomruk.... Zawsze czekam na ten moment...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 października 2010 19:57:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Gravi :piwo: You know I am miażdżdżdży

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 11:37:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Krist pisze:
Z całym szacunkiem dla Budzego - z tym angielskim akcentem to też nie najlepiej, co przeszkadza w słuchaniu.


Mi Freak nie za bardzo się podoba ale z powyższym się nie zgadzam. Uważam, że angielski w wykonaniu Budego na tej płycie wypadł na prawdę dobrze i mi na pewno w słuchaniu nie przeszkadza. Choć wolę jednak Armię po polsku ;)

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 października 2010 12:09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 listopada 2009 13:10:40
Posty: 182
Mnie początkowo Freak bardzo odrzucał, jego zrozumienie przyszło z czasem. Obecnie to dla mnie bardzo „armijna” płyta (końcówka Green wyciągnięta jakby z Dla każdej samotnej godziny), wbrew oryginalności formy. Być może po polsku byłaby lepsza, ale ja anglojęzyczne teksty uważam za część określonej koncepcji, po prostu jeszcze bardziej podkreślają obcość i dziwność tych malowanych muzycznie światów.
A tak poza tym słuchając ostatnio Pocałunku mongolskiego księcia stwierdziłem, że Horror Budzulli jest dość freakowym utworem, tylko saksów brakuje... :wink:

_________________
drabina okno a rakieta mysz


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group