Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 04:53:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 grudnia 2009 21:33:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
d52 pisze:
wydaje mi się, że pomysł z kolektywem to świetna sprawa - otwiera się teraz całe mnóstwo różnych ścieżek ciekawych i intrygujących jednocześnie, dzięki czemu Armia będzie zespołem bardzo różnorodnym, ale jednocześnie spójnym i będzie też mogła zadowolić wiele różnych gustów i guścików muzycznych (wiadomo oczywiście, że nie będą nagrywali pod publiczkę), mogą zyskać większe grono słuchaczy, a my (forumowicze i wielbiciele ) będziemy mogli cieszyć się ogromnym bogactwem i pięknem sztuki, która będzie coraz bardziej oryginalna, nietypowa i piękna, a co najważniejsze prawdziwa i niewymuszona

zespół na pewno nas nie zawiedzie i jeszcze nie raz zadziwi wspaniałymi pomysłami i nietypowymi rozwiązaniami, dając nam same cudowności oraz wiele dowodów na to, że prawdziwa sztuka nie zna granic


Cóż pozostało? Popieram :piwo:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 grudnia 2009 23:39:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Muszę napisać, że po przeczytaniu tych czterech stron wątku za jednym zamachem poczułem radość - tchnie z tych wszystkich postów bardzo dużo optymizmu co do przyszłości Armii.
Pet pisze:
Ale pamiętajmy, że koncert Armii bez elronda już się odbył

Szczególny i niezapomniany- chociaż myślałem sobie wtedy - "no tak, Gero na rozgrzewkę, świetny pomysł, super mu idzie, śpiewa szlagiery, odciąża Budzego, Budzy i tak zaraz wyjdzie i zaśpiewa cały der Prozess :) "

Poza tym tak sobie myślę czasami - człowiek się starzeje, trochę mniej już podskakuje na koncertach, fajnie będzie czasem usiąść na koncercie w fotelu i posłuchać takiego dżezującego kolektywu :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2009 08:08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Antonio pisze:
fajnie będzie czasem usiąść na koncercie w fotelu i posłuchać takiego dżezującego kolektywu


Spokojnie to takiego frikowego dżezu nie da się słuchać 8)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 00:41:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Antonio pisze:
człowiek się starzeje, trochę mniej już podskakuje na koncertach

nie nie nie nie nie nie nie nie nie
być może do Freaka to się akurat nie naskaczę, ale tak w ogóle, to starzenie się NIE OBEJMUJE nie podskakiwania na koncertach!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 01:39:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Crazy pisze:
starzenie się NIE OBEJMUJE nie podskakiwania na koncertach!

:D

Może w środę na Lunie poskaczemy w Dobrym Miejscu :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2009 18:28:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 listopada 2009 01:12:30
Posty: 20
elrond pisze:
...na przykład planujemy już nagranie czegoś z legendarnym Jerzym Millianem ...


Świetnie! Pasuje!!! Zajrzałem na stronkę - "Sheik of urology" :-D fajny tytuł! Mongolski Książę całował - a co robi szejk urologii?

P.S. Coś mnie to wstawianie uśmieszków nie lubi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 00:17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 listopada 2009 01:12:30
Posty: 20
Gero śpiewał całe piosenki już w ramach występów Budzego solo (With little help..., Working class hero), więc precedens już był. Teraz już tylko czekać, aż taka sytuacja wystąpi w ramach Armii.
Uważam, że formuła kolektywu sprzyja większej kreatywności. Niezbędny jest jednak udział Budzego, który spinałby i filtrował pomysły przynoszone przez różnych muzyków. Rzecz jest oczywiście kwestią gustu, ale bałbym się tu tego, czego nie lubię w 2 Tm2,3, którego twórczość uważam za zbyt zróżnicowaną i będącą trochę bardziej składanką muzycznych indywidualności niż jednolitą twórczością. Także nie chciałbym, żeby płyty Armii stały się zbiorami niespójnych solówek i suit. Ale zdecydowanie bardziej odbieram pozytywne aspekty tego kierunku zmian, obawy są w mniejszości.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 00:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
der Krzysztof pisze:
bałbym się tu tego, czego nie lubię w 2 Tm2,3, którego twórczość uważam za zbyt zróżnicowaną i będącą trochę bardziej składanką muzycznych indywidualności niż jednolitą twórczością.

a słyszałeś 888??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 00:41:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 listopada 2009 01:12:30
Posty: 20
Smok pisze:
a słyszałeś 888??

Tak słyszałem kilka piosenek, a może całość nawet. 888 nie "podpada" rzeczywiście pod to co napisałem o Tymoteuszu. Tą opinię wyrobiłem sobie na wcześniejszych płytach, a w czasach gdy powstało 888 nie śledziłem już szczególnie twórczości Tymka. Może nawet gdyby ta płyta ukazała się teraz zainteresowałbym się nią bardziej, niż wówczas, gdy została wydana.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 11:12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Cytat:
Gero śpiewał całe piosenki już w ramach występów Budzego solo (With little help..., Working class hero), więc precedens już był. Teraz już tylko czekać, aż taka sytuacja wystąpi w ramach Armii.

Chyba w tym temacie ktoś wspominał, że i w przypadku Armii był taki precedens, bo Gero śpiewał kiedyś na całym koncercie.

Cytat:
tego, czego nie lubię w 2 Tm2,3, którego twórczość uważam za zbyt zróżnicowaną i będącą trochę bardziej składanką muzycznych indywidualności niż jednolitą twórczością.

Dla mnie to jest właśnie niesamowite, bo taka druga płyta, która jest bardzo zróżnicowana, tworzy dla mnie bardzo spójną całość.
der Krzysztof pisze:
w czasach gdy powstało 888 nie śledziłem już szczególnie twórczości Tymka. Może nawet gdyby ta płyta ukazała się teraz zainteresowałbym się nią bardziej, niż wówczas, gdy została wydana.

To proponuję nadrobić zaległości, bo warto 8)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 12:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
youzwa pisze:
Chyba w tym temacie ktoś wspominał, że i w przypadku Armii był taki precedens, bo Gero śpiewał kiedyś na całym koncercie.
ale to było mocno interwencyjnie, ciężko to nazwać przemyślaną koncepcją

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 12:21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
To fakt, ale jednak założył że może być koncert bez niego (pierwsza myśl to był duet Tom & Gerry), a nie zdecydował się na odwołanie występu. Podejrzewam, że większość wokalistów nie dopuściłaby myśli, że ktoś może ich zastąpić w takiej sytuacji.

Poza tym chodziło mi głównie o sam fakt precedensu :)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 12:23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ale jeżeli chodzi o koncert bez Budzego to chyba i przed laty już się taki jeden odbył, nie? Tak mi się wydaje, że kiedyś Tomek o tym wspominał... Ale kompletnie nie kojarzę gdzie, kiedy i przy jakiej okazji miałoby to być :roll:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2009 12:25:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Mówił chyba o roku 1994 i coś mi się kojarzy, że to był Radom. Pytałem na forum kto go wtedy zastąpił, ale nie uzyskałem odpowiedzi.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 grudnia 2009 00:59:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
Tom stwierdził że Gero świetnie dał sobie radę na tym koncercie i to bez przygotowania (w planach był duet), więc wydaje mi się, że skoro Gero daje radę na żywca to trzeba to wykorzystać - to otwiera nowe możliwości przez kolektywnym zespołem.
myślę, że to mógłby być ciekawy i twórczy eksperyment :)

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group