Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:32:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 stycznia 2010 16:00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Igor pisze:
Więc o co tak naprawdę chodzi ??

O to, że masz rację, ale
Miki pisze:
o tym to już było pewnie niejednokrotnie

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 stycznia 2010 18:09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
monika pisze:
Naprawdę nie miałbyś nic przeciwko hipotetycznej sytuacji, w której np. ktoś na innym forum zupełnie dowolnie korzysta z Twoich zdjęć zamieszczonych na tym forum? Dajmy na to z wakacji w Beskidzie? I na których byłaby Twoja rodzina?

Tego typu sytuacja i mi się wydaje niefajna, ale czy takich zdjęć nie chroni przypadkiem inny przepis? Chyba jest jakiś zakaz publikowania zdjęć na których widoczni są ludzie bez ich zgody? (Szczerze mówiąc, sama miałam wątpliwości przy umieszczaniu tutaj zdjęć z forumowiczami, ale uznałam, że skoro takie praktyki tu od dawna są przyjęte i nikt nie protestuje, to chyba mogę...)

Jeśli chodzi o zdjęcia bez ludzi, to jako osoba, która lubi fotografować (co prawda nieprofesjonalnie, ale czasem przywiązuję się do niektórych swoich zdjęć :wink: ) to powiem tak: mnie wkurzyłaby sytuacja, gdyby ktoś przypisał sobie autorstwo mojego zdjęcia, tudzież umieścił je np. na swojej stronie czy w innym miejscu sugerującym, że autorem jest właśnie ten ktoś, albo wykorzystał je do celów komercyjnych. Inne sytuacje mnie nie obchodzą. Oczywiście zawodowcy mogą na to patrzeć inaczej ale tak jak niektórzy już wcześniej pisali - wtedy zabezpieczają jakoś swoje prace przed bezprawnym kopiowaniem.

Z drugiej strony nie przeszkadza mi specjalnie pomysł umieszczania informacji o źródle wklejanych zdjęć, przynajmniej jeśli chodzi o wątek zagadkowy. Inaczej, powiem tak - nie umieszczanie ich nie jest dla mnie przestępstwem czy w ogóle jakimś szczególnym problemem, natomiast umieszczanie - jest ładnym gestem w stosunku do autorów.

Jeśli chodzi o okładki płyt, to już w ogóle nie ma o czym mówić. To promocja i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2010 21:59:37 
Trochę zapomniałem o tym wątku. Generalnie, nie podoba mi się za bardzo sytuacja typu: przejmujemy się czyimiś prawami o tyle, o ile on sam o nie dba, ale straciłem zapał do przekonywania kogokolwiek. Nie mam go też do śledzenia wszystkich zdjęć, które się pojawiają w "POD RÓŻĄ" ROOM, więc z mojej strony temat uważam za zakończony.
Nie wydaje mi się jednak, żeby nie miał on sensu - dowiedziałem się kilku rzeczy i sobie co nieco poukładałem.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2010 07:56:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kamik pisze:
Nie wydaje mi się jednak, żeby nie miał on sensu


Jasne, bardzo ciekawy topik!

Obrazek


Autorem zdjęcia topika jest Pan Josef Hlasek z Mlada Boleslav

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2010 16:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
To nie topik, tylko potwór!

Kamik pisze:
Nie mam go też do śledzenia wszystkich zdjęć, które się pojawiają w "POD RÓŻĄ" ROOM, więc z mojej strony temat uważam za zakończony.

Ok. W takim razie kasuję przedwcześnie dodany pkt. 5 z regulaminu swojego wątku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group