Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:03:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Cieszy mnie bardzo że powstało to Stowarzyszenie:)
Jako wielkopolanin i potencjalny zaintersowany do członkowstwa
mam pytanie czy można być członkiem innego stowarzyszenia
zapisując się do Niewidzialnej Armii?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:28:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
pewnie nie...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:33:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Budyń ale się rozpisałeś:)
Pytam bo takie info powinno być w Statucie, tak
jak i to czy członkowie parti politycznych mają otwarte
drzwi lub młodzieżówek typu MW?
Zaznaczam to nie jest czepianie się tylko wspomnienie
by o tym pomyśleć zanim pojawi się problem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:35:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
aim one pisze:
Jako wielkopolanin i potencjalny zaintersowany do członkowstwa
mam pytanie czy można być członkiem innego stowarzyszenia
zapisując się do Niewidzialnej Armii?

Meriadok i ja jesteśmy członkami Klubu Fantastyki "Druga Era".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:37:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
aim one pisze:
Budyń ale się rozpisałeś

rozpisałem się, bo tak sobie zgadywałem :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:38:43 
natalia pisze:
ponieważ nie mamy żadnych doświadczeń stowarzyszeniowych - jako zarząd - więc jesteśmy otwarci na różne pomysły, sugestie i pouczenia
A na wątpliwości?

Ja się poważnie zastanawiam, ale:

1. O ile, jak sobie wyobrażam, trochę dla działalności innych członków Stowarzyszenia jestem w stanie zrobić, to dla Wielkopolski już w sumie niewiele. Nie znam jej za bardzo, nie mieszkam w niej i jestem mało mobilny.

2. No właśnie jestem mało mobilny, a co za tym idzie - widzę małe szanse na uczestniczenie np. w zebraniach.

3. Generalnie jestem bardzo słabym organizatorem.

4. Moja ewentualna twórczość raczej nie ma szans na jakikolwiek związek z Wielkopolską.

Potrzebny Stowarzyszeniu taki członek?

No i pytanie o wysokość składek (dla mnie niestety dość istotne) - odpowiedź (choćby szacunkowa) może być na priwa.

I jeszcze jedna kwestia: co oznacza pisemna deklaracja? Jakie jej nośniki są dopuszczalne? W Statucie nie ma mowy o podpisie - co z nim? Jest może jakiś wzór (hehehe, nienawidzę pisania z głowy takich rzeczy...)?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:46:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
z tego co wiem w zebraniach nie muszą uczestniczyc wszyscy członkowie.
wysokości składek nie ustaliliśmy a nawet stwierdzilismy, że na razie w ogóle ich nie ma. wydaje mi się, że będą najwyżej składki dobrowolne. przynajmniej na razie.

wielkopolskę rozumiem w sposób bardzo symboliczny :wink: ten zapis jest potrzebny w celach, jakby tu się wyrazic, praktycznych. stowarzyszenie działa na terenie całej Rzeczpospolitej.

naszym osobistym prawnikiem jest merry.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:46:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
2. No właśnie jestem mało mobilny, a co za tym idzie - widzę małe szanse na uczestniczenie np. w zebraniach.

No właśnie. Można się zawsze pochwalić członkostwem tu i ówdzie, choćby w CV, ale co ma z tego tak naprawdę wynikać? Członek w zasadzie ma dwa obowiązki - płacić składki i brać udział w walnym zgromadzeniu (zakładam, że to jest najwyższy organ też w tym stowarzyszeniu) tak, aby zbierało się kworum. Żeby wpłacać pieniądze na rzecz stowarzyszenia, nie musi to mieć formy składki, ale może być darowizna. Przyczyniając się do nieuzbierania kworum stwarza się problem (do rozwiązania - często bywa tak, że walne zgromadzenie nie zebrawszy kworum ustala termin następnego posiedzenia, które kworum nie wymaga, na ten sam dzień za 15 minut.)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 12:49:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
I jeszcze tak na gorąco mnie naszło, że pierwsze 5 lat
działalności zespołu można podczepić pod taką inicjatywę:
http://kultura-niezalezna.pl/
A wtedy jest szansa na wystawę, koncerty itp. odbywające
się w wielu miastach na ternie całego kraju.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 13:00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
natalia pisze:
samo słowo "księgowośc" mnie przeraża,a w swoich szeregach póki co nie mamy żadnego księgowego



Ej, pogadaj z mężem bo my już omawialiśmy ten temat i zdaje się, że jest wyjście. :-)

Ps.
panek pisze:
często bywa tak, że walne zgromadzenie nie zebrawszy kworum ustala termin następnego posiedzenia, które kworum nie wymaga


Hehe, a takie walne może cokolwiek ustalić? ;-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 13:03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
panek pisze:
Członek w zasadzie ma dwa obowiązki - płacić składki i brać udział w walnym zgromadzeniu

to zależy od statutu...
Co do zasady nie ma obowiązku brania udziału w walnym, ustawa nawet nie przewiduje żadnych frekwencji czy kworum... (to może być w statucie).

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 14:00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Wszystko jest w statucie - napiszcie do Gera, to Wam prześle a jeżeli będą jakieś formalne wątpliwości, to je na priwie rozwiążemy.
Stowarzyszenie się organizuje, więc wolałbym nie roztrząsać pewnych kwestii na zasadzie forumowej dyskusji.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 16:14:32 
Powtórzę i doprecyzuję swoją wątpliwość formalną, bo myślę, że może się ona trafić i innym i w dodatku wydaje mi się, że nie jest to sprawa, którą trzeba by chować gdzieś w priwach:

1. Czy pisemna deklaracja kandydata na członka Stowarzyszenia musi zostać sporządzona w wersji papierowej i w tej formie przesłana pocztą czy może jednak może mieć postać mejla?

2. Na jaki/czyj adres ma zostać przesłana? Gera?

3. W deklaracji znaleźć się muszą dane osobowe kandydata - czy deklaracja musi być podpisana? Jeśli tak i jeśli można ją wysłać mejlem, to czy wystarczy skan/zdjęcie podpisanego wydruku czy trzeba użyć podpisu elektronicznego?

Staram się sprawę traktować poważnie, bo bardzo mnie interesuje, a z drugiej strony chciałbym, żeby moje ewentualne uzyskanie członkostwa przyniosło Stowarzyszeniu korzyści, a nie uciążliwości (czy choćby nic - po co tracić czas?). Dlatego też, żeby się zdecydować, potrzebuję nieco więcej światła w kwestii tego, jak Niewidzialna Armia będzie działać (np. w najbliższym okresie) i jakie w niej miejsce mógłbym dla siebie znaleźć - chętnie bym w tej kwestii dostał priwa.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 21:31:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
ad 1 - nie ma jakichś wymogów szczególnej formy zgłoszenia - wystarczy e-mail
ad 2 - wysłać albo na maila Gera, albo na maila stowarzyszenia - ale ten ostatni zna natalia
ad 3 - nie ma potrzeby podpisu pod deklaracją - scanem, podpisem elektronicznym itp. - oświadczenie złożone w formie maila wystarczy.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2010 22:31:00 
O, dzięki! Trochę mi się udzieliła powaga Statutu, hehehe... Ale z drugiej strony, jak zauważę coś o danych osobowych, to mi się jednak lampka włącza...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group