Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 12:32:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 14:39:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
aim one pisze:
jest takie miejsce
no to chyba przenieść trzeba tam obchody ;)
a i Armia nie miałaby klopotu z dotarciem ;)

aim one pisze:
w TV bitwy ale sprawiała wrażenie bardzo niemrawej
w porównaniu z "filmowymi" bitwami to na pewno

aim one pisze:
wytyczenie dróg dojazdowych po polach
rolnicy więcej by zaarobili niż na tym co uprawiają :)
tylko to raczej dla wlaścicieli terenówek,

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 15:22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
... a ja uważam,że dało by sie to wszystko urządzić w miarę sprawnie i kulturalnie. Dopóki jednak urzędował będzie tam obecny wójt to niestety nie ma o tym mowy. :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 16:15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 18:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
pablak pisze:
no to chyba przenieść trzeba tam obchody
a i Armia nie miałaby klopotu z dotarciem


No tak po cichu liczyłem że Armia zrobi powtórkę 25-lecia gdzieś w mojej okolicy tymbardziej, że lecie chyba nie ma konkretnej daty a rok się nie skończył :roll: Mogli by zagrać to czego nie zagrali w W-wie.
Tymczasem muszę pojechać po raz pierwszy na Wudstok.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 16:17:37 
elrond pisze:
a ja uważam,że dało by sie to wszystko urządzić w miarę sprawnie i kulturalnie. Dopóki jednak urzędował będzie tam obecny wójt to niestety nie ma o tym mowy.

a ja powiedziałem swojej mamie to samo co ty
i matka do mnie "Skąd wiesz czy Elrond to lider zespołu , może ktoś pod niego sie podszywa" :lol: :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 16:52:21 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 116
Skąd: Sherwood
Ave!Sława!Koncert Armii był świetny..Lud,a ja wraz z nim byłem szczęśliwy wykonując ruchy taneczne wszelakie.Bardzo komiczną scena była chwila,gdy z kumplem rozmontowaliśmy przez przypadek barierkę i pomagaliśmy ją naprawić dzielnej ochronie z firmy ochroniarskiej Piorun :D To jeden z przykładów świadczących o pełnych zdolnościach koncertowych organizatora.Jak panowie poprosili mnie abym przestał wykonywać cyt.gwałtowne ruchy w tym kierunku sceny to rozbawiło mnie i przyjaciół do łez. :D Wszystko na temat pozostałych perełek organizacyjnych napisał szanowny Elrond.Braki organizacyjne wójt próbował nadrobić sprowadzając godnego siebie artystę :D -grupę Boys :D która dała na scenie irytujący pokaz indolencji muzyczno-taneczno-choreograficznej na poziomie remizy strażackiej,nie obrażając przy tym dzielnych strażaków.I chwała że umiłowana grupa muzyczna dotarła z poślizgiem,bo nie można" pereł rzucać przed wieprze" i należyta kolejność została zachowana tzn.Armia zagrała ostatnia.Obecność Armii rekompensowała trudy dojazdu ponad 500km,braku wody, odpowiedniej ilości pryszniców,niewielkiej ilości toalet,pyłu i kolesi korzystających z faktu popytu na suchy chleb..oferując go za 4zl za kromkę małą do 10zł za dużą-taniej było za okupacji jak to podsumował pewien starszy pan.. Również handlarze wodą czuli przewagę nad ludem1,5l za 7-8złociszy...Arbuz u pewnego pana kosztował 120zł za szt. :oops: Wstyd..To jednak nic,nie znaczy nic..dla nas zagrała Armia i to było prawdziwe święto..Ramie w ramie ja i Ty...Dziękuję z serca... :brawa:

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 16:56:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
aim one pisze:
No tak po cichu liczyłem że Armia zrobi powtórkę 25-lecia gdzieś w mojej okolicy tymbardziej, że lecie chyba nie ma konkretnej daty a rok się nie skończył

...przepraszam bardzo ,ale koncert jubileuszowy Armii był jeden i odbył się on w czerwcu w Warszawie w Parku Sowińskiego ....zespół Armia nie zapowiadał i nie planuje żadnych powtórek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 18:05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 18:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
No tak wiem, wiem... co już pomarzyć nie można :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 19:13:56 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Robin Hood pisze:
kolesi korzystających z faktu popytu na suchy chleb..oferując go za 4zl za kromkę małą do 10zł za dużą-taniej było za okupacji jak to podsumował pewien starszy pan.. Również handlarze wodą czuli przewagę nad ludem1,5l za 7-8złociszy...Arbuz u pewnego pana kosztował 120zł za szt.

pewnym pocieszeniem może być fakt, że pewnie żenili te swoje "dobra" po raz ostatni


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 22:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
No i czytajac opisy moznaby stwierdzic, ze Krzyżacy imprezę te zorganizowali by sprawniej i bez obciachu(duch pruskiego porządku) :wink: Może w następnym roku przegrani wezmą się za organizację? :lol:
Współczuje zepołowi i samym uczestnikom rekonstrukcji. Nikt im nie podziekowal, nie mowiac o jakiejs zaplacie. Jagiełło mówił, że Pani prezydnet Litwy osobiście poszła do obozu litewskiego, dziekując Litwinom za udział w tej bitwie. A polskim uczetnikom ani dziękuje, ani uznania. Smutne to.
Co do postepu cywilizacyjnego. To jest to zdanie profesorów UMK z Torunia, badaczy tego kresu: prof. Czaja czy prof. Radzimińskiego, więc nie sa to moje bajania. Był nawet postulat by dwóm pierwszym Mistrzom Krzyżackim w Toruniu postawić pomnik. Pozdr

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 22:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bialy_Kruk pisze:
postulat by dwóm pierwszym Mistrzom Krzyżackim w Toruniu postawić pomnik

Może i z początku stosunki polsko-krzyżackie nie były najgorsze (zwłaszcza że książęta mazowieccy darując im Prusy oddawali nie swoje). Może osadnicy z Niemiec, Pomorza i Polski górowali cywilizacyjnie nad pruskimi tubylcami, ale kontakty polsko-krzyżackie w XIV i XV w. to nie była walka cywilizacji (krzyżackiej) z dzikusami (polskimi), tylko zwykła wojna europejskich państw.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 22:53:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
Słuchałem właśnie "Jeszcze raz..." z Youtuba i aż mnie wzruszyło, gdy czytałem komentarze Litwinów. To im się (w większości ogromnej) bardzo podoba, co drugi pisze o konieczności wznowienia wielkiego przymierza i tego typu sympatyczne rzeczy. Co może zrobić jedna piosenka! :-)

Koncert Armii na Litwie... to by było wydarzenie :!: Pomyśl o tym, Armio :-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lipca 2010 00:21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7630
Skąd: Kraków
Ciekawi mnie, jakie były "straty" wśród rycerstwa, ale sądzę, że większość karetek, jakie było słychać w trakcie inscenizacji jechało do publiczności...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lipca 2010 12:21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 16:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
elrond pisze:
... a ja uważam,że dało by sie to wszystko urządzić w miarę sprawnie i kulturalnie. Dopóki jednak urzędował będzie tam obecny wójt to niestety nie ma o tym mowy. Crying or Very sad

tez tak uwazam. Organizacyjnie -fatalnie wyszlo.
A to byla ogromna szansa na promowanie naszej historii i kultury. I tak strasznie zaprzepaszczona, ze az boli.

A co do wody, to pamietam watek cen napojow na koncercie 25-lecia, ale nikt nie przebije chyba cen wody z Grunwaldu. Siostra mi mowila, ze facet kupil butelke wody po 30 zeta.

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lipca 2010 12:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
ostra pisze:
A co do wody, to pamietam watek cen napojow na koncercie 25-lecia, ale nikt nie przebije chyba cen wody z Grunwaldu. Siostra mi mowila, ze facet kupil butelke wody po 30 zeta.



To jeszcze pikuś. Kiedy pracowałem jako sprzedawca mikroskopijnych pizzuśów na koncercie Tiny Turner pewien spragniony facet kupił ode mnie butelkę keczapu za 40 zł i wypił ją na moich oczach duszkiem.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lipca 2010 12:51:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
ostra pisze:
Organizacyjnie -fatalnie wyszlo.
Na pola nie dotarłem więc nie mnie oceniać, jak było w centrum wydarzeń.

Za zorganizowanie dojazdu odpowiedzialne było marszałkowstwo województwa, które tłumaczy się, że nie przewidziało takiej ilości chętnych.
Moi znajomi, którzy byli w ubiegłych latach na zwykłych obchodach, przewidzieli i nie pojechali.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group