Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:47:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 11:06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
tak naprawde to ten wczorajszy koncert w głowie ułożyłem sobie dopiero teraz hehehe i wnioski z wczoraj są troche nieaktualne, kto słyszał niech traktuje jako rarytas gdyż te zdania nigdy nie zostaną powtórzone hyhyhyhy :mrgreen:
Generalnie był to zdecydowanie najmocniejszy koncert Armii na jakim byłem, do pewnego momentu zupełny brak wytchnienia hehe
Po raz pierwszy miałem też wrażenie obcowania z hmm zimnem? chłodem? nie wiem, nie chodzi mi o zachowanie zespołu czy reakcje publiczności(które akurat były odwrotnością tych słów hehe) tylko same dźwięki jakie płynęły ze sceny taka wręcz niebezpieczna moc płynąca z głośników, nie ukrywam, że bardzo dobrze czułem się w tym, choć nie wiem czy to dobrze hehe

Pod kątem wrażeń utwornych:

Wyludniacz
Katedra
Pieśń Przygodna
Popioły
Statek Burz


REWELACJA!!!!

Przy czym pieśń przygodna była dla mnie najlepszym momentem Armii na żywo ever.

Sodoma I Gomora
Pięknoręki
Zły Porucznik

przy sodomie emocje nieco mniejsze ale pięknopłetwy zaskoczył na tyle, że nagle o tym zapomniałem :) hehe a porucznik zażarł mocno ale zacząłem sie zastanawiać czy aby Proces nieco mi sie nie przejadł?

Proces
Przed Prawem
Anima
Underground

No i wykrakałem sobie sam hehe bo przy tej części wrażenia nieco mniejsze tzn nawet znacznie, niby wszystko ok ale jednak nie.

Green
Dom Przy Moście
Breakout
On Jest Tu On Żyje


no i tu znowu rewelka :D
koncert jakby dla mnie odżył :)

Aguiree
Gdzie Ja Tam Będziesz Ty
Jeżeli
Trzy Bajki
Niezwyciężony

no i tu należy sie wielkie podziękowanie za tak długie bisowanie hehe ale nie było mi w ogóle potrzebne :wink:
ale publika widać wyraźnie ożywiona :D

Troche więc sinusoidalny koncert ale przez ani jeden moment nie schodzący poniżej poziomu bardzo dobry :) także naprawde cieszę się, że byłem.

PS Brzmieniowo najlepszy blue notny do tej pory :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 11:12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
Wyludniacz

Dodajmy: W wersji rozbudowanej, bardzo zbliżonej do płytowej. Aż Frantz trochę marudził, że to trudne. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 12:48:56 

Rejestracja:
śr, 03 marca 2010 12:27:46
Posty: 2
Mój glos - świeży na forum ale szczery.
Naglośnienie jak to na polskich koncetach takie se. Znacznie lepiej bylo slychać u góry a i widok byl ciekawszy.
Na plus zaangażowanie Budzego - nie spodziewalem sie, że aż tak będzie wczuty w rolę. rewelacyjna mimika w niektórych kawalkach.
Rewelacyjnie grala sekcja - to co Kmieta z Krzyżem wyrabiają to miszczostwo świata. Fajnie, że Krzyżyk nadal kawalkom wlasny styl dzięki czemu nawet kawalki Stopy z którymi poprzedni perkusiści sobie nie dawali za bardzo rady dostaly kopa.
Gitarzyści jakoś mnie nie porwali - no ale nie każdy może być estradowym miszczem.
Repertuar jak dla mnie byl kladący na kolana. Set z Triodante i Procesu wgniatal w ziemię. Gdyby nagrać je po angielsku i odpowiednio wypromować to zagranica pada na kolana.
Slabo wypadly Gomora i Jeżeli.
Warto bylo spędzić te 2 godziny w klubie i posluchać dobrego koncetu. Oby wiecej takich Panowie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 15:43:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
inkwizytor pisze:
Mój glos - świeży na forum ale szczery.

Trochę offtop, ale muszę się zapytać. Czy ty jesteś tym samym inkwizytorem, który pisywał na Gery w dziale King Crimson?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 16:28:44 

Rejestracja:
śr, 03 marca 2010 12:27:46
Posty: 2
jestem inkwizytorem znanym niektórym na innym forum pod nikiem quis ut deus
na żadnym forum na temat crimsonów nie pisalem - sa mi oni bliscy tylko za sprawą Levina
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 21:05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
o mały głos... a bym się spóźniła na koncert, bo ktoś zaparkował na ul Winogrady na środku torowiska.. jedną stroną na jednych torach, drugą stroną na grugich torach.. tak że od Pasieki musiałam iść piechotą.. no ale dotarłam.
I bardzo dobrze!
Gdybym spóźniła się na tego Wyludniacza to bym nieprzejrzała.
Stoję sobie spokojnie..a tu nagle zmiażdżyły mnie dźwięki pierwszego utworu z mojej ulubionej płyty.
Nie umiem o tym opowiadać... ale każda kolejna piosenka, na zmianę Triodante i Proces sprawiały że jakoś wewnętrzenie wszystko we mnie puszczało... tzn nie w sensie że zwieracze.. ale takie całe napięcie psychiczne czy coś..

Sodoma i Gomora to piosenka która mnie jakoś tak.. wzbudza we mnie pozytywne emocje.. no śmieszy, ale tak pozytywnie. Tak więc słysząc ją na żywo, ucieszyłam się wewnętrznie, zapomnialam o niej.

Bardzo dziękuję za Pięknorękiego, nie wiem kiedy słyszałam ostatni raz słyszałam to na koncercie.

W ogóle strasznie, bardzo, niezmiernie i niewypowiedzianie dziękuję za te wszystkie piosenki. Mianowicie dziękuję bardzo, przebardzo, za: Wyludniacza, Katede, Pieśń Przygodną, Popioły, Statek Burz, Sodome I Gomore, Pięknorękiego, Proces, Przed Prawem, Anime i że On Jest Tu On Żyje

I bardzo się cieszę że spotkałam tych których spotkałam, poznać Tych których poznałam i udało mi się porozmawiać, albo posłuchać Waszych ciekawych rozmów... dla mnie to było równie ważne i przyjemne przeżycie.

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 21:44:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Widząc Budzego z dzwonkami w rękach papa mi się uśmiechnęła i się bardzo ucieszyłem, że założyłem na koncert koszulkę Triodante :D Potem konkretne pierdolnięcie i niesamowity riff Wyludniacza. Szkoda trochę, że ten utwór poszedł na początek gdy dźwięk jeszcze nie był tak dobrze ustawiony jak w dalszej części koncertu, a dobrze ustawić dźwięk w Blue Note to nie lada sztuka - wczoraj się to bardzo dobrze udało Kisze. Część instrumentalna Wyludniacza, jaaaa! W następnej kolejności Katedra i Pieśń Przygodna!!!!!!!!!!!!! Dalszą część koncertu jest mi ciężko opisywać, wszystko było idealne i na swoim miejscu. Niesamowite, że słysząc ten zespół trzydziestyktóryśraz na żywo mam taką radochę jakbym słyszał ich pierwszy raz i zawsze marzył aby ich słyszeć na żywo. Coś wspaniałego! Koncert idealny, jeden z moich najlepszych w życiu!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 21:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
ale Wam zazdroszczę tego Wyludniacza ! Jak zwykle Opole pokrzywdzone ! Ja chcę zwrot kasy za bilet !

;)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 21:55:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Naprawdę masz czego! I staraj się o dożywotni bezpłatny wstęp na koncerty Armii w ramach odszkodowania :wink:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 21:57:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Peregrin Took pisze:
Dodajmy: W wersji rozbudowanej, bardzo zbliżonej do płytowej. Aż Frantz trochę marudził, że to trudne.

No ale się udało :) A może fakt, iż Frantz się męczył, wynika z tego że lubi Legendę?



Peregrin Took pisze:
Znaczy się, zadowolony odwiozłem Leniwca na tramwaj, a Tośkę do akademika.


Bardzo dziękuję za tą konkretną podwózkę :)
Ja wróciłam do ciemnego i niewygodnie cichego pokoju.. ale następnego dnia o 6 rano moja współlokatorka nawet z chęcią wysłuchała moich relacji łącznie z prezentacją utworów. Może zakocha się w Triodante i przestanie słuchać bieszczackich szantów.

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 marca 2010 07:45:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Cholera, szkoda że nie mogłem być... (Wyludniacz!!!) :(

Dzięki za Wasze relacje :-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 marca 2010 13:06:47 

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 00:21:32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Proces w piwnicach Zamku

Koncert niezwykły! Publiki nie za dużo ani nie za mało, jak to w bluenocie. Panowie wyszli bez pośpiechu i jak pięknie zaczęli.
Dzwoneczki w rękach Tomka i od razu zrobiło się tak jakoś magicznie (nie lubię tego słowa). Lekko wypłowiała koszulka Tomka ma to niesamowite
"coś" jak kiedyś czapka stańczyka. Ile razy Natalia musiała już ją prać a ile koncertów przeżyła :) Wyludniacz na początek zabrzmiał mocarnie. W ogóle
nie sądziłem, że kawałki z Triodante w zestawie prozessowym mogą brzmieć tak świeżo jakbym je dopiero co poznawał. S&G dla mnie
wielkie zaskoczenie! Zły porucznik i Przed prawem: niesamowita ekspresja i nieskrywane emocje wokalisty, "pomyśl - zabij"
normalnie ciarki człowieka przeszły, a demoniczny śmiech w Przed prawem zadziałał na mnie jak obuh po głowie. Koniec podstawowego
setu zakończony chóralnym andegrandem. Po skończeniu zespół wywołany donośnym łoooooooo z powrotem na scenę. Basowe dźwięki Kmiety
i tak to Green poleciał. Budzy świetny, mocny głos! Dalej poszedł Dom przy moście z wplecionym Brejkałtem. Bomba. Moglibyście to
kiedyś nagrać jako bonusik do płyty. On jest tu na sam koniec i wydaje się, że można się zbierać. Ale u siebie to mogliby
jeszcze może jeden albo dwa kawałeczki zagrać. ARMIA ARMIA ARMIA i są znowu na scenie. Myślałem, że sobie odpuszczą
a tu taka niespodzianka! "To wszystko co mieliśmy do zagrania na ten czas", "Co byście jeszcze chcieli?" zapytał dyrygent.
Po burzliwej dyskusji padło na Aggiure. Jak zwykle ogień przy tym songu. Ale coś tu nie gra, nie było nic z Legendy.
Za chwile poszło Gdzie ja tam będziesz ty i często grana triada jeżeli/3bajki/niezwyciężony. Koniec! Było niezwykle miło i refleksyjnie.
Wydaje się że znasz hobbitów na wylot a oni potrafią zaskoczyć po tysiącu lat :)


Mam tylko taką mała uwagę do osób drących ryja o Siekiere, kurwa, Zespół robi łaskę że wychodzi na scene na drugi bis, Budzy pyta się co chcemy
usłyszeć a tu znajdzie sie jakiś jarociński wyjadacz, że chce siekiere. Mało ma Armia pięknych kawałków... Jakaś dziewczyna i koleś obok
wołali o Opowieść zimową ale znajdzie sie odważny co mu siekiery brakuje. Żal.

Brawo aim one za ten stejdżdajwing co żeś odwalił, odwagi to Ci nie brakuje!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 marca 2010 13:09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
dominho pisze:
Budzy pyta się co chcemy
usłyszeć a tu znajdzie sie jakiś jarociński wyjadacz, że chce siekiere.

Ale usłyszał, wyrażoną kulturalnym tonem, odpowiedź, że to nie jest koncert zespołu Siekiera i nie będzie utworów zespołu Siekiera, z całym szacunkiem dla zespołu Siekiera. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 marca 2010 16:27:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Igor pisze:
A tak cóż ARMIA niepodzielnie nam panuje w muzyce rokowej, ale nie jest niestety zmuszana do jeszcze większego wysiłku, do zwiększenia mocy swego rażenia i jeszcze większej pomysłowości
:shock: :shock: Gdzie Ty byłeś przez cały 2009 rok?

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 marca 2010 19:34:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Igor pisze:
Wielka szkoda, że siekiera jak na razie nie gra. Myślę, że pan Tomasz Adamski i spółka mogliby bardzo poważnie zagrozić ARMII jeśli chodzi o muzykę, teksty poetyczne, które niezwykle są dla mnie ważne, pokaz i grę sceniczną i tak dalej, i tym podobnie. No cóż wielka szkoda !!
Zgadzam się z tymi słowami... Ale dla mnie grany na koncertach repertuar triodantowy to wydarzenie... Niestety od "Triodante" nie znalazłem nic ciekawego w muzyce rockowej (w Polsce taką siłę przekazu to miał też Houk) i tym bardziej się cieszę, że jest to ciągle grane... Chodzi właśnie nie tylko o muzykę, ale i teksty poetyckie i wspomnianą grę sceniczną... Na jazz-rocku to się nie znam, więc nie będę o tym pisał...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group