Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 22:27:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 12:23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
u nowakowskiego widziałam najwyżej 2,3 fajne zdjęcia. reszta niezbyt mi się podoba. tam było tak jasno, czy to sprawa flesza czy innych spraw fotograficznych?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 12:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 23:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
Miki pisze:
Co do oprawy świetlnej, to ja bym na nią nie narzekał, być może dla niektórych aparatów była niewystarczająca


była niewystarczająca... :/

natalia pisze:
u nowakowskiego widziałam najwyżej 2,3 fajne zdjęcia. reszta niezbyt mi się podoba. tam było tak jasno, czy to sprawa flesza czy innych spraw fotograficznych?


było ciemno... z rzadka było dobre światło..
a flesz na koncercie uważam za porażkę...
i podejrzewam, że przeszkadza widzom i przede wszystkim wykonawcom...

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 13:40:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Hard Rock Cafe - lubię to miejsce. Po "akustycznej" Armii, Lunie i wczorajszym koncercie kojarzy mi się bardzo pozytywnie. Wczoraj Proces zmiażdżył steki :D - nie było żadnej zbędnej otoczki - kelnerów, gorących dań i brzęku sztućców. Przynajmniej w tym miejscu, w którym stałem. A ustać było ciężko - za duży ładunek emocji, trzeba było co jakiś czas część z nich wyrzucić na zewnątrz.
Zły Porucznik - dla mnie nr 1 z części procesowej koncertu, a poza tym - ciary na Przed Prawem, dusza jest wszystkim, japoński wokal, wspólny Underground - super!

A utwory z Triodante - to były perełki tego koncertu, z Pieśnią Przygodną na czele!

W ogóle dobór utworów świetny, dużo świeżości w tym wszystkim, duża ilość gestów, utwory, które nie często do tej pory można było usłyszeć na armijnych koncertach - to wszystko nie pozwala zapomnieć o wczorajszym znakomitym przedstawieniu.
Z minusów - dla mnie trochę za głośno, proszę zacnych forumowiczów, których serdecznie z tego miejsca pozdrawiam, o streszczenie prowadzonych po koncercie rozmów, widziałem, że ustami ruszaliście :wink: A dzisiaj w pracy już tak co drugie zdanie do mnie dociera, szefowi wytłumaczyłem, że jestem miłośnikiem muzyki rockowej :wink:
Ale, ale, coś chyba jednak troszkę usłyszałem od Wodza - Armia znacznie zbliżyła się do Grunwaldu, gdzie już wkrótce dojdzie do bitwy! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 13:46:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 23:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
Antonio pisze:
A dzisiaj w pracy już tak co drugie zdanie do mnie dociera, szefowi wytłumaczyłem, że jestem miłośnikiem muzyki rockowej


mam to samo...
strasznie mi szumi o uszach... ;)

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 14:17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Porównałem sobie setlisty warszawską i poznańską. Może trochę brak "On jest tu, On żyje", ale nie zamieniłbym "Skończyłem rozpoczynaj" na ten kawałek. Poza tym cieszę się, że nie usłyszeliśmy "Niezwyciężonego" i innych przebojów :twisted:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 15:06:17 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3416
Koncert był bardzo dobry!!!!
Armijny wiatr zdmuchnął kotlety, zapomniałem gdzie jestem. MOC!!!

natalia pisze:
u nowakowskiego widziałam najwyżej 2,3 fajne zdjęcia. reszta niezbyt mi się podoba. tam było tak jasno, czy to sprawa flesza czy innych spraw fotograficznych?

Zdjęcia Rafała Nowakowskiego są jaśniejsze niż wyglądało to w rzeczywistości. W HRC, tradycyjnie już, jest beznadziejnie ciemno. Rafał dysponuje aparatem, w którym w przyzwoitej jakości można wykonywać zdjęcia na bardzo dużej czułości 6400 ISO, co w połączeniu z jasnym obiektywem i pewnie lekkim rozjaśnieniem w późniejszej obróbce zdjęć daje przywoity efekt. Ponadto widać na tych zdjęciach zastosowanie mocno szerokokątnego obiektywu, stąd charakterystyczne zniekształcenia - rozciągnięcia, ale dzięki temu załapuje się na zdjęcie dużo osób.

Jak obrobię swoje fotki, coś tam Wam pokażę, ale Rafała na pewno w jakości nie przeskoczę. Ciemno to może nawet i przyjemno, ale robić zdjęcia nadaremno... :|


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 16:19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Erkej pisze:
ale Rafała na pewno w jakości nie przeskoczę

e tam, właśnie to rozjaśnienie w ogóle mi się nie podoba, żadnego klimatu. no a ten szerokokątny obiektyw dał dość hm zniekształcony obraz i zamiast podziwiać foty można się czasami najwyżej pośmiać, że komuś wykrzywiło twarz albo skróciło nogi.
więc erkeju zupełnie się nie przejmuj. :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 16:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 23:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
Erkej pisze:
Ciemno to może nawet i przyjemno, ale robić zdjęcia nadaremno...


nie przesadzaj... pokaz swoje.. ;)

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 19:36:42 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 18:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
To teraz kolej na mnie :

To co wczoraj zaprezentowała armia powinno być nagrane i spokojnie wydane jako koncertówka! Mimo, że miałem lekkie obawy jak zabrzmi Proces w HRC to pierwsze utwory rozwiały moje wątpliwości. Po prostu ściana. Zespół był w wyśmienitej formie a Elrond "przeżywał" Proces całym sobą i było to nie tylko słychać ale i widać :D Aż w uszach dzwoniło do rana!
Ciekawym momentem była chwila kiedy zespół grał przy zgaszonym oświetleniu. Muzycznie brakowało mi "On Jest Tu" ale nie aż tak aby narzekać. Świetna Anima, Zły Porucznik i Przed Prawem. No i wspólne Underground :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 20:01:46 

Rejestracja:
pn, 08 czerwca 2009 21:18:31
Posty: 153
Skąd: stol(n)ica
Co tu dużo mówić: wspaniały koncert. Jeszcze mi dzwoni w uszach :D Miło było usłyszeć więcej z Triodante niż tylko "Popioły". Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Oby tylko nie był to ostatni koncert, na którym wykonano w całości Proces.


Ostatnio zmieniony czw, 11 marca 2010 18:44:29 przez *, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 20:14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
marecki pisze:
Specjalne podziękowania za Skończyłem Rozpoczynaj.
O jaki fajny wpis... Ja też bardzo dziekuję za Rozpoczynaj i za Pieśń Przygodna - dwa z moich ulubionych utworów z tej najbardziej przekonywującej płyty zespołu... No i Green koncertowy to było to... A po zakończeniu Makakowej radiowej relacji z hrc nadano "Pieśnią moją jest Pan" :shock: To znaczy się extra

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 23:13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
ja nie mam czasu teraz... nawet nie przeczytałem dokładnie tych dłuższych relacji... i nie wiem, jak napisać, co bym chciał napisać...

Więc powiem tyle: myślę, że dla mnie to był NAJLEPSZY koncert Armii od ponad dziesięciu lat.

Emocje ostygną, to się zobaczy, ale na dziś stawiam go wyżej niż PRL, XX-lecie, Armię akustycznie i co tam jeszcze.

Jestem pod ogromnym wrażeniem!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 23:29:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
He, he, he, widziałem Crejzjego w akcji - z góry. No ja pojechałem, bo myslałem, ze to bedzie materiał z Freaka - ale sie zdziwiłem, jak mi Budz powiedział, ze nic podobnego. No zasmucony byłem co tu duzo gadac - ale jak zaczeli wymiatac, to az mi w ciary poszło. Zdecydowanie jeden z najlepszych koncertów Armii na jakich byłem. Dobór kawałków - pierwsza klasa. I ta moc. Od sceny biło taka siła, ze sie dziwiłem, jak ci ludzie przy stolikach moga przełykac te kotlety... az sie chciało podejsc i powiedziec SMACZNEGO he he he....
No, zespół juz wielokrotnie udowadniał, ze nie w kij dmuchał, ale ten wczorajszy koncert to była po prostu masakra. Wisiałem z górnej barierki, zeby było cokolwiek widac na aparacie, ktorego uzyłem w formie kamery... nie wiem jaka bedzie jakośc dzwieku, bo jego mikrofon w stodole na procesie zwyczjenie nie poradził i sie zatykał - połozyłem sie spac o 2giej w nocy i nie mam siły sie zabrac za obróbke - ale cos tam bede wrzucał na majspejsa ino nie wiem kiedy.....
Masakra, normalna masakra - jestem w siódmym niebie, ze tam byłem, szalenie mi sie podobało. Miałem taka jazde jakbym nie był w Hard Rock Cafe tylko w innym swiecie. Nawet, kurna, kawałki z Triodante przypadły mi do gustu - jakos te wykonania ostatnie - Francosko - Krzyzako - Klimczakowskie maja wieksze piedrolniecie niz te początkowe. No i zdecydowanie powtarzam za PETem - PROCES to najlepsza płyta Armii. Ach, te zwierzece pokrzykiwania! Kurna, to juz był koncert z pogranicza performance'u - jak najblizej moim zdaniem teatrum, jak najblizej. Niesamowite. Zyczył bym sobie wiecej takich niespodzianek - a zespołowi PARY. Steam'punks go on.
Acha, Juz mnie wkurwiaja ci kolesie pod scena co cały czas napierdalali lampami błyskowymi - cwaniaczki skierowali je sobie w góre i bite półtorej godziny wypalali mi siatkówkę.Proponuje jak w stodole -= pierwsze trzy utwory dla prasy a potem to juz tylko Erkej i Nowakowski moga robic zdjecia he he he.
Sodom and Gomorrah - miód na moje serce i tak pieknie Break out wpleciony w Pieknorekiego. Cuda wianki.

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 23:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Setlista - genialna.
Koncert - genialny.
Budzy - genialny.

Armia zmiotła wszystko wczoraj, od razu zapomniałem, co to za miejsce. Bardzo kameralny koncert, ale to dobrze :)

Najlepszy koncert od baaaardzo dawna, na jakim byłem (nie tylko Armii), a trochę tych koncertów było ostatnio.

Po takim koncercie Freak brzmi jeszcze bardziej ubogo...

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 23:41:03 
Ej, ale to ciekawe co piszecie, bo przez internet Budzy chwilami brzmiał, jakby nie miał odsłuchów i niekiedy trudno się tego słuchało.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group