Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:37:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 11:21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
to się nazywa bad timing... jeszcze 2 lata temu dostałbyś to czego chcesz... a ja podzielam poniższą opinię...
natalia pisze:
ja osobiście jestem SZCZĘŚLIWA, że nie muszę po raz setny wysłuchiwać trzech bajek i niezwyciężonego


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 11:32:30 

Rejestracja:
wt, 04 maja 2010 07:17:12
Posty: 11
wiesz co, sam grałem w kapeli i była taka zasada: jeśli mamy nowy materiał to go oczywiście gramy. możemy go przeplatać czymś starszym, albo na koniec zagrać znane numery, coby sobie i tym pod sceną sprawic troche przyjemności. bo my żyjemy z publiczności.
ja wiem, ze to nie koncert życzeń i loska sie na ekranie nie pojawi :).
jeszcze jedno: jak graliśmy w jakimś mieście pierwszy raz to robiliśmy przekrojówkę albo urozmaicaliśmy koncert starymi kawałkami. eksperymentować to moglismy na swoim terenie. mam świadomość, że nie ma co sie porównywać do gwiazdy, bo byliśmy podwórkowym bandem, ale coś w tym chyba jednak jest.
zdaję sobie sprawę z tego, ze kazda kapela ma swoją wizję. pytanie, czy ta wizja chwyta? publiczność jest różnorodna, przychodzą stare pryki takie jak ja, pod czterdziestkę i warto o nich pamietać, bo dzieki nim zespół jest tu gdzie jest. jeździłem po całej polsce za ARMIĄ, kupowałem ich płyty, a teraz złamanego "niezwyciężonego" mi nie dali :)! ot, wdzięczność. małolaci pod sceną zawsze pokrzyczą o bisy, bo obcują nomen omen z legendą i pogibają sie nawet przy frikach :).
ok, z mojej strony temat wyczerpany. dzieki za polemikę. mam nadzieję, ze odpowiednie wnioski z dyskusji zostaną wyciągnięte :).
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 11:40:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
jacek9 pisze:
mam nadzieję, ze odpowiednie wnioski z dyskusji zostaną wyciągnięte Smile.

hehe

raczej wygląda na to, że wnioski z innej dyskusji zostały wyciągnięte:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=513

poczytaj sobie ten temat... wypowiada się tam masa forumowiczów i z tego co piszą wynika, że wielu sojuszników (w temacie repertuaru koncertowego) tutaj nie znajdziesz...

dodam jeszcze, że miny i reakcje publiki zupełnie nieprzygotowanej na usłyszenie całego procesu na żywo były bezcenne... i bardzo chciałbym jeszcze usłyszeć całego frika na koncercie...

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony wt, 04 maja 2010 11:45:48 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 11:45:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
hola, hola... tamten temat powstawał w zupełnie innej sytuacji. Tam chodziło o to, że koncerty wyglądają jak powtórki setów z PRL-u (koncertu), a nie o to, że zespół ma ograniczać się do jednej, ale za to najnowszej, płyty

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony wt, 04 maja 2010 11:46:36 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 11:45:52 

Rejestracja:
wt, 04 maja 2010 07:17:12
Posty: 11
"A mi najbardziej podoba się stara Armia(Armia+Legenda+Triodante). Podoba mi sie, że czasem pojawia się też Siekiera Oczywiście mogliby grać trochę więcej z nowych płyt ale do Drogi no ewentualnie Pocałunku. Bo nowa płyta... Sorry ale może jedna piosenka to tam zasługuje na uwagę, ale reszta jest poprostu wymuszona. Szczególnie mówie tutaj o tekstach. Do muzyki też można się przyczepić. Nowa płyta jest pozbawiona mistycyzmu i magii, która zawsze towarzyszyła Armii. Sądze, że zagranie tego na koncertach dało by mierny efekt."

to miałeś na myśli?
kulą w płot, kolego :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 11:46:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
no w sytuacji wręcz odwrotnej powstawał... hola, hola ;)
no to edytujemy...

Tam była bardzo stanowczo postawiona kwestia tego, że czekamy na zmiany repertuarowe i że mamy dość pankowego seta PRL-owego (piszę o sobie)... Z tego punktu widzenia każda zmiana była korzystna... ja osobiście bardzo lubię to, że zespoły (nawet takie z 10 płytami na koncie) grają na koncertach dużo nowego materiału promując go w ten sposób (vide NMA)... Granie całej płyty świadczy o dużej odwadze... Mi się obie ostatnie płyty bardzo podobają i dlatego z entuzjazmem przyjmuję to co się teraz dzieje w repertuarze koncertowym. Co więcej chętnie usłyszałbym inne płyty w całości na koncercie... nawet Legendę :twisted:

Jak się wczytałem w tamten wątek to Crazy napisął coś takiego:

Crazy pisze:
Zrozum, chodzi o nowy materiał. Bo to, że ktos chce Trio, ktoś chce Ducha, a ktoś Aguirre - to jasne, i tu nie dogodzisz.

Ale nowy materiał to coś innego, moim zdaniem uprzywilejowanego, co warto grać, właśnie żeby wypromować, właśnie wbrew oczekiwaniom publiczności, która chce starych hitów.
I nie mówie o suicię, bo to inna bajka oczywiście. Ale Echo, Sygnały i Jaszczurki???

Nie musisz mi przecież odpowiadać, ale zastanów się jak to było, że kiedyś nie miałeś obaw, żeby grać materiał "którego nikt nie zna"? Ilu z nas było na promocyjnym (a nie wiem, czy nie przedpremierowym) koncercie Triodante w Medyku, gdzie nowej płyty się nie znało - i zobacz, jakie do dzisiaj są niesamowite wrażenia stamtąd. Czy z promocyjnych koncertów Ducha i Drogi w Remoncie.
Tak do rozważenia.


i ja się dalej pod tym podpisuję.

jacek9 pisze:
to miałeś na myśli?
kulą w płot, kolego Smile

zacytowałeś wypowiedź użytkownika, który napisał na forum mniej postów niż Ty... przeczytaj może uważniej początkowe strony tego tematu...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 12:08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Ja czekam z niecierpliwością na nowe, nowe i jeszcze raz nowe utwory na koncercie... nie znaczy to, że nie doceniam rzeczy wcześniejszych... i w związku z tym, z jeszcze większą niż zwykle, niecierpliwością wyczekuję zbliżających się koncertów... miło jest usłyszeć dźwięki z innych płyt, ale nowe i nieznane jest jeszcze lepsze...

a co do najnowszej płyty Armii, to jest ona ciągle dla mnie wielką tajemnicą, mimo tego, że już wiele razy ją słuchałem... i jeszcze jedno: kto się nie rozwija, ten się zwija!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 12:09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Smok pisze:
kto się nie rozwija, ten się zwija!

Może to na inny wątek, ale zawsze zastanawiało mnie założenie a priori, że zmiana stylistyki to zawsze rozwój.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 12:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Peregrin Took pisze:
ale zawsze zastanawiało mnie założenie a priori, że zmiana stylistyki to zawsze rozwój

ale w przypadku Freaka tu nie tylko o zmianę stylistyki chodzi, ale o progres...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 12:28:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To mi łopatologicznie wyłóż progres od Procesu do Freaka.
(Nie jestem oczywiście wrogiem Freaka, ale to dla mnie coś jak przejście z "OK Computer" do "Kid A" Radiohead. Coś zupełnie innego, ale dlaczego rozumieć to w kategoriach progresu? Bądź też regresu? Jak stolarz rzuci w kąt hebel i zajmie się ślusarstwem - czy to automatycznie oznacza progres?)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 12:40:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
jacek9 pisze:
mam nadzieję, ze odpowiednie wnioski z dyskusji zostaną wyciągnięte

...muszę kolegę zmartwić -zespół Armia nie gra pod "publiczkę"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 13:35:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
green
http://www.youtube.com/watch?v=4uki6Nn3Sho

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 14:09:29 

Rejestracja:
wt, 04 maja 2010 07:17:12
Posty: 11
elrond, przepraszam, słabo sie orientuję, grasz w ARMII?
z całym szacunkiem; nie uważam się za "publiczkę". myślę, że rockowa społeczność, której w nasielsku nie brakuje, a która, jak sie okazuje po liczbie nie-sprzedanych biletów, na ARMIĘ zagłosowała nogami, też się za taką nie uważa.
myślę, że czas uczy pokory, więc się jeszcze kilka osób z nią zapozna :). zespoły są dla ludzi, a nie ludzie dla zespołów- ta prawdę uważam za ważną w sytuacji, gdy środkiem utrzymania jest aktywność sceniczna. niejeden artysta się o tym przekonał. i nie musi to oznaczać komercji, sprzedania się czy jak tam zwał. można dawać ludziom radość zachowując niezależność w myśleniu i działaniu. to naprawdę nie kosztuje wiele.
być może to forum nie jest jednak odpowiednie dla osób, które myślą inaczej niż obecna tu większość. dzięki temu, ze nosiłem w przeszłości skórę i glany mam dystans i być może udaje mi się zachować obiektywizm...wybaczcie, nie umiem bić pokłonów tylko "za zasługi". piszę, co widziałem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 14:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
jacek9 pisze:
być może to forum nie jest jednak odpowiednie dla osób, które myślą inaczej niż obecna tu większość

e, tam... nie chrzań... Twoje wypowiedzi czytam bardzo chętnie... choć się w większości nie zgadzam...

Peregrin Took pisze:
wyłóż progres od Procesu do Freaka

Progres w tym wypadku jest na pewno kwestią subiektywną, jednak ja widzę ciągłość i pewne rozwijanie się zespołu... widać to właśnie w niezamykaniu się na inne płaszczyzny muzyczne, ubogacanie formy, ale także zapuszczanie się w rejony, w których Armii do tej pory jeszcze nie było... tu przychodzi mi na myśl raczej analogia podróżnicza - która wydaje mi się nieco bardziej trafna od przytoczonego przez Ciebie przykładu stolarskiego...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 14:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Smok pisze:
ale także zapuszczanie się w rejony, w których Armii do tej pory jeszcze nie było

Masz rację, jasne. Ale gdyby było odwrotnie - Armia debiutuje płytą "Freak", a potem nagrywa "Proces" - to też mówiłbyś o progresie? To też by było odwiedzanie nowych rejonów.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group