Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 00:19:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 15 maja 2010 21:59:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Aj, nie bardzo się czuję kompetentną osobą do zakładania koncertowego wątku, ale skoro dotarłam tu pierwsza... :wink:

Koncert był przede wszystkim bardzo czadowy. Bojowy. :wink: I tak też wypadło 'Jeszcze raz, jeszcze dziś', wykonane jeszcze raz na bis. :wink: Całość trwała dłużej niż planowana godzina i całym tym czasie miejsca na wytchnienie niewiele było. Zespół wyraźnie sił nie oszczędzał. :D Dziękuję za tę solidną porcję muzycznej pobudki w ten senny dzień!
Set listy oczywiście dokładnie nie pamiętam (u mnie to normalne), ale spróbuję częściowo odtworzyć. Wbrew temu, co zapowiadał na początku Wokalista - że nie będzie nic po angielsku - pojawił się Green i motyw BreakOutowy zwieńczony Burakiem, Kapustą i Solą. :wink: . O ile dobrze zrozumiałam, miało też nic być nic z Prozessu, a jednak było - Katedra, Statek Burz, Underground. :)
W kolejności przypadkowej, na pewno jeszcze były m.in:.Podróż na Wschód, Niezwyciężony, Opowieść Zimowa, Aquire, Jeżeli, On jest tu, Gdzie ja tam będziesz Ty, Poza Prawem.
Publiczność bardzo niemrawa zwłaszcza na początku, potem trochę się rozruszała, przy okazji pod sceną można było zaobserwować kilka dobrze się bawiących szczególnych typowo praskich osobliwości. :)

I tylko to nagłośnienie... no cóż, nie jestem ekspertką i może bzdurę piszę i zaraz inni zaprotestują, ale dla mnie było fatalne. A może to tylko pogoda zamuliła mi uszy... nie wiem. W każdym razie dźwięki niewyraziste zlewały mi się ze sobą i niestety bardzo utrudniały odbiór muzyki. Cóż... dobrze, że przynajmniej nie padał deszcz. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 maja 2010 22:53:06 

Rejestracja:
pn, 08 czerwca 2009 21:18:31
Posty: 153
Skąd: stol(n)ica
O koncercie dowiedziałam się parę dni temu - i dobrze. Chyba mało ludzi wiedziało, sądząc po ilości tych, którzy przyszli. Fajnie - dzieciaki z balonikami i dzieciaki w kostiumach rycerzy :D
Przyznam się, że pierwszy raz słyszałam na koncercie "Niewidzialną Armię" - ta chwila musiała chyba kiedyś nastąpić. :rulaz: Świetne "Jeszcze raz, jeszcze dziś" - moc! i dużo Armii w Armii.
Zaraz, jak to było? Prądu zabrakło? Fazy nie było! :lol:

"Nie jestem czarny, nie jestem czerwony, nie jestem żółty, więc jestem...?" ZIELONY! pozdrawiam spod sceny!!! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 maja 2010 23:46:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Fengari pisze:
Underground

o proszę
Fengari pisze:
Poza Prawem

w świetle koncertu lubelskiego to bardzo dobra wiadomość

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 11:02:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
muzealna muszla koncertowa przed liftingiem i muzealny sprzęt nagłaśniający, typy ludzkie ciekawe dla etnografa - ale to przecież wczoraj noc muzeów :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 11:45:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
niestety nie dotarłem. wczesnym popołudniem poczułem się nagle baardzo słabo i położyłem się do łóżka... i obudziłem o siódmej :?
* pisze:
pierwszy raz słyszałam na koncercie "Niewidzialną Armię"

a Fengari nie wymieniła? ech, ale bym sobie usłyszał Niewidzialną armię! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 12:08:53 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 18:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Koncert tak jak napisała Fengari był naprawde bojowy! Mimo tego, że zapowiadał się bardzo kameralnie ( no na początku tylko kilka osób zorientowanych na Armie a reszta przypadkowo ). Początek z wjeżdżająca przed scenę przyczepą też niezły :lol: Trochę szkoda, że było tak mało procesu ale przynajmniej były Katedra, Underground, Statek Burz. Zdziwiłem się b. pozytywnie tą przeplatanką Break Out'u z Burakami ale w końcu było mi dane usłyszeć Buraki na żywo. I oczywiście "Jeszcze raz na jeszcze raz" !

Nagłośnienie według mnie było ok, ale stojąc tak blisko sceny trudno ocenić, no i faza :D

Dzięki wielkie dla Armii za wspaniały koncert i dla znajomych z Najdalszej Wyspy, że wreszcie mogłem was poznać :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 12:38:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Koncert w okolicznościach specyficznych, trochę jak kiedyś BudzySolo w Aninie - nietypowa publika, dość kameralnie. Ale było bardzo ok! Wesoło. Numer grunwaldzki x2 (podoba mi się). Statek Burz - i już! :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 13:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
monika pisze:
nietypowa publika

..."Praga wam dziękuje !!! " :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 14:19:30 

Rejestracja:
pn, 08 czerwca 2009 21:18:31
Posty: 153
Skąd: stol(n)ica
przyczepa niech zostanie :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 15:20:09 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 18:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Czekamy oczywiście na video z koncertu od Natalii :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 16:06:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Do setlisty Fengari dorzuciłbym jeszcze Saluto. W ogóle było bardzo przebojowo, dla mnie bardzo OK. Co do nagłośnienia - słowa zrozumiałe, instrumenty dało się wyłapać, dla mnie nie było tak źle.

Jeszcze raz, jeszcze dziś - słyszałem pierwszy raz, podoba mi się, bardzo armijny utwór, pełen energii i bojowego czadu.

Szczególne momenty - efekty specjalne i waltornia w Statku Burz, perkusja w Green, dużo swobody i kontaktu z "masową" publicznością ze strony wokalisty :wink:

Best moment -
"dlaczego jestem taki spokojny? dlaczego jestem taki spokojny? On jest tu!!!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 16:11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Pozwolę sobie na krótkie wtrącenie do repertuaru: "Saluto" z krótką przerwą na sprawdzian aktywności słuchaczy wypadło ciekawie, choć za pierwszą płytą nie przepadam. Największą moc miały dla mnie "On jest tu, On żyje" i "Statek burz". "Jeszcze raz, jeszcze dziś" naprawdę świetnie się sprawdza na żywo, a dialog z publicznością odkrzykującą, że nie zapomniała, kojarzy mi się z chóralnymi zaśpiewami na koncertach hardcore'owych. Numer ma odpowiedni poziom energii.
Okazało się, że poszukiwanie fazy to w Parku Praskim nic nowego. Swego czasu na powstańczym koncercie Lao Che również gdzieś zaginęła. Liczyłem na tytułowy utwór z "Legendy", ale musiało mi wystarczyć wspomnienie czerwonej krwi i białego śniegu w hymnie grunwaldzkim. Co do nagłośnienia, to później było one być może zbyt mało selektywne (a i wcześniej głos gdzieś ginął), ale ja też jestem laikiem.
Miło było zobaczyć przebicie nie tyle do wieczności, co do błękitu nieba, w czasie "On jest tu...".
Od czasu do czasu można było zauważyć na twarzach muzyków krótkie reakcje na co bardziej barwne postaci pod sceną.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 17 maja 2010 08:37:14 przez Miki, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 16:11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Dobry moment był też przed Statkiem Burz, kiedy Budzy roztaczał wizję statku, który już jest widoczny na horyzoncie, z powiewającym czarnym żaglem. A panowie z ochrony naprawdę zaczęli z uwagą patrzeć gdzieś w dal i w górę. :-D

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 16:17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
coraz bardziej mi szkoda, że przespałem ten koncert!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 maja 2010 16:21:08 

Rejestracja:
pn, 08 czerwca 2009 21:18:31
Posty: 153
Skąd: stol(n)ica
Nam też szkoda.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group