Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 11:21:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 484 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2013 21:30:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..kupiłem dziś sobie. Bardzo fajna jest okładka płyty.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2013 22:41:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Zgadzam się, bo dla mnie wszystkie okładki zespołu są fajne...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 kwietnia 2013 12:57:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Płyta przybyła pocztą (z tego co pamiętam) we czwartek i budzi we mnie różne odczucia...
Na wstępie napiszę, że bardzo się cieszę, że Armia wydała kolejną płytę (myślę, że warto wydawać jak najwięcej!)... Okładka (front) prezentuje się wspaniale, lubię ten obraz bardzo... Mam wrażenie, że koncert ten ma swoją, trochę specyficzną "dynamikę", która nabiera swojego apogeum na utworach z "Freak'a", jest obecna w starszych utworach ("Saluto", "Aguirre", tryptyk, "Gdzie ja tam będziesz ty" i "Opowieści zimowej"), a nieco zwalnia przy pozostałych... niesamowite rzeczy dzieją się za sprawą saksofonu, to co wnosi Łukasz do starszych utworów jest olbrzymią wartością dodatnią... Porównując tę płytę do poprzednich koncertówek - chyba jednak postawię ją wyżej niż Woodstock 2010, ale póki co -> na szczycie pozostanie Soul Side Story... czekam na zapis trasy "Armia gra Legendę"... tam już jest przecież nowe wiosło Frantza...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 00:06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Smok pisze:
czekam na zapis trasy "Armia gra Legendę"


to bardzo dobry pomysł, jest to w ogóle realne?

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 02:18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
...nie wiem na jakiej zasadzie został nagrany bootleg z zamku w Bolkowie.
Może chodzi o to żeby fani byli bardziej aktywni?
To są moje wrażenia, absolutnie nie mam do nikogo pretensji , ale kiedyś był jakiś większy żar.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 10:34:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
Może chodzi o to żeby fani byli bardziej aktywni?
To są moje wrażenia, absolutnie nie mam do nikogo pretensji , ale kiedyś był jakiś większy żar.

...wybacz wuka...ale trochę nie za bardzo rozumiem o co chodzi.... :wink:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 14:13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
w Nałęczowie jest uzdrowisko dla chorych na serce, poszedłbym tam na koncert...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 18:17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
elrond pisze:
wybacz wuka...ale trochę nie za bardzo rozumiem o co chodzi....

..nie znam historii powstania bootlegu z Castle Party. Czy to była inicjatywa fanów? Bo płyta jest bardzo fajnie wydana. Znaczy któś włożył sporo pracy zeby było to przyzwoite wydawnictwo. Profesor konkretnie.
I taki bootleg z Podróży na Wschód mógłby powstać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 18:42:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Cytat:
..nie znam historii powstania bootlegu z Castle Party. Czy to była inicjatywa fanów? Bo płyta jest bardzo fajnie wydana. Znaczy któś włożył sporo pracy zeby było to przyzwoite wydawnictwo. Profesor konkretnie.

No, Wuka... Wszakże Profesor jest przecież "nasz"...

Oprawa tego bootlega jest fajna, ale profesjonalnie nagrane wydawnictwo jest zawsze lepsze niż bootleg (pod względem dźwiękowym)...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 19:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Smok pisze:
No, Wuka... Wszakże Profesor jest przecież "nasz"...

..tak wiem oczywiście, ale chodziło mi niej więcej o to czy sama inicjatywa wyszła od Profesora, czy np. była to inicjatywa zespołu.
Smok pisze:
Oprawa tego bootlega jest fajna, ale profesjonalnie nagrane wydawnictwo jest zawsze lepsze niż bootleg (pod względem dźwiękowym)...

..no tak. Ale bootleg jest chyba łatwiej wydać. Tzn. szybciej i taniej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2013 01:40:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Smok pisze:

Wybieram Woodstock2010 (powody są osobiste: byłem na tamtym koncercie, płyta jest zapisem całego koncertu, no i oczywiście moja flaga na okładce), koncert w Trójce jest dla mnie pięknym potwierdzeniem ówczesnej formy zespołu świętującego swoje ćwierćwiecze istnienia. Cieszę się bardzo z nowej płyty.

Smok pisze:

Mój typ nr.1 to Woodstock2004, powody prawie takie same jak ww.

Smok pisze:

To i ja będę czekać z tobą Smoku.

Czekam także na:
1.Nową płytę (i to się nigdy nie zmieni)
2. Triodante - wersję CD widowiska
3. Armia w Dwójce - koncert Radio NRD (z lipca 1999)- wersja CD i DVD
4. Koncert na 20 lecie - wersja CD
5. Woodstock 2010 - wersja DVD

wuka pisze:

Mam tylko jeden bootleg - zapis koncertu PRL z 13.09.2003 (dostałem go w prezencie, a jak się później okazało był chyba wydany bez zgody) - Przesłuchałem go tylko jeden raz, mając wtedy jeszcze na żywo w pamięci PRL w spodku na którym byłem(13.12.2003) zraziłem się do tego typu zapisów...

A to co TV PULS zrobiło z dźwiękiem zarejestrowanym na koncercie "Toronto w Wadowicach 2002", na którym byłem to już kompletna zgroza... (mam gdzieś jeszcze nagrane na taśmę VHS - dwa wyemitowane utwory... Rapapararam i Pięknoręki (zgroza)...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2013 10:53:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Grzyb pisze:
"Toronto w Wadowicach 2002",

Tego niestety nie znam...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2013 13:58:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
też mam to całe Toronto na vhsie gdzieś, i uważam że był to najgorszy występ jaki widziałam ( oczywiście w tv więc może coś zmanipulowali 8-) ). To Pospieszalski prowadził, tak ? bo mi o to właśnie chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 kwietnia 2013 13:19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Byłem tam wtedy i był to bardzo dobry koncert... Niestety bardzo krótki. A ARMIA była przecież gwiazdą wieczoru. Wydaje mi się, że organizatorzy nie ogarniali tego co się dzieje po dwóch stronach znajdującego się pod sceną odgrodzonego sektora dla z krzesełkami dla VIP-ów, a raczej biskup oburzył się i zatroskał o swoje siostrzyczki zakonne które wtedy znajdowały się owym sektorze i dały się poderwać do zabawy komuś kto przedarł się do ich sektora...
A to co usłyszałem na tv puls to była zgroza. Musiała w tym być jakaś celowość bo amator z kasetowym grundigiem pod sceną nagrałby to lepiej.

laska pisze:
To Pospieszalski prowadził, tak ?

Tak. Miał wtedy pamiętam na sobie wieśniackie ogrodniczki i gdy my skandowaliśmy Armia, Armia, to tak długo zagłuszał nas przez mikrofon ze sceny aż sobie odpuścimy... Ewidentnie ktoś chciał szybko zakończyć koncert, a potem w tv jeszcze ośmieszyć zespół...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: szkoda
PostWysłany: sob, 15 czerwca 2013 09:05:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 czerwca 2013 18:41:42
Posty: 2
Właśnie nabyłem płytę ARMIA koncerty w Trójce. Cieszę się ale i złoszczę. Koncert super - energia magia atmosfera... Jednym słowem jeśli chodzi o nagranie to świetnie, że to się ukazało na cd. Armia jest niezawodna. Mistrzostwo świata. Pomijam problem jakości dźwięku w jednym z numerów bo coś tam trzeszczy i przerywa ale powiedzmy że to było niezależne i trudno.
Niestety przy tym wszystkim wykonanie okładki woła o pomstę do nieba. Zgroza. Front to zdjęcie obrazu Tomasza Budzyńskiego zassane chyba z internetu bo gołym okiem widać rozmazujące się piksele - prowizorka, dyletanctwo i olewka. Serce boli !!!
Amatorszczyzna w najgorszym wydaniu. Moja 9 letnia córka zrobiłaby to lepiej. Nawet logo Armii jest niedokładnie "przekopiowane"... Ehh
Czy nikomu nie zależy już na zrobieniu dobrej okładki do świetnej płyty? Jeśli mam wydawać kasę i kupować płyty w takim opakowaniu zacznę zastanawiać się nad tym czy nie lepiej ściągać je z netu i nie irytować się okładkami. No i do tego jeszcze błąd w opisie daty koncertu - podany jest rok "2002" ?
Tomek dlaczego zgodziłeś się wydać to w takiej formie???
Wystarczyło poświęcić temu trochę czasu, dobrej woli i całość byłaby pięknym wydawnictwem. Szkoda szkoda szkoda, że ktoś tak to zmarnował. ... e tam ktoś - ta osoba podpisała się pod tym - niejaka pani Regina Wolnicka. Podobnie zmarnowana jest okładka Brygady Kryzys XXX Live w Trójce autorstwa tej samej osoby. HAŃBA i SROMOTA !!!

_________________
mrowka


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 484 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group