Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 09 maja 2024 16:49:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 410 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 13:46:10 
manool pisze:
Może ja też nie zauważam, że ktoś mało pisze, bo wydaje mi się, że czasem po prostu nie ma się możliwości. Jestem blondynką, myślałam, że często to jest tylko przyczyną.

Jesteś ładna, nie zgniesz ;)

Teraz to ja tyż się rozwinę i bardziej serio

manool pisze:
Manool też nie odczuwa. Tj. nie odczuwała, bo wydawało mi się, że jest ok. Ale podobno niektórzy przestali pisać. Podobno na czacie się to roztrząsa (Tylko co to znaczy? Że się mówi źle o innych? To nie ok. Że się rozmawia, że jest cos nie tak? Nie widzę w tym nic złego. Ale raczej rzadko bywam na czacie z przyczyn technicznych, więc nie wiem, co tam się dzieje co wieczór ) Podobno niektórzy zauważyli brak dobrej woli i należytego szacunku. Tylko nie wiem, dlaczego ci "niektórzy" nie chcą skonfrontować swoich odczuć z rzeczywistymi intencjami "krzywdzących".

Zbyt dużo czasu spedzam na forum żebym jeszcze w czaty właził. I właściwie stąd się dowiaduję że zamysł niewpisywania się Elronda może być świadomy (miałem nadzieję że to około świąteczny brak aktywności).
Ciekaw jestem jak to wszystko odbiera i wolałbym że się wpisał, niż żebym z braku informacji spekulował. Do Elronda mam bardzo duży szacunek, choć nie jestem nastawiony bałwochwalczo.
Pewne rzeczy mnie tu irytują, inne cieszą, ale lubię ten stan w którym forum ma autonomiczność. Jest o Armii, dla jej fanów, ale tworzy odrębną jakość.
Ilość wpisów pokazuje zresztą jak jest dla mnie ważne. Pewnie z 60% czasu spędzonego na sieci poświecam forum, a może więcej (za dużo tu czasu spędzam to pewne :lol: ).

Kilka historyjek z tyłów (?) - czat, mejle - słyszałem. Zawsze byłem zwolennikiem opcji że to miejsce jest takim swoistym Hyde Parkiem ludzi, którzy nie zawsze myślą podobnie, ale ograniczanie wypowiedzi powino być jak najbardziej zminimalizowane. Olbrzymią większość rzeczy związanych z forum tu zamieszczałem (bardzo dużo niezwiązanych, wiem ;), przez co wydaje mi się każdy może wyrobić sobie własną opinię na mój temat. Dla zainteresowanych - zwykle jestem śmieszek i w realu, ale czasem zdarza mi się złapać napradę duży dół Nie wszyscy tak mieli, mają, bo też każdy inny i inaczej odczuwa.
Zresztą forum i wypowiadanie się na nim to specyficzna działalność. Wcześniej byłem związany mocno z innym forum, które po dobrych latach posypało się strasznie (choć w pewnym momencie ważniejsze stały sie spotkania pozasieciowe, a ono zaczęło leżeć odłogiem).
Działając 'przy Armii' 3 razy zmieniałem nicki, miałem okres przesadne fascynacji i ekscytacji, ale też wycofania. Aż się przyzwyczaiłem i poziom mam mniej więcej równy (co nie koniecznie znaczy wysoki, jak rzekłby zapewne Boguś ;). Do specyfiki działania forum też się trzeba przyzwyczaić (mi to zajęło sporo lat, a Youzwa na przykład nie wytrzymał, Erkej chyba sie nie do końca wczuł).
Żal mi wtedy gdy pewne rzeczy nie zostają niedopowiedziane, bo to czasem rodzi podstawy do plotek, albo może wyglądać jakby się miało kilka alternatywnych ego - inne na forum, inne na czacie, a jeszcze inne w realu. Żal mi tego że Kijana opuściła forum nie mogąc znieść tej sytuacji (nawet jeśli jej związek z twórczością zespołu jest trudny do ustalenia, to była mieszkanką wyspy).
Ale cieszą spotkania forumowe. Płyty od Mikiego (który nigdy nie ma czasu pogadać ;), szczęśliwość DiBi i Kiszki, polemiki (fatalnie, fatalne) Crazy'ego ;), autentyczność Budynia, wnikliwość Kamika, dobroć Erkeja, pozytywne wibry Moniki i Elsei, korekty moich myśli rozstrzepanych przez Peta, duża wiedza Panka, Profesorskie umawianie się, ojcowanie Elronda, entuzjazm laseczki ....
[urywam tu tylko dlatego, że kiedyś tę listę pochlebstw trzeba skończyć, a wiele z uwag przy każdej osobie może odnieść się do innej i do wielu niewymienionych(wybaczycie?;), lista wad byłaby krótsza, ale też dałbym radę zrobić ;)]

W tej chwili forum dla mnie dużo znaczy i działa ok (są elementy gorsze i lepsze). Czy się rozwinie, czy upadnie, i przede wszystkim jak czas pokaże.

Na razie jest ok i jest dla mnie ważne.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 22:15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
3bajki pisze:
Dla mnie jest ok.

panek pisze:
Jest OK.

monika pisze:
DLA MNIE JEST NAWET WIĘCEJ, NIŻ OK.


a dla mnie NIE JEST OK. Jest NIEDOBRZŁE.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 22:44:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Shreku - nikt z nas nie napisał, że WSZYSTKO jest dobrze.
Zapewne to, czy widzi się więcej dobrych, czy złych rzeczy na tym forum zależy od osobistych doświadczeń, na przykład (kontaktów osobistych chociażby - bo znajomości wirtualne przerodziły się w rzeczywiste w wielu przypadkach i wiążą się często z wielkim dobrem). I innych czynników pewnie też.
W każdym razie, Piotrek zaczął ten temat właśnie dlatego, że NIE WSZYSTKO jest dobrze. I można o tym napisać...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 22:51:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
Piotrek - jednak długie posty lepsze!


Może i tak. Przyznam, że pisząc list, który zapoczątkował ten podwątek, chciałem zauważyć, że jest paradoks, że te różne niedobory dobrej woli i osobiste wycieczki pojawiły się w czasie bliskim jednego z najpiękniejszych zjawisk okołoforumowych, tj. forumowej wigilii - czyli eksplozji wręcz dobrej woli i osobistej życzliwości. Stwierdziłem jednak, że to może zbyt oczywiste i niepotrzebne. Chyba jednak trzeba było to napisać.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 23:24:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
ja bym chciała jakąś taką ogólną wypowiedz na temat forum przedstawić.
Powiem szczerze, nie wiem czy to dobrze :D , ale zauważyłam że od jakiegoś czasu mam mniejszą ochotę na spędzanie wolnego czasu z moimi codziennymi znajomymi. Nawet jeśli mam, to wybór międzymi nimi a forumowiczami nie jest dla mnie żadnym problemem, wiadomo że Wy wygrywacie. I w momencie kiedy TO NASZE FORUM zaczęło by sie z jakiegokolwiek powodu, że tak nieładnie powiem, sypać- dla mnie byłoby wielkim ciosem. I mam nadzieje że wszyscy którzy z jakis powodów zaweiesili swoją działalnośc-WRÓCĄ. I pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnego forumowicza-Kocham Was!!!!!!!! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 02:54:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
większości postów ostatnich w ogóle nie rozumiem tutaj: dobrze ok świetnie jak nigdy dotąd ale źle? jakaś schizofrenia czy co? dla mnie
jest fatalnie! jak jest tu tak dobrze to powiedzcie gdzie jest gospodarz? albo tak ukochany przez was do niedawna Erkej? Shrek? Wujaszek? Corteza?Lawdżoj ? po prostu rewella! aż mnie mdli.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 10:34:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Tak przeglądam wątek homofobiczny, daty wpisów, szczególnie w temacie homofobicznym i widzę, że coś się zaczęło psuć przed 13 grudnia, ok. 9-12 grudnia. Po sobie widzę, że ostatnio nie chce mi się pisać, chociaż mam czas. Cholera.

Czy jest szansa na powrót tych osób? Czy też... rozwód?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 10:53:33 
Jeżeli sytuację definiujemy tak jak Natalia, to wiele wcześniej.
Swoją drogą po jej wpisie wydaje mi się ciekawsze niż jak, pytanie 'dlaczego'.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 11:31:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Shrek pisze:
a dla mnie NIE JEST OK. Jest NIEDOBRZŁE.

Dobra, ale może byś napisał coś więcej? Piotrek, Monika, inne osoby, ja też - pisaliśmy, co nam się nie podoba, a co mimo wszystko sprawia, że jest OK. Wybacz, ale na tym tle twoja wypowiedź wygląda jakbyś traktował nas zupełnie niepoważnie.

natalia, nie rozumiesz ostatnich postów? których? podobno mój post, ten większy, niektórym coś tam rozjaśnił... jeżeli tobie on się wydaje zagmatwany, może post Morelli ostatni jaśniejszy? no jaśniej chyba nie można!

natalia pisze:
powiedzcie gdzie jest gospodarz?

a może by sam to powiedział...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 11:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
... nie masz żadnej refleksji crazy???? a może wasze tzw. czaty z ostatnich tygodni coś Ci (lub też Wam) rozjaśnią?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 11:57:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Chyba powinniśmy mieć refleksję taką, że jeśli nie zmienimy swoich poglądów, by były spójne z Gospodarza poglądami, to albo On albo my. To smutne, ale w takim razie otwieram drogę Gospodarzowi i znikam. Btw. Napisałam do Gospodarza. Dlaczego nie odpisał?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 12:04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Oczywiście , ze kontakty pozaforumowe ( pozamonitorowe jest lepszym słowem) są wielkim dobrem. Ale kontakty forumowe też mają być dobrem. A ostatnio nie są, chociaż podobno jest OK.

Już piszę obszerniejszy post , bez wykrzykników, piwek i cytatów. Mam nadzieję że sie to da wyjaśńić bez wzbudzania piany u kogokolwiek oraz bez notorycznej trzęsawki.

Rzeczywiście jak napisał panek, to piekielny zgrzyt, ze ostra osobista wycieczka w stosunku do jednego forumowicza nie współbrzmi z eksplozją osobistej życzliwości w stosuneczku do grona innych tydzień później.

Ale oczywiście forum sie nie sypie w ogóle, a Titaniczek nie tonie. Tańczymy dalej, bo jest ok. Piszemy w tym wątku w nadziei że ktoś poruszy temat pod tytułem: co jest nie tak ostatnio na forum. Tylko jakoś zero trafień, bijemy dookoła krzaka, jak mawiają anglicy. To może ja wyjaśnie, bo widze ze wszyscy mauouonkowcy sie boją urazić Crazego i sytuacja trwa w martwym punkcie. Kółeczko wzajemnej adoracji we własnym gronie lub na czacie? a forum sie sypie, ludzie sie pytają co jest tu grane.
Elrond znikł. Erkej też. Dzyń sie wycofuje.
To sie sypie, czy nie sypie? Podobno rozmawiano o tym na czaciku, były masy priwów, manool sie zastanawia czy ona czy nie ona. Bo może to Crazy.

Jak sie komuś zechce zadać se trud dokładniejszego popatrzenia wstecz to dostrzeże znamienny fakt, że Elrond nie zniknął po wymianie zdań z Manool, bo zabierał jeszcze głos potem w niedzielę, a zniknął dopiero po nasączonym emocjami poście Crazego o godz. 14-tej. Crazego, który wyrypał z grubej rury elrondowi, że jego za bardzo emocjonalne posty powodują notoryczne trzęsienie oraz dostawanie piany, brak ochoty słuchania Armii, koniecznośc redukcji za wysokiej liczby okraszeń wykrzyknikami, zaprzestanie odbijania się czkawką cytatów wyrwanych z kontekstów. Crazyego niestety poniosło i wyszła z tego tragiczna szkolna scenka rodzajowa o nauczycielu oceniającym walory pracy domowej ucznia. Nie dziwie sie elrondowi, ze aż sie chciało mu wyjść i wyszedł z takiej szkółki, jak wtedy sto czterdzisty pierwszy raz i olał pisanie postów i priwów. Wiemy chyba gdzie teraz jest gospodarz?
A szkoda, bo tak charakterystycznie jak elrond nie pisze nikt. I to jest zaleta, a nie wada! Przez tyle płyt i te dwadzieścia lat Armii to chyba można sie przyzwyczaić do skrótowości przemyśleń i wypowiedzi.

Crazy, czy ty nie zauważasz że Twój post jest przyczyną sypania sie forum????? Można sie różnić pięknie, jak napisałeś, ale to co było w tym poście to było niepiękne. Zwrócić uwagę też trzeba umieć. Taktownie.

A ponieważ Crazy to Ty zawaliłeś tę sprawę, to ją teraz weź i wyprostuj, bo elrond na forum MA BYĆ!!!!!1 Jeżeli jest w Tobie dobra wola to nie wykręcaj się priwami. Oprócz priwów są też telefony.

W Nowy Rok chyba warto wejsc z czystym kontem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 12:10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
manool pisze:
by były spójne z Gospodarza poglądami

manool, skończ z tymi głupotami bo nie o to chodzi o żadne poglądy. znamy w ogóle pojęcie "kultura osobista", czy już wszystko jest całkowicie relatywne dla Was?
jeśli gospodarza obraża się w jego własnym "domu", wyśmiewa się go i jego przyjaciół (np. Erkeja) na czatach, to może lepiej nie żyć w obłudzie i rzeczywiście opuścić to miejsce. Przynajmniej wtedy można powiedzieć o sobie, że jest się zgodnym ze swoimi przekonaniami.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 12:16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Przepraszam, ale na razie wyglądąło to tak, że Tom po prostu powiedział, że odchodzi, bo to nie jego świat. I o tym z Nim rozmawiałam, więc traktuję to dosyć osobiście. A o obrażaniu nic nie wiem, być może nie było mnie wtedy na czacie... Choc wydaje mi się, że akurat nikt by czegoś takiego nie robił.
A co do postu Crazy'ego, też nie wydaje mi się "obraźliwy". Największy ból w tym, że Tomek sam nie chce tu przyjść i porozmawiać. Bo ja jestem obcą mu osobą i nic nie znaczę, ale Crazy już chyba nie i dziwię się, że nie chce sam powiedzieć tego, co napisał Shrek, jesli o to Mu chodzi.
Ruch, Elrondzie, na koniec Roku chociaż...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 12:20:21 
nie kojarze żadnych konkretów czatowycj jeśli jednak moje głupie słowa i bezsensowne zarty kiedykolwiek kogoś ośmieszyły albo zraniły to PRZEPRASZAM.

może rzeczywiście nie jest to miejsce dla mnie.
żegnam.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 410 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group