Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 12:21:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 28 sierpnia 2010 07:44:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Od rana pogoda jest nieszczególna, koło południa zaczyna padać. Nie zważamy na to i jedziemy w trójkę do Iławy. Jesteśmy koło wpół do 7 wieczorem. Wchodzimy dzięki Tomkowi (dzięki :)). Zamieniamy z nim dosłownie 2 zdania, bo jest przewodniczącym żiri, a na scenia zaczyna grać kolejny zespół. Idziemy na kawę i wracamy półgodziny później. Zaczyna się instalować Armia. W trakcie instalacji pada gdzieś imię Łukasz. Coś podejrzewam. Grają kilka taktów Krainy Smoków. Jest już dobrze po 8. Potem znowu normalne czynności instalacyjne. Znowu kilka taktów, tym razem Trzy bajki, ale jest już cały zespół. Ni z tego, ni z owego zaczęło się. Trzy bajki nie do końca, bo skończyło się chyba po pierwszej. Z prawej strony widzę saksofon i saksofonista – chyba Łukasz Kluczniak. Podejrzenie się sprawdza, ale tu zaskocznenie – póki co nie ma nic z Frika. Lecą szlagiery. Opowieść zimowa, Gdzie ja, saluto, Jeżeli, Poza prawem, Popioły, Aguirre, Jeszcze raz. Nie w tej kolejności oczywiście. Cały czas pada i jesteśmy już dość mokrzy. Aguirre wgniata mnie w ławkę duetem waltorni i saksofonu. Trzy bajki – najlepszy moment, coś absolutnie fantastycznego. W drugiej bajce znowu duet waltornia i saksofon. Budzy dyryguje, muzyka do nieba. Publika skanduje „Siekiera”, ale Budzy ją skutecznie ucisza. Milknie i w tym milczeniu muzyka wznosi się do nieba. Fantastyczne. Potem Niezwyciężony. Na scenę wskakuje ktoś z publiki. Agresywni ochroniarze chcą go ściągnąć, ale Budzy ich powstrzymuje. Chłopak staje przy mikrofonie i śpiewa ostatnią zwrotkę. Wreszcie Freak i z niego Home. Szaleństwo na scenie. Wszyscy skaczą, porywa ich muzyka. Potem chyba Underground i Niewidzialna Armia. Jestemśmy przemoczeni i zadowoleni. Kuba skacze pod sceną. W końcu The Other Side. Wychodzi konferansjer. Trochę udaje mu się zagadać publikę, ale ta i tak nie wytrzymuje. Skandują Armia. Bis – Katedra. Znowu wychodzi konferansjer i udaje mu się zakończyć. Zostają ogłoszone wyniki konkursu na najlepszy zespół, wychodzi Tomek, ale tu i ówdzie jeszcze podnoszą się głosy. Wspaniały, absolutnie fantastyczny koncert.

Zostajemy jeszcze na Lao Che. Gdy się instalują idę po ciepłe rzeczy i koc. Poza amfiteatrem pada jakby mniej (ciekawe). Słuchamy kilku utworów, ale Kuba narzeka, że mu zimno, to samo Kasia. Wracamy. Wciąż pada.

Na zdjęciu chwila szaleństwa w trakcie Home. Niestety komórką.

Obrazek

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 sierpnia 2010 09:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
gravi pisze:
Cały czas pada i jesteśmy już dość mokrzy

...lepszy nielichy deszcz od nielichego upału :wink:
gravi pisze:
Zostają ogłoszone wyniki konkursu na najlepszy zespół,


gravi pisze:
Aguirre wgniata mnie w ławkę duetem waltorni i saksofonu.


gravi pisze:
Trzy bajki – najlepszy moment, coś absolutnie fantastycznego.


gravi pisze:
w tym milczeniu muzyka wznosi się do nieba. Fantastyczne. Potem Niezwyciężony.

..no to wiadomo kto wygrał konkurs :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 sierpnia 2010 10:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Antycypujesz to, co krzyczała publika?

"Jaki jest najlepszy zespół?"

"Armia!" :D

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 sierpnia 2010 10:45:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
gravi pisze:
Jaki jest najlepszy zespół?"

"Armia!"

...noooo..to faktycznie musiało byc werygut!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 sierpnia 2010 17:33:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
WuKa pisze:
gravi napisał:
Cały czas pada i jesteśmy już dość mokrzy

...lepszy nielichy deszcz od nielichego upału Wink

O nie nie!

Gdy zaczęła grać Armia, ja byłam przemoczona. Gdy usłyszałam takt z "Krainy Smoków" pomyślałam sobie, że warto było moknąć.. Jednak gdy koncert się zaczął tak mi żuchwa latała, że myślałam, że stracę zęby.
Ale muzyka sprawiła, że zapomniałam o zimnie.. przypomniało mi się po wszystkim.
Trzy bajki - niesamowite.

Po Lao Che się zmyłam.. byłam zabardzo zmęczona wodą, zimnem.. wszystkim...

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 września 2010 05:19:39 

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 07:19:22
Posty: 20
Skąd: Olsztyn
Piękna sprawa. Zapamiętam ten koncert pewnie na długo. Pierwszy raz widziałem Armię na żywo. I na pewno nie ostatni. Czekałem bite 2 godziny aż usłyszałem "Smoków" :) a potem było już tylko lepiej. Piękne granie, nie potrafię nawet powiedzieć który utwór najbardziej mi się podobał. Tylko kondychę mam już słabą, brzucho trochę urósł, więc po paru utworach takich jak "aguirre"i "jeszcze raz" musiałem odetchnąć :0 Przy "3 bajkach" ciary przechodziły po plecach. Dopiero wczoraj przestałęm odczuwać zakwasy i wrócił mi mój naturalny głos :)
Muszę przyznać że freakowe kawałki wypadają świetnie na koncercie. Byłem strasznie ciekaw jak to brzmi na żywo. Miałem obawy że publika nie zatrybi takiego grania. Zupełnie nieuzasadnione. Jedno czego mi brakowało to utworów z "Ducha" i "PMK". Ale to.......... pewnie następnym razem.
Jeśli ktoś ma zdjęcia to wrzucajcie :)

_________________
"\


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group