Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:13:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 04 września 2010 12:58:59 

Rejestracja:
pn, 14 grudnia 2009 17:39:01
Posty: 40
Skąd: Sanok
Jako że nikt nie założył tematu o wczorajszym koncercie w rodzinnym mieście T. Budzyńskiego postanowiłem zrobić to sam :)
Mi osobiście bardzo się podobało :), zwłaszcza połączenie sax+waltornia. Więcej nie będę pisał, żeby nie pisać głupot, więc przechodzę do prowizorycznej setlisty (może inni forumowicze pamiętają dokładniej):
1. Saluto
2. Aguirre
3. Green
4. Opowieść Zimowa
5. Home
I dalej nie pamiętam kolejności, ale były: Buraki, kapusta i sól, Poza Prawem, Katedra, Statek Burz, Grot, Niewidzialna Armia, Jeżeli, 3 Bajki, Niezwyciężony, Jeszcze raz, jeszcze dziś, Popioły, The Other Side.
I bisy: Podróż na wschód, Underground, On jest tu.


Ostatnio zmieniony sob, 04 września 2010 16:21:27 przez Mikael, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 13:35:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 07 lutego 2005 16:00:53
Posty: 500
Skąd: kraśnik
trochę zrobię mały offtopik, ale to był super koncert zwłaszcza,że wczoraj była nasza rocznica ślubu i tak się pięknie złożyło,że grała Armia w TBg, w mieście, w którym studiowałam i w sumie wszystko się od tego zaczęło:)

a relację, to trochę później, bo nadal jestem pod wrażeniem wczorajszego koncertu :D był czad!!! :mrgreen: i :peace:

_________________
Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 14:01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Smoczyca pisze:
(...) wczoraj była nasza rocznica ślubu(...)

A nie przyznaliście się, nieładnie :wink:
GRATULAJCE I WSZYSTKIEGO NAJ NAJ :!!!:
Jak się wracało ?

Co do koncertu, to pierwsze cztery utwory tylko z Łukaszem, który grał partie waltorni oraz swoje "wstawki" i muszę powiedzieć, że brzmiały te kawałki bardzo dobrze, szczególnie "Opowieść..." nabrała lekko jazzowego charakteru. Kuba dołączył w "Home" i to była niemal freejazzowa jazda :!: Full Blast Brotzmanna, jako żywo. Moim zdaniem najlepszy kawałek wczorajszego wieczoru. Jeśli Smoki mają to na wideo, to kłaniam się nisko o wrzutkę. W ogóle frikowe numery zabrzmiały znakomicie, chociaż "Grotowi" jakby brakowało nieco pary, dobry "The Other Side" z fantastycznym duetem dęciaków na końcu. Pozostałe utwory na wysokim poziomie, ale to norma. Sporo ciekawych smaczków do brzmienia wnosi Łukasz tak solo jak i razem z Kubą. Generalnie czuć, że moc jest z Armią i sądzę, że to dobry moment, aby pomyśleć o koncertowej wersji "Freaka", materiał zagrany tak jak wczoraj "Green" czy "Home" to byłaby absolutna rewelacja. Bez entuzjazmu podchodziłem do ostatniej płyty, niepewny czy to jednak właściwy kierunek rozwoju zespołu, teraz ze skruchą (znowu) muszę powiedzieć, że Armia odnalazła się po drugiej stronie ... :wink:

P.S. Pozdrowienia dla damiano i Beaty (mam nadzieję, że dobrze usłyszałem imię, wata w uszach jeszcze nie ustąpiła). Miło było Was poznać :!:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 15:33:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 28 stycznia 2009 20:18:30
Posty: 182
Skąd: Kolbuszowa
Piknie było
Na wejście prawie zapadłem się pod ziemię kiedy pod wpływem emocji nie powiedziałem "mój aniele" i niejaki Pako w moje miejsce zdobył koszulkę Dni Tbg. Głupio mi się zrobiło taka gafa... :oops: No ale nadszedł czas i brat wygrał dzięki Frikowi kubek i ja dzięki Legendzie ową dniową koszulkę w rozmiarze iksiksel czyli o 3 rozmiary za dużą :lol:
Na wejście bałem się, że będzie bez Kuby, ale pojawił się po kilku kawałkach. Na Opowieści posmakowałem pogo i nabrałem mieszanych uczuć, dużo przypadkowych osób, kilka mocno agresywnych, a na dodatek 30-sto centymetrowa warstwa błota. Przełamałem się na Popiołach i "zostałem na dłużej" :)
Pana OsiemsetOsiemdziesiątegoÓsmegoSmoka na własne oczy zobaczyłem i koleżankę z liceum plastycznego po której bym się nie spodziewał, że się tam znajdzie... Fajnie
Zrobiło się na końcu rzadko z przodu w pewniej chwili stałem sam w promieniu 2 metrów szczególnie na ON jest tu...
Ciary były - koncert udany :D
Za to bardziej zniechęciłem się co do darmowych imprez w dużych miastach...
Pozdrawiam wszystkich biorących udział :wink:

_________________
Duch wieje przez świat
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 17:24:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Bard pisze:
(...) w pewniej chwili stałem sam w promieniu 2 metrów (...)

Człowiek w jubileuszowej koszulce z "Indianinem" to Ty ?

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 18:45:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 kwietnia 2005 12:31:48
Posty: 93
Skąd: Mielec
robertz pisze:
Pozdrowienia dla damiano i Beaty

dzięki i nawzajem, nam również było miło :)


Smoczyca pisze:
wczoraj była nasza rocznica ślubu

Wszystkiego najlepszego!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 19:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 kwietnia 2005 12:31:48
Posty: 93
Skąd: Mielec
wrzucam parę fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 20:05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 28 stycznia 2009 20:18:30
Posty: 182
Skąd: Kolbuszowa
robertz pisze:
Człowiek w jubileuszowej koszulce z "Indianinem" to Ty ?

Ten człowiek to brat mój :wink:
Ja miałem jasną bluzę z kapturem Ducha z Tytusem na plecach

_________________
Duch wieje przez świat
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 20:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 07 lutego 2005 16:00:53
Posty: 500
Skąd: kraśnik
Bard pisze:
Ja miałem jasną bluzę z kapturem Ducha z Tytusem na plecach

pokazywałam ją wczoraj Smokowi na koncercie, bo mi sie od razu rzuciła w oczy, ale nie przypuszczałam,że jesteś z Forum :roll:

Smoczyca pisze:
wczoraj była nasza rocznica ślubu

robertz pisze:
GRATULAJCE I WSZYSTKIEGO NAJ NAJ

damiano pisze:
Wszystkiego najlepszego!!!!

bardzo Wam dziękuję za życzenia!!!! :piwo:

_________________
Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 20:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 28 stycznia 2009 20:18:30
Posty: 182
Skąd: Kolbuszowa
Smoczyca pisze:
ale nie przypuszczałam,że jesteś z Forum

Wrzucałem gdzieś chyba tę bluzę na forum...
Poza tym nie jestem jakoś specjalnie udzielający się tutaj, po prostu sobie egzystuję :)
Korzystając z okazji wszystkiego najlepszego dla Was :piwo: !

Edit: Jednak nie wrzucałem bluzy, a jak wrzucałem to usunąłem
http://www.digart.pl/praca/4321232/index.html
[offtop]Swoją drogą zachęcam do oglądnięcia całej galerii :twisted: [/offtop]

_________________
Duch wieje przez świat
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 22:49:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Smok i Smoczyca, gratulacje :!: :!: :!: :!: :bukiet:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 września 2010 23:00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Smoki, też wam gratuluję i wszystkiego najlepszego!!! :D :bukiet:

A co do koncertu - 3 kawałki z Freaka i sax - super! Mam nadzieję, że w Trójce też można będzie na coś takiego liczyć. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 września 2010 09:16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Fengari pisze:
3 kawałki z Freaka i sax

4 :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 września 2010 09:19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
więcej więcej !!! :D FREAK FREAK FREAK !!! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 września 2010 11:53:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
dziękujemy za życzenia...

trochę słów ode mnie...

Wyjechaliśmy do Tarnobrzega trochę wcześniej, aby trochę pochodzić po miejscach naszego studiowania, jednak droga od strony Sandomierza była w jakimś takim koszmarnym remoncie, że w sumie jechaliśmy dwa razy dłużej niż to początkowo przewidywałem... straszny korek przy wjeździe na most w Sandomierzu spowodował u mnie trochę przedwczesne zmęczenie, na szczęście po dojechaniu do miasta, w którym już dawno nie byłem udaliśmy się do lokalu w którym serwują najlepszą pizzę jaką jadłem w życiu... standardowo zamówiliśmy Margharittę z kapitalnym sosem i od razu poczułem się lepiej... zaparkowaliśmy na osiedlu w pobliżu wałów przeciwpowodziowych (to tam organizowane są od kilku lat koncerty na Dni Tarnobrzega, postanowiłem zobaczyć jak wygląda scena i przeszedłem się skrótem... oczywiście był to zły pomysł, bo teren był nasiąknięty wodą, a ja wziąłem adidasy... na scenie nic się nie działo, więc poszliśmy oglądać miasto... udało mi się sfotografować łapacz wiatru na Starym Browarze:
Obrazek
Idąc czerwonym placem (który właściwie już nie jest taki czerwony, bardziej różowy) zauważyłem że postawili tam całkiem ładną, różaną fontannę z której poza wodą wydobywały się dźwięki jakiejś melodii (niestety nie rozpoznałem jakiej)... pochodziliśmy jeszcze po uczelni, której budowa wreszcie jest ukończona... ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, pomalowano ją na kolor żółty i różowy... wygląda paskudnie, ale w środku całkiem ładnie, pan ochroniarz pozwolił nam przejść się po całym budynku... około 19. dotarliśmy z powrotem na miejsce koncertów. Przed Armią grał zespół Skangur... znam ten zespół o tyle, że byłem na ich koncercie z 6 lat temu (wystąpili w TBG na WOŚPie), ale wówczas mieli innego wokalistę i był saksofon, wtedy mi się podobało bardziej... wygrałem także w jakimś konkursie ich płytę, która mi się średnio spodobała... wydaje mi się, że ich koncert nie był zbyt ciekawy, odbiór przez publikę także średni - dopiero pod koniec trochę więcej entuzjazmu... Najbardziej podobał mi się utwór grany na bis (instrumentalny), zespół na płycie brzmi trochę lepiej, ale generalnie trochę się wynudziłem i zmarzłem... dla rozgrzewki skoczyłem kupić Pepsi, co jednak nie spowodowało znacznego polepszenia sytuacji... zespół skończył grać ok 20:25, Armia miała grać o 21, więc trochę czasu jeszcze było... spotkaliśmy Damiano i Beatę, szczerze mówiąc: liczyłem na to - odżyły wspomnienia dot. naszego pierwszego spotkania w Stalowej Woli (przed koncertem Armii), wtedy był także q51...

KONCERT...
Zaczęli mocno, od Saluto, publika głośno odpowiadała i śpiewała, część młodzieży rzuciła się w pogo, pierwsze utwory bez Kuby, który doszedł później, ale za to jak świetnie brzmiał saksofon, fajne wstawki już w pierwszym Saluto!, ale także i w Aguirre... super było przeplatanie utworów z najnowszej płyty ze starszymi szlagierami, powaliła mnie ekspresja zespołu szczególnie podczas utworów z Freaka... Frantz!!!!! Z każdym kolejnym koncertem dochodzę do wniosku, że ten styl grania ma w sobie wielką siłę, z każdym koncertem na scenie tej gitary wydobywa się olbrzymi ogień... super! oby tak dalej... Trochę szkoda, że akustyk w pierwszych dwóch utworach nie dał gitary nieco głośniej, ale i tak było dobrze... Nie zabrakło reprezentacji Der Prozess i to były aż dwa utwory... Katedra wybrzmiała znakomicie... hej hoo!! Zaczarowana noc!! - jakoś ten werset mógłby służyć jako podsumowanie całego koncertu... Publika przez większą część koncertu żywo reagowała na muzykę, niestety tekst Niezwyciężonego i zaśpiew w Underground opanowała umiarkowanie... ludzi dosyć dużo, tereny nad Wisłą ładne, ale nie wiem czy koncerty przy wałach przeciwpowodziowych to z punktu widzenia bezpieczeństwa, najrozsądniejsze rozwiązanie... przecież jest Rynek, tam jest na stałe rozłożona scena...
Podczas koncertu podeszli do nas Robertz i Mikael - bardzo się ucieszyłem, że udało się nam Was spotkać... Jeszcze tylko best momenty koncertu: Katedra, The Other Side (SEVEN RIVERS!!), a także Home (Frantz!!)... zestawienie waltornia + saxofon jest świetne... Krzyżyk oczywiście jak zwykle w świetnej formie, Elrond olbrzymia ekspresja...

jeszcze kilka fotek i video - chyba dosyć reprezentacyjne:
Green & Okna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ps. miło było spotkać Robertza i Mikaela, a także Damiano i Beatę... poznaliśmy także kuzyna Elronda, słuchającego Armii i T.Love - bardzo sympatyczny człowiek, porozmawialiśmy chwilę nim opuściliśmy tereny na Wisłą... jak powiedział: Ja nie boję się dostać w zęby! Nie raz już dostałem!....

ps. 2.:
wracaliśmy jednak drogą przez Sandomierz, wracało się całkiem fajnie i znacznie szybciej...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group