Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 18:56:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 18:57:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Nie wiem, co powiedzieć. Po pierwszym uruchomieniu komunikatora zwanego potocznie - i w kontekście opisanej sytuacji: znamiennie - WTF uderza mnie anonimowy wpis dotyczący rzekomych kulisów rozejścia się dróg Dra Kmiety i Krzyżyka z Armią. Zdanie mam zbliżone do Witkowego.

Kmieto i Krzyżyku, dziękuję za to, że stanowiliście doskonałą siłę napędową Armii. Obserwować Wasze porozumienie bez słów na scenie i wsłuchiwać się w każdy wspólnie zagrany motyw było prawdziwą przyjemnością. Dziękuję Wam również za to, jacy byliście i jacy pozostaniecie poza okolicznościami koncertowymi.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 19:16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Dr.Kmieta pierwszy raz zobaczyłem w akcji 15.08.2000 w Częstochowie. Byłem wtedy pierwszy raz na koncercie Armii, więc nie pamiętam innego basisty - dla mnie był zawsze i najlepszy...
Dziękuję...
Krzyżyka pierwszy raz zobaczyłem albo w Krakowie na koncercie w rotundzie albo w Hybrydach 17.11.2007 na koncercie Trupiej Czaszki...
Dziękuję...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 19:16:58 

Rejestracja:
ndz, 17 października 2010 11:15:30
Posty: 14
Skąd: wrocław
Wyludniacz pisze:
Do pełnej ekstazy brakuje jeszcze Banana i Grymuzy


Ja tam wole Popcorna niż Gymuze, leprze brzmienie i wole ducha


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 19:24:06 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 12:39:55
Posty: 692
ale przecież z aviatora zrezygnował budzy.jeden i drugi wypowiadzieli sie na ten temat na forum,nie było tajemnicy.
a krzyżyk kmieta jak dla mnie zrezygnowali sami i nie widze afery.raz że nie odpuścili przecież grania,wybrali inny zespół(lepszy?),dwa że może woleli uniknąć sytuacji jaka spotkała aviatora właśnie 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 19:26:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
adrianbie97 pisze:
wole Popcorna niż Gymuze, leprze brzmienie i wole ducha
:roll: Obu tych panów grę bardzo lubię, Goldrokera tak samo bardzo... Nie znam się za to na sprawach wewnętrznych i roszadach armijnych... Ale skład i brzmienie triodantowe i duchowe zawsze bardzo lubiłem, więc powrót Piotrka Ż. i Pawła P. to dobra wiadomość...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 19:39:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Cytat:
Ale skład i brzmienie triodantowe i duchowe zawsze bardzo lubiłem, więc powrót Piotrka Ż. i Pawła P. to dobra wiadomość...

To bardzo dobra, wręcz fantastyczna wiadomość...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 20:15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Ja o tym dowiedziałam się jakoś... ok 28 marca..
I zastanawiałam się kiedy ktoś coś o tym powie..

ja nie lubię zmian za bardzo. A to zmiana znacząca. Nie wiem czy z taką samą chęcią bede chodziła na koncerty.. Nie wątpię, że nowy skład będzie dawał radę :)

Krzyżyku i Panie Doktorze Kmieto.. dziękuję że zdążyłam się załapać na kilka..no kilkanaście koncertów z Wami.
Było fajowo :D

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:27:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Krzyżyku i Kmieto. Dzięki za Wasze dźwięki.

Stopa i PP. Czekam na muzykę.


Nie podaję na forum jaki mam numer gg, ale dwie osoby go mają. Dzięki temu miałem możliwość przeczytać owego "anonima". Śmieszne. Po co te kwasy? Ludzie przychodzą i odchodzą. Tak czy inaczej. Nic mi do tego.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:34:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Oj, ale teraz przyszło mi coś do głowy - a co z Budzym solo?
Czy stamtąd też Kmieta odszedł? :(
Czy wydanie tej płyty też się opóźni? (chociaż, skoro w nagrywaniu dotąd nie brał udziału, to może jednak nie...? )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:56:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Nie chcialbym w zaistnialej sytuacji byc czlonkiem Armii. Tyle wlozonej energii, czasu, minut swojego zycia. I bach masz odejsc. Stara prawda sie potwierdza, nie ma ludzi nie zastapionych. Mowiac troche zlosliwie, klub bylych muzykow Armii rosnie regularnie. Szkoda, choc wiadomo, ze my biedni forumowicze nie znamy wszystkich szczegolow i atmosfery jaka panuje w zespole. Pytanie troche zlosliwe, ale czy Litza nie jest spirytus mowens tej calej akcji? Nieswiadomie oczywiscie.Przeciez obaj panowie Budzy i Litza znaja sie nawzajem jak zdarte trzewiki. Jako liderzy obu grup, nie moga sie dogadac? Komus nerwy puscily,bezkompromisowe podejscie? Jest mi zal. Dr Kmieta jak dla mnie to jeden z najlepszych basistow w kraju, a Krzyzyk po Stopie najlepszym perkusista Armii. Dziekuje Wam :cry:

Manool oczywiście że można by było. Ale nie wierzę w to co pisze Budzy. Nie może być tak ze w ciągu roku odchodzi 3 znakomitych muzyków! Coś jest ewidentnie nie tak, terminy zawsze można dograć. Stopa w voo voo tez gra koncerty przecież
Tez tak uwazam. Jak pamietam to Stopa odszedl z Armii, ze wzgledu na gre w Voo Voo i niechec Waglewskiego do dzielenia sie perkusista z Armia wlasnie. Wiec jak to jest?

mathew pisze:
więc powrót Piotrka Ż. i Pawła P. to dobra wiadomość...

Moze dobra, tylko w kontekscie odejscia dwoch super muzykow ze skladu Armii, w tak "dziwny" sposob, dla mnie jakos malo zadowalajaca. Zespol to nie tylko muzyka, ale relacje i emocje. Przede wszystkim relacje i emocje miedzy czlonkami zespolu. Martwie sie tym wszystkim, cholera co za cios.

Scaliłem posty. jpl. :wink:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Ostatnio zmieniony wt, 12 kwietnia 2011 23:54:27 przez Bialy_Kruk, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 22:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 18:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Właśnie przypadkiem znalazłem ten wątek i jestem w szoku. Nie znam się na basistach ale z Kmietą Armia zawsze trzymała swój niepowtarzalny styl. Jednak brak Krzyżyka to dla mnie największy cios, jego niezapomniane ekspresje szczególnie na koncertach Procesowych stałem jak w ryty. Panowie choć nie rozumiem BARDZO WAM DZIĘKUJĘ za te lata.

Przyznam,że jakiś czas temu po koncercie na 25-lecie w W-wie i Woodstoku zgadałem się z innym wieloletnim fanem i byliśmy zgodni że ostatni rok był tak dobry, że może warto by zespół zawiesił działalność na jakiś czas. Został by wielki niedosyt fanów i oczekiwanie powrotu. A teraz może być różnie ..oby nie :roll: Nie wiem czy mnie rozumiecie...

Hm a dziś byłem w kinie na Erratum gdzie poszedł cytat z "Jeżeli" i info o autorze w napisach, że wróciłem by to gdzieś wpisać na forum a tu takie wieści:(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 23:43:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
patrząc na sprawę dzień po
w mojej ocenie to koledzy Kmieta i Krzyżyk dokonali wyboru Luxtorpedy kosztem Armii i "zawieszenie współpracy" jest dla mnie naturalną decyzją. ich macierzystą "firmą" była Armia i jeśli chcieli "pracować" w innej "firmie" to ta inna "firma" powinna dostosować sie do "macierzystej" a nie na odwrót. no chyba że ta inna "firma" staje się ich własną więc w naturalny sposób odchodzi się na swoje...

kwestia Stopy i Voo Voo
"macierzystą" formacją Stopy od samego początku jest Voo Voo więc jak chciał zagrać koncerty z innymi "firmami" (np. Izraelem czy Armią) to zawsze pierwszeństwo miała ta "macierzysta". myślę że tak będzie i teraz.

lider
jest pare takich kapel na świecie z 20-to i 30-to letnim stażem scenicznym w których jeden muzyk (zazwyczaj wokalista) jest niekwestionowanym liderem i który jednoosobowo decyduje o rozwoju zespołu pod KAŻDYM względem (muzycznym tekstowym wizerunkowym personalnym itd). te kapele to np. Kult z Kazikiem czy The Cure z Robertem Smith'em.

mz do takich kapel należy też Armia ze swoim charyzmatycznym liderem i z całym szacunkiem dla Rafała i Kuby to przy rozważaniu problemu z postawą teraz już ex-sekcji to Budzy nie musiałby nawet brać pod uwagę opinii pozostałych kolegów z Armii.

a pamiętacie jak Maleo wymienił cały skład Houka? takie sprawy są normalne i mnie zwyczajnie nie szokują.

2TM2,3
wierzę że te roszady w Armii nie doprowadzą do rozpadu najlepszej kapeli na świecie (oczywiście tuż po The Cure :wink: ).

wierzę że wszyscy zainteresowani muzycy podjęli męskie decyzje i po męsku nie będą się na siebie dąsać i w dalszym ciągu będą razem grać na chwałę Bożą pod szyldem 2TM2,3...

cytat tego wątku
Robin Hood pisze:
Czas pędzi nieustannie jak pociąg życia...Ważne że lokomotywa ta sama od początku,a wagony choć nieraz takie wspaniałe i cudne lubią się odczepić...Przykro,lecz bez niepotrzebnych osądów...Maszynisto syp węgiel,bo na stacjach czekają ludzie...Niewidzialna Armia na zawsze...

:piwo:


Ostatnio zmieniony wt, 12 kwietnia 2011 23:52:31 przez OLD SENIORHAND, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 23:51:12 

Rejestracja:
czw, 15 stycznia 2009 16:00:49
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Biały Kruku dzięki za poparcie, też mnie to niepokoi. Lepsza najgorsza prawda od kłamstwa. Nie ma co chować głowy w piach. Myslę ze każdy chce poznać prawdziwe powody rozstania z muzykami. po to jest forum, społeczność ludzi żeby rozmawiać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 23:56:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
OLD SENIORHAND pisze:
kwestia Stopy i Voo Voo
"macierzystą" formacją Stopy od samego początku jest Voo Voo więc jak chciał zagrać koncerty z innymi "firmami" (np. Izraelem czy Armią) to zawsze pierwszeństwo miała ta "macierzysta". myślę że tak będzie i teraz.

Nie zgadzam sie. Macierzystymi formacjami byly Izrarel i Armia. Gral tam wczesniej, wiec....

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2011 00:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Maślana pisze:
Biały Kruku też mnie to niepokoi. Lepsza najgorsza prawda od kłamstwa.

...sorry , wiele rzeczy już było na tym forum ale to zdanie uważam już za szczyt wszystkiego !!!! dość !!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group