Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:30:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 08:42:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Erkej pisze:
Muszę przyznać, że temat ciekawy, ale budzi delikatnie mój uśmiech. Jako najbardziej wierni fani zespołu deliberujemy między sobą, co oznacza gest, który wykonujemy od lat na koncertach Armii... Dobre.


Moze dla kazdego ten gest znaczy co innego...

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 09:11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Erkeju, problem polega na tym, że ja bardziej czuję, co chcę poprzez ten znak wyrazić, niż to wiem :wink: Nie spędza mi to snu z powiek, ale chciałem poznać Wasze domysły i interpretacje, by móc krótko wytłumaczyć to zainteresowanej :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 09:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Erkej pisze:
Muszę przyznać, że temat ciekawy, ale budzi delikatnie mój uśmiech. Jako najbardziej wierni fani zespołu deliberujemy między sobą, co oznacza gest, który wykonujemy od lat na koncertach Armii...



Ale tak jest :oops:
Ja to robie, bo zobaczyłem, jak robią inni. Skojarzylem też, w jakich momentach to robią i zacząłem naśladować :-)

Może ktoś kiedyś był niewyspany albo w pogo coś mu się z kręgosłupem stało i zaczął się przeciągać, a ktoś pomyślał, że to jakiś gest, zaczął naśladować - i tak już poszło? :mrgreen:

Ja w każdym razie zawsze miałem skojarzenia Trójcowo-Opatrznościowe...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 11:59:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
piotrpanek pisze:
Może ktoś kiedyś był niewyspany albo w pogo coś mu się z kręgosłupem stało i zaczął się przeciągać, a ktoś pomyślał, że to jakiś gest, zaczął naśladować - i tak już poszło?

:D :piwo:

Solna pisze:
A to zabawne, bo ja po raz pierwszy zetknęłam się z tym gestem na festiwalu " Song of songs " w Toruniu. Tam publika wielokrotnie składała rączki nie tylko w czasie występu Armii, więc dla mnie to zdecydowanie gest Boży ( uniwersalny), nie ściśle armijny


A dla mnie wlaśnie gest Boży, ale kojarzący się ściśle z Armią (tzn. widziałęm go po raz pierwszy na koncercie Armii), a zetknąłem się z nim już dawno, chyba jeszcze przed Triodante...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 12:03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Co do pojawiania się tego znaku na koncertach innych wykonawców, to zdarzało się to również w trakcie występów 2TM2,3, choć ja pierwszy raz zetknąłem się z nim w związku z Armią. Wiem, że na okładce kasetowej edycji "Exodusu" jest zdjęcie publiczności już z tym gestem.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 12:19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przyznam, że ostatnimi czasy wręcz specjalnie starałem się powstrzymywać od tego znaku... znaczy źle to zabrzmiało może, chodzi mi o to, że... ech, zacznę od początku.

Kiedyś "trójkącik" miał dla mnie znaczenie niesamowite i stale towarzyszył mi na wszystkich koncertach armijnych. CO do znaczenia - Trójca, też miałem skojarzenie ewidentne z trójkątem z okiem, czyli opatrznościowe.
Ale tak jak Armii minął okres żarliwo-misteryjny na koncertach, tak i mi minął nastrój żarliwo-misteryjny na koncertach, w każdym razie nie jest to tak wyraźne, jak dawniej. Ale przez pewien czas "przyzwyczaiłem się" do znaku trójkąta i wznosiłem ręce w nim tak właśnie odruchowo, niekoniecznie dlatego, że czułem jakąś wielką więź z absolutem akurat, tylko tak jako znak rozpoznawczy fana Armii raczej. Czasem instynkt stadny działał pewnie...

I własnie zdawszy sobie z tego sprawę zacząłem trochę powstrzymywać takowy odruch. Bo znak to święty i wydaje mi sie nieodpowiednie, żebym wznosił go do góry jakbym machał szalikiem Legii. Staram się używac tego znaku wtedy, kiedy naprawdę czuję w głębi jakieś mistyczne uniesienie - albo jako znaku modlitwy... takiej koncertowej oczywiście...

Żałowałem w Stodole, że nie było mnie na widowni podczas Samotnej godziny... oczywiście zamiast tego stałem na scenie z mieczem, ale...
(tak mi się skojarzyło, bo wtedy był największy chyba od dawna las rąk na Armii, i myślę, że mich by nie zabrakło :-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 12:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Obrazek
"Early symbolic representations of the Trinity are rare, but the triangle is probably the first. Like other trinitarian symbols, it represents one God in three Persons. The doctrine of the Trinity comes first from the story of Jesus' baptism, where the Father, Son and Holy Spirit are each uniquely present. Jesus himself stated the doctrine in the Great Commission."

Polecam, jeśli chodzi o symbolikę chrześcijańską lekturę:
http://home.rochester.rr.com/gocek/images/christn/
http://home.att.net/~wegast/symbols/symbols.htm

i wogóle jakby kogoś interesował temat symboliki chrześcijańskiej- malutkie ułatwienie: http://www.google.com/search?q=christia ... &hl=en&lr=

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 19:08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Cóż mi chyba też powoli miną czas, kiedy to Armia była zespołem z przesłaniem chrześcijańskim i traktowałem ją jako zespół zbliżony do 2TM2,3 - dziś jest to zespół niezwykły, z przesłaniem - ale chyba rzeczywiście innym (nieco w swym ścisłym) charakterze. Dołączam się do wypowiedzi Crazy'ego choć ten symbol jest dla mnie wciąż ważny - jednak dawniej na Armii rzeczywiście można było przeżyć coś co dziś czuć wyłącznie na koncertach 2TM2,3 :cry:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 20:12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To ja sobie pozwolę nie zgodzić się z przedmówcą, ale to wynika z tego, że po kilku koncertach 2TM2,3 wolę odkrywanie tajemnic w autorskich tekstach Budzego. Nie chcę przez to powiedzieć, że nic nie czuję na występach Tymoteusza, bo jest wprost przeciwnie. Armię jednak traktuję inaczej i już dawno przestałem ją kojarzyć z tzw. dosłownym nurtem chrześcijańskim lub ewangelizacyjnym.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 20:21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
mi nie chodziło o tajemnicę - mi raczeej chodzi o coś... co nie da się napisać słowami, a było obecne na występach Armii np. 1999 roku, a dziś już nie...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 21:54:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
cos nadzwyczajnego znalazlem!
http://paganini.com.pl/product.php/aWQ9MTExMw==
:shock: :shock: chyba se zamowie!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 21:55:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
znaczy nic nie mówiąc, ale ja myślę, że chodzi o element modlitewny - WPROST modlitewny - który był obecny, a teraz go nie ma. Nie do końca bym się zgodził ze Smokiem, że "dawniej na Armii rzeczywiście można było przeżyć coś co dziś czuć wyłącznie na koncertach 2TM2,3". Myślę, że przezyć to można jak najbardziej na Armii i dziś. Natomiast obecność modlitwy, czy jak ja to nazywam, elementów misterium podczas koncertów juz nie ma. No niby w Stodole wystąpił... podczas Samotnej Godziny. Ale zgodzimy się chyba, ze to w ostatnim czasie zupełny ewenement.
Teraz przeważającym elementem jest czad. Po prostu. I w tym sensie uprawnione jest mówienie o powrocie Armii do źródeł - nawet jeżeli muzycznie nie ma to wiele wspólnego z czasami "punkowymi" (a pamiętam, że po wyjściu Pocalunku były głosy, że to duchowi Legendy najbliższe...) to jednak coś jest w tym, że wróciła na Armię publiczność mało zainteresowana przekazem religijnym.
Co nie znaczy, że nie można przeżyć mistycznych uniesień.
Natomiast nie są one czymś niejako automatycznie wbudowanym w koncerty. I temu odruchowe stosowanie znaku trójkąta wydało mi sie nieodpowiednie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 marca 2005 22:00:30 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Mnie Trójkąciki składane z dłoni kojarzą się po prostu ze wspomnianym Okiem Opatrzności oraz Anti . Myślę,że jedno nie wyklucza drugiego- Pan ma własną armię, która jest czymś zupełnie innym niż to co ogladamy na Ziemi :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:12:27 
http://obrasocial.caixacatalunya.es/osocial/redirect.html?link=http://obrasocial.caixacatalunya.es/CDA/ObraSocial/OS_Plantilla2/0,3418,3x1y1072,00.html

Nie wiem, czy coś już o tym było. Grafikę przesłałem Badurze.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 20:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
no to chyba wiadomo...tzn nei wiem czy tutaj o tym było..ale mysle ze duzo osob wiedziało o tym, że Pablo rysował tegoż Don Kichota..mi sie jeszcze narzuciła mysl o tym, iż symbol jako taki niewidzialnej armii moze byc także gołąbek z kosciola Franciszkanów w Krakowie wedlug projektu S.Wyspianskiego--widnieje on na koszulce jak i na plycie Duch..a także na reedycjii Exodusa...
jest to element pieknego witraża..(w kosciele jest w nawie głownej za ołtarzem na samej górze)..o!
pzdr :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group