Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 05:07:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 sierpnia 2011 09:17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Chyba jednak nie dojechaliście chłopaki?

Koncert bardzo ciekawy! Cała "Legenda" razem z bonusami. Lekko przesunięte tylko "Trzy bajki" - zagrane zwyczajnie jako część tryptyku między "Jeżeli" a "Niezwyciężonym". A potem jeszcze "Katedra" i "Soul Side Story".

Miejsce niezwykłe - miło było spędzić dzień na Głodówce, oglądając Tatry. Samo miejsce koncertowe - obok schroniska - dość osobliwe. Scena góralsko zadaszona (Natalia po koncercie stwierdziła, że z oddali wyglądała ona trochę jak szopka betlejemska :D ). Armia brzmiała dość dobrze - głos i klawisze wręcz świetnie (zwrócił uwagę Gero), za to słabo słyszałem bas Pawła, waltornia też trochę poobcinana.

Mnie bardzo cieszyły fragmenty "Legendy", których dawno nie słyszałem na żywo, zwłaszcza "To moja zemsta" (trochę inaczej grana przez Frantza). Ale w ogóle usłyszeć całą tę płytę to niezwykłe doświadczenie. Szczególnie porywająca była sama "Legenda" - Tom dodał w końcówce taki zaśpiew, którego wcześniej nie było - super. "Przebłysk" był w całości, świetne też "Nie ja" i "Dla każdej samotnej godziny". Potem jeszcze wspaniała "Podróż na Wschód" dedykowana Stopie (pięknie brzmiały jego wezwania). Ale nie wiem czy i tak nie najlepsza była finałowa "Soul Side Story" - jak dobrze znów słyszeć ten utwór!

Ciekawa sprawa z bębnami - słychać, że nowy perkusista ma inny styl. Wiadomo, że jestem laikiem, ale powiedziałbym, że gra gęsto, fajnie, ale mniej wyraźnie akcentując różne momenty w utworach niż się przyzwyczaiłem. Nie jest to zarzut, bardzo jestem ciekaw co z tego dalej wyniknie :) .

Ciekawe też, że na Armii pod sceną było mniej ludzi, niż na grającym wcześniej Jelonku... Mnie jego występ niespecjalnie zainteresował :wink: . Już lepsze były wcześniejsze Pustki.

PS. Serdeczne pozdrowienia dla Lukhopa z rodziną, strasznie miło mi było Was widzieć! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2011 12:21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
antiwitek pisze:
Chyba jednak nie dojechaliście chłopaki?

No mnie się nie udało .... :( .... a byłem prawie pewny... teraz czegoś brakuje....
antiwitek pisze:
słabo słyszałem bas Pawła

wygląda na to, że ten instrument ma jakiegoś pecha do dobrego nagłośnienia...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2011 15:24:39 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Ave!Kto dojechał,ten miał kolejny szczęścia kawałek...Widok Armii i Tatr rekompensuje niedostatek brzmieniowy...no cóż Legenda,piękna w mroku,dramatycznie-romantyczna momentami..O dodatkowych smakach muzycznych i estetyce kolędy letniej,góralskiej już napisano.. :D Fajnie było pofikać pod sceną wtóry raz i powdychać świeżego powietrza dzięki Armii..O wdrapaniu się z flagą w okolice Toma na scenie i wykonaniu okrążenia z flagą armijną wśród ludu tańczącego-nie wspomnę :D Był to kolejny przebłysk w życiu,nie zawsze kolorowym ,miłe wspomnienie zachowane po kres...Dzięki Tom za wsparcie w dotarciu z sztandarem do Ciebie-jak to w górach,było wysoko... :D i chłopakom,którzy pomogli wznieść me duże kilogramy w górę :D Ave Niewidzialna Armia!

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2011 15:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..niech żyje Robin Hood! :D
Robin Hood pisze:
O wdrapaniu się z flagą w okolice Toma na scenie i wykonaniu okrążenia z flagą armijną wśród ludu tańczącego-nie wspomnę

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2011 15:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Chciałem jeszcze wspomnieć o intro z taśmy - przejmujące wianie wiatru. Świetne! - zwłaszcza w tamtych okolicznościach przyrody.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 16:04:48 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Jak obwieścił antiwitek efekt wiatrowy zapadł w pamięć,takoż jak naturalny efekt kobierca gwiazd nad głowami...Pełnia doznań-z perspektywy czasu, bezcenna...Warto zachować w sercach te chwile..

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group