Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:07:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 02 września 2011 23:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Na koncercie wprawdzie mnie nie było, ale skoro trafiła się taka okazja, że Armia grała w parowozowni, będąc od dziecka miłośnikiem kolei nie mogłem sobie odmówić przyjemności założenia tematu. :D Zatem, proszę uczestników i wykonawców o zabranie głosu. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony czw, 15 września 2011 21:29:22 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 00:56:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 01 grudnia 2009 01:41:53
Posty: 21
koncert bardzo fajny w niecodziennym miejscu. mam nadzieje że wyjdzie to na DVD bo widziałem że ktoś to kręcił. Filmu natomiast nie widziałem bo spóźniłem się i trafiłem na Acapulco , to co zobaczyłem na scenie i usłyszałem utwierdziło mnie w przekonaniu , że w tej kapeli nie ma zupełnie nic co mógłbym polubić. Co do armii to czy przypadkiem nie zagrali nowego numeru?? (w każdym razie był jeden którego nie znałem)

_________________
Zbuntowany Kaloryfer !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 00:59:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie, ja nic nowego nie usłyszałam, za to najbardziej podobało mi się świetne połączenie domu przy moście z breakout no i soul side story.

scenografia rzeczywiście fajna i jedyna w swoim rodzaju. co nieco nakręciłam na kamerkę i lada dzień wrzucę na youtuba

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 08:45:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
natalia pisze:
świetne połączenie domu przy moście z breakout


to jest to, co chciałbym usłyszeć!! :D niech żyje FREAK! :D

natalia pisze:
lada dzień wrzucę na youtuba


super super! greennatalia!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 09:54:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 01 grudnia 2009 01:41:53
Posty: 21
Co mi się jeszcze podobało to brzmienie , jak na takie warunki naprawdę dobrze.

_________________
Zbuntowany Kaloryfer !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 14:08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 07 listopada 2010 09:40:04
Posty: 306
Scenografia i miejsce były bardzo ciekawe, zasługujące na słowa uznania. Świetnie na scenie prezentował się Budzy, podobnie Kuba i Frantz, co do przekonania się do nowych członków zespołu potrzebuję trochę czasu :wink:
Po raz kolejny Armia potwierdziła swoją wyjątkową wartość na scenie muzycznej, zresztą koncert Armii to nie tylko koncert, to wydarzenie artystyczne :D

Niestety Acapulco całkowicie nie pasował do Armii, słowa nie ma Boga są pieniądze, regularnie pojawiające się przekleństwa itp. nie jest dla mnie czymś pociągającym! Szkoda , że trochę tej agresji pozostało wśród publiczności na koncercie Armii.
Ale nic to w porównaniu z ogromną dawką pozytywnej energii jaką przekazała mi Armia :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 16:19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 kwietnia 2009 19:30:53
Posty: 24
Skąd: podkarpacie
Zacznę od filmu. Podobał mi się, jak bardzo - przekonam się gdy kupię książkę z DVD bo części dialogów nie było słychać (z tyłu siedziałem) i nie do końca mogę ocenić. Nie był tak ciężkostrawny jak się spodziewałem, fajnie wyłapywało się różne smaczki typu pudełko herbaty etc (chociaż to w sumie żadne "smaczki" bo ciężko to przeoczyć ;)) Świetne zdjęcia, trochę zabawnych scen ... Maszynista Grot wizualnie ok, ale moim zdaniem pasowałby do niego bardziej przepity/przepalony głos,heh
Wrażenia w czasie projekcji bardzo zepsuły gadające osoby - te stojące z tyłu, ktoś poprosił żeby się uciszyli ale wyraźnie nie pomogło ... na miejscu organizatorów dałbym do zrozumienia, że to pokaz filmu a nie pogawędka przy piwie ... jakieś baby z tyłu też gadały ale po paru minutach skończyły.

Acapulco kojarzę jedna kasetę więc parę kawałków znałem (plus covery Ramones), byli dobrze nagłośnieni więc liczyłem na świetny koncert Armii tego chłodnego wieczoru. I zawiodłem się. Zespół był fatalnie nagłośniony, zaczęli bez żadnego przywitania od "Inaczej niż zwykle" - myślałem, że się jeszcze stroją a tu się okazuje, że już się zaczęło. Wokal miał jakiś fatalny pogłos, gitarę było słabo słychać ... Fajnie było usłyszeć na żywo takie kawałki jak To moja zemsta, Legenda ... ale przy takim nagłośnieniu straciły znaczną część swojej magii. Lokalizacja koncertu ok, chociaż bardziej podobało mi się dwa lata temu w Sandomierzu na zewnątrz klasztoru.
Mam wrażenie, że zespół Acapulco sprowadził ze sobą trochę bydła. Pod koniec w pogo wpadł jeden czy dwóch nawalonych łysych kolesi którzy wszystkimi rzucali. Jeden nawalony gość pod koniec koncertu przeszedł przez barierki i został brutalnie wywalony przez dużego łysego gościa w koszulce Acapulco. Gdy Budzy zwrócił uwagę, żeby trochę spokojniej, ten fan jarocińskiej kapeli zaczął pokazywać faki i rogi w kierunku sceny. Żenada.
Zawiodłem się generalnie, myślałem, ze przy ograniczonej ilości biletów będą "sami swoi" no ale jednak nie. Lepiej by było gdyby Acapulco w ogóle nie grało, tym samym Armia zagrałaby lepiej nagłośniona no i parę zbędnych osób by się nie pojawiło.
Co do setlisty to cała Legenda poza Kochaj mnie i Przebłyskiem + Jeżeli, Mój dom przy moście, Soul Side story, Inaczej niż zwykle, Katedra, Popioły, Pieśń przygodna ... możliwe, że coś pominąłem.
Pozdrowienia i ogromne podziękowania dla Sebka za towarzystwo i nocleg. Dzięki wielkie !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 września 2011 23:16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Byłem :)

Po pierwsze tragedia, wieczoru: nagłośnienie.
Powtórzę to co powiedziałem wczoraj Budzemu. Czym ten zespół lepiej gra tym gorzej brzmi. Był po prostu łomot, a słuchanie koncertu dłużej niż 20 minut sprawiało fizyczny ból. Plus wpadka na początku kiedy gitara Frantza szła tylko z pieca i brzmiała jak rzężący kaloryfer. :evil:
Rozumiem, że taki stan rzeczy może utrzymywać się na początku przez dwa, może 3 numery ale potem?
Proporcje głośności instrumentów względem siebie były w miarę ok (poza basem którego nie było słychać wcale :( ), wystarczyło całość ściszyć o 1\3 i byłoby naprawdę dużo lepiej.
Także potencjał występu natychmiast został zmarnowany.
Po prostu :zena

Jeśli chodzi o pozytywy:
Świetna setlista, zespół w doskonałej formie, zgrany jak nigdy i czuło się jakąś pozytywną energię z tego występu.

Dwa zaskoczenia, jedno miłe drugie działało na moje ucho wręcz leczniczo i powodowały może nie zachwyt ale wielką radość.

Miłym zaskoczeniem był Frantz :D
Ewidentnie pewniejszy, mocniej brzmiący i dodający dużo od siebie. :brawa:

Drugim zaskoczeniem jest dla mnie gra nowego perkusisty :brawa: :brawa: :brawa:
Moim zdaniem pierwszy od czasu Stopy grający "do przodu" z ewidentnie swoim feelingiem i lekko a jednocześnie z czadem.
Już tłumaczę o co chodzi z tym, że do przodu. Otóź w moim odczuciu perkusiści grający mocno, siłowo (między innymi właśnie Krzyżyk, Ślepy, Beata) nawet jak robią dużo przejść i mieszają to w ostatecznym rozrachunku i tak bardziej osadzają utwór a nie go przyspieszają, tak jakby grali w miejscu. Apogeum miało miejsce przy okazji gry Krzyżyka, który najwięcej kombinował a wciąż miałem wrażenie, że Armia gra wolniej niż wcześniej, i to właśnie przez to, że uderzał z całej siły.

Teraz za garami siedzi człowiek, który gra jazz i rockabilly i to słychać. Przede wszystkim: sporo dzieje się na talerzach, najbardziej spodobał mi się hi hat w którym słychać, że nie jest dokręcony na maksa, ma dużo luzu i przestrzeni aby wybrzmieć. W opowieści zimowej chyba było to najwyraźniejsze. Pojawiają się też zagrywki na sztywnym talerzu, trochę w tym stylu: http://www.youtube.com/watch?v=hRpsA-UvJDg co też bardzo lubię.
Perkusja po prostu brzmi swobodniej, a ja wolę tak niż mechanicznie i mocno.
I przez to wydaje mi się, że ten instrument w Armii chyba po raz pierwszy nie jest tylko częścią maszyny ale trochę też osobnym bytem.
Myślę, że konotacje z Panem z The Police byłyby na miejscu.
Raz jeszcze brawa i bardzo dziękuję, również osobie dzięki której ten Pan znalazł się w Armii.

Aż nie mogę się doczekać następnej okazji, kiedy mam nadzieję będzie się można tym graniem cieszyć dużo bardziej, no i w towarzystwie słyszalnego basu.

Pozdrowienia i podziękowania dla Niny, Natalii, Budzego i Goblina za transport i rozmowy :)

PS
Cytat:
Co mi się jeszcze podobało to brzmienie , jak na takie warunki naprawdę dobrze.


hehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2011 08:31:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Cholera jasna, nie dojechałem jednak :( zatem dzięki MAQ za opis wrażeń. Szczególnie o tej perkusji ciekawie... na najbliższym koncercie na którym będę pewnie się wsłucham w te smaczki...

Czekam na filmiki greenatalii, bardzo jestem ciekaw jak to kolejowe otoczenie wyglądało!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2011 09:53:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
MAQ ma niezłe ucho, co nie?
Ciekaw jestem bardzo co może przynieść współpraca Armii i Karpia!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2011 22:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Czy można liczyć na jakieś zdjęcia?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2011 23:13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
Film w calej swej niekonwencjonalnosci i niezrozumialosci jest piekny. Widac, ze maczal w nim palce malarz - moznaby go przerobic na milion obrazow... a jako, ze od dziecka podzielam elrondowa fascynacje kolejami, to jaram sie podwojnie.

Jesli chodzi o Acapulco, to pewnie bym sie podniecal z siedem lat temu.
Jesli chodzi o Armie, to - jak juz tez mialem okazje sie podzielic z niektorymi - mnie sie bardzo podobalo i moze to kwestia rzadkiego czyszczenia uszu (wszak czlowiek nie powinien przeginac z plebejskim obyczajem mycia sie ;) ), postepujacej gluchoty, czy przyzwyczajenia do koncertow, po ktorych krwawi sie z uszu, ale mnie naglosnienie nie przeszkadzalo i calkiem niezle sie fizycznie czulem, ba! nawet mi nie piszczalo w uszach po wszystkim. Dobor utworow bardzo bardzo... nigdy nie slyszalem Piesni Przygodnej na zywo i to moj zyciowy blad, bo to jeden z piekniejszych numerow. Jako, zem legendzista zatwardzialy, to do totalnego blogostanu zabraklo mi "Kochaj Mnie". Podobnie jak kolega-audiofil propsuje* pana perkusiste.

Rowniez dziekuje komu trzeba za sympatyczny powrot do stolicy ziemniakow :)

*http://www.miejski.pl/slowo-Props


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 września 2011 23:35:26 

Rejestracja:
ndz, 05 września 2010 11:54:36
Posty: 41
Skąd: Jury
kiedy można sie spodziewać filmików bo mnie ściska bardzo , ja chce już zobaczyć :)

_________________
http://www.youtube.com/user/Lew888Hadasz


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 września 2011 13:50:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...a tu trzy zdjęcia Szymona Gruchalskiego:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 września 2011 20:32:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Coś wspaniałego! :shock: :aniolek:

Że też nie mogłem tam być... :(

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group