Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:07:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 17 października 2011 17:06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 04 stycznia 2007 20:49:29
Posty: 73
Skąd: gród nad mleczną
Koncert odbył się w bardzo nietypowym miejscu jakim jest kawiarnia artystyczna „Czytelnia Kawy”. Mały lokalik z prowizoryczną sceną w postaci podwyższenia na perkusję (na której zmieścił się jeszcze Pablo) z antresolą oraz zbiorami książek, głównie ofiarowanymi przez klientów. „Wielkość” lokalu oraz jego kształt zdecydowanie bardziej nadaje się do akustycznego grania, niż takiego czadu. Kicha wydobył chyba maksimum co dało się osiągnąć w takich warunkach..pisk w uszach pozostał mi do teraz :D ale to głównie za sprawą, że cały czas byłem z przodu. Bardziej z tyłu, i na antresoli było już znacznie lepiej, ze ściany dźwięku dawało się odróżnić poszczególne partie.

Koncert bardzo nietypowy także ze względu na kameralny klimat oraz dominację ludzi w określonym przedziale wiekowym :D Nie wiem dokładnie ile osób przybyło, na oko powiedziałbym, że coś koło 70. W zdecydowanej większości byli to ludzie po 30stce. Młodzież można było policzyć na palcach jednej ręki. Koncert niestety był bardzo słabo promowany..nie znalazłem na mieście ani jednego plakatu..jak ktoś nie dowiedział się z Internetu lub od innej osoby to nie miał jak..

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem była „gadatliwość” Elronda :D W tej kwestii koncert bardziej przypominał występy solo niż Armii :D Niektóre piosenki były poprzedzane odpowiednimi komentarzami i ciekawostkami, głównie dotyczącymi literackich odniesień do poszczególnych utworów. Przytoczona była np. historia Tytusa, w jakich to okolicznościach wypowiedział słynne zdanie kończące utwór „Inaczej niż zwykle” :D Co jakiś czas Tom wplątywał jakąś śmieszną anegdotkę, na którą żywo reagowała publika. Ogólnie świetny klimat, bardzo dobry kontakt z publicznością, nie czułem żadnego podziału na my i oni :)

Setlista:
(mogę pomylić kolejność)
1.Inaczej niż zwykle (ku mojej wielkiej radośći i zaskoczeniu)
2.Katedra
3.Popioły
4.Soul Side Story
5.Dom przy moście z Break Out (świetne połączenie!)
6.Kochaj mnie
7.Przebłysk
8.Gdzie ja tam będziesz Ty
9.Opowieść Zimowa
10.To moja zemsta
11.Legenda
12.Nie ja
13.To czego nigdy nie widziałem
14.Dla każdej samotnej godziny
15.Podróż na wschód (ze wzruszająca dedykacją dla Stopy)
16.Jeżeli
17.Trzy Bajki
18.Niezwyciężony
19.Mam dość :D (spontaniczne wykonanie Toma a cappella wraz z publicznością)
20.On jest tu

Bardzo dziękuję zespołowi ze ten świetny koncert! :) Tom w świetnej dyspozycji, Frantz przez większość koncertu rozbawiony :D Szkoda tylko, że bez waltorni..ale Kuba został usprawiedliwiony :D Zresztą zawsze to jakaś gratka jak utwory słyszy się w wersji innej, niż jaką znamy :) Z kim z publiki bym nie rozmawiał to był zachwycony po koncercie. Nie zawsze trzeba tłumów :D Wraz z Grysem byliśmy chyba jedyni z forumowiczów na koncercie. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy! :)

edit. oczywiście koncert odbył się 16 pażdziernika, proszę moderatora o poprawienie :)

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Dzaq


Ostatnio zmieniony pn, 17 października 2011 17:18:23 przez DżaQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 17:16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
dzięki za super relację! :piwo:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 17:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, super że pojawił się ten wątek. Bałem się, że nie dowiemy się nic o tym koncercie, dzięki :) .

Nieźle z tą gadatliwością wokalisty! :) To rzeczywiście sytuacja wyjątkowa, może to ze względu na charakter lokalu? :)

DżaQ pisze:
bez waltorni..ale Kuba został usprawiedliwiony


Ale że co? Zgubił? :P


DżaQ pisze:
Kicha wydobył chyba maksimum co dało się osiągnąć w takich warunkach..pisk w uszach pozostał mi do teraz


Hm. Nie wiem czy jedna część tego zdania odrobinkę nie przeczy drugiej :) . Dla mnie "głośno" wcale nie znaczy "dobrze". Niekiedy nawet rockowe koncerty wydają mi się niepotrzebnie przegłośnione. Byłem chyba na dwóch takich Armiach.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 17:23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 04 stycznia 2007 20:49:29
Posty: 73
Skąd: gród nad mleczną
antiwitek pisze:
Ale że co? Zgubił?


nie, problemy stomatologiczne :D


antiwitek pisze:
Hm. Nie wiem czy jedna część tego zdania odrobinkę nie przeczy drugiej . Dla mnie "głośno" wcale nie znaczy "dobrze". Niekiedy nawet rockowe koncerty wydają mi się niepotrzebnie przegłośnione. Byłem chyba na dwóch takich Armiach.


było głośno,, napewno za głośno jak na taki malutki lokalik ale szczerze nie znam się na akustyce by określić czy dało się coś zrobić lepiej w tak trudnych warunkach, z tyłu było w miarę ok

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Dzaq


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 17:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
DżaQ pisze:
było głośno,, napewno za głośno jak na taki malutki lokalik

..ogladnąłem zdjęcia tego miejsca. Faktycznie niewielkie..ale najważniesze, że ludziom się podobało.
Dosyc dawno nie widziałem zespołu na żywo..w Sosnowcu -Kazimierzu chyba ostatnim razem..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 17:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 04 stycznia 2007 20:49:29
Posty: 73
Skąd: gród nad mleczną
antiwitek pisze:
Nieźle z tą gadatliwością wokalisty! To rzeczywiście sytuacja wyjątkowa, może to ze względu na charakter lokalu?


Bardzo możliwe, że tak! :D jak oświadczył specjalnie na tą okazję założyl koszulkę z Franz Kafką! :D

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Dzaq


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 18:52:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
byłem tam w lecie na pokazie filmów, w życiu bym nie pomyślał, że tam się mógłby odbyć koncert Armii

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 19:23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
fajna relacja, mogłabym pójść na taki koncert :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 19:33:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
fajna relacja i adekwatny awatarek autora, super :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2011 19:36:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale mi się podoba wizja takiego koncertu!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 października 2011 15:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 23 lutego 2010 15:52:34
Posty: 30
Wreszcie ustało piszczenie w uszach więc można się skupić i coś napisać ;)

Kiedy dowiedziałam się o koncercie, to byłam w szoku z dwóch powodów: 1) Radom 2) Czytelnia Kawy :D
Zwłaszcza ten drugi powód mnie szokował aż do dnia koncertu. Czytelnia Kawy to małe, przytulne miejsce do posiedzenia przy kawie i książce :nauka: jak nazwa wskazuje. Moja wyobraźnia nie była w stanie ogarnąć tego, jak można zrobić tam taki koncert.
... ale teraz nie wyobrażam sobie tego koncertu w innym miejscu :D

Co prawda jak zobaczyłam, że publiczność jest głównie w wieku 30+ to zastanawiałam się jak będzie wyglądął ten koncert. Na początku przez pierwsze nie-Legendowe kawałki byli trochę nieśmiali ( ;) ) ale co tam się zaczęło dziać z pierwszym kawałkiem z Legendy! :) Większość doskonale znała teksty i to wszystko sprawiło, że atmosfera była naprawdę super.

Myślę, że samo miejsce też stworzyło świetny klimat. Jak już DżaQ wspomniał Elrond był bardzo rozgadany i nawet raz przerwał Kubie, który zaczynał następny kawałek by jeszcze coś powiedzieć :) jak sam mówił to to miejsce i te książki tak na Niego zadziałały.
Może było trochę ciasno (przy zamachnięciu się ręką Elrond raz uderzył w żyrandol, innym razem prawie spadł ze sceny, tzn. podestu) ale strasznie sympatycznie :) Miałam wrażenie, że Frantz cały czas się z czegoś śmiał - no po prostu uśmiech nie znikał z jego twarzy. Jeden z fajniejszych momentów koncertu to spontaniczne "Mam dość", które pociągnęła publiczność po słowach Elronda (już prawie na koniec koncertu) "jestem już zmęczony" i tak jakoś razem zaśpiewaliśmy :D

No i bardzo się wzruszyłam podczas "Podróży na wschód" z dedykacją dla Stopy. Magiczny moment.

Cóż ja się będę rozpisywać więcej... było świetnie i bardzo się cieszę, że koncert w takiej kawiarni wypadł tak niesamowicie. Nie chciałabym żeby odbył się w innym miejscu. :) Moją sporą obawą była też frekwencja, ale te około 70 osób spokojnie zapełniło Czytelnię i naprawdę "Nie zawsze trzeba tłumów" (jak napisał DżaQ) by koncert był udany! :D

_________________
...tygrysy śpią


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 października 2011 18:19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 04 stycznia 2007 20:49:29
Posty: 73
Skąd: gród nad mleczną
znaleziony w sieci 15 minutowy filmik z koncertu http://www.youtube.com/watch?v=juAgrpLyKlk :)

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Dzaq


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 października 2011 18:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
ojjjjjjjjjjjjj super! dzięki! :piwo:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 października 2011 18:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 04 stycznia 2007 20:49:29
Posty: 73
Skąd: gród nad mleczną
mam też obiecane zdjęcia, więc jeśli już je dostanę to na pewno się podzielę :)

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Dzaq


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 października 2011 18:33:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 23 lutego 2010 15:52:34
Posty: 30
Cytat:
znaleziony w sieci 15 minutowy filmik z koncertu http://www.youtube.com/watch?v=juAgrpLyKlk Smile


super, że ten fragment dla Stopy jest nagrany.

_________________
...tygrysy śpią


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group