Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:42:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 08:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Ja tam bym nie przejmowala się wrażeniami maka bo dla niego nawet metalika brzmi słabo na koncercie. ;-) wszyscy moi znajomi którzy byli w arenie byli w zachwycie i uniesieniu. :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 08:51:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To Karpju gra też w Snowmanie?

natalia pisze:
Ja tam bym nie przejmowala się wrażeniami maka bo dla niego nawet metalika brzmi słabo na koncercie

Hehe, prawda. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 08:55:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wcześniej jakoś o tym nie wspomniałeś :P .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 08:57:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ale ja nie twierdzę, że brzmienie było super, bo mam za słabe ucho - tylko rozbawiła mnie uwaga Natalii. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 10:38:16 

Rejestracja:
pn, 13 lutego 2012 15:02:26
Posty: 57
Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Specjalnie się zarejestrowałem, żeby go napisać 8-)
Jeśli chodzi o mnie to tego wieczoru nie nastawiałem się najbardziej na Armię, ale okazało się, że to właśnie ona po prostu mnie zmiotła. Jakościowo inne odczucia i emocje niż w przypadku pozostałych kapel. Oczywiście wszyscy wykonaniem stali na wysokim poziomie. Nie mogę powiedzieć, żeby Armia się czymś w tym zakresie wyróżniła.
Niewiele kapel ma repertuar, który jest w stanie ruszyć w człowieku te najbardziej intymne sfery ducha i obudzić tęsknoty "za którymi się nie goni nawet i we śnie". Armia ma. Legenda to coś więcej niż dobre rockowe kawałki. Gdzieś tak w połowie koncertu zdałem sobie sprawę, że czuję się jakbym modlił się tymi tekstami. Parę razy dosłownie powstrzymywałem łzy. Także tak trzymać i dzięki (bo widzę, że czasem ktoś z zespołu wchodzi na forum)!

Co do nagłośnienia: w drugim rzędzie było słychać b. przyzwoicie. Z tyłu, jak twierdzili moi kumple, też nie było się do czego przyczepić.

Mam nadzieję, że nie wyszła wazelina :D , ale to wszystko na prawdę od serca napisałem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 14:05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
A ja rozumiem MAQ doskonale i współczuję. Fatalne nagłośnienie odbiera mi połowę radości z koncertu, niestety o dobrego akustyka trudniej niż o dobrego muzyka... Kichy nie było?

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 14:09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Nie, Kichy nie było...
A Ty byłeś?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 14:20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Nie, i pewnie nie powinienem się wypowiadać, ale wciąż pamiętam tarumatyczne przeżycie jakim był zeszloroczny koncert w Nowej Dębie :wink:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 14:34:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Dla wszystkich zainteresowanych - od prawie pół roku współpracujemy z parą wrocławskich akustyków i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni.
Jacek i Łukasz to mega zawodowcy i bardzo mili ludzie.

A co do utyskiwania Maka...Odbiór na koncercie to kwestia bardzo subiektywna co pokazują choćby wpisy w tym wątku. Dlatego nie chciałem z jego zdaniem polemizować. Każdy ma swoje uszy takie jak mu Bozia dała, ale wg. mnie trochę chłop przesadził skoro inni forumowicze mu współczują i łączą się z nim w bólu.

A Nowa Dęba to był nasz 2 koncert w tym składzie i położyli go głównie monitorowcy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 16:51:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Nie wiem czy można się przyznać, ale po raz kolejny celowo odpuściłem koncert Armii w Poznaniu. Podejrzewałem, że jak to bywa na takich meetingach, zespoły mają ograniczony czas występu. Drugie Legenda mi się przejadła i czekam na 2014 gdy będą dać Triodante :wink:
Ps. W razie czego braki finansowe też były kolejnym powodem:(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2012 19:02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
natalia pisze:
Ja tam bym nie przejmowala się wrażeniami maka bo dla niego nawet metalika brzmi słabo na koncercie.


I tak i nie :-)
Na Metallica byłem kilkakrotnie i faktycznie raz nagłośnienie było bardzo kiepskie.
Ale w Berlinie i Warszawie wykonano w tym względzie co najmniej bardzo dobrą pracę :-)

Poza tym, nie wiem czy pamiętasz, ale mieliśmy okazję wracać razem z koncertu Armii w jarocińskiej parowozowni i zgodziliśmy się wtedy, że słuchanie tamtego koncertu było fizycznie wręcz bolesne, a nasze wrażenie były w gruncie rzeczy zbieżne.
Czy się tym przejmować? - nie mnie oceniać :-)

czosnek pisze:
Co do nagłośnienia: w drugim rzędzie było słychać b. przyzwoicie. Z tyłu, jak twierdzili moi kumple, też nie było się do czego przyczepić.


no cóż różnica zdań hehe.
Akurat na Armii starałem się jakoś zapobiec sytuacji, i spod sceny podszedłem pod konsoletę, a następnie na trybuny oraz sam koniec hali.
Gdy okazało się, że czym dalej tym gorzej - wróciłem skąd przyszedłem :wink:

Frantz pisze:
Dla wszystkich zainteresowanych - od prawie pół roku współpracujemy z parą wrocławskich akustyków i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni.
Jacek i Łukasz to mega zawodowcy i bardzo mili ludzie.


Skoro zespół Armia jest zadowolony to świetnie, jak też byłem zadowolony jak się dowiedziałem, że coś w sprawie brzmienia się w zespole zmieniło :-)
Nie odbieram tym Panom przecież ani wykształcenia, doświadczenia, ani tym bardziej tego że są mili!
Tylko, że jak do tej pory słyszałem dwa koncerty, które nagłaśniał ktoś nowy i sytuacja (moim zdaniem zła) powtórzyła się niemalże jeden do jednego

Frantz pisze:
Każdy ma swoje uszy takie jak mu Bozia dała, ale wg. mnie trochę chłop przesadził skoro inni forumowicze mu współczują i łączą się z nim w bólu.


Za to co robią inni forumowicze nie mogę być odpowiedzialny :wink:
Robertz ujął rzecz jak uznał za stosowne, ale z myślą przewodnią się zgadzam - złe nagłośnienie może zepsuć koncert, i w moim odczuciu miało to miejsce w Arenie.

Ja oczywiście też rozumiem, że ta hala nie jest łatwa do nagłośnienia, ale przykładów na dobrze wykonaną tam akustyczną robotę nie brakuje, ani wśród zespołów zagranicznych ani wśród polskich wykonawców.

Jeśli już miałbym podać przykłady:

Jethro Tull 2004, Dream Theater 2005, Kult 2006 (najlepiej nagłośniony polski koncert jaki słyszałem) czy Lao Che 2011.
I wydaje mi się, że Armii mogę stawiać tak wysokie wymagania jak wyżej wymienionym zespołom.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2012 10:02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Możesz...
Tylko co to za przykłady :?
Daj nam 4 h na próbę zamiast 45 min. z których 30 zajmuje montaż.
Myślisz, że JT i DT poustawiali się w 15 min?
W Jarocinie zabrzmieliśmy bardzo dobrze, choć zespół był mniej zgrany, a Legenda nieograna - próba trwała ponad 2h.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2012 18:43:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Możesz...
Tylko co to za przykłady Confused


Są na tej krótkiej liście również dwa Polskie zespoły, i i akurat Lao Che tak dobre brzmienie uzyskało na festiwalu.
Kult na Rock Arenie (2006 rok przed pomarańczową trasą) również zabrzmiał świetnie.
Jeśli za niestosowne uważasz wymienianie zachodnich zespołów (choć twierdzę, że niesłusznie i za moment również napiszę dlaczego)
to powiem, że choć nie pałam entuzjazmem względem muzyki tych grup to w Arenie: Dżem (2006), Indios Bravos (2010) oraz Lipali 2010 właśnie na "grupowych" koncertach mieli brzmienie co najmniej bardzo dobre.

Myślę, że ówczesne warunki nie odbiegały za bardzo od tych, które opisujesz, a Luxtorpeda którą chwaliłem w pierwszym poście grała przecież tego samego dnia.

Cytat:
W Jarocinie zabrzmieliśmy bardzo dobrze, choć zespół był mniej zgrany, a Legenda nieograna - próba trwała ponad 2h.


Nie wiem o którym koncercie Jarocińskim mówisz, ale jeśli o tym w parowozowni w zeszłym roku - cóż mogę powiedzieć?
Dla mnie był to najgorzej brzmiący koncert Armii na którym byłem, i jak już pisałem Natalii - dla mnie słuchanie go było fizycznie bolesne.
(mam jednak cichą nadzieję, że piszesz o koncercie na festiwalu, gdy grana była cała Legenda w składzie z Brylem i Bananem na, którym mnie nie było :wink: )

I jeszcze obiecane słowo a propos występów muzyków zagranicznych:

przykładów na kiepskie brzmienie grup dysponujących wysokim budżetem i proporcjonalnie wyższymi wymaganiami takimi jak np. wielogodzinne próby o których piszesz, znajdzie się z mojego doświadczenia sporo.

Przywołany wcześniej Dream Theater na koncercie w Spodku w roku 2007, zabrzmiał dla mnie gorzej niż chociażby występujący niedawno w Arenie Hey.
Kolejnymi przykładami kiepskiego brzmienia mogą być między innymi Ten Years After (chyba 2009 Blue Note), KISS w Berlinie, swoją drogą w bardzo nowoczesnej hali (2010), Ozzy Osbourne w Pradze w 2006 roku, Rammstein w Spodku (2010) czy Metallica 2008, poniekąd przywołana już przez Natalię.

Przy czym oczywiście nie przekreślam walorów dłuższej próby.
Dlatego nadal mocno stoję przy swoim stanowisku :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2012 18:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
o dza, co za rozkminy...
ja jak zwykle jestem pankiem i zagorzalym legendowcem, w zwiazku z czym stalem i sie radowalem :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2012 19:46:40 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Akustyka akustyką...Najważniejsze że piękno pełnymi strumieniami wylewa się ze sceny...Ze względu na wiekowość własną pamiętam koncerty z lat osiemdziesiątych i wtedy nikt nie prowadził dyskusji o tym,który instrument słychać było bardziej,a który mniej...Grało wtedy serce i każdy traktował koncert Armii jak misterium.Inna sprawa,bo wtedy słychać było bardzo niewiele-wsłuchując się w nuty :) ,a standardem był brak,jeżeli chodzi o warunki brzmieniowe standardu.tak dla artystów jak i dla publiki...Do dzisiaj tak mam misteryjnie w stosunku dla Armii :D ,pomimo czasów stawiających wysokie,sterylne i selektywne wymagania brzmieniowe...Piękne to były czasy i ne vratim se...

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group