Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:17:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 20:49:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 grudnia 2008 23:15:08
Posty: 3
Skąd: Kraków
Ja tylko skromniutko napiszę, że to był dla mnie kapitalny powrót "pod scenę" po ponad trzech latach wymuszonej przerwy w armijnych koncertach...

Zacząłem w dość podłym (zupełnie skądinąd) nastroju, ale kończyłem skacząc razem ze wszystkimi :)

Dzięki ogromne!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 21:42:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
antiwitek pisze:
Galerię powinni obejrzeć zwłaszcza niektórzy obecni tam forumowicze, na przykład Pilot

Ile mnie! :shock:

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 21:48:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Panie Bazowy - szkoda żeśmy się nie widzieli!
(Polecam zaglądnąć też do podróżorumu :) )

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 11:20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
pan bazowy z radocyny?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 12:01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
najwyższe porozumienie na linii scena-przedscena od pierszych sekund

Obrazek

antiwitek pisze:
stając niejako po jej stronie, patrząc na swoją orkiestrę

Obrazek
:D
Obrazek

foto:roma makowka

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 12:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cytat:
pan bazowy z radocyny?


tak :)

ależ ten koncert był też manewrowo udany!
bo, że będzie Krejze to się spodziewaliśmy, ale że Elsea, to już niekoniecznie :) - i że Gero zdecyduje się też zostać przynajmniej na część koncertu!
no i w samym kwadracie: co rusz pokazywał się ktoś znajomy!

myśmy najpierw spędzili trochę czasu "na mieście": planty, Czekolada, bazylika franciszkańska, instytut filozofii, bar mleczny przy Grodzkiej, dworzec pkp, fontanna w "galerii" krakowskiej, Kama na Szewskiej i wreszcie mieszkanie Laski, gdzie poznaliśmy jej synka! :D

potem już ruszyliśmy na koncert, szczęśliwie spotykając w autobusie 125 jeźdźca z Rohanu Stiwa :) z Gerem jeszcze zlokalizowaliśmy dla niego powrotny przystanek i już do klubu
a tam na wejściu Kristoforos, a potem już pełno forumowiczów! - uważam, że sami powinni się dopisywać, bo ciężko było ogarnąć tę ilość :)

w każdym razie ja czułem się aż lekko oszołomiony, znikłem z sali i zasiadłem na przedkoncertową chwilkę z Basią i Pilotem w tej sali przedpokojowej - kiedy jednak usłyszeliśmy "początek Exodusa" zaraz przemieściliśmy się tam gdzie trzeba, ale rozbłyskującego witraża, o którym wspomniała Anastazja nie zdążyłem już zobaczyć

z początku stanąłem z tyłu, ale potem Gero ruszył w okolice sceny, więc po chwili ja za nim, potem dopchałem się pod samą barierkę, gdzie spędziłem większość czasu
tu mam taką uwagę, już od dawna mam ochotę o tym napisać, że zwykle pod samą sceną jest tak jakoś drętwo - ludzie tam dopychają się, a potem ot tak stoją, i nawet nieraz zdają się mieć pretensję, że ktoś obok nich skacze :) dziwi mnie to trochę - a szczególnie mam na myśli fotografujących, którzy zajmują pozycje i już tak pozostają - zawsze sobie myślę, że to kurde jest koncert a nie sesja! tam się chce powalczyć a nie zważać na czyjś sprzęt oraz żeby zdjęcie było nieporuszone... no ale nic

bo raczej było przyjemnie patrzeć dookoła - fajne, przyjazne pogo (choć Crazy może mieć tu inne zdanie) no i ten uśmiechnięty Ger niedaleko :D
w ogóle koncert był taki, że miałem wrażenie, że wszyscy tam pod sceną są szczęśliwi i nie ma żadnych złych wajbów - to było ekstra, dawno tego nie czułem!

w pewnym momencie z Laską i Stiwem znaleźliśmy się na papierosku - bardzo fajny moment jak właśnie tam na zewnątrz Stiw odpowiedział na wołanie Toma ze sceny, a za chwilę do tego, jako jedyni na zewnątrz dołączyliśmy Laska i ja :) - a potem wróciliśmy na sam Breakout, czyli w samą porę

ta końcówka koncertu była dla mnie najpiękniejsza, w ogóle chyba jeszcze nikt nie pisał, że to było tak, że po każdej części (legendowej, następnej i bisach) Tom zostawał sam na scenie i gadał z publicznością, a potem wołał znów zespół na scenę - najniesamowitsza była ta obecność Toma podczas "finału Exodusa" czyli "Zbaw nas" - co za chwila!

po koncercie żeśmy się kręcili tu i tam, rozmowy, czekanie - wreszcie pojawił się Tomek, ale wokół niego zrobił się spory tłum, dlatego zwlekałem z podejściem, i gdy kucałem przy Elsei z Laską i Stiwem usłyszałem ponaglające "WITEK!!!" :D

strasznie fajny klimat tam był!
i na pewno jest dokumentacja fotograficzna d52, ze zdjęciem grupowym włącznie

cdn


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 16:18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
Co do zamienionej gitary Frantza: zgadzam się ze Stiwem.

Obrazek
tu ta zamieniona- czarny dżipson :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 17:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
dajcie luz...na tej gicie nie da się grać :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 20:27:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
antiwitek pisze:
jeszcze nikt nie pisał, że to było tak, że po każdej części (legendowej, następnej i bisach) Tom zostawał sam na scenie i gadał z publicznością

za każdym razem byłam przerażona że już się rozmyślili, ale
antiwitek pisze:
potem wołał znów zespół na scenę

i co za ulga, serce w gardle już miałam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 21:55:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Niesamowity koncert. Jeden z najlepszych na jakich byłem. O tej ocenie zadecydowało kilka rzeczy. Wiele zostało już napisane, ale to nic.

Rozpoczęcie i zamknięcie koncertu utworami z płyty Exodus:
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świetemu; Zbaw nas.
Tło w postaci witrażu oraz światła spawiły, że przeszły przeze mnie ciarki.
Lubię płytę Exodus i ta klamra wydaje mi się najlepszą z możliwych. Dodaje podniosłości.

Nagłośnienie:
W czasie koncertu zmieniałem położenie szukając najlepszego miejsca i takie znalazłem za środkiem sali niedaleko konsolety. Słychać było, że akustyk pracuje, bo wraz z kolejnymi utworami było coraz lepiej. Na początku pojawiły się jakieś niemiłe dźwięki (sprzężenia, pogłosy), ale na szczęście tylko chwilowo. Instrumenty było bardzo dobrze słychać. Selektywnie. Głos Tomka czysto i wyraźnie.

Dwie waltornie:
Jestem za tym, aby tak już było na stałe. Super było je słychać i nie niknęły wśród innych instrumentów. Wielkie brawa dla Kuby za solo z Władcy Pierścieni.

Perkusja:
Wspaniałe solo Przemka. Jestem totalnie i mile zaskoczony. Było armijnie i z mocą.

Ekspresja Tomka:
Widać było wielką radość i pasję w wykonywaniu kolejnych utworów. Można tu wspomnieć np. Soul Side Story, Katedra, On jest tu itd. Tak naprawdę to wyróżnić trzebaby wszystkie utwory. To nie było tylko odgrywanie płyty Legenda i pozostałych utworów. To coś więcej jak koncert, coś więcej jak teatr. Ta energia i szaleństwo udzielała się publiczności. Niesamowity kontakt z publicznością.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów. Wielkie dzięki dla q51 i d52 za nocleg i miłą rozmowę. :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 23:36:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niestety wciąż płacę cenę całkowicie nieracjonalnego pomysłu jechania na weekend do Krakowa, więc nawet nie zdążyłem dotąd przeczytać wszystkich obecnych tu relacji, tym niemniej dziękuję i pozdrawiam wszystkich, których spotkałem, a zwłaszcza elseę, która nieoczekiwanie ze mną pojechała i dumnie wysłuchała koncertu na siedząco :-) (choć czasem i na stojąco).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2012 07:12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 grudnia 2009 10:09:19
Posty: 284
Skąd: Kraków
Niestety - nie miałem "akredytacji", a i mój obiektyw nie jest zawodowy, choć robiłem co mogłem. Dlatego zdjęcia, które zamieszczam są amatorskie i z jednej perspektywy, ale zamiast narzekać, to trzeba się cieszyć tym co jest...

Gdyby ktoś mnie zapytał jaki był kontakt Wokalisty z publicznością, to pokazałbym mu te zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby ktoś mnie zapytał Kto grał na waltorni, to bym go poprawił, bo z liczby pojedynczej zrobiła się mnoga, a wyglądało to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby ktoś mnie zapytał, z jakim przejęciem grali Gitarzyści, to proszę:
Obrazek
Obrazek

Niestety nie posiadam zbliżenia na Perkusistę, ponieważ światło świeciło i mój przebłysk nie sięgał...:
Obrazek

Wiele już napisano i o Legendowej części nie ma co pisać, w każdym razie miałem najlepsze skojarzenia z pewnym słynnym częstochowskim koncertem. Wspomnę, że niesamowite i kompletnie pomieszane uczucia miałem przy wołaniu Ś.P. Stopy.
Spoza Legendarnej części, a nie pamiętam który to był utwór z Ducha, ale zapamiętam zakrzyk "Wyżej! Jeszcze wyżej!" i to co zobaczyłem za sobą.

Cudowny koncert. I te dwa słowa to może być cała tzw. recenzja, za przeproszeniem.

Pozdrawiam wszystkich, których spotkałem.
Zdjęcia zrobione po koncercie postaram się jakoś Wam przesłać, ale proszę o cierpliwość. Z pewnością są one lepszej jakości niż te powyżej.

Mam nadzieję, że w przyszłości wrzucę tu także link do krótkiego wywiadu, gdy ten ujrzy światło dzienne.

_________________
Armia - od 1986 roku czyli od "Jeżeli" na LP3.
Tymochowicz - od początku.
http://radio-orbit.pl/index.php/lista-p ... -top-orbit


Ostatnio zmieniony pt, 20 kwietnia 2012 11:37:27 przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2012 07:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
adameria pisze:
zakrzyk "Wyżej! Jeszcze wyżej!"


"On jest tu!" :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2012 07:49:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Nie zabrakło też kogoś kto błysnął yntelektem i wrzasnął SIEKIERAAA!!!
Bez tego przecież koncert się niel liczy :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2012 11:40:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
adameria pisze:
"Wyżej! "



kurcze, ja wtedy miałem dysonans poznawczy, bo choćbym nie wiem jak się starał zawsze to słowo będzie mi się kojarzyć z hitem zespołu o którym przy okazji mowa była..

( EDIT: Pietruszka ma rację, lepiej tego nie klikać )
mianowicie http://www.youtube.com/watch?v=eO-ygwYMyWc :? :lol:


Ostatnio zmieniony czw, 19 kwietnia 2012 15:12:30 przez stiw, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group