Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:51:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Armia w Mielcu
PostWysłany: śr, 16 maja 2012 19:55:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Do koncertu pozostało już tylko dwa dni. Bilet mam już zakupiony i oczekuję na piątkowy wieczór. :D Wybiera się może ktoś?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2012 18:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 kwietnia 2005 12:31:48
Posty: 93
Skąd: Mielec
No oczywiście wybieram się ja z żoną, :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2012 18:29:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 kwietnia 2009 19:30:53
Posty: 24
Skąd: podkarpacie
już jutro :) tylko 30 km od domu, będę na pewno. wprawdzie połączenia autobusowe kiepskie, ale za armią zdarzało się i kilkaset km jechać


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 maja 2012 11:45:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 kwietnia 2005 12:31:48
Posty: 93
Skąd: Mielec
przed koncertem spotkanie
http://www.hej.mielec.pl/kultura2/imprezy/art614,w-piatek-zagra-armia-przed-koncertem-spotkanie-z-tomkiem-budzynskim.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 maja 2012 14:27:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 28 stycznia 2009 20:18:30
Posty: 182
Skąd: Kolbuszowa
wygrałem bilet :D
melduję, że będę.
w szarej koszulce z bohaterskimi rytami na plecach.

_________________
Duch wieje przez świat
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2012 07:36:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 kwietnia 2009 19:30:53
Posty: 24
Skąd: podkarpacie
świetny koncert!
ludzi około 60 osób, nie tak źle biorąc pod uwage juwenalia. nagłośnienie bardzo dobre, dodając do tego zgranie zespołu, wrażenia znakomite. co do setu - wiadomo cała Legenda + Popioły, Dom przy moście, Katedra, Jeżeli, On jest tu, Aguirre, Zostaw to. duży plus za drugi bis, myślałem, że 'On jest tu' to kawałek definitywnie kończący koncerty, a tu miła niespodzianka w postaci kawałków których domagała się publiczność - Aguirre i Zostaw to. w ogóle to chyba mój pierwszy koncert armii na którym nikt nie krzyczał 'siekiera' :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2012 22:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Był to mój pierwszy koncert Armii w rodzinnym mieście. Z racji, że zespół grał w Mielcu jakieś kilka lat temu, czekałem długo na tą chwilę. Ku mojemu zaskoczeniu nie natknąłem się jeszcze w żadnym innym mieście przed koncertem na taką ilość plakatów. Pojawiły się prawie na każdym słupie informacyjnym a także na dużej tablicy Domu Kultury. Niestety informacja o przedkoncertowym spotkaniu z Tomkiem wyszła za póżno. Pojawiła się dopiero w dniu koncertu na mieleckim portalu i z tej racji prawie nikt nie przyszedł. :( Dopiero na koncert ludzie zaczęli się schodzić do kameralnego klubu Studio na piętrze. Przy wejściu można było zaopatrzyć się nie tylko w armijne płyty i książkę SSS, ale również plakaty Legendy i Drogi. Z tego ostatniego byliśmy szczególnie zadowoleni, bo okazało się, że zostały wydrukowane przy wydaniu Ars Mundi Drogi i do tej pory czekały w piwnicy Tomka. :D W oczekiwaniu na występ odbyło się małe spotkanie forumowe z udziałem Smoka, Smoczycy, Barda oraz Damiano wraz z żoną. Dołączył do nas również super ksiądz z Rzeszowa (niestety nie pamiętam imienia :( )i otworzyła się ciekawa rozmowa na tematy wokółarmijne i muzyczne. Występ zaczął się z niewielkim poślizgiem. Liczyłem na to, że przybędzie więcej ludzi, ale jak pisał markus nie był tak źle. Na waltorni świetnie Joanna Lis, natomiast na perkusji Karpiu. Koncert można wyraźnie podzielić na dwie części ze względu na reakcję publiczności. Pierwsza niemrawa i dość statyczna. Publiczność nieskora do wszelkich ruchów, poza nielicznymi wyjątkami stała w pewnym oddaleniu. Można mniemać, że to dlatego, że zespól grał tak dobrze i ludzi zamurowało. A były ku temu powody. Jak wspomniał markus nagłośnienie było dobre. Zwłaszcza jeśli chodzi o instrumenty, bo z wokalem było chwilami trochę gorzej. Poczynając od Niezwyciężonego ludzie byli coraz bliżej sceny i dawali się ponieść tak, że ostatnie utwory to było totalne szaleństwo. Na tym koncercie najbardziej zwróciła moją uwagę gra Franza. Fakt jest taki, że wedle mojego ucha Jego gitara był świetnie nagłośniona, ale też to, że to co wyprawiał na niej przechodziło wszelkie oczekiwania. Widać przy tym, że gra sprawiała Jemu samemu wielką frajdę, a wszelkie nowe pomysły, improwizacje pozwoliły mi na nowo odkryć legendarne i armijne utwory. Bardzo dobrze na waltorni Joanna. Po koncercie w krakowskim kwadracie dochodzę jednak do wniosku, że jeszcze lepiej jak są dwie waltornie. :D Koncert dla mnie jak najbardziej udany. Po koncercie spotkanie w forumowym gronie z Tomkiem. Dziękuje Zespołowi i wszystkim, których mogłem spotkać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 10:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
artyphat pisze:
plakaty Legendy i Drogi. Z tego ostatniego byliśmy szczególnie zadowoleni, bo okazało się, że zostały wydrukowane przy wydaniu Ars Mundi Drogi i do tej pory czekały w piwnicy Tomka.

parę dni temu zauważyłem w piwnicy jakąś stertę i okazało się ,że to te piękne ,kolorowe plakaty z Drogi na kredowym papierze :D leżały tak z 12 lat jak nie więcej... :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 11:06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Początkowo bardzo mocno myślałem nad wyjazdem na koncert do Ostrowca Świętokrzyskiego (bliżej, darmowo i ogólnie wydawało mi się to bardziej prawdopodobne niż Mielec)... Los jednak chciał inaczej i doszedłem do wniosku, że terminowo bardziej mi pasuje koncert w rodzinnym mieście Artyphata... Niestety, będąc na nocnej zmianie w czwartek okazało się, że jestem potrzebny w pracy w piątek... pogodzony już z myślą, że wszystkie plany na piątkowy wieczór są przekreślone - przyzwyczajałem się do myśli, że chyba przez najbliższe pół roku mało realnym jest, abym uczestniczył w koncercie zespołu Armia... nagle ok. 15:30 telefon, że jednak nie muszę iść do pracy! Szybka weryfikacja sytuacji i decyzja: jedziemy! Na spotkanie z Tomaszem Budzyńskim o 18. raczej nikłe szanse zdążyć, więc jedziemy dosyć spokojnie, trasa całkiem ładna, ale okolice Sandomierza już po prostu takie są. Myśl o Pizzy w Tarnobrzegu trochę kusi, ale odrzucam ją i przekładam wizytę w pizzerii na czas odleglejszy... Gps pokazuje, że jesteśmy na miejscu... Armia gra w Pepco?? Wraz ze Smoczycą obchodzimy osiedle dookoła w poszukiwaniu jakiegoś muzycznego klubu, niestety bezskutecznie (dzwonię do Artyphata -> nie odbiera, piszę sms do Niego, a potem do Damiano ->zastanawiam się czy zapamiętałem dobrze nazwę ulicy na której ma być ten klub). Po kilku minutach dzwoni Artyphat z info, że to jednak jest ten budynek co Pepco, ale trzeba wejść na górę... Damiano chwilę później potwierdza tę wskazówkę... Uff, czyli to tutaj! Przed klubem, na schodach spotkaliśmy Kristofera -> ma płyty, książkę w twardej oprawie w okazyjnej cenie, a także (całkowity szok!!) plakaty z Drogi! Ależ się ucieszyłem! Przy wejściu spotykamy Artyphata, jego znajomych, a później już w klubie: Barda i Wojtka, przybywa także dawno nie widziany Damiano z Beatą!

Nieco później niż kwadrans po 20 zespół Armia wychodzi na scenę... w tle rozeta-witraż, wygląda to wszystko po prostu wspaniale. Na pierwszy ogień idą utwory z Legendy, zaczynając od Kochaj mnie, Przebłysk, Gdzie ja tam będziesz Ty... nagłośnienie bardzo fajne, w gitarze Frantza sporo tego czadu, ale i klarowności, no po prostu idealnie! To samo perkusja, bas, fajnie słychać waltornie, wokal w świetnej formie! Jestem w euforii estetycznej... a publika stoi jak zamurowana i słucha... nie mogę się temu nadziwić (gdzie jest pogo? poza panem tańczącym ze szklaną butelką i jego kolegą wszyscy stoją)... Brzmienie najlepsze jakie słyszałem do tej pory na trasie "Armia gra Legendę". Opowieść zimowa na której przechodzą mnie dreszcze i to w momentach - w których zwykle ich nie mam. Na Niezwyciężonym już nie wytrzymuję i rzucam się w pogo (zdaje się, że od tego momentu także i pozostali emeryci doszli do wniosku, że to odpowiedni moment na taki rodzaj ekspresywnego przeżywania koncertu)... Dodam, że na ogromny plus to gra Frantza - niesamowity luz w grze na legendarnych utworach i ogromna radość na twarzy. Na bisach m.in. fenomenalne wykonanie Domu przy moście z wplecionym Break Out i imponującym solo w wykonaniu Rafała i Karpiu :brawa: Dawno nie słyszane Zostaw to! także porwało publikę. Ludzi, tak jak już wspomnieli przedpiszący - niezbyt dużo było. Po koncercie bardzo miła rozmowa z wokalistą i powrót do domu! Warto było jechać tyle kilometrów, warto!!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Ostatnio zmieniony pn, 21 maja 2012 12:37:19 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 11:38:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Kilka fotek z koncertu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


elrond pisze:
kolorowe plakaty z Drogi na kredowym papierze

Jeden z tych plakatów jest już na mojej ścianie, wygląda jakby świeżo z drukarni wyszedł:
Obrazek

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 12:54:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Smok pisze:
Jeden z tych plakatów jest już na mojej ścianie, wygląda jakby świeżo z drukarni wyszedł:

:D :piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 13:15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Smoku, widać Cię! :D



Plakat świetny!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 13:34:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
fajną koszulkę masz Budzy :D
zbliża się czerwiec i SOS Toruń kiedyś był i 2TM2,3 kedyś był
oj posłuchałoby się


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 13:42:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pilot kameleon pisze:
Smoku, widać Cię!


Ej, faktycznie! Pozdro Smook! :D


Dzięki za relacje oraz za zdjęcia. To z rozetą szokująco wyraźne i jakie kolorowe! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2012 13:46:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
...fajna by była koszulka Armii z rozetą...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group