Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 10:55:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 grudnia 2012 18:32:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 17:02:00
Posty: 39
Tak jak "Freak" był czymś innym od "Der Prozess" tak "Osobliwości" były czymś innym od "Freaka' a "Podróż..." ... to kolejny, odmienny kierunek. I dobrze. Trudno oceniać ten album w oderwaniu od filmu, przed przesłuchaniem najlepiej mieć go wcześniej obejrzanego. W innym przypadku zaskoczenie może być spore :) Struktura płyty przemyślana(przejścia pomiędzy ścieżkami - na plus) część utworów potraktowano dość klasycznie tzn. brzmią podobnie jak wersje studyjne, szczczególnie cześć tzw. czadowa ... ale takie "Gdzie ja tam będziesz" ty czy interpretacje Gerarda to kosmos :) No i wszechobecna, koncertowa surowość wykonania też stwarza inną jakość. Jak dla mnie im wiecej przesłuchań, tym "Podróz na Wschód" bardziej zyskuje, choć przyszło mi ją łatwiej do "rozgryźć" niż "Freaka" . Generalnie: pozytywne, dużo "oddechu" , lekkości grania i świetnej formy muzyków, a chyba najbardziej samego Budzego.


Ps. Ładnie wydana okładka, fajne zdjęcia (aż sie chce jeszcze raz sięgnąć po film) ... tylko że Stopy szkoda bardzo. Nadal.

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Ostatnio zmieniony wt, 04 grudnia 2012 18:44:46 przez nicker, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 grudnia 2012 18:42:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
KoT pisze:
no i Gero dodaje tej płycie lekkości !
coś w tym musi być!

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 grudnia 2012 19:28:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
Jestem trochę chora i słucham płyty w łóżku w lekkim półśnie, i sobie jadę na Wschód :). W pewnym momencie czuję wyraźnie że łóżkiem kołysze, ale wcale się nie dziwię i nic mnie to nie obchodzi...

...bo podróż trwa i trwa, wcale się nie kończy, można wskoczyć w trakcie, można wyskoczyć w biegu. To jak podróżowanie pociągiem bez biletu, nie muszę się starać - i tak tam jestem, wiem że już tu zostanę, choć nie mogę o tym mówić za dużo. To jak śpiewanie przy ognisku :) , jak granie na ulicy.

Nie trzeba się spieszyć ani z odsłuchem, ani z opinią. To coś więcej niż płyta, film, słuchowisko, ludzie, stare kawałki - to sposób na życie, które trwa, podróż na wschód.

Pies ma swoją kość, czas ma swoje miejsce, i ja też po prostu tam jestem.

Gerowe Towards the East na koniec - piękne i wzruszające.

Płytę nabyłam (drogą kupna) w mediamarku, gdzie leżała sobie między Exodusem, Legendą, a nawet Duchem. Natomiast w dziale nowości pod literą A znalazłam Soul Side Story :D (też w odcieniach zieleni bąć co bąć)

Jutro posłucham jeszcze raz!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 02:13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
I ja, i ja także...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 14:43:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
anastazja pisze:
drogą kupna

a po ile kupowaliście, jeżeli można spytać? bo mnie cena empikowa lekko zdziwiła...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 16:27:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Po 35 zł u Kristofera...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 17:33:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ja za 34.99

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 17:39:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
koło 37 lub 39 zeta w mediamarku, już zapomniałam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 19:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
w mediamarktach to czasem można zauważyć płytki Arki Noego za 49,99

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 20:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
anastazja pisze:
koło 37 lub 39 zeta w mediamarku, już zapomniałam

..w MM w Chorzowie widziałem dzisiaj za 42 bodajże, a w Czeladzi za 39 chyba.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 grudnia 2012 21:09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
nicker pisze:
"Podróż..." ... to kolejny, odmienny kierunek. I dobrze.
Kierunek bardzo OK. I cieszy, bo ja np. od czasu "Ultima Thule" nie bardzo potrafiłem odnaleźć jakieś wydawnictwo Armijne, które bym lubił tak jak Ducha, Triodante czy Czas i Byt... a tutaj proszę... Marzyłoby się kiedyś wspólne wydawnictwo Armii i Soundropsów, bo choć ten ostatni zespół średnio mam osłuchany, to sądzę, że niesamowicie dodaje kolorytu Armijnym kompozycjom...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 grudnia 2012 00:16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
wuka pisze:
..w MM w Chorzowie widziałem dzisiaj za 42 bodajże, a w Czeladzi za 39 chyba

...w MM Gorzów Wlkp. 44,90 zł płaciłem (pierwszego grudnia to chyba było)...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 grudnia 2012 07:55:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
W empiku 42 zł.

Pierwszy odsłuch za mną. Słuchałem w trasie, przede mną samochody, obok padający śnieg. Na przejeździe w Klewkach widzę z daleka światła pociągu - może to parowóz numer 8. Doganiam go w Pasymiu, ale też tylko widzę z daleka światło. Mam nadzieję, że spotkamy się na prostej przed domem, ale wszyscy jadą bardzo wolno. Pociąg znika, zabiera tylko Grota.

Najbardziej podobają mi się momenty akustyczne: Green, Motorek, Buraki, Podróż na Wschód, Skończyłem, solowy Franz, Krzyżokmiet i zamykające Towards The East.

Nie mogę doczekać się koncertów.

_________________
Youtube


Ostatnio zmieniony ndz, 16 grudnia 2012 13:37:14 przez grawson, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 grudnia 2012 10:35:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
Pierwszy odsłuch płyty też miałem w samochodzie i tam jakoś mi to nie zabrzmiało, nawet aż tak, że byłem rozczarowany, spociłem się i zrobiłem kilka nieprzewidywalnych dla innych użytkowników dróg manewrów. ;)
Szybkie śledztwo i miałem podejrzanego: miał środek, sposobność, motyw.

.... coś mi mówiło, że w domu będzie inaczej...

Płyta jest świetna i zaskakująca. Jest tam jakaś wolta frikowa w drugą stronę, albo spotkanie dwóch zaświatów. Armia na torach i stacjach to przecież niedaleko pastwisk, i może dlatego tak super pasują na tej płycie momenty z The Soundrops.
Wielki uśmiech i zadowolenie wywołuje u mnie śpiew Budzego, jakby bardziej zniuansowany, z zaprzęgniętymi do rydwanu nowymi środkami wyrazów, artykulacjów i nastrojów.... no super! Czasami, aż boję się napisać, jakby tremolo się pojawiało.
Zespół gra soczyście, przepiękna współpraca sekcji. A jaka dostojna waltornia! Tkające gitary obrazy w duszy psychofana.
Jest MOC!
Archanioły i ludje nawet dowodzą, że śpiew przy posiłku nie jest wyrazem bezmyślnego ryzyka, a ma siłę poprawy perystaltyki i tam i tu.
Bardzo podoba mnie się Gdzie ja tam będziesz TY... i pozostałe piosenki też mnie się podobają.
Jest MOC!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2012 15:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Owszem, płyta dobra. Rzekłbym nawet, że bardzo dobra i zadziwiająco spójna jak na muzykę wyjętą z filmowego kontekstu (swoją drogą ciekawe jak odbierają to osoby, które filmu w ogóle nie widziały). Fajnie posłuchać „obok siebie” Beaty, Stopy i Krzyżyka, Banana i Kuby, no i Kmiety, którego basu strasznie mi teraz brakuje (i Karpiokmiet marzy się po nocach. Ech!). Ale w sumie ta płyta to co najwyżej podsumowanie tego, co było. Raczej ciekawostka niż nowa Armia, na którą czekam. Czy obecny skład okrzepł już na tyle, aby zaserwować nam świeży krwisty befsztyk a nie bigos? Wprawdzie wciąż pyszny, ale jednak odgrzewany po raz któryś …

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group