Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:08:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 października 2012 19:53:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
anastazja pisze:
chęć wielką miałam na Opole


też miałem, że aż pojechałem.

to był mój piąty koncert Armii w Opolu, a 10ty w ogóle.
ot mały jubileusz.

szlajałem się po mieście w najlepsze, kiedy plakat z Dok Kichotem uświadomił mnie że nie o 20 tylko o 19 !
na szczęście Opole jest takich rozmiarów, że zdążyłem jeszcze spokojnym krokiem opędzlować piwko i pójść na koncert.

same niespodzianki. za mikserem Pan Piotrek ( bardzo fajny akustyk ! ), za bębnem młody dzik, który grał jak najęty. a w rękach Frantza przepiękny instrument !

LEGENDA, petarda. niestety, kochaj mnie - mój jeden z ulubionych utworów. nie spotkał się z tak ciepłym przyjęciem jak końcówka seta, publiczność potrzebowała więcej czasu . zasygnalizowałem niespodzianki teraz pochwalę : gita frantza brzmi naprawdę wyśmienicie. i się dobrze prezentuje ( a to nie jest bez znaczenia !)

jak się później dowiedziałem - pan techniczny - zastąpił Karpia ( kurcze, drugi raz jestem na legendzie, a ciągle nie słyszałem Karpia ! - w kr też go nie było, chyba nie jest mi pisane ! ) aż miło było patrzeć jak każde uderzenie było na pełnej. i wszystkie trudne smaczki vide przebłysk 5 pierwszorzędnie !
poza tym fajnie beczki brzmiały. lubię jak tomy robię TUM a nie PAC

legenda, z poprzestawianą kolejnością tj. z jeżelim

Frantz miał pecha do struny A stracił ją dwakroć !

na bis aguire, domprzymościebreakdownprzymoście, popioły ( solo petarda ! )

On jest tu

świetny koncert, dzięki piękne !
i pozdrowienia dla Opolskich forumowiczów


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Legenda w Opolu
PostWysłany: wt, 23 października 2012 07:52:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Wielki dzień - trójka dzieciaków oddanych do dziadków na noc, Zuzia pierwszy raz nocuje poza domem… co to będzie ? Nic nie będzie – idziemy na koncert… Wszystko zapięte na ostatni guzik, a bilety i dokumenty zostawiam w domu… trzeba się wrócić… Sprawdź czy na pewno na 20… Zawsze w MOKu koncerty są na 20… Patrzę na bilety – 19 ! Dobrze, że sprawdziliśmy… Marcin dzwoni żeby uprzedzić, ze się spóźni… jeszcze nie wie, że się spóźni na siódmą, a nie na ósmą, jak mu mówię to jest tak samo zdziwiony jak ja przed chwilą… parkujemy pod klubem koło 18, spacerek i na koncert – zespół odpala punktualnie… publiczności tyle co zwykle – pustawo, ale wstydu nie ma… są Stiw i Harry… stoję, słucham i nie bardzo słyszę - waltornia ledwo się przebija przez ścianę dźwięku… nagłośnienie jak zawsze w tym miejscu beznadziejne… głupio tak patrzeć jak muzycy dwoją się i troją a u mnie w uszach huk… Kto jest za garami – to nie może być Karpju widziałem przecież fotki – to jakiś młodziak… Czyli nowej sekcji sobie nie posłucham… ale i tak słabo słyszę… ale leci Legenda… bardziej w głowie niż z głośników… może to moje przeziębienie… nieważne … Zerkam na komórkę Tomek się pyta czy jest saport, pewnie się spóźni… Marcina też coś nie ma… Ani się podoba… muzyczka płynie, no może raczej trochę dudni… To moja zemsta… nie jestem stąd… chyba pierwszy raz to słyszę na koncercie… Marcin pojawia się na końcówce tego czego nigdy nie widziałem… nieźle właściwie na koniec Legendy… Dla każdej samotnej godziny cudeńko Kuba pięknie gra i dla mnie tu zaczyna się koncert – dziwne przyszedłem posłuchać Legendy, a najbardziej zaczyna mi się podobać jak zespół gra ostatni utwór z tej płyty… Podróż na wschód – co on woła ? Stopa ! Medley brzmi naprawdę fajnie… naszła mnie refleksja: co to za pomysł, żeby sztandarowy utwór zespołu, dla którego słowo jest tak ważne miał tekst o-o-ooo ! Na Niezwyciężonym Stiw nie wytrzymuje - znajduje momencik, żeby podejść spod sceny i powiedzieć mi, że nie cierpi regowych wstawek :) ja tez nie przepadam za rozwalaniem Niezwyciężonego ale Exodusu to bym i owszem posłuchał… a Gero nie lubi skrzypiec… Popioły wymiatają trudno pokrzyczę sobie najwyżej zupełnie stracę głos… ale to jeszcze nic – Dom przy moście w życiu bym nie wpadł, że tyle radości mi sprawi ta piosenka, której nigdy specjalnie nie ceniłem, ale to co się stało w jej środku to czad na maksa – Break out z jazzowym polotem muzycy lecą, a Budzy zgodnie ze swoją ideą, że jak koledzy tak ładnie grają to nie należy im przeszkadzać – nie przeszkadza… gdzieś tam po drodze pojawia się piękne granie Kuby na waltorni – jakiś temat z filmu, ale jakiego ? nie pomnę… Na koniec On jest tu… jak by nie było mnie ten utwór na koncertach zawsze wzrusza…
Jak się okazało Tomek też dojechał po Legendzie…
Zespół w świetnej formie i humorach… Budzy wiadomo, Franz zagrał na nowej gicie (której niewiele słyszałem) zerwał dwie struny, Kuba jest już klasą sam dla siebie i nic dodawał nie będę, Pablo jakby nigdy nie miał przerwy w graniu z Armią (aż by się prosiło więcej numerów z Ducha !!! ) , młody perkusista bez kompleksów ale z wyczuciem…
…i pomyśleć, że była szansa że koncerty legendowe będą ze Stopą w składzie... ale w sumie to nie wiem czy tempo przez niego wybijane wytrzymałaby reszta zespołu ;)
Po koncercie pogaduchy ze znajomymi, zespół oblegany – podpisiki, autografy…
Dzięki za koncert !
Tyle ode mnie… miało być krótko, a jest jak zwykle…

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2012 03:16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Do tematu doczepiono post stiwa z tematu o koncercie w Częstochowie. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group