Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 12:00:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 28 października 2012 11:21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Całe szczęście, są rzeczy, których się nie wie.
Impuls, cegła, śnieg, dobry Gliwiczanin, który zaprowadzi pod samo wejście do Fabryki.
A w Fabryce czuć pot metalu, ludzkie rozmowy, spękane ściany, w rogu, w pokoiku, zdjęcie Bitelsów. Emocji jeszcze nie ma... w zamian jest zespół Ocean. Po dwóch kawałkach dochodzę do wniosku, że poszlifuję gliwicki bruk... spacer...
Wracam przed 22. Jeszcze występ lokalnego bandu. 22.... i 34 tajemniczych minut, a każda zadaje pytanie... co to będzie? co to będzie?
Jazda!
Zostawiam Kristoforosa i idę przed scenę. Co za czad, co za moc od pierwszych minut! Co za atmosfera, jakby te minuty oczekwiania miały dość rzucając się w te instrumenty.... miazga, dobre słowa, żadnych przekleństw, świetne brzmienie, muzycy w genialnej formie, Paweł Piotrowski w jednej chwili odpływa, jakby jadł te nuty.... jakie smaczne są skubańce! Karpiu ozdrowiały otrzymuje głos! Nabija uderzeniami jak nieustępliwa maszyna, mówi werblem, talerzami serwuje dania po najdalsze kąty sali.... JEEEEEEEEDZENIIIIIIEEEEEEE...... JEEEEEDDDZEEEEEENIEEEEEE......... dawajcie! dawajcie.... czuję, że odlatuję, ciarrrry na całym ciele... krótka walka ze skarpetami, sweter=kapitulacja.... Gliwice wstępują do Armiii... GLIWICZANKI.... ŚLĄZACZKI :serce....
trzy bajki jeszcze raz..... Franz.... ten to bajki umie nawijać na swej nowej miotle.... brzmi jak zbliżający się Olbrzym do Jasia.... JASIU! JASIU! JAAASIUUU! Czuje zapach człowieków! - Ach tu nie ma człowieków.... są same emole, z oczami, na nogach, drżące emole złapane w przestrzeń i czas! Emolujemy oślepieni brokatem sypiącym się spode bezlitosnych palcy gitarzysty... i już wiem po co ten brokat na wieśle.... on ci to hipnotyzykuje nieżle!
A Kuba! A Kuba! Wyzwolona! Niuansująca. Podpowiada odpowiedzi. Azaliż chwycimy w lot? Jakoby po wypłacie!? Chwytamy! Stuzłotówki sypią się z sufitu! A my nic!!!! Dwustety.... a my??? Nic!.... Oddani w porę i czas!
Elrond, jeśli głos Samsona zależał także od jego włosów, to Elrond ma grzywę jak lew! Ogarnia każdego trzpiota, brakuje nam tylko piasku i słońca, wody i gór, lemoniady i grabek.... dajcie łopatkę! dajcie łopatkę! ... nie wytrzymuję... i proszę! dajcie k... łopatkę! ahahahahaaaahhahahaha... i tak trzeba.... prosze o łopatkę dostaje słońce, góry, i wiatr.... jak tu pachnie ludzkim sercem!!!! Tracę przytomność.....


gdzie ja tam będziesz Ty

:serce!



koncert na MAX gwiazdek... TOTAL!


P.S.

... wmawiaj.... wmawiaj... mi...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 października 2012 17:12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Niech przyjdzie, niech nie zwleka!

Tyle dni, nareszcie. Legendarne Gliwice.
Sobota, od rana kula w gardle. Żadnych planów i ani słowa. Odpuściłam targi książki w mieście Krakowie z powodu koncertu zespołu Armia w mieście Gliwice.

Ponieważ muszę tam być i wszystko wskazuje na to, że - sama. Dzień leci, trochę gotuję, trochę czytam, trochę sprzątam, tylko ten kłębek kurzu w gardle, jakby moje ciało już wiedziało, że nic z tego nie będzie. Ja tego jeszcze nie wiem i śmieję się szyderczo nad mejlem od kumpeli - weź przestań, Armię to już znasz na wyrywki, jedźmy lepiej za tydzień na Kult.
Przełykam szyderstwo i wychodzę z domu.

Koncert na siódmą, najpierw jakiś support, a kto by tam buszował po internecie i dociekał kolejności, pewnie chłopcy wyjdą około ósmej i gitara. Co za dziura te Gliwice, no ale przecież nie wyjdę z koncertu i jakośtobędzie. A tu raptem sypie śnieg, z nerwów też zaczynam się sypać i uświadamiam sobie że jadę prawie boso, w kurtałce z zepsutym zamkiem i trochę w ciemno. Matka dzieciom!

Niestety czuję się coraz gorzej, zarośnięty boczny tor, pierwszy raz od lat sama, na koncert. Kiedyś to sobie jeździłam sama nawet na Famę do Świnoujścia, tylko że wtedy i tak było mi wszystko jedno. Pewnego razu w Jarocinie, gdzie obowiązywała prohibicja, jacyś mili goście zaprosili mnie na elitarną imprezę na swój koc, gdyż uznali mnie za najbardziej uczciwą twarz na polu namiotowym. Gdzie te czasy! Potem kiedy okazało się że zaginął portfel, to stałam się główną podejrzaną, ale i tak było extra.

Docieram na ulicę Dubois 22, boczna Zwycięstwa, 5 minut od dworca PKP. Pusto, zimno, ciemno, mam mokro w butach i nosie, idę i płaczę bo czuję już że nie dam rady wejść między ludzi. Głowa ma dość, łomot starego ja! A tu nagle plakaty jak w pysk: przegląd zespołów 16-20, 20 - zespół Ocean, następnie: koncert laureatów. Armia - godz. 22, co namniej. Ostatni autobus - 22.36.

Wchodzę najpierw do WC aby się uspokoić, a potem do środka, w to przerażające miejsce jak z obrazów Dudy-Gracza. Stara Fabryka Drutu, koszmar z ulicy wiązów. Widzę w pierwszej kolejności piękny kolorowy witraż nad sceną i garstkę wesołej młodzieży. No dobra, finito. Masz co chciałaś. Pięć razy Legendę słyszałaś latoś na żywo i wystarczy. Ani kroku dalej.

Po prostu odwracam się i wychodzę, wiedząc że sobie tego nie wybaczę. Nie jestem tym, za kogo mnie masz! Idę na dworzec PKP i włóczę się trochę, bo boję się własnego cienia. Żeby tak najmniejszy znak, którego nigdy... Wracam autobusem bez biletu, cały czas patrząc w okno bo tak bardzo się wstydzę.

Otwieram drzwi przechodzę próg. W tv mam talent, zdziwieni: co jest? Nie chce mi się żyć, nie chce mi się odpowiadać.

Mąż: liczyłem się z tym że przyjadę po ciebie, ale nawet nie wzięłaś komórki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 października 2012 17:47:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
przejmujące
Anastazja trzymaj się tego
anastazja pisze:
Mąż: liczyłem się z tym że przyjadę po ciebie,


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 października 2012 18:47:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Ooooo, Anastazja....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 października 2012 19:25:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Anastazja, to jedna z piękniejszych relacji koncertowych... :(

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 października 2012 15:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 października 2012 23:02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...chcę tylko powiedzieć ,że grało się nadspodziewanie dobrze - w tych okolicznościach pszyrody... a nawet dobrzłe !!! .....jeden kolega z zespołu stfierdził żem poleciał po kaznodziejsku :D

rele : :piwo: :piwo:

ps. wszyscy pójdziemy do nieba ! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 października 2012 10:22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
elrond pisze:
ps. wszyscy pójdziemy do nieba ! Very Happy

wzruszyłem się.... :serce

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group