Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 11:30:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 14 kwietnia 2013 01:26:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Na gorąco - jeszcze jestem przyjemnie otumaniony tymi dźwiękami.
Uprzedzając wydarzenia - dwie 13 w dacie nie zepsuły koncertu. Chociaż sam początek był niezbyt zachęcający - perkusja zagłusza gitary, zwłaszcza elektryczną. Trochę się pokręciłem po sali i czy znalazłem lepsze miejsce czy się przyzwyczaiłem, dość, że już tak to nie przeszkadzało.
Materiał znany, w dużej mierze pokrywający się z programem płyty "Podróż na Wschód".
Najfajniejsze chwile koncertu to triodantyczny miniset (moc!), solówy w "Breakout" (gary!) i lekko odmieniony "Niezwyciężony".
Ale czegoś mi jednak brakowało. gdzie "Buraki"? Na moje szczęście trafiły się w drugim bisie. I to w jakiej wersji. Gero śpiewa, Budzy na perkusji! Szkoda, że państwo tego nie widzą!
Grali ~130minut, ale w ogóle tego nie odczułem - zleciało jakby kwadrans minął. Jeden z lepszych występów Armii widzianych przeze mnie. Zespół w tym składzie dobrze sobie radzi (szczególnie Gero na scenie jest interesującym elementem). Może jakaś nowa płyta? :mrgreen:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 kwietnia 2013 08:10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 22 maja 2012 13:12:37
Posty: 114
Skąd: Ultima Polonia
Wyśmienity koncert. Dwie godziny i 7 minut. A widok elronda za garami - bezcenny. Gero i Karol znakomicie zgrani z resztą zespołu. Przemka słyszałem i widziałem na żywo po raz pierwszy i daje chop radę :piwo: Potwierdzam, że miniset triodantowy to był czad! Życzymy zespołowi takiej formy jak najdłużej :piwo:

_________________
Vade Retro Satana


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 kwietnia 2013 10:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
poprzednio jako azbest23 pisze:
Ale czegoś mi jednak brakowało. gdzie "Buraki"? Na moje szczęście trafiły się w drugim bisie. I to w jakiej wersji. Gero śpiewa, Budzy na perkusji! Szkoda, że państwo tego nie widzą!


O kurde! :D

poprzednio jako azbest23 pisze:
Grali ~130minut


Czemuż nie mieszkam w Gdyni?

poprzednio jako azbest23 pisze:
Może jakaś nowa płyta?


A może też jakieś dvd z takim koncertem?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 kwietnia 2013 11:56:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ja bym chętnie widział DVD (czy chociaż CD) po każdej trasie, jako dokument formy zespołu. Mam okazję oglądać zespół co dwa lata i śledzić jego ewolucję. Teraz (głównie dzięki obecności Gera) zespół zawędrował w naprawdę egzotyczne krainy. Nie tylko stał się mnie budzocentryczny co jest dużą odmianą, ale dodatkowo mniejszy nacisk położony jest na czad. Jest więcej przestrzeni, więcej miejsca na łagodne melodie. Mogłem na władne uszy przekonać się, że na żywo brzmią nie tylko dobrze, ale i intrygująco. Teraz bardzo bym chciał wiedzieć co ten skład może zgotować w studiu. Pójdą tym samym tropem czy zadziwią mnie kolejną woltą?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 kwietnia 2013 12:46:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. (A najbardziej żałuję, że nie powstało dvd Procesowe.)


poprzednio jako azbest23 pisze:
Jest więcej przestrzeni, więcej miejsca na łagodne melodie. Mogłem na władne uszy przekonać się, że na żywo brzmią nie tylko dobrze, ale i intrygująco.


Właśnie! Pojawia się wiele elementów, których siłą rzeczy nie mogło być na płycie Podróż na Wschód. A Armia pokazuje się w naprawdę różnych ciekawych odsłonach. I rzeczywiście ciekawe w którą stronę to wszystko dalej pójdzie i co wyniknie z takiej trasy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2013 13:22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
wyjeżdżam skoro świt/łapacze wiatru trąbią na bój - niemiejscy ludzie są od dziecka smagani przez zdrowe powietrze - Orofar Max pomaga Karolowi i nie może w tym momencie jeść triolady - składanka Queen, słuchaj jakie to są mistrzowskie aranżacje - no tutaj też mam taki... bareczek... pierwsza półka, druga... i trzecia... - w lewo Gdańsk w prawo Mały i Wielki Kack - a tarcze z narysowanym czlowieeekiem - w jadalni Polonia ze Śląskiem, twoi wyrównali - Karol mówi, że słuchał na Deezerze "tego barda co słuchałeś i mi się wyświetlił" i mu się podobał, a to Ray Thomas solo :shock: - niesłychana aprowizacja w Uchu :brawa: - był remont, jak zaraz zobaczymy i nie tylko - na próbie On Jest Tu Acoustic - oooooHo! - start-stop w spokojnej części Popiołów - włączył delay jednak - w Burakach Budzy robi wichurę na blachach - po koncercie w garderobie gramy na gitarach akustycznych jeszcze jeden set w różnych składach (Marność ("ale to jest numer!") - Soul Side Story - Zjawy i ludzie - Commence As I Have Finished - Kfinto - If I Needed Someone - Norwegian Wood - I'm Looking Through You - If I Fell - Please Please Me (tutaj nie możemy sobie poradzić z akordami) - All My Life - Wish You Were Here) - wchodzi pan z obsługi klubu i i mówi: "no to teraz już trzeba chyba zagrać The End..." - na dobranoc rozmowa o fałszywej pobożności - nie mogę zasnąć, ale to nic dziwnego po TAKIM dniu, za to udaje mi się wymyśleć jakie tam powinna być progresja w Please Please Me, choć nazajutrz Rafał mówi że pierwsze come on się wciąż nie zgadza

:aniolek:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2013 13:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Gero pisze:
po koncercie w garderobie gramy na gitarach akustycznych jeszcze jeden set w różnych składach (Marność ("ale to jest numer!") - Soul Side Story - Zjawy i ludzie - Commence As I Have Finished - Kfinto - If I Needed Someone - Norwegian Wood - I'm Looking Through You - If I Fell - Please Please Me (tutaj nie możemy sobie poradzić z akordami) - All My Life - Wish You Were Here) - wchodzi pan z obsługi klubu i i mówi: "no to teraz już trzeba chyba zagrać The End...

...szaleńcy ! :shock: :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2013 14:02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 22 maja 2012 13:12:37
Posty: 114
Skąd: Ultima Polonia
...jak kota brak to myszy harcują (w garderobie) :D

_________________
Vade Retro Satana


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2013 15:24:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Kot był, parę razy nawet zaglądał, ale stwierdził chyba, że tak szalone myszy go nie interesują...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2013 20:52:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Gero pisze:
po koncercie w garderobie gramy na gitarach akustycznych jeszcze jeden set w różnych składach (Marność ("ale to jest numer!") - Soul Side Story - Zjawy i ludzie - Commence As I Have Finished - Kfinto - If I Needed Someone - Norwegian Wood - I'm Looking Through You - If I Fell - Please Please Me (tutaj nie możemy sobie poradzić z akordami) - All My Life - Wish You Were Here) - wchodzi pan z obsługi klubu i i mówi: "no to teraz już trzeba chyba zagrać The End..."

:D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2013 22:03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...podobno Przemek jest niesamowitym tenorem ! :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2013 10:32:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek
buraki, kapusta i sól ... :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2013 23:38:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
:shock:

głos, gitara, bas, teraz perkusja...

:bravo: :brawa:

ciekawym kiedy zobaczymy Elronda z waltornią...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2013 23:44:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
Grzyb pisze:
ciekawym kiedy zobaczymy Elronda z waltornią...
:piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 kwietnia 2013 21:22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Obrazek

(fot.) Justyna Mazur

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group