Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:27:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 maja 2013 11:30:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
A może by tak ktoś przy okazji coś o mnie napisał...?
Już dawno miałem to ogarnąć - ale nie wiem jak - serio.
Dajcie znać na priva :)
pzdr
R


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 maja 2013 13:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Gero pisze:
a co musiałoby się stać, żeby ten artykuł był "na medal"?

Musiałby przejść procedurę zgłoszenia i sprawdzenia. W przypadku artykułów o zespołach muzycznych nie do końca wiadomo, jakie są kryteria, bo większość z nich dostała medal parę lat temu, gdy kryteria były łagodniejsze. (Na przykład niedawno odebrano medal artykułowi o Kaczmarskim). Z tego, co widzę, obecna postać artykułu o Armii jest co najmniej tak dobra, jak one (a myślę, że lepsza). W przypadku artykułu medalowego przeszkodą jest nadmiar czerwonych linków, czyli haseł encyklopedycznych, które jeszcze nie mają swojego artykułu. W przypadkach pobocznych, jak np. brak artykułu o ekologii głębokiej, to nieważne, ale brak artykułu o Gołaszewskim czy niektórych płytach koncertowych ma już większe znaczenie. Trudno powiedzieć też, czy sprawdzający nie uznaliby, że warto o każdej płycie napisać coś więcej. Niewykluczone, że zażądaliby więcej źródeł niezależnych od zespołu, uważając, że informacje pochodzące od Budzego i Bryla mogą być nieobiektywne. Mogliby też podważać wiarygodność informacji pochodzących z blogów (akurat i tak starałem się ich unikać, ale niektóre są na pograniczu). Mogliby wreszcie uznać, że styl wymaga poprawek.

No i ostatnia sprawa - zdarza się, że ktoś ze złośliwości wynajduje różne argumenty przeciwko medalowi. Jeśli robi to umiejętnie, trudno czasem je zbić (no bo w sumie zawsze może być lepiej).

Na dobrą sprawę, można zgłosić artykuł do medalu (po napisaniu brakujących artykułów uzupełniających), bo to niewiele może zaszkodzić (ewentualnie poza wyrzuceniem informacji "nieobiektywnych" lub "mało wiarygodnych", które przeszły w poprzedniej procedurze). Tyle że ja teraz nie za bardzo mam czas na napisanie tych artykułów (a na hasło o Gołaszewskim nie mam źródeł), ani na ewentualne dopracowywanie wskazanych niedociągnięć. No, ale przecież nie jestem jedyną osobą, która mogłaby to robić.


Frantz pisze:
Już dawno miałem to ogarnąć - ale nie wiem jak - serio.

To nie jest takie trudne. Oczywiście, zawsze jest ryzyko, że ktoś uzna cię za "nieencyklopedycznego muzyka, który po prostu dobrze wykonuje swój zawód" i zgłosi hasło do usunięcia. Nie ma utrwalonych kryteriów encyklopedyczności dla muzyków. Dla solistów przyjmuje się, że powinni wydać co najmniej dwie płyty w dużym wydawnictwie. Dla członków zespołów to nie jest oczywiste. Jedna podstawowa kwestia – to, że o tobie wiesz coś ty albo ja, dla wikipedii nie ma znaczenia. Znaczenie ma tylko to, co ktoś gdzieś opublikował. Im bardziej coś kontrowersyjne, tym ranga publikacji powinna być wyższa. Np. jeśli napiszesz na swoim blogu datę urodzenia, to choć niektórzy uznają to za mało wiarygodne źródło (możesz się np. odmładzać albo postarzać), to raczej większość nie będzie tego podważać. Jednak niedawno była sprawa, gdy jedna pisarka odkryła, że ma wpisaną złą datę. Problem był w tym, że do wikipedii ta data trafiła z portalu zajmującego się kulturą, więc na złą datę było w miarę wiarygodne źródło, a na prawidłową, tylko mejl kogoś, kto twierdził, że jest tą pisarką, ale przecież wikipedia to nie prokuratura i nie może potwierdzać tożsamości mejli. (Akurat ta pisarka jest przy okazji felietonistką, więc gdy opisała sprawę w gazecie, to stało się wiarygodnym źródłem na prawdziwą datę i można już było ją zmienić.) Dlatego jeśliby ktoś chciał opisać Rafała Gieca - jego karierę i np. powiązania rodzinne, nie może powoływać się na znajomość z Rafałem Giecem i archiwa rodzinne. Musi się powołać na artykuły w gazetach, notki w książkach (coś tam musi być w Soul Side Story, ale nie za wiele pewnie, a zwłaszcza nie za wiele informacji encyklopedycznych), wpisy w poważnych (tu oczywiście zawsze jest kontrowersja) serwisach internetowych. Wpisy na blogach uchodzą ledwo co (gdy są niekontrowersyjne, ale np. wpisy typu "wirtuoz gitary i niebywale skromny człowiek niepozbawiony poczucia humoru" byłyby uznane za nieobiektywne). Wpisy na forach internetowych w zasadzie się nie liczą.
Podsumowując, sprawa jest do zrobienia, ale najpierw trzeba by zadbać o źródła, z których da się ściągnąć informacje.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 maja 2013 13:43:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Może w tym celu możnaby coś zamieścić na oficjalnej stronie Armii? Myślę, że raczej by pomogło, niż zaszkodziło... ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 maja 2013 14:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Owszem - krótkie biogramy (data urodzenia, przebieg kariery) członków zespołu na oficjalnej stronie to dobre (w sensie - zwykle niepodważane) źródło takich informacji. Tyle, że jak dotąd Tomek wolał, aby strona była bardziej artystyczną wizytówką niż zbiorem faktów i trudno wymagać, aby zmieniał swoją wizję.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 maja 2013 21:30:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
panek pisze:
To nie jest takie trudne.

dla mnie to jest tak zniechęcające wszystko, że definitywnie póki co zrezygnowałem z pisania czegokolwiek na wikipedii - miałem poważne zamiary, bo akurat filmowe hasła są u nas wyjątkowo słabe na tle ogólnie bardzo dobrego przecież poziomu polskiej wikipedii. ale jeżeli muszę na wszystko szukać cytatów i źródeł, to sorry, ale mam to dokładnie tam

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 maja 2013 09:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tak... też trochę pisałem w Wiki, ale z dokładnie tych samych powodów mam to tam. Może kiedyś na emeryturze... chociaż wtedy pewnie już nie będzie Wikipedii, tylko %#*#@``\"=< i w ogóle nie będę tego ogarniał :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 maja 2013 16:02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
nie wiedziałem, że to takie skomplikowane
kiedyś pamiętam kłóciłem się z jakimś wikipedystą, i trzasnąłem drzwiami
nieużytek jakiś był, formalista cholera


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 maja 2013 17:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
ale jeżeli muszę na wszystko szukać cytatów i źródeł, to sorry, ale mam to dokładnie tam

Hehehe, już widzę hasła w stylu: Led Zeppelin – zespół bluesowy i rockowy. Największy (w odróżnieniu od najważniejszego, czyli The Beatles, najlepszego (Pink Floyd)). ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 maja 2013 17:52:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
He he he :piwo:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 maja 2013 15:09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Przeczytałam hasło - brawo Panek! No teraz to już tylko tłumaczenia do wersji angielskiej i niemieckiej wikipedii :D i czeskiej i węgierskiej? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 maja 2013 18:01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Czeska musi pójść w pierwszym rzędzie! :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group