Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:01:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 grudnia 2013 09:57:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
O, właśnie - a może trasa mogłaby mieć charakter nieformalny, tzn. bez ogłaszania, że to trasa itp, w ramach koncertów odgrywano by całe Triodante?

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 grudnia 2013 18:08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
tak dla niepoznaki! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 grudnia 2013 22:51:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
i tak ci co wiedzą to wiedzą, a ci co nie to nie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 14:31:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
trochę mówię o tym tutaj:
http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Bu ... 01873.html

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 14:42:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
nie wiem jak inni ale ja to już oglądałam ze sześć razy, niedługo wylecę z pracy


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 15:59:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ja na razie raz, ale z wielką przyjemnością :)
poza fragmentami o warunkach koncertowych i niepewnej przyszłości :(
i szkoda, że ceigrektezet się nie pokazał ! :)


a na taki koncert, to by się poszło ! wręcz pojechało! :D :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 16:50:24 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Słowa artysty w wywiadzie prawdziwe i gorzkie potwierdzają rzeczywistość w tym kraju.Podam przykład pewnej sytuacji.Na koncert Armii zabieram czasem osoby z tzw.innej estetyki artystycznej i nie mogą się nadziwić dlaczego artyści tego formatu grają w miejscach jarmarcznych.Nie potrafiłem wytłumaczyć dlaczego ludzie-fani(w przyodziewku armijnym z aniołem)stoją po napoje w momencie gdy artysta całym sobą wydobywa z siebie"Popioły"...Nie mówię już o jedzeniu w tym momencie lub piciu pod sceną.Czy w teatrze wciągamy kuraka z ognia w momencie gdy aktor wygłasza treści podniosłe?Retoryka?Triodante to teatr,więc przedstawienie w bufetach...Już wolę nie widzieć,po co wstydy-widy...choć serce bardzo tęskni za spektaklem w całości na żywo...

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 20:17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Robin Hood zgadzam się w 100 % chociaźem nie całkiem bez winy. Pewne zachowania uwłaczają muzyce i obrażają artystów. Ale czy możemy liczyć na występy Armii czy Trupiej Czaszki w teatrach skoro jak twierdzi sam Artysta już teraz trudno mówić o sukcesie komercyjnym? Co zresztą osobiście nie mieści mi się w głowie, bo sama wybierając się na koncert tak się boję tłumów, że już tydzień wcześniej wydzwaniam do klubu żeby sobie bilet zaklepać. Jak to możliwe że taka muzyka mogłaby nie znaleźć odbiorców? nie chcę nawet myśleć że mogłoby już nie być nic po Freaku. A przecież między Freakiem a Morem jest kolosalna różnica.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 20:18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Świetny wywiad ! Budzy dotknął sedna problemu: koncerty Armii, zwłaszcza z najświeższym repertuarem to widowisko artystyczne, z drugiej strony Armia to legenda polish punk itd. To zestawienie aktualnie powoduje pewien dysonans.

Pamiętam koncert "Proces" w Stodole - z wizualizacją, zaplanowany jako spektakl; taki materiał i taki styl występu live rzeczywiście trudno przebić czymś nowym. I trudno się spodziewać żeby artysta chciał zejść z takiego poziomu na level przerabiany 30 lat temu.

Co do koncertu/trasy "Triodante": byłoby to wspaniałe widowisko pod warunkiem zrealizowania wszystkich wymogów scenicznych - najlepiej w teatrze lub klubie ze sceną i miejscami siedzącymi, odpowiednią oprawą wizualną, pantomimą itp.

Jeśli problem w zyskach komercyjnych, to może zorganizować to na zasadzie jednorazowego spektaklu z zaproszoną "elitarną" publiką, ale zrobić z tego DVD do rynkowej sprzedaży.

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 grudnia 2013 21:50:47 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Taa... Koncert procesowy w Stodole... To był chyba jedyny moment, gdy naprawdę poczułem się jak w armijnym parateatrze. Tam wszystko zagrało...
Pamiętam też, czemu ten koncert mógł być taki, jaki był...
I tu mam gorący apel do wszystkich zadających pytania o oczekiwaną aktywność (np. koncertową) zespołów Tomka:
NIE PYTAJCIE O TO, CO ARMIA MOŻE ZROBIĆ DLA WAS, ALE O TO, CO WY MOŻECIE ZROBIĆ DLA ARMII.
Armia, Budzy i Trupia Czaszka, Budzy Solo, film "Podróż na Wschód" to kolejne emanacje kultury elitarnej, setki mil od mainstreamu... Samofinansowanie, czy też chociażby godne pożytki dla Tomka i artystów zgromadzonych wokół niego, są tu bardzo trudnym wyzwaniem...Ta sztuka potrzebuje mecenasów, jakkolwiek pretensjonalnie by to nie brzmiało...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 grudnia 2013 13:28:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
to jest "dobry" wątek. Ciągle mnie zadziwia czemu z czasem takie zespoły jak Armia czy Dezerter "zeszły" do podziemia koncertowego a jeszcze jakiś czas temu grały w stodole.

Armia w Warszawie powinna grać regularnie w stodole co roku bo ten klub ma klimat a Armia klimat ma także co logiczne...

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 grudnia 2013 14:01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 19:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Problem istnieje. Powiem coś ze strony potencjalnego organizatora. Bardzo chciałbym zorganizować koncert, któregoś z projektów Budzego, z racji specyfiki miejsca, w którym pracuję myślałem o Budzym solo. Nawet pytałem o koszta. Nie są wygórowane, doskonale rozumiem, że artyści mają żołądki.
Ale weźmy kalkulator. U nas mieści się w porywach 150 osób, jak dopchnąć kolanem. Mamy scenę, ekran i tzw. klimat. Weźmy bilety po 30 zł. Wychodzi że jak przyjdzie komplet (a przyjdzie?) to wraz z nagłośnieniem, promocją i naszymi kosztami wyjdziemy na zero, albo i nie. Tak samo kombinują kluby. Myślą więc: ok. wyjdziemy na zero z biletów, ale odbijemy na piwie i kiełbasie. U nas nie ma alkoholu więc i to odpada.
Erkej ma rację. Mamy do czynienia ze sztuką wysoką, która nie mieści się w rzeczywistości koncertowej zespołu rockowego. Tylko co z tym zrobić?
Trzeba by chyba przedefiniować "markę Tomasz Budzyński" żeby dotrzeć do nowej publiczności, ale to bardzo mozolna praca i nakłady.

Przepraszam, że używam takich durnych słów w tym kontekście, ale chciałem wytłumaczyć trochę tych nieszczęsnych organizatorów.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group