Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:13:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 02 marca 2014 11:59:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Chciałam dojechać na styk 22, ale gnana tęsknotą i niepokojem przed zapadającym szybko zmrokiem kończącym długo oczekiwany dzień, już ok. 20 parkowaliśmy przy leszczyńskich familokach. Pod tzw. domem kultury wrzaskliwa banda penerów z całej okolicy plus paru chłopców z irokezami a'la 85. S. w obawie aby nie oberwać sztachetą oświadczył że nie wychodzi z auta, rób co chcesz.

Jednak wyciągam go na chwilę w celu zakupu biletów żeby się już nie rozmyślić. Opaski all inclusive na rękę, w kolorze nomen omen green.

Zapis destrukcji.
Rozejrzałam się po świecie i strach mnie ogarnął, bo takiego menelstwa nie widziałam od czasu wiejskiego wesela kuzynki AD 82, zakończonego czwórką dzieci i pospiesznym rozwodem. Mimo to przepchałam się do sali głównej, grzecznie przepraszając tarasujących przejście ludzi, co nie spotkało się ze zrozumieniem. Nagle poczułam się babą po czterdziestce, tym bardziej że klank na scenie (grupa ADHD? Bombs from heaven?) zwyczajnie mnie przeraził (co ja tu robię?). Czarna godzina. Ale trzeba przetrwać, skoro się w to wpakowaliśmy.

Doszło do tego że w pośpiechu opuściliśmy dom kultury, pędem do auta gdzie S. pocieszył się browarem a ja widokiem podjeżdżającego od frontu waldobusu z poznańską rejestracją, co nawet z niedowierzaniem poszłam sprawdzić osobiście.
Powrót akurat na finisz zespolu Bulbulators. Marzę o zimnej wódce na odwagę. Ochroniarze już cały czas w akcji - po występie trzech zespołów pankrokowych we wsi poruszenie sięga zenitu. Wyczerpana codziennością, ale przecież spragniona sztuki przez duże P recydywa wyłazi z okupowanych pod schodami klozetów i leje juz po prostu pod siebie. Na sali ślisko od rozlanego piwska i plastików, które jednak ktos pozbierał skrzętnie żeby rzucać potem na scenę w muzyków - mam nadzieję że z miłości. Co za wstyd! :oops:

Zespół Armia instaluje się długo, rozglądam się, pod ścianami chłopcy w armijnych koszulkach, ale nikogo znajomego zwłaszcza Wuki który miał być. Tylko wniebowzięty Robinhood ratuje sytuację pod barierką centralnie. Armia zaczyna koncert. c.d.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 marca 2014 12:22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Lecą na pożarcie przeboje wszechczasów, strach podejść bliżej i trzeba się schować za piecem. Skład 5-osobowy, na garach nie wiem kto, o podróży na wschód można zapomnieć. Popioły tradycyjnie reprezentują płytę Triodante w 20 rocznicę wydania. Waltornia przejmująca w wykonaniu Kuby. Mały set z Legendy tudzież po nim całkiem a'propos Buraki, kapusta i sól, gdzie obrywam w łeb i za chwilę biegnie bodygard zdjąć z barierki człowieka z brodą, któremu Budzy długo coś tłumaczy, ale ten wie swoje i wolałby zostać gwiazdą wieczoru.

Saluto
Aquire
Kochaj mnie
Przebłysk
Gdzie ja tam będziesz ty
Opowieść zimowa
Trzy bajki
Popioły
Buraki, kapusta i sól
Zostaw to
Niezwyciężony

Niewidzialna armia
On jest tu

Wtem okazuje się że już koniec! co mnie całkowicie zaskakuje, bo nie po to jechałam 42 km. na to zadupie żeby po Niezwyciężonym iść spać. Od koncertu w Bielsku 18.10 2013 nie tak to sobie wyobrażałam. Na szczęście reprezentacja leśnych ludzi głośnym protestem przywołuje zespół z powrotem. Mały bis - Niewidzialna Armia, co mnie cały czas wzrusza, my jesteśmy ziarna, rozrzucone ziarna - tak, cały czas. Na koniec On jest tu, on żyje - tak!

Wstrząsający smutek i nostalgia opustoszałej sceny. Patrzę po sali, już dawno nie widziałam takiego syfu. Syf nad syfy! Festiwal tik tak punk rock memorial - coś się wydarzyło i szybko skończyło. Kilkanaście osób z trzystu doceni i zapamięta. W kieszeni Mor i nowa Luna na wszelki wypadek, może nadarzy się okazja która się nie nadarza.

A jeszcze parę ładnie rozbudowanych niuansów:
1. improwizowane rege pośrodku utworu, ale zapomniałam którego
2. przed koncertem facet w czarnym płaszczu na ulicy, patrz idzie Budzy, gdzie? już poszedł.

3 a właściwie 1. przepraszam jak dojechać do domu kultury? - ale którego?
(bo mają dwa!) :D

Pora wracać, a Rybnik jak wiadomo zaczarowane miasto - same ronda, same ronda, mknie dokoła nasza honda. W RMF radiu Bajm, w domu ok. 1. Synek zakopany w mojej pościeli, zasypany papierkami po cukierkach co je wpieprzył na kolację. Już niedziela :wink:


Ostatnio zmieniony pn, 03 marca 2014 08:13:06 przez anastazja, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 marca 2014 15:40:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Cytat:
Zespół Armia instaluje się długo, rozglądam się, pod ścianami chłopcy w armijnych koszulkach, ale nikogo znajomego zwłaszcza Wuki który miał być.

..to ja Cię przepraszam..Tylko się na mnie nie obrażaj, bo chyba wszyscy się na mnie poobrażali :|
anastazja pisze:
Wyczerpana codziennością, ale przecież spragniona sztuki przez duże P recydywa wyłazi z okupowanych pod schodami klozetów i leje juz po prostu pod siebie. Na sali ślisko od rozlanego piwska i plastików, które jednak ktos pozbierał skrzętnie żeby rzucać potem na scenę w muzyków - mam nadzieję że z miłości. Co za wstyd! Embarassed

.. no właśnie. Dzięki za takie imprezy. Człowiek się po prostu boi brać w takim czymś udział.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 marca 2014 18:11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciekawe czy zawsze na koncertach z punkiem w tytule musi być tyle syfu...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 marca 2014 19:24:08 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Koncert stricte punk i to w całym wymiarze.Armia w tym towarzystwie jako legenda punk,klasyka...Patrząc na to z perspektywy że Armia jest już o lata świetlne od tej estetyki to wszystko to suma dziwnych zdarzeń.Lud z familoka był i będzie sobą zawsze...Ten koncert jak na owe konsumpcyjne nijakie czasy był punk a la lata 80-te...Co nie znaczy że duch zwyciężył,bo mordobicia i obrażania zespołu nie toleruję.Koleś który przeszkadzał Tomkowi to frustrat twierdzący że to nie jest prawdziwa Armia,pytanie o to co jest prawdziwe jest iluzją i filozoficzną dywagacją jeno... :) Armia na temat zagrała i to jest piękne,a reszta to tylko dodatek mniej lub bardziej smaczny w subiektywnej ocenie...

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 marca 2014 22:37:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Anastazja twoje relacje są wyśmienite :piwo:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2014 20:30:30 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Anastazja - bardzo mi odpowiada styl Twego reportażu o zabarwieniu emocjonalnym. Dzięki!
:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2014 20:46:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2014 23:34:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
wystarczy już samopis, by zapragnąć tajemniczego teatru z tajemniczą muzyką...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2014 14:24:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale klimaty! :zdziwko:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2014 09:54:20 

Rejestracja:
wt, 20 sierpnia 2013 10:16:35
Posty: 3
Anastazja - moze napisz cos o aspektach muzycznych ??? bo to ze bylo troche irokezow ktore tak Was przerazily :D i strasznie brudno na sali od plastikowych kubkow na pewno nie moze wplynac na ocene negatywna tego koncertu !!! a takie odczucie czytelnicy Twojego textu maja ...dla mnie akurat najgorsza sprawa bylo naglosnienie zespolu Armia ktore im zjebal ich dzwiekowiec ....pierwsze 3 zespooly mialy naglosnienie super - dzwiekowiec z domu kultury pozniej wchodzi Armia i jest .....katastrofa ......


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2014 11:59:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
hej, a może sam/sama napisz coś więcej na ten temat? mnie akurat aspekty muzyczne bardzo się podobały, na akustykę nie zwróciłam uwagi bo jak się stoi pod kolumną to się bierze to co dają, a mąż mój miał zatyczki w uszach i też był zadowolony :wink: natomiast irokezów wcale się nie boję, sama czasem noszę dla relaxu :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2014 23:35:23 

Rejestracja:
wt, 20 sierpnia 2013 10:16:35
Posty: 3
HHmmm jak Ci sie podobaly aspekty muzyczne to po jaka cholere piszesz ....że klank na scenie (grupa ADHD? Bombs from heaven?) zwyczajnie mnie przeraził (co ja tu robię?). Czarna godzina.....chyba ze tylko i wylacznie na Armie przyjechalas ? wiec pisze ze ADHD zagralo oki bez wtop nie moj klim at ale zgrabnie i na temat pozniej pojawia sie czeski Bombs from heaven ...bylem drugi raz na ich koncercie i na mnie wrazenia zbytniego nie robia taki czeski Rancid :D ale bez przesady :D jako trzecia kapela prezentuje sie Bulby ...nowy basista Jacek - gral 2 gig - radzi sobie dobrze wszystko zagrane sprawnie ...dalej uwazam ze to jedna z najlepszych kapel punkrockowych w kraju jescze pare kawalkow z Grubym na basie - bylym ich basista i czas na Armie ...mnie akurat jaraj 2 pierwsze plyty na tym sie wychowalem wiec nie bylo najgorzej pod wzgledem kawalkow ale naglosnienie ...bez komentarza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 marca 2014 01:02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
to musiał być horror!
aż trochę żałuję :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 marca 2014 09:48:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
koza77 pisze:
to po jaka cholere piszesz ...


koza77 pisze:
wiec pisze ze


Człowieku, trochę luzu pod pachami. Tu wszyscy się znają jak domownicy. A ty tu tak ledwie włazisz i zaczynasz rozstawiać po kątach?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group