Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 17:25:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 18:24:17 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
W mojej opinii, sytuacja może ulec zmianie na plus tylko wtedy, jeśli Armia nagra płytę z nowym materiałem, w ramach której znajdzie się utwór posiadający znamiona przeboju, który będą chciały puszczać stacje radiowe. Ostatnio myślałem o tym podczas koncertu Świetlików w Proximie (zespół bliższy Armii jeśli chodzi o analogię sytuacji niż Luxtorpeda). Świetliki wydały ostatnio przyzwoitą płytę "Sromota", mają radiową piosenkę i wypełniły w dwóch trzecich Proximę publiką.
W odmiennej sytuacji, jedynym ratunkiem jest mecenat lub sponsoring na rzecz Zespołu. Nie widzę innej możliwości wytworzenia jakiegoś odpowiednio silnego impulsu, który sprawiłby, aby Armia ponownie wypłynęła na falę większej popularności.
I jeszcze przy okazji, o Trupiej Czaszce: nowa płyta jest, dobre recenzje są, intrygujący klip jest, tylko nie ma z czym iść do masowego słuchacza, bo muza ambitna i bezkompromisowa. A człowiek masowy zwykle lubi miękko, pastelowo, z refrenem i o miłości (najlepiej nie na linii Bóg - człowiek), a nie o wstydach czy tłuszczach. I tu otwiera się szerokie pole do artystycznych kompromisów, na które nie każdy pójdzie (za co, po ludzku, szacunek mu się należy). Ogromną sztuką jest nie dać ciała jednocześnie tworząc wielki hit o niebanalnej treści. Takim utworem, wracając do Armii, był "Niezwyciężony".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 19:26:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
Armia miała jednak, nie tak dawno, dwa kawałki o sporym potencjale przebojowym, grywane w radiu - "Underground" i "Jeszcze raz, jeszcze dziś". Z perspektywy czasu - wtedy było łatwiej?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 19:39:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Erkej pisze:
Ogromną sztuką jest nie dać ciała jednocześnie tworząc wielki hit o niebanalnej treści. Takim utworem, wracając do Armii, był "Niezwyciężony".




hmmmm....kłopot w tym ,że ten utwór tylko dlatego się ukazał ,bo Katarzyna Kanclerz ubłagała nas aby ten kawałek dodać do CD Legenda (na kasecie i winylu go nie ma ).....nam nie przyszło to do głowy... :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 00:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
..róbmy swoje..
Budyń pisze:
Z perspektywy czasu - wtedy było łatwiej?

..pewnie tak.
Popatrzmy jak świat się skurczył.A jaka w tym świecie jest konkurencja...
Jak gnój się wylewa z każdej dziury..Ja w świecie muzyki zespołu Armia czuję się szczęśliwy i nawet doceniony.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 00:44:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
chyba się to nikomu z forum w głowie nie mieści , że taka sytuacja może być, więc co tu pisać... :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 05:34:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 07 listopada 2010 10:40:04
Posty: 306
Erkej pisze:
W mojej opinii, sytuacja może ulec zmianie na plus tylko wtedy, jeśli Armia nagra płytę z nowym materiałem, w ramach której znajdzie się utwór posiadający znamiona przeboju


Można jeszcze pójść drogą Marka Piekarczyka.
Telewizja naprawdę potrafi czynić cuda :)


wuka pisze:
Popatrzmy jak świat się skurczył.A jaka w tym świecie jest konkurencja...


Faktycznie, mam wrażenie, że cały czas następuje coś na zasadzie zbiorowego ujednolicenia wyobraźni. Dokonuje sie to równiez w obszarze dziedziny jaką jest muzyka.
Na dodatek jesteśmy coraz bardziej wygodni a tym samym bierni. Na codzień mamy tyle atrakcji, gadżetów w naszym bezpiecznym domu, że coraz trudniej o to, aby z niego wyjść i uczestniczyc w jakims wydarzeniu kulturalnym.
Koncert stał się jedną z wielu atrakcji, niestety nie zawsze tą najbardziej pożądaną.W szczególności, kiedy udział w nim wymaga zaangażowania ze strony słuchacza.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 10:47:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Leszek83 pisze:
Koncert stał się jedną z wielu atrakcji, niestety nie zawsze tą najbardziej pożądaną.

Ludzie również nie chodzą na gigi, bo odnoszę wrażenie, że społeczeństwo biednieje. Koncert to luksus, bez którego można żyć. 40 złotych, jeśli idzie jedna osoba, to spory wydatek. Do tego piwko na miejscu, a niech jeszcze wszystko się przeciągnie i trzeba będzie wrócić do domu taksówką. A jak dwie osoby idą? W 100 człowiek się nie zmieści... A studenci? Ci mają darmowe juwenalia i inne imprezy. Po co mają iść na płatny koncert? Tym bardziej, że miłość do muzyki przekłada się ostatnio na proste dźwięki, a nie ambitną muzykę. Myślę, że te dwie kwestie również są bardzo istotne.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 13:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7630
Skąd: Kraków
Jest jeszcze, mówiąc językiem Gombrowicza, możliwość dokonania "czynu wielkiego", jak to np. zrobił ostatnio (z całym do niego szacunkiem) Maleo na Ukrainie. Choć akurat nie wiem, jak się to "finansowo" dla niego przełożyło, poza tym nie chodziło mu o pieniądze (w takich sytuacjach nie one powinny się liczyć)...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 13:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
NIE...droga Marka Piekarczyka to nie to :shock:

Widzicie Budzego w the voice of poland? to sprzedajcie mi te dragi a ja je pchnę dalej za podwójną stawkę :D

Tak jak powiedział Elrond. Kwestia "wyobcowania" zespołu z mediów większych czy ja bym nazwał rockowymi, ALE...jak radia anty, eski rock i inne cuda na kiju promują teraz jakieś disco rockowe odpady z Must be the music czy inne takie to gdzie tu miejsce dla sztuki ambitnej?

ALE...nie zapominajmy, że Armia to zajebisty zespół. Nie mówimy tutaj o jakiejś niszowej kapelce, tylko o ARMII. Nie wiem jakim cudem po "Procesie" Armia nie powróciła do mediów...ja już nie wiem czego te pierdzielone radiostację oczekują. Znaczy wiem, ale pytam w kontekście tego ich "wielkiego" gadania o poszukiwaniu dobrej muzyki...DOBREJ...dobre sobie

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 14:15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Leszek83 pisze:
Można jeszcze pójść drogą Marka Piekarczyka


jpl pisze:
możliwość dokonania "czynu wielkiego", jak to np. zrobił ostatnio (z całym do niego szacunkiem) Maleo


...przepraszam ,rozumiem ,że to tylko takie żarty na boku

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

nagrywanie ambitnej i ciekawej muzyki już nie wystarcza ..... trzeba ....dokonać "wielkiego czynu" :oops:


może już nie kontynuujmy....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 15:15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Given to fly pisze:
Nie wiem jakim cudem po "Procesie" Armia nie powróciła do mediów...ja już nie wiem czego te pierdzielone radiostację oczekują.
moim zdaniem problem leży właśnie po stronie tych głównych radiuf i telewizjuf, które puszczając to co puszczają, wychowują zastępy nowych "lepszych" odbiorców

ja Armię (i o niej) pierwszy raz usłyszałem w radiu, można powiedzieć, że trudno było żebym nie mógł o niej i jej w radiu usłyszeć,
podobnie w przypadku innych wykonawców,
i pomyśleć, że to były mroczne czasy,

pilot kameleon pisze:
Ludzie również nie chodzą na gigi, bo odnoszę wrażenie, że społeczeństwo biednieje.
biedy bym w to nie mieszał,
ludożerka potrafi zapełnić stadion, w dużej mierze, tylko dlatego, że modnie/trendi, czy jak to się teraz mówi, jest na tym czymś być


te różne darmowe koncerty, które rozpuściły publikę też nie pozostają bez wpływu


a ogólnie to pewnie doktorat można by na ten temat napisać

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 16:27:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
pilot kameleon pisze:
Koncert to luksus, bez którego można żyć. 40 złotych, jeśli idzie jedna osoba, to spory wydatek.

Nieprawda, wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego hipermarketu w sobotę. Rzecz w tym że ludzie inaczej widzą luksus, wolą szampon z reklamy. Trudno uwierzyć że społeczeństwo aż tak drastycznie biedneje skoro jest w stanie zapełnić każdy nowo otwarty sklep, podczas gdy kina i teatry często świecą pustkami. Sztuka dogorywa bo ludziom wystarcza masowy kit i pełny wózek na promocji.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 17:44:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7630
Skąd: Kraków
Żeby nie było - jakkolwiek faktem jest, że po wiadomym występie o Maleo zrobiło się głośniej, to jednak nie uważam, żeby w przypadku Armii takie postępowanie było właściwe. I to tyle w temacie.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 18:34:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
laska pisze:
chyba się to nikomu z forum w głowie nie mieści , że taka sytuacja może być,

Mi się mieści, bo mam to prawie na co dzień, natomiast fakt, że zespół z taką historią i muzyką jak Armia zaczyna mieć kłopoty takie, do których ja jestem przyzwyczajony, pokazuje, jak daleko ten cały upadek zaszedł.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 marca 2014 19:34:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
tak na marginesie to temat ten ma wiele wspólnego z :arrow: tym

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group