Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:14:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 16 października 2015 10:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...no ale... czytałeś ten wątek ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 października 2015 11:03:15 

Rejestracja:
sob, 19 marca 2011 12:54:58
Posty: 33
Ale pojedyncze koncerty się odbędą, jeśli znajdzie się organizator?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 października 2015 11:10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
...organizatorów to jest mnóstwo, szkoda że sponsorów mało.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 października 2015 11:34:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Wegil pisze:
le pojedyncze koncerty się odbędą, jeśli znajdzie się organizator?
oczywiście ! ....pierwszy już 13 XI w kato ! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 października 2015 12:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Oczywiście, że czytałem, ale nadzieja ostatnia umiera...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 października 2015 08:50:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
Miszu pisze:
Oczywiście, że czytałem, ale nadzieja ostatnia umiera...


Niestet to nie nadzieja umarła, a kultura wyższa w Polsce jest "gatunkiem zagrozonym wyginięciem".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2015 11:47:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Jak ten wątek powstał to przyszło mi do głowy, że zanosi się na to, że Armia będzie zespołem grającym rzadko i będzie się trzeba po prostu na te nieliczne koncerty wybierać żeby w ogóle posłuchać, a nie czekać aż zagrają w pobliżu… nie wiem czy gdzieś tu o tym napisałem czy nie ale tak to poczułem… potwierdziły to słowa Frantza:
Cytat:
Nikt z Armii NIGDY nie bedzie ani telewizyjną małpą, ani oportunistą, ani koninkturalistą - choć byśmy mieli grać jeden koncert rocznie

pierwsza okazja nadarzyła się rok temu i wstyd się przyznać/z dumą muszę powiedzieć, że na koncert w Warszawie wyciągnęła mnie moja żona… że warto było nikogo kto był nie muszę przekonywać… żal, że nie dało się dotrzeć na Lunę do Poznania… z takim poczuciem jednak podchodziłem do ostatnich koncertów Rimbaud no i do koncertu Katowickiego…

No i tak patrzę sobie na to w jaki sposób funkcjonują moje ulubione zespoły i widzę, że gdybyśmy mieli podobne realia jak na zachodzie, to może Armia oprócz statusu zespołu kultowego w pewnych kręgach z którego niewiele wynika mając stabilną i zdeterminowaną grupę fanów grałaby dużo koncertów, wydawałaby płyty w swoim studio, wydawałaby ekstra koncerty dla członków fanklubu, grałaby koncerty jubileuszowe, coroczne weekendowe przy pełnych klubach z różna setlistą każdego wieczoru, doczekałaby się pełnometrażowego dokumentu o swojej działalności nakręconego przez jakiegoś znanego filmowca lubiącego/znającego zespół… w swojej wytwórni zespół wydawałby też płyty solowe Budzego i członków, Trupiej… a może nawet byłby coroczny Armijny festiwal… do tego piękne koszulki z grafikami Toma i przyjaciół zespołu i inne merchy – czapki szaliki stikery na samochód, naszywki etc.

Rozmarzyłem się ? pewnie trochę tak, ale to co napisałem robią zespoły na całym świecie… i nie tylko różne Metalliki, Pearl Jamy czy Dave Matthews Bandy sprzedające miliony płyt… tylko takie zwyczajne jak New Model Army Killing Joke czy Levellers, które dzięki temu ze swojej twórczości żyją…
Nie wiem jak to wygląda na naszym rynku muzycznym… wydaje mi się tą drogą próbuje iść Luxtorpeda… czy to w ogóle jest możliwe w polskich warunkach ? Chciałbym, żeby tak było…

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2015 18:32:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
KoT pisze:
czy to w ogóle jest możliwe w polskich warunkach ?


podany przez Ciebie przyklad Luxów, wskazuje, ze jak najbardziej! I polskie realia nie sa tu czynnikiem blokujacym.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2015 19:21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tylko trzeba być obecnym w mediach, co nie musi oznaczać od razu koniunkturalizmu po stronie twórcy (o oportunizmie nie wspominając).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2015 20:17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
ale Luxtorpeda w wielu względach to zespół komercyjny i "nowoczesny", plus zbudowany z wielu znanych muzyków, którzy mają różne wejścia i takie tam.

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2015 21:13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Given to fly pisze:
ale Luxtorpeda w wielu względach to zespół komercyjny i "nowoczesny", plus zbudowany z wielu znanych muzyków, którzy mają różne wejścia i takie tam.

No nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc komercyjny? W moim przekonaniu to, że muzycy utrzymują się tylko i wyłącznie z grania nie świadczy o komercji. Posłuchaj o czym śpiewają... Tam nie ma żadnego kompromisu, za cenę popularności.
Natomiast trochę nie rozumiem awersji Budzego do tworzenia (upubliczniania) numerów, które znalazły by uznanie szerszej publiki. Nie będę przytaczał cytatów, ale na forum są jego wypowiedzi świadczące o tym. W zw. z tym nie jest dziwne, że grono fanów jeśli się powiększa to raczej wolno.
Ostatnio rozmawiałem z dyr. pewnego domu kultury, żeby zorganizować koncert Armii (nota bene osoba bardzo ceniaca Budzego). Usłyszałem, że taki koncert raczej by się nie zwrócił, gdyż przewiduje niską frekwencję. Powód: bo o Armii mało się mówi w mediach. Teraz będą organizować koncert tsa, bo przez udział Piekarczyka w Voice od Poland są oni na fali. I tak to chyba niestety wygląda... :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 grudnia 2015 21:18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Given to fly pisze:
wielu znanych muzyków

Dwóch z tych wielu znanych (sic) jakiś czas temu grało w Armii i chyba inaczej nie było. Znany jest Lica. Na scenie mniej więcej tak długo jak Budzy, więc czas na zorganizowanie różnych wejść ten sam. Komercyjny? O tyle, że chce mu się zagrać wszędzie, a więc mu za to płacą. Nie widzę nic złego w tym, że się zarabia ciężką pracą. A nowoczesny o tyle, że jest w internecie - ma forum, ma fejsa. Chyba jak Armia.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 grudnia 2015 10:45:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Miszu pisze:
Natomiast trochę nie rozumiem awersji Budzego do tworzenia (upubliczniania) numerów, które znalazły by uznanie szerszej publiki.

Wydaje mi się, że tu chodziło bardziej o nie tworzenie muzyki tylko pod publiczność, ale takiej, którą artysta chce tworzyć, która go wyraża. Bo raczej nie to, że powstały utwory "za dobre" i nie będziemy ich publikować, bo jeszcze zbyt popularni się staniemy. Można zrobić ankietę, zbadać zapotrzebowania rynku i wytworzyć produkt, który się sprzeda rewelacyjnie. Tylko "Czy to jest prawda...?". Mi się to już kojarzy z fabryką. Można też coś zrobić z potrzeby serca, bo tak "w duszy gra" niezależnie od panujących trendów.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 grudnia 2015 11:09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
artyphat pisze:
Miszu pisze:
Natomiast trochę nie rozumiem awersji Budzego do tworzenia (upubliczniania) numerów, które znalazły by uznanie szerszej publiki.

Wydaje mi się, że tu chodziło bardziej o nie tworzenie muzyki tylko pod publiczność, ale takiej, którą artysta chce tworzyć, która go wyraża. Bo raczej nie to, że powstały utwory "za dobre" i nie będziemy ich publikować, bo jeszcze zbyt popularni się staniemy. Można zrobić ankietę, zbadać zapotrzebowania rynku i wytworzyć produkt, który się sprzeda rewelacyjnie. Tylko "Czy to jest prawda...?". Mi się to już kojarzy z fabryką. Można też coś zrobić z potrzeby serca, bo tak "w duszy gra" niezależnie od panujących trendów.

Np. to?
elrond pisze:
a co do dwu odrzutuf z sesji to - jeden był zbyt przebojowy ( jak niezwyciężony ) a drugi zbyt powłuczysty......może kiedyś :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 grudnia 2015 19:39:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
ok, ale jest taki wątek - o nagraniach demo, koncertach, rarytasach różnistych ;) pojawiały się tam informacje w o różnych archiwach (sam mam fragmenty koncertu z Róbrege, podobno takiej jakości, że zespół nawet nie wiedział, że istnieje tak dobra wersja ;) padały pomysły o wydawaniu tych rzeczy np. jako bonusowego dysku.. albo czegoś n zasadzie `klubu płytowego`.. pomysł został zrealizowany? pytam, bo przez cały wątek jednak się nie przebiłem..

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group