Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:38:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lipca 2014 23:12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
no i jarocin nie skończył się dla nas w czwartek. w piątek był panel dyskusyjny z udziałem tomka i wernisaż, ale ja nie byłam obecna więc sobota. w sobotę spędziłam w jarocinie dzień cały.
próba na scenie głównej z zespołem farben lehre - grali cały koncert coverów zespołów punkowych, w tym siekierę i armię. upał totalny. siedzę w cieniu na bekstejdżu i piję red bulla. przechodzą rożni ludzie, np. wokalista zespołu coma. przyszedł się przywitać. obcisła bluzeczka i damska torebka. potem gutek - simpatico. przemyka tymon - będzie śpiewał jako ciechowski??? :shock: (okazało się, że tak, bo w tym dniu też postrepublika). mamy godzinę wolnego między próba a występem z zespołem na górze na polu namiotowym. idziemy schronić się do hotelu jarota. piwo i papierosek z elą malejonek, gadka szmatka z darkiem. zostają na noc, bo chcą posłuchać matijahu (czy jakoś tak). biegiem na pole namiotowe, bo się spóźnimy. rzeczywiście, już grają. tomek wskakuje na scenę. śpiewa piękną piosenkę "jeśli" a potem oczywiście rampampararam. na polu namiotowym wspaniała atmosfera. budy z piwem, pod sceną garstka tańczących, zespół śpiewa szczerze. rozmawiam z leszkiem gnoińskim, dziennikarzem, jest zachwycony zespołem.
potem idziemy do nowego muzeum - spichlerz polskiego rocka. kolejka po bilety. okazało się, że organizatorzy muzeum nie przewidzieli aż tylu zwiedzających i skończyły im się bilety, musieli dorabiać chałupniczo.
muzeum zwiedzam z jedną z osób odpowiedzialnych, podoba mi się, sporo rozwiązań znanych z muzeum powstania warszawskiego, fajne pomysły, dużo muzyki. za mało miejsca, ile tam by można jeszcze opowiedzieć! jedna z sal to sala wystawiennicza - pierwsza wystawa - obrazy tomka! ludzie zwiedzający ogólnie zadowolenie, wszystkim się podoba! sporo miejsca, na którym można "zalęgnąć" , położyć się wręcz i słuchać muzyki, oglądać stare archiwalne filmy z festiwali.

występ na scenie głównej - tomek wchodzi na siekierę. szał na widowni. po "idzie wojna" człowiek z farben lehre zapowiada niezwyciężonego - jeszcze większy szał!!!!!! nie mogę się przysunąć bliżej, taki tłok, kilkanaście tysięcy ludzi śpiewa niezwyciężonego - to robi wrażenie naprawdę. ekstaza.
przepychamy się przez ludzi wracając do samochodu. farben lehre dalej wykonuje swój punkowy program. leci akurat najbardziej ordynarna piosenka jaka słyszałam, to the analogs z ich wokalistą. stek bluzgów na tle dennej muzyki. syf. zastanawiam się, jak to możliwe śpiewać takie gówno wobec tylu ludzi ze sceny.

no to by było na tyle.

mimo, że ten jarocin przerodził się w komercyjną imprezę, to jednak da się odnaleźć jakieś enklawy dawnego jarocina. szczególnie poza sceną główną: na ulicy, na polu namiotowym, na rynku, tu i tam. ludzie w ogóle generalnie pokojowo nastawieni. sporo 40+ :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lipca 2014 07:00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..40 + :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lipca 2014 20:58:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
na razie tylko takie znalazłem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(fot.) Stanisław Dziekański

http://www.gj.com.pl/index.php?option=c ... &Itemid=98

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lipca 2014 12:45:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A ja rzeczywiście byłem pierwszy raz w Jarocinie :) .

Tym fajniejsza była dla mnie podróż pociągiem, spacerowanie po mieście i sam koncert.

Dzieci Jarocina wzbudziły we mnie podobny entuzjazm jak w Natalii :D . Bardzo fajna inicjatywa - super śpiewające dzieci oraz seniorzy! Może tam technicznie nie wszytko grało, ale atmosfera była super :) . No i rzeczywiście, gdy pojawił się Budzy i zaczął po swojemu kroczyć po scenie, śpiewać, gestykulować - to zrobiła się strasznie fajna energia! Choć przecież i wcześniej było nieźle, gdy dzieci śpiewały "olewaj system" :D . W ogóle dobór utworów był chyba niczego sobie. Głos konferansjera zza sceny (Chełtowski) oddał też, zanim wybrzmiało "Nim stanie się tak...", hołd Stopie.

Gdy Budzy zaczął grać, to miałem świadomość tego, o czym wspomniała Natalia, że ta muzyka nie do końca pasuje do festynowego klimatu imprezy. Ale też nie mogłem nie ulec urokowi samych piosenek, których takie wykonania (głosy, akustyki, akordeon, bębny) słyszałem po raz pierwszy. Może i te odbicia dźwięku zakłócały trochę odbiór, ale jednak słychać było wszystkie instrumenty i... magia zaczęła działać :) . I to z każdym numerem bardziej, z kulminacją w "Statku burz", gdzie najpierw Gero wydał okrzyk Godzilli, a potem wyglądało, że wszyscy zapamiętali się w graniu! :D A wcześniej też zarejestrowałem kilka intrygujących odejść od znanych wersji, na przykład przeciągła wokaliza Budzego w "Echu"! Warto też wspomnieć, że wstęp do "Cudów" zakłóciły punkowe okrzyki "Siekiera! Siekiera!", co spowodowało, że Budzy przerwał granie i dobitnie lecz spokojnie zwrócił się do grupki krzyczących o nieprzeszkadzanie. Co ciekawe został wysłuchany :) . A na samym początku koncertu zwróciłem uwagę, że stojący obok mnie chłopak i dziewczyna ożywili się, zaskoczeni, że na scenie występuje im "Gerard!", którego najwyraźniej znali wcześniej z zupełnie innej strony :) .

Co do kowerów, to najpierw entuzjazm wzbudził Lechu - bardzo fajna wersja :) . Potem Budzy zapowiedział Variete, ale użył przy okazji słowa "Siekiera", tak że punki myślały, że to już i ostro ruszyły w pogo do "Klaszcząc w dłonie" :D . A wersja był tak motoryczna, że chyba nie przeżyli rozczarowania. Mi podobało się bardzo. "Jeżeli miłość nas połączy / będziemy diamentowym piachem" - chciałbym to mieć nagrane! :) Dalej "kropla wody, słońca promyk", czyli Anna. Ależ to jest dziwna kompozycja! A przy "Hard to Say" trzeba było już ruszyć w tany. Najlepiej jednak bawiła się chyba Natalia! :D Ja za to wykorzystałem okazję, by na legalu pokrzyczeć sobie Siekiera! przed "Idzie wojna" :D . Dobra wersja, podobały mi się zwłaszcza sprzężenia gitarowe i później wejście basu. Był to zresztą dość niecodzienny widok. Siedzący wokalista wyjął nagle niespodzianie elektryczną i wciąż siedząc, zaczął na niej sprzęgać, a następnie Gero dobitnie zapodał wstęp, grając na makartnejowskiej skrzypcówce i koszulce zespołu Yes :D . Czad! W pogo schlapali mnie piwskiem, ale i tak było fajnie :) .

Publiczność była jednak jakoś zdezorientowana, bo wywoływanie na bisy brzmiało dość niemrawo i już się bałem, że zespół nie wyjdzie. Na szczęście wyszli! "Saluto" zabrzmiało wyjątkowo na miejscu, łącznie z finałowym cytatem z Syda Berretta :) . Później zagrana z marszu "Ambicja" - z czadowym przyspieszeniem. No i na wyciszenie "Working Class Gero".
Jedna i druga część bardzo mi się podobała. I nie wiem czy mimo wszystko ta pierwsza nie bardziej. Poszedłbym na klubowy koncert, by lepiej wsłuchać się w te piosenki w takim trochę ascetycznym i przejmującym wydaniu. Ale Variete też bym chętnie znów usłyszał :) .

Dzięki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lipca 2014 17:45:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
niezwyciężony !
Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lipca 2014 18:17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciekaw byłem tego wykonania, ale znalazłem tylko "Idzie wojna". Na filmiku zabrzmiało mi tak sobie... Ale wiadomo, że na miejscu mogło być fajnie. Dziwnie patrzyło mi się jednak jak przy takim numerze takiego zespołu wokalista Farben Lehre zachęca publiczność do rytmicznego klaskania... Przy spichlerzu było chyba jednak lepiej :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lipca 2014 21:40:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
idzie wojna była niezła na żywo.

i takie spostrzeżenie w związku ze zdjęciem: kiedyś w jarocinie ludzie trzymali w rękach grundigi a dziś telefony komórkowe :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 lipca 2014 09:24:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 lipca 2014 09:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
natalia pisze:
kiedyś w jarocinie ludzie trzymali w rękach grundigi a dziś telefony komórkowe

Obrazek :wink:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2014 22:11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jaka niesamowita historia w ogóle! Repertuar jedyny w swoim rodzaju, a okoliczności, te wszystkie dzieci jarocina i w ogóle - też zdają się jedyne w swoim rodzaju!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 sierpnia 2014 16:25:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group