Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:32:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 356  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 17:50:49 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Piotrek_b pisze:
AV Armijnego smoka pochodzi z jakiejś strony (został podany link) no i wtedy to nie działa...


Nie wiem co stoi na przeszkodzie, by skrypt sprawdzał wielkość linkowanego obrazka..?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 17:53:11 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Hipokryta pisze:
Nie wiem co stoi na przeszkodzie, by skrypt sprawdzał wielkość linkowanego obrazka..?


No ja też nie ale tu muszą zadziałać admini :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 21:46:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
w najbliższym czasie (może dziś w nocy lub jutro w nocy) postaram się aktywować funkcję nieodznaczania się nieprzeczytanych postów, wielkości avatarów itp.

Niestety w sprawie wylogowywania Elseo i Crazy na razie nic nie poradzę....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 22:45:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
nie przejmuj się, przyzwyczailiśmy się
najbardziej by tu pomogło to, o czym niedawno była mowa - żeby jako przeczytane odznaczały się tylko tematy faktycznie otwarte

Ale tymczasem taka uwaga: "uzytkowników przeglądających forum" przed chwilą było tyle, że w dwóch linijkach się nie mieścili. Super to jest i w ogóle - wszyscy wiemy.
Natomiast kiedy chciałem coś napisać w temacie o filmach i nie mogłem go znaleźć, bo oto okazało się, że jest NA DRUGIEJ STRONIE. Ponieważ ostatni post na nim pochodził z hen hen dalekiej przeszłości - ze środy! I patrzę sobie na tej drugiej stronie, a tam takie tematy, jak: Zwierz Alpuhary, Dzyniowa opowieść część 5., temat o spotkaniu poempikowym w Warszawie (ach kiedyż to było - aż we wtorek!), niezwyciężone innych zespołów, bardzo ciekawy analizo-porównawczy temat Budynia, na który jeszcze nie zdążyłem odpowiedzieć a już wyleciał na manowce.

TO NIE JEST DOBRZE DLA FORUM.

To są tematy, w których pisałem tak niedawno, że jeszcze niemal dosłownie pamiętam swoje posty. Tematy ciekawe, które wylatują i zostaną automatycznie przeoczone przez wszystkich oprócz tych, co śledza forum na okrągło, jak jacy wariaci ;-).

Ja ponawiam sprawę podziałki forum!
Zostało stworzone Potforum i dobrze, ale o ile pamiętam zostało ono stworzone jako śmietnik. Jak widać obecnie, traci ten śmietnikowy charakter i może to też dobrze, ale może trzeba na nowo zdefinować, do czego ono ma słuzyć, to Potforum. Skoro Dzyń i K.T.W.S.G. postanowili założyć tam swoje jak najbardziej poważne i ciekawe tematy, to znaczy, że ONO JEST POTRZEBNE. Ale ustalmy - czy jest ono śmietnikiem, czy jest regularnym pod-forem, gdzie piszemy off-topiki.

Przemyślcie tę sprawę wszyscy, którzy tu zaglądacie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 22:59:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
I jeszcze dodać uściślić o Potforum:

jaką rolę ma ono spełniać? zostało stworzone jako śmietnik, gdzie mają trafiać syfy rozmaite, co by ich od razu nie kasować, tylko po tygodniu czy jakoś tak. Ale oto mamy tematy zupełnie sensowne, które ludzie tam tworzą z definicji, nikt ich tam nie wyrzucił. I to kto - Dzyń i Kacper, którzy byli przecież wcześniej PRZECIW dzieleniu forum.

Ale jest bez sensu, żeby Potforum łączyło tematy takie jak Dzynia o Bitelsach i Kwakona o pedałach. To się dopiero robi bałagan! Jeżeli uznajemy, że jest potrzebne coś na kstałt Kosza, to OK, ale niech oprócz tego będzie autentyczne POTFORUM, gdzie się będzie pisać off-topiki. Czy to jest zbyt skompliwane? Chyba nie.

UWAGA DLA MALKONTENTÓW ;-) : nie jest takie ważne, czy "prawidłowo" zakwalifikujemy swój temat, do off-topiku czy nie on-topiku. Olać to. Każdy ma jakiś tam rozum (nie? ;-)) i z grubsza to będzie miało ręce i nogi. A czy np. ja włozyłbym swój temat o "niezwyciężonych" do Armii, bo nawiązuje do piosenki Armii, czy off-topiku, bo zasadniczo jest o innych zespołach? - To jest BEZ ZNACZENIA. Istotne jest to, żeby tematy ciekawe i aktualne nie spadały na drugą stronę, bo powiedzmy sobie szczerze, na druga stronę to już tak na co dzień się nie wchodzi.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 23:21:38 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Ja jestem z Tobą Crazy.. od początku miałem takie zdanie, że przydatny byłby jakiś sensowny podział. Warunek jest jednak taki, że najpierw musi zostać rozwiązana sprawa oznaczania postów, bo bez tego podział forum byłby dosyć niepraktyczny.

Jednak mówiąc szczerze to nie za bardzo widzę prosty podział: Armia - Offtopic. Wtedy wyjdzie na to, że wątków odnoszących się ściśle do Armii będzie 10-20%, a drugie forum i tak będzie przeciążone. Jeśli ten pomysł w ogóle przejdzie, to trzeba moim zdaniem zastanowić się nad sensownym wyborem kilku działów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 23:26:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
ja jestem przeciwny w ogóle zakładaniu nawet potforum w tym momencie. Uważam, że jak coś jest głupiego to zamykać lub od razu kasować.

Odznaczanie postów jak już wyżej napisałem zrealizuję najprawdopodobniej jutro w nocy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 23:28:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no co ty!! może tak było jakiś czas temu, ale teraz w sytuacji ciągłych koncertów, zlotów, nowej płyty przede wszystkim?
przejrzyj sobie pierwszą stronę forum - jest ewidentna PRZEWAGA tematów armiowych!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 23:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
tja, widzę, że już został postulat Boskiego spełniony i pierwsza strona ma teraz pięć metrów długości w dół... moim zdaniem to jednak niczego nie rozwiązuje, bo choć nie trzeba klikać na "2", to jednak pierwsza strona jest tak przepastnie długa w tym momencie, że oczopląsu mozna dostać, próbując to ogarnąć...

ciekawe... Boskey musi mieć jakieś chody na górze, że ledwo coś powie, a to już się dzieje...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 23:35:29 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Crazy pisze:
jest ewidentna PRZEWAGA tematów armiowych!


No jak teraz spojrzałem to faktycznie - tak się jakoś złożyło. Z tymi 10% to i tak przesadziłem jednak. Mimo to uważam, że podział na Armia - nie-Armia wiele nie rozwiąże. Albo jakieś sensowne działy tematycznie albo niech zostanie jak jest - nawet bez potforum, jak mówi lafjoy - bezsensowny topic, to do piachu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 23:43:12 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
A jak już mówimy o kwestiach administracyjnych to ja radziłbym rozważyć kwestie usuwania własnych postów. Robi się trochę zamieszania, bo wiszą takie posty wysłane przez pomyłkę albo podwojone. W razie takiej pomyłki każdy mógłby po sobie posprzątać bez angażowania w to moderatora. Uważam, że gdyby ktoś chciał to wykorzystać to narobienia bałaganu na forum, to ten efekt mógłby doskonale uzyskać również bez tej opcji (czego dowody mieliśmy parę tygodni temu). Dlatego sądze, że warto byłoby to przywrócić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 00:03:16 
Erkej pisze:
W tym miejscu chcę poprosić, aby nie wrzucać tak dużych awatarów, jak to zrobił Armijny Smok, bo zwęża się w ten sposób niepotrzebnie miejsce na posty.
Może by tak zblokować tę możliwość?


Z Armijnym skoiem nie ma problemu, gdzieś tam mu zasugerowałem żeby zmniejszył awatara i zrobił to błyskawicznie (też zmniejszył). Aż mi się trochę głupio zrobiło, bo mejla przysłał, czy wszystko jest już ok i czy nie mam problemów żadnych?
A ja przecie nawet lajfjoyem nie jestem, ani inną Badurą ;)
I naprawdę sugerowałem jedynie :oops:


Crazy pisze:
tja, widzę, że już został postulat Boskiego spełniony i pierwsza strona ma teraz pięć metrów długości w dół... moim zdaniem to jednak niczego nie rozwiązuje, bo choć nie trzeba klikać na "2", to jednak pierwsza strona jest tak przepastnie długa w tym momencie, że oczopląsu mozna dostać, próbując to ogarnąć...

ciekawe... Boskey musi mieć jakieś chody na górze, że ledwo coś powie, a to już się dzieje...


A z tm się obawiam nic nie da zrobić. Za dużo nas i jestesmy za aktywni.

Jedyna metodą byłoby podzielenie Forum na działy - nie tylko podforum, ale i inne (nie wiem, 1) Armia-stricte, 2) Polecane-koncerty+muzyka+filmy 3)Spotkania i Zloty 4)Inne,ale treściwe)
Tak tylko rzucam, ale innego wyjscia przy tej aktwynosci nie widzę - albo musi byc tak jak jest, albo podział.
Czyli powieliłem trochę posta Hipokryy (za dużo tego ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 07:37:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
3bajki pisze:
Z Armijnym skoiem nie ma problemu, gdzieś tam mu zasugerowałem żeby zmniejszył awatara i zrobił to błyskawicznie (też zmniejszył).


to nie Armijny Smok, lecz jam to nie chwaląc się uczynił :faja:

Listę faktycznie wydłużyłem z 50 do 80 tematów, ale na razie zobaczymy jak to się będzie sprawdzać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 11:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jeśli chodzi o temat o Beatlesach, to założyłem go na Podforum z dwóch/trzech powodów:

1) jest to oczywisty OFF i nie chciałem nim przeładowywać głównego forum; nie wiąże się on nijak z Armią i moim zdaniem jego miejsce jest na Podforum, a że sąsiedztwo, hm, nieoczekiwane, to tylko śmieszniej

2) wszyscy fani Beatlesów z tego forum i tak wchodzą na Podforum, więc chciałem im zrobić niespodziankę, hehe

3) reczywiście byłem przeciwny idei podforum, ALE skoro takowe jest, to dlaczego go nie wzbogacić o coś jakby fajnego

love & respect

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 17:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
Pewien hobbit pytał w jednym temacie ile miejsca jest jeszcze na nasze odpowiedzi i wypowiedzi, bo minęło już 13 tysięcy. O miejsce na serwerze akurat martwić się nie musimy, jest go tam bardzo dużo jeśli chodzi o potrzeby forum. Pozwolę sobie tutaj odpowiedzieć, żeby nie duplikować w wielu miejscach wątków dotyczących spraw technicznych naszego forum.

13 tysięcy, no no... to jest sporo. Biorąc pod uwagę, że przeczytałem około 98% to daje mi trochę do myślenia... ile czasu spędzam wieczorem na tym forum... oj przyda mi się dłuuuuuuga przerwa.

Miejsca na serwerze jest wystarczająco dużo. Jednak transfer miesięczny serwera jest ograniczony (6 GB). Może się zdażyć, że pod koniec miesiąca, z powodu przekroczenia tej granicy, forum będzie niedostępne. Wątpię. Bo pierwotnie to forum miało ok. 2 GB miesięcznego transferu, później zwiększył się do ok. 3 GB. Dla porównania powiem, że jedno wejście w temat to jakieś dajmy 60 kb

W miesiącu styczniu (w którym były tylko 23 dni działania forum) transfer osiągnął wielkość 4,2 GB.
Obecnie jest już ponad 1,6 GB, a zostały jeszcze 3 tygodnie. Zobaczymy, czy to nam starczy (możnaby jeszcze zrezygnować z avatarów na serwerze forum, to wtedy osiągnelibyśmy prawie 20 % mniej transferu miesięcznie). Jeśli okaże się, że forum potrzebuje większych możliwości to na pewno Was o tym poinformuję. Adres zostanie ten sam, wygląd ten sam. W sumie nic się nie zmieni dla Was :)

Trochę statystyki
Forum odwiedzono z około 930 różnych adresów internetowych (jak wiadomo aż 236 jest zarejestrowanych, niektórzy po kilka razy :wink: )
927 osób dodało sobie stronę forum do ulubionych
Średnio odwiedzający forum siedzi i czyta forum ponad 20 minut...

Wszystkiego najlepszego życzę z okazji 13 tysiączka naszej wyspie


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 356  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group