Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 03:00:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 356  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 listopada 2006 11:19:59 
Ale tak nie powinno być. :(
Czas powinien się uaktualniać sam.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 listopada 2006 12:41:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
to znaczy jak? Jak serwer zauważy, że wyjechałam do Sydney, to mi zmieni? Czas na forum jest jakoś tam ustawiony, użytkownicy zmieniają sobie strefy - nie widzę tu drogi do tego, zeby "się samo"...? (znów coś głupio mówię?)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 listopada 2006 13:48:07 
Wydawało mi się, że to jest tak - serwer jest w Polsce, prawda? A przynajmniej firma nim zarządzająca jest polska. Więc po zmianie czasu z letniego na zimowy, na serwerze też się zmienia czas. Wtedy skrypt forum pobiera poprawny czas dla strefy, którą mam ustawioną.

Może to ja gadam bzdury - nie wiem jak to jest rozwiązane, ale tak mi trochę intuicja podpowiadała. Niemniej, jak prawie zawsze, mówię na temat, na którym się nie znam.
Ale przecież na dobrą sprawę - nie zmieniłem strefy czasowej, jestem nadal w tej samej, więc czemu miałbym w ustawieniach profilu zmieniać na nieprawidłową?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 listopada 2006 14:54:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Zacznę od sprawy najważniejszej:

Bandyta pisze:
nie zmieniłem strefy czasowej, jestem nadal w tej samej, więc czemu miałbym w ustawieniach profilu zmieniać na nieprawidłową?

Nie musisz zmieniać na nieprawidłową, bo prawidłowe ustawienie strefy w profilu (dla większości forumowiczów GMT+1) daje poprawną datę. Czyli obecnie jest tak, że czas wyświetla się źle, jeśli ktoś ma źle ustawioną strefę czasową. Czyli jest dobrze :-)

A teraz po kolei:
1. Do tej pory czas przedstawiany na forum nie brał pod uwagę ewentualnego czasu letniego. I nigdzie nie sugerował, że jest inaczej :-) W profilu można ustawić strefę czasową, w której się przebywa, wybierając odpowiednie przesunięcie w stosunku do czasu Greenwich, który jest niezmienny przez cały rok. W zimie Polska ma przesunięcie GMT+1, natomiast w lecie to się zmienia na GMT+2 i teoretycznie należałoby w momencie zmiany czasu przestawiać strefę w profilu.
2. Sytuacja z wyznaczaniem czasu nie wygląda tak, jak napisał Bandyta. Czas prezentowany na forum nie jest wyznaczany na podstawie czasu lokalnego serwera, tylko GMT. Rozrzucenie po świecie forumowiczów jest w naszym przypadku raczej niewielkie, ale łatwo można sobie wyobrazić sytuację, w której z forum korzystają ludzie z całego świata. Wyznaczanie czasu na podstawie czasu lokalnego serwera byłoby wtedy rozwiązaniem nie najlepszym. Wyznaczanie czasu na podstawie GMT, będącym czasem niezmiennym i przez to jasno określonym, pozwala każdemu na proste ustawienie własnego czasu lokalnego.
powyższe 2 punkty służyły obronie phpBB przed zarzutami o działanie bezsensowne - takie zboczenie zawodowe, że skoro software nie spełnia oczekiwań użytkowników, to znaczy, że złe są te oczekiwania :-)
3. W związku jednak z tym, że
Bandyta pisze:
tak nie powinno być.

jest już inaczej. Zmieniło się tyle, że teraz, przynajmniej w teorii, pozycja wajchy "czas zimowy/letni" (dla czasu lokalnego serwera) jest brana pod uwagę (przynajmniej w teorii to znaczy, że przynajmniej teraz jest dobrze, na wiosnę zobaczymy, czy tak będzie nadal), co oznacza, że już nie powinna występować konieczność przestawiania strefy w profilu po jesiennej/wiosennej zmianie czasu. Zdecydowana większość forumowiczów mieszka w Polsce, tudzież w sąsiedztwie zmieniający wraz z nami czas w pełni solidarnie, więc chyba tak będzie lepiej.

Jeszcze sprawa poboczna:
Pojawiały się w tym wątku prośby o poprawienie czasu forum, bo forumowy zegar późnił się o kilka minut. Rozumiem, że może to być irytujące, ale to już nie jest problem forum, tylko xona, któremu się rozregulowuje zegar na serwerze - zegar forumowy zależy od zegara serwera, nic na to nie poradzimy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 listopada 2006 15:09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
:D
mam wrażenie, ze nie rozumiem ;) Pewnie dlatego, że tak naprawdę problem czasu jest dla mnie totalnie nieistotny ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2006 22:16:00 
Uważaj, bo kiedy zniknie czas to...
;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 20:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Pojawił się na forum głównym temat będący jednocześnie ogłoszeniem o sprzedaży płyty i wylaniem prywatnych żalów do członków zespołu. Reklam nie potrzebujemy, a poruszona sprawa dotyczy autora tematu i muzyków, więc wątek został usunięty.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 20:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
wykasowałem temat "czy ktoś mnie zbanował", w którym filozof71 pyta "czy ktoś go zbanował". No to już po prostu szczyt głupoty, który musiałem potraktować wykasowaniem tematu.

Do tego filozofa (co to winą za nieodtwarzanie płyty obarcza zespół zamiast wydawcy i siebie samego, bo się na komputerach nie zna) chciałbym powiedzieć: Jak masz jakiś problem to napisz to tutaj, a nie zakładasz nowy topic na głównym forum.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 20:18:33 
Od czsu do czasu critical errory notuję u sie. Po kilku przeładowaniach wraca to na forum, ale irytujące jest.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 20:28:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Critical errory critical errorami, a dziś ja często notuję takie coś:
http://ultimathule.nor.pl/foto/404.jpg

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 20:33:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Mam często criticale i to cos co zalinkował panek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 21:04:29 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
I ja mam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 21:19:10 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
ja też :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 21:22:23 
a imię jego Legion ;)

te 404 jesssssst straszne :/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 22:09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Tepsa miała dziś problemy z neostradą. Może to stąd te problemy.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 356  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group