Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 05:42:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 08:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Mocna muzyka potrzebuje mocnego wokalu. Dla mnie wszystko jest na miejscu, a te wszystkie "mankamenty", które przytoczył wokr mają dla mnie oczywiste znaczenie np. w pustym oknie jako podkreślenie, ironiczne wzmocnienie wyrażonych pytań. Ale Toń faktycznie, przy pierwszych odsłuchach nie daje się w pełni poznać i daje wrażenie takiej stłumionej, ale im dalej w las, w tym więcej pięknych rzeczy się słyszy:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 08:52:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Właśnie, Prozess bardzo wysoko postawił poprzeczkę. To jest mistrzostwo świata jeżeli chodzi o wokal, ale ostatnio robie porównanie różnych płyt Armii i monumentalny śpiew na Triodante to też coś niesamowitego.

Ale może do Toni tez się w końcu przekonam, kto wie.

"Najsłabiej" pisałem oczywiście nie w sensie mocy wokalu tylko w znaczeniu "muodzieżowym"[WHITE SMILING FACE] :wink:


Wysłane z mojego SM-A300FU

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 11:16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
A co wy z tym wokalem? Toć nie biorą udziału w jakimś konkursie na barwę głosu. Armia to darcie ryja i tak niech jest, liczy się jakie emocje ten wokal niesie, czy ciary wywołuje, czy wgniata itd :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 19:15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
W "Cudzym grzechu" nei wgniata. Wygania z pokoju..

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 20:16:59 

Rejestracja:
sob, 19 marca 2011 13:54:58
Posty: 33
cianu pisze:
Ale Toń faktycznie, przy pierwszych odsłuchach nie daje się w pełni poznać i daje wrażenie takiej stłumionej


Po pierwszym przesłuchaniu, płyta sprawiała wrażenie nie dającej wytchnienia. Ale, mimo tego, nie męczy i tym bardziej nie nudzi.
Na wcześniejszych płytach czasami miałem ochotę przełączyć niektóre piosenki, bo wydawały się męczyć.
W przypadku Toni, wręcz odwrotnie. Chciałem więcej i więcej :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 20:31:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
antiwitek pisze:
U Tomka widać po prostu ogromny PROGRES.

Pewnie tak. A jeśli tak jest to rzeczywiście bardzo dobrze. Ja się na wokalu nie znam ale należę do tego grona, ktore ceni sobie przede wszystkim czyste wokale Budzego (takie jakich dużo było na Drodze i Pocałunku Mongolskiego Księcia). Brakuje mi tego w nowych wydawnictwach Armii i ciekawy jestem czy jeszcze kiedyś się tego doczekam :wink:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 21:01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 czerwca 2010 00:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
ahu pisze:
A co wy z tym wokalem? Toć nie biorą udziału w jakimś konkursie na barwę głosu. Armia to darcie ryja i tak niech jest, liczy się jakie emocje ten wokal niesie, czy ciary wywołuje, czy wgniata itd :)


darcie ryja to Siekiera :D

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 21:48:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
lubię śpiew Budzego prosty i czysty
jak kantora = pierwotny

ps dotyczy 2TM2.3

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 21:59:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
A ja najbardziej lubię taki pełen dramatyzmu, ekspresji i emocji jak np. w 'Przed prawem', czy 'Lamentacji'.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2015 23:37:37 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
Witam
W końcu zdecydowałem się coś tu napisać, choć forum przeglądam od dawna i fanem Armii jestem od dawna. „Toń” kupiłem zaraz po premierze, choć pierwszy odsłuch „Pustego okna” na youtube raczej nie zachęcił (pierwsza myśl - co tak ciężko, co tak prosto, co tak kwadratowo i przytłaczająco). Z drugiej strony koncertowe odsłony Tańca duchów i Linczu zaostrzyły apetyt. Płyta w domu zaskoczyła dość szybko, w końcu jest dość – nie bójmy się tego słowa – przebojowa, no i w końcu to Armia, a do tego bandu mam słabość, której czasem sam do końca nie pojmuję. Choć gdzieś z tyłu głowy kołatało mi, że po der Prozess i (zwłaszcza) Freaku liczyłem jednak na coś innego, że zespół pójdzie na całość i zrobi jakiś kosmiczny mix czadu tej pierwszej i odjazdu tej drugiej płyty, że będzie „inaczej niż zwykle”. Tymczasem dostaliśmy najbardziej klasycznie armijne granie jakie można było sobie wyobrazić. Z drugiej strony nie opuszczało mnie wrażenie, ze to trochę Trupia Czaszka z waltornią, rzecz na pewno bardziej wyrafinowana niż „Mor”, ale też bez tej miażdżącej siły rażenia. Żeby nie było – „Toń” mi się naprawdę podoba, ale wystarczy konfrontacja z którymkolwiek z albumów Wielkiej Trójki (Legenda, Triodante, Duch), żeby wyszło na jaw, że to nie są armijne wyżyny. Ale ale… przez jakiś czas wydawało mi się, że wolę Toń od Procesu, chyba głównie za sprawą niezłego brzmienia, które z kolei na Procesie kompletnie moim zdaniem kładzie ten świetny album. Swoją drogą – czy nikt nie miał tu odwagi tego napisać? Der Prozess brzmi skandalicznie, kompletnie bez dołu, płasko i sucho, genialne bębnienie Krzyżka traci całą moc, bo słychać jakby walił w kartony. Smutne to, bo słuchając der Prozess muszę mocno uruchamiać wyobraźnię, jaką miazgą jest ten materiał, gdyby tylko był porządnie wyprodukowany (z pewnością miażdżył na żywo, ale nie było mi dane usłyszeć). Wracając do Toni, w końcu włączyłem zaraz po niej dawno nie słuchany der Prozess, no i też niestety, nawet wyraźnie lepsze brzmienie nie pomaga, jednak u mnie der Prozess wyprzedza Toń, i to z dużą przewagą.
Jeszcze z minusów Toni – pierwsze wrażenie z odsłuchu Pustego okna (mimo że w końcu bardzo polubiłem ten numer) już ze mną zostanie i odnosi się do całego albumu – brakuje tu powietrza i lekkości, brzmi on ociężale i kwadratowo. Po części wynika to z produkcji, a po części z aktualnego składu zespołu, a zwłaszcza stylu gry Amade. Kwestia indywidualnych preferencji, technicznie Amade jest w porządku, rozwija się i fajnie kombinuje, ale już chyba zostanie taki siłowy i kanciasty. Tymczasem w czadowej muzyce zdecydowanie wolę perkusistów łączących wykop z pewną lekkością, miękkością gry, a w Armii potrafiło to dwóch drummerów - Stopa i Krzyżyk. Podobają mi się za to na Toni te perkusyjne galopady (np. w Ukamienowaniu przy słowach „Czy ty kochasz mnie”), ostatnio to na Duchu było coś takiego, tyle że tam w wersji niedościgłej.
Żeby też z drugiej strony pochwalić – Darek za to zdecydowanie na plus, na Toni mamy moim zdaniem jedne z najfajniejszych partii basu w całej historii zespołu (Cud!!). W rankingu armijnych basmenuf Darek lokuje się u mnie zaraz za Pawłem Piotrowskim.
Nie wiem czy jestem godzien to pisać, bom pewnie za głupi, ale intuicyjnie czuję że tekstowo na Toni notujemy też pewien spadek formy. Bardziej prosto z mostu, powielanie tych samych od lat motywów, jakoś mam mocno mieszane odczucia… No i znowu apokalipsa… nie od tego miał być MOR? Tam połączenie minimalizmu i neologizmów dawało naprawdę piorunujący efekt, i to dla mnie tekstowe wyżyny Elronda w tym stuleciu. Może też dlatego Toń w takiej konfrontacji nieco rozczarowuje. Za to wokalnie w zasadzie nie idzie się niczego przyczepić, jest moc! Rozumiem, że niektórych słuchaczy pewne wokalne zabiegi i udziwnienia mogą nie przekonywać, ale żeby nie słyszeć, jaka tu jest ekspresja i pasja? Tutaj zdecydowanie stoję razem z frakcją, która uważa Toń za jedną z najlepiej zaśpiewanych płyt Budzego.
Co mi się jeszcze w Toni podoba to dźwiękowe smaczki i ozdobniki, brzmiące chyba najbardziej schizolsko i awangardowo w historii zespołu, prawie bez artrockowych naleciałości, których generalnie nie znoszę (choć w Armii jakimś cudem nigdy mi nie przeszkadzały). Na pierwszy rzut ucha jest na Toni czadowa napierdzielanka, ale jak się dobrze wsłuchać w to co się dzieje na drugim i trzecim planie, to daje się dostrzec rozwój i ciągłe poszerzanie horyzontów, bagaż muzycznych doświadczeń z różnych projektów Elronda.
Na koniec jeszcze dodam, że dla mnie na ten moment hajlajty z Toni to Cud (najbardziej gruwi), Puste okno (największy czad) i Ukamienowanie (muzycznie najciekawsze, najwięcej się tu dzieje).
I nie jestem tu widzę odosobniony - mimo wszystkich powyższych zastrzeżen nie mogę się od tej płyty oderwać.
Pozdrawiam wszystkich


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 12:26:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 20:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Otomo!
Długo zbierałem się żeby coś więcej napisać o "Toni". Akurat ostatni czas był dla mnie dosyć intensywny i w zasadzie nie słuchałem muzyki, więc było to tym trudniejsze. Na szczęście włamałeś się do moich notatek i napisałeś w zasadzie to samo, co sam chciałem napisać :D
Również nie wiedziałem jak napisać o tekstach. Ująłeś to w punkt. Dodam, że z każdej płyty wchodziło we mnie kilka zdań i zostawało we mnie na stałe. Z "Tonią" tak nie mam. Te same tematy, te same słowa, które już gdzieś w projektach Tomasza Budzyńskiego słyszałem.
Chciałem także dodać, że kiedy pierwszy raz włączyłem płytę to z pierwszymi dźwiękami poczułem się o 15 lat lżejszy. Radość z nowej Armii była wielka, ale też spodziewałem się, że po "Der Prozessie" i "Freaku" Armia będzie gdzieś indziej. Generalnie, żeby się nie powtarzać - adoptuję twoje opinie i odbiór. Dobrych Świąt :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 18:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Otomo, bardzo ciekawy wpis :brawa:

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 18:45:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
otomo!
To się nazywa pierwszy post :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 20:38:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
otomo pisze:
Swoją drogą – czy nikt nie miał tu odwagi tego napisać? Der Prozess brzmi skandalicznie, kompletnie bez dołu, płasko i sucho, genialne bębnienie Krzyżka traci całą moc, bo słychać jakby walił w kartony.

Nie przesadzaj, Futrzak17 napisał to jakiś czas temu... choć w przypadku Procesu - jak zdążyłem sobie trochę przypomnieć, więcej emocji, niż brzmienie, sprawił utwór "Underground"...
Poza tym z tego co kojarzę, to "takie brzmienie" było celowym zabiegiem (chyba w przeciwieństwie do brzmienia na "Pocałunku Mongolskiego Księcia").

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 23:14:26 

Rejestracja:
sob, 19 marca 2011 13:54:58
Posty: 33
Ostatnio mnie zastanawiało, czemu Tomek w wywiadzie dla Gitarzysty stwierdził, że mu się brzmienie Prozessu nie podoba.
Chyba jestem prostym człowiekiem, bo nie odczuwam żadnych braków na tej płycie.
A Toń tylko na początku wydaje się "kwadratowa". Po wsłuchaniu się jest na prawdę 3D, HD itd. I to każdy instrument.

A z kontrowersyjnych tematów, to nawet mi trochę w ostatnim utworze Luxtorpedą powiewa :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group